Idolopoklonstvo - što je i primjeri

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ps. Laodikeja beše otvorio onu temu o Štabu dezinformacija? E sada je on u njemu doslovno. Jer "genija" su zaposeli besovi...
Nije on otvorio, nego Zaokret koji se inace zvao Ris. Kad sam ga sredio argumentima otvorio je novi nalog i nastavio i dalje da pljuje jer ga je bilo sramota sa istog naloga. On je inace Jehovin Svedok. Ovog medjutim nije ni sramota, to je najgori rod da ni savesti nema..

hoćeš reći da bi ti volio da su obožavali. Opet svoje idolopoklonstvo pripisuješ meni.
Ne nego je "tebi to obozavanje predmeta" nama nije. Ne obozavamo mi ni stepenice ni ubruse ni ikone. Ali je to sveto, zbog Bozjeg prisustva i sile kojima se predmeti osvecuju. Kao sto je i Mojsije izuo sandale da se osveti preko tla na kojem je stajao Bog!

A ti si bezobrazan naravno, jer to znas a namerno napadas i maltretiras! Treba da te je sramota! Treba te na ignore staviti, nista drugo, 99 puta si gori od onog Piramide, ponavljas isto ko opsednut!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne nego je "tebi to obozavanje predmeta" nama nije. Ne obozavamo mi ni stepenice ni ubruse ni ikone. Ali je to sveto, zbog Bozjeg prisustva i sile kojima se predmeti osvecuju. Kao sto je i Mojsije izuo sandale da se osveti preko tla na kojem je stajao Bog!

Ne po njemu, nego po nakaradnom tumačenju. Nemaju oni pojma šta je idolopoklonstvo. A on tek nema pojma. Obožavanje predmeta?!! Ako nije predmeta onda nas "pametnjaković" posednuti "biblijom" optužuje da obožavamo decu, pa fetuse, pa kučiće, pa mačke... a suštinu i ne zna. Jer ako bi smo se prema svemu što nas okružuje odnosili kao prema roblju ili ignorisali, ako li bi smo se držali njihovog tumačenja, razotkrili bi smo u stvari ko je predmet obožavanja, ko je idol. Mi sami.

Tačnije ako se prema svemu odnosimo sa nipodoštavanjem, ako nam ni naša deca, ni životinje, ni predmeti ništa ne znače, ako nas ne interesuje šta će sa njima biti, onda nas neće interesovati ni drugi ljudi, a ako nas ne interesuju ni drugi ljudi, šta nas onda interesuje? Bog?

Ne. Nego pravi idol kome se ovakvi kao "genije" i njegovi sledbenici i klanjaju. Naš ego. Sami sebi smo Bog. Uostalom, ovaj se tako i ponaša. Kratke izazivačke izjave, prosto vrišti: "Ja Jesam, mene slušajte"... Takav je bio i Luter, takav je bio i Kalvin, takva je bila i EGW... otud inače i "zdravstveni zakon".

Pomenuo si Mojsija i Božiju naredbu da se izuje jer je tlo po kome hodi Sveto. Pa naravno da je sveto i da se pred Boga ne ide obuven i pokrivene glave. Pred Bogom se stoji onakav kakav jesi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa naravno da je sveto i da se pred Boga ne ide obiven i pokrivene glave. Pred Bogom se stoji onakav kakav jesi.
I ne samo to, jedan covek mi rece da se ne smem moliti u krevetu lezeci, vec obucen stojeci, i nikako ne u pidzami. Jer to je nepostovanje. Video je naime dok sam se u tajnosti molio Bogu (a to vidi samo Bog i njegovi proroci). Ja to nisam znao.

Nije greh ne znati, ali je greh ismejavati se, rugati i ne prihvatati namerno, kao sto ovaj radi.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nije greh ne znati, ali je greh ismejavati se, rugati i ne prihvatati namerno, kao sto ovaj radi.

