Idolopoklonstvo - što je i primjeri

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A zašto ti ne poučiš i ne pozoveš na red svog brata tripu? On tvrdi da je pravi bog samo onaj bog koji kolje katolike, Kineze, i sve druge koji jedu krmetinu. Ili ti ne vidiš što on piše, ili se bojiš igranke?

Razlog je i strah od igranke (jadan li je kult u kome samozvani "naučnik", može da vernicima pravi igranke.) i to što se on u suštini slaže sa uTripo41vanim.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Laki nije ko Tripo ,i nije uredu da ga uspoređujete sa Tripom .

Laodikeja i to kakav je kao osoba uopšte nije tema, niti sam ga ja upoređivao sa uTripo41vanim. Naime, neko može biti dobra osoba ali pripadati kultu i da ga ta pripadnost primorava da podržava svog "sabrata" u veri koji je loša osoba.

Upravo zato nas je Gospodin i učio da ne sudimo ljudima. I ja i ne sudim Laodikeji kao osobi, kao čoveku, nego ideji koja ga primorava da podržava uTripo41vanog.

Ne sudim ni uTripo41vanom, ni Marku, nikome od njih kao ljudskim bićima. Sudim ideji, suludosti, blasfemiji, nakaradi koja ih tera da se tako ponašaju.

Ujedno, ni Slap ni ja ne sudimo ni njihovoj voljenoj "proročici", njoj je sudio i presudio sam Gospodin poslavši je upravo na mesto koje je toliko negirala. Ne u čistilište, nego upravo u Pakao gde joj društvo prave Milller, Russel, Luther i njemu slični.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Laodikeja i to kakav je kao osoba uopšte nije tema, niti sam ga ja upoređivao sa uTripo41vanim. Naime, neko može biti dobra osoba ali pripadati kultu i da ga ta pripadnost primorava da podržava svog "sabrata" u veri koji je loša osoba.

Upravo zato nas je Gospodin i učio da ne sudimo ljudima. I ja i ne sudim Laodikeji kao osobi, kao čoveku, nego ideji koja ga primorava da podržava uTripo41vanog.

Ne sudim ni uTripo41vanom, ni Marku, nikome od njih kao ljudskim bićima. Sudim ideji, suludosti, blasfemiji, nakaradi koja ih tera da se tako ponašaju.

Ujedno, ni Slap ni ja ne sudimo ni njihovoj voljenoj "proročici", njoj je sudio i presudio sam Gospodin poslavši je upravo na mesto koje je toliko negirala. Ne u čistilište, nego upravo u Pakao gde joj društvo prave Milller, Russel, Luther i njemu slični.

Još nisi počeo da daješ koment. o nekoj temi, nećeš ni početi.

Mora farisejstvo da se ispolji, gledanje u carinika (adventiste).
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laki nije ko Tripo ,i nije uredu da ga uspoređujete sa Tripom .

Tako je Antonija.

Nisu svi Adventisti koji kazu da to jesu, i ako sede u crkvenim klupama, ni po ponasanju, ni stavovima, a posebno po zivotu.

Tako da je kategorizacija potpuno nedopustiva, a ovde se vecina stvari kategorizuje, i sve sto nije tradicionalno Hriscanstvo naziva se kult.

Ja ljude ne merim po veri ili naciji.
Za mene postoji dobar i los covek, kao i otvoren za istinu ili potpuno zatvoren.

Pitam se da li ovde ima osoba koja je otvorena za istinu, i jednu potpunu pravu sluzbu Bogu?

Reci mogu mnogo da pokazu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nisu svi Adventisti koji kazu da to jesu, i ako sede u crkvenim klupama, ni po ponasanju, ni stavovima, a posebno po zivotu.

Ti si napravio idole od golova, minuta, datuma, imena, brojeva.

Šta ti imaš na mene osim klevetu da izneseš, a ja imam ovde tvoje besmislice.
 
Natrag
Top