iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
Pa vidi ajmo na dobrovoljnoj osnovi..evo koga zanima šta se dešava ispod haube iGO neka se prijavi na tu temu i daj INVITE ONLY dio foruma. Ne treba sada to da bude nekakva klasna podjela nego jednostavno žao mi je da stotine dobrih postova koje ste ti @Bocky72 @nens @Mapkc @pera.simic @nislija30 @toda81 (nadam se da nisam nekog zaboravio ako jesam.please sorry) postavili da jednostavno nestanu. Jer vi ste ta ekipa koja nama rješava te veće probleme i daje dobre hintove i steta je da to nestaje u šumi postova.

Ima ljudi 90% ovdje na forumu koje ne zanima sta mi ludjaci radimo. Ljudi hoće navi koja radi. Tako da neće biti problema po tom pitanju.

Tako da ta tema će biti samo za nas koje zanima i naravno admin ce reagirati ako neko postavi pitanje koje nije za taj dio.
 
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
... PAL nije Arimijev mod. Domaći je...
U osnovi si u pravu - ali u osnovi sam i ja u pravu...;) ...objasnicu...
Pouzdano se secam da Miksontijev (aka, aka, aka...) mod inicijalno nema sposobnost pokretanja spoljnjih aplikacija, a nepouzdano se secam da nije imao permisije za SMS i mic. kao i da kod njega nije bila iskljucena provera licence na Play Store a ekstrahovao je i vise licenci nego sto je potrebno. E sad, to sve je Arimi ispravio ali je ako se ne varam ostavio premalo licenci (mislim samo jednu ali nisam bas siguran). Eto zato sam i ja u pravu ...jer tek posle te Arimijeve intervencije, Pal je postao potpuno porediv sa Israelom a pretekao Gift. ...naravno, ja sam sa svoje strane (i samo za sebe) preuredio tu arimijevu app tako da ekstrahuje samo 4 sveobuhvatne licence. Napominjem i da su, sto Arimi, sto Wassy, prilagodili mapchanger i skinchanger za Pal-ov packagename, zbog cega je dodatno povecana vrednost Pal aplikacije.
... Sitne ikonice na Avic-u posledica su nekih modifikovanih UX-eva. Shvatio sam to kada sam iskoristio stari paket da ga instaliram na S6E+ a samo ubacio full cr*cked apk. Iskreno, mrzelo me tada da istražim koji je glavni krivac...
Gotovo apsolutno sam siguran da je taj problem posledica toga sto je Avic u osnovi radjen za fabricki ugradjene navigacije te da se posvecuje manja paznja podrsci za ostale uredjaje (poput telefona) koji rade na vecim dpi/ppi. Za ovaj stav dokaze crpem iz podatka da od svih aktuelnih i ovde spominjanih (sem vremesnog iCarNav) aplikacija, jedino on, Avic, u svom app paketu nema Xxxdpi folder sa odgovarajucom grafikom ...zbog cega je ponajvise od svih app usmeren na dobro podesavanje dpi i POSEBNO base_dpi.
Svima koji nisu znali ili se nisu setili skrecem paznju da problem koji Avic ima na velikim rezolucijama mogu resiti tako sto ce u najveci avic-ov folder (xxdpi) podmetnuti, u stvari grafiku koja svojim dimenzijama odgovara onim dimenzijama kakve bi bile u Xxxdpi folderu.

@pera.simic misljenje tih 540 ljudi je korisno koliko i lakmus papir jer i tako i tako, sve probleme ce resiti onih 5 dobro upucenih ...a oni nece zaboraviti resenje problema pa ce njihovo znanje (i secanje) i dalje biti bitnije za donosenje zakljucaka od misljenja tih brojnih glasaca. ;)




Astal da blista bejbi!
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
381
Apropo dpi. Ni jedna verzija sem Avic nije pokazala taj problem sa sitnim ikonicama a ux je isti pongov na svim verzijama. E sad simptomaticno je to da su se na taj problem zalili oni koji koriste Android 6.0.1 dok korisnici Android 7.0 i na dalje nisu, zasto je to tako stvarno ne znam.
U pravu si. Avicsync...na zeninom telefonu - android 5.1 (2560x1440) sve normalno. Na mom telefonu - android 6.0 (1920x1080), ona sitna slovca. Nema sta nisam probao. Razne kombinacije dpi, basedpi...ne vredi. Steta, inace bi mi to bila primarna navigacija.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
...
Gotovo apsolutno sam siguran da je taj problem posledica toga sto je Avic u osnovi radjen za fabricki ugradjene navigacije te da se posvecuje manja paznja podrsci za ostale uredjaje (poput telefona) koji rade na vecim dpi/ppi. ...