Kada bi on znao šta je greh. No on to ne može, on je "bezgrešni". (molim te obrati pažnju na navodnike, da ne bude zabune i da ne pomisliš da mu ja pridajem bezgrešnost. Klanjam se i priznajem samo Jednoga za Boga, a to nije ovaj trol, to nisu ni njegova tumačenja. To je Onaj Koji Jeste, Otac-Sin-Duh Sveti, Svesilni.)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
adoracao-a-imagens.jpg


Iza.42:8, "Ja Jahve mi je ime,svoje slave drugom ne dam, niti časti svoje kipovima"
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Evo ga opet... no nešto me boli desna cipela na levu stranu pa da mu odgovoram., jer i to je idolopoklonstvo, a ja da se klanjam nekome ko je umišljeni trol, klinički narciosid, nemam nameru. Hoće obožavanje, neka ga obožavaju njegovi sledbenici. Oni u kojima je njegov duh.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Evo ga opet... no nešto me boli desna cipela na levu stranu pa da mu odgovoram., jer i to je idolopoklonstvo, a ja da se klanjam nekome ko je umišljeni trol, klinički narciosid, nemam nameru. Hoće obožavanje, neka ga obožavaju njegovi sledbenici. Oni u kojima je njegov duh.

Opet projekcija vašeg duha idolopoklonstva.

15 GODINA OD MARTOVSKOG POGROMA NA KiM: Za tri dana divljanja Albanaca srušeno i zapaljeno 35 crkava i manastira

Dnevne


"Ako povrgnete uredbe moje i dusi vasoj omrznu zakoni moji da ne tvorite sve zapovesti moje, i raskinete zavet moj, i ja ću vama učiniti ovo: Potrću ponos sile vase; oboriću idole vase; i obratiću gradove vaše u pustoš, i razoriću svetinje vaše. I opustiću zemlju da će joj se čuditi neprijatelji vaši koji će živeti u njoj. A vas ću rasijati po narodima, i zemlja će vaša biti pusta i gradovi vaši raskopani." (3.Mojs.26,15-16.19.30-33)
Kosovo
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tvoj nivo rasprave je nivo deteta od 4 godine. Nisi sazreo, nikad i neces! Glavno da drugima pripisujes svoje stanje. Cak te je i tvoj guru - Kainos nazvao neozbiljnim.


Sad te ne zanimaju deklarativni pripadnici a kad hoces da dokazes da imamo "zle rodove" onda ubrajas i deklarativne pripadnike u broj!?

Svaka ti cast, ti si drugi Tripo!

Izvrnuo si moje reci.

Pitao sam se "koliko ljudi danas stvarno zivi po nacelima Pravoslavlja"

I u tom kontekstu sam napisao "DA ME NE ZANIMAJU DEKLARATIVNI PRIPADNICI" vec koliko ima stvarnih pripadnika koji stvarno zive po nacelima Pravoslavne vere.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zašto se ne mole svetim stepenicama kojima je Isus navodno prošao ako se mole krstu na kojem je razapet?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Evo ga opet... no nešto me boli desna cipela na levu stranu pa da mu odgovoram., jer i to je idolopoklonstvo, a ja da se klanjam nekome ko je umišljeni trol, klinički narciosid, nemam nameru. Hoće obožavanje, neka ga obožavaju njegovi sledbenici. Oni u kojima je njegov duh.
Ne treba njemu odgovarati jer odgovor ne uvazava. Takvi su kao oni za koje je receno:

"Zatiskivahu usi svoje da ne cuju.."

Izvrnuo si moje reci.

Ma da, bas sam ja bezobrazan! Kako sam samo smeo tvoje reci da izvrnem!

Nego, ako si u ovom slucaju "deklarativne pripadnike" izbacio iz ukupnog broja, onda si dokazao da si lagao kad si rekao da mi "imamo zle rodove"!

Kako to jednom ti ukupan broj vernika ukljucuje "deklarativne pripadnike" a drugi put ne ukljucuje - kada ti odgovara tako?

Ne vidis li koliko si dvolican?

Inace, i ja mogu isto kao i ti tvrditi da su 90% onih koji posecuju tvoju crkvu samo "deklarativni pripadnici" i "licemeri" i da vam je vera u krizi, kao sto i jeste! I da u globalu imate "zao rod". Molim lepo!

To i jeste tako! I ti to znas, ali si rekao da je "deklarativni adventista bolji od pravoslavnog". Katastrofa. :)

Pa bas to sto se vi "pretvarate" je za jos vecu osudu, nego ovi nasi sto se samo "zovu" pravoslavnima po nacionalnoj pripadnosti, a i ne smatraju sebe vernicima niti idu u crkvu!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top