Greška
Avic je namenjen Android mobilnim uređajima, koji se direktno povezuju sa fabrički ugrađenom navigacijom.
A kao što već rekoh, na Samsungu S6 Edge+, ikone su bile sasvim normalne na A 6.0, takođe i posle kada je apdejtovan na 7-cu.
 
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
Nije greška jer nisam ni napisao da se ne radi za telefone i druge uređaje već da se prevashodno radi za Android Car Navy te da se telefonima i drugim uređajima posvećuje manja pažnja u odnosu na prevashodni zadatak. Zato smatram da je to osnovni razlog za nepostojanje Xxxdpi foldera a što onda za posledicu ima više problema sa dpi osetljivoscu.

@JaSamBG
- probaj da preimenujes folder "ux" pa da pokreneš aplikaciju,
- ako si nezadovoljan izgledom dugmića onda probaj jednu po jednu permutaciju (posle svake izmene pokretanje app i provera) svih vrednosti sa svim vrednostima:

[rawdisplay]

dpi=320,240
base_dpi=240,160,120

@iGO_Fan I za tvoj projekat iGO_Spartak je dobro polazište preimenovanje foldera "ux" s tim što bi vremenom kreirao novi folder "ux" I u njega iz preimenovanog foldera vraćao jednu po jednu stavku koja ti bude nedostajala. The_skin bih ja čuvao za kraj.
Inače ja sam i ideološki i inače protiv elitizma. Zamislite samo koliko bi se na tom delu foruma u stvari ćutalo jer niko nista ne bi pitao :D

"asketskije" od ovoga ne moze:
be53c67baa4bfa0bac7ccc24d5c9b0ac.jpg
...samo data.zip :D

...idem da instaliram Avic na andrjušu 6...


Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Ahm. Ajd lepo pročitaj opet :) Nije namenjen za HU već upravo za mobilne uređaje.
Inače, ako mu nedostaju adekvatne ikone za visoke rezolucije, prikaz bi trebao da bude krupniji, zar ne.
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
381
- probaj da preimenujes folder "ux" pa da pokreneš aplikaciju,
Probao, sitnija slova.

ako si nezadovoljan izgledom dugmića onda probaj jednu po jednu permutaciju (posle svake izmene pokretanje app i provera) svih vrednosti sa svim vrednostima:

[rawdisplay]

dpi=320,240
base_dpi=240,160,120
Probao sve kombinacije. Ili su manja slova ili velika. Sada sam poredio sa Israel (Pongo), Basar, World, nekako ne mogu da nadjem tu "sredinu" koja je tamo i koja mi odgovara.
Nije da ne vidim u Avic-u ali ipak moram da naprezem oci. Da pojasnim, kod mene su sitnija slova. Npr. sve one komande - "Podesavanja" i ostalo.
 
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
A ja samo podesio putanju za content i ni jedno jedino drugo podesavanje na Android 6.0:

6aa1b5525e88699ace236c84ade5423a.jpg
5193bd009255a8818f6abf36763ec24c.jpg
eec1aa1a609e6df31b3ab77f210431c1.jpg

Astal da blista bejbi!
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
381
Uporedi sada tu prvu stranu - Meni, sa recimo Israelom ili nekom drugom. Jesu li slova na Avicu sitnija?
 
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
Evo ti SS da sam proveris:
ec839fcfb072221d0ac9f949c9b3c496.jpg
...ili moje oko ne vidi razliku ili je ni nema?

Astal da blista bejbi!
 
Natrag
Top