Idete li na koncerte?

Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Grad Teatar Budva ( završno veče )

„ TRIBUTE TO NIKOLA MIMA MITROVIĆ“



20.avgusta je završen ovogodišnji program „ Grad teatra Budve“, veličanstvenim jazz koncertom pod nazivom „ Tribute to Nikola Mima Mitrović“, a u izvođenju Soul Connection Big Band- sastava muzičara, koji su se izuzetno sakupili za ovu priliku, da odaju poštu tragično preminulom jazz muzičaru Mimi Mitroviću. Koncert je bio organizovan na platou između dvije crkve, na maloj ljetnoj pozornici u prelijepom ambijentu tople , ljetnje večeri. Pred velikom publikom, svoje umijeće u jazzu su prikazali velikani ex YU scene Duško Gojković, Stjepko Gut i Lazar Tošić, uz pratnju mini sastava RTS Jazz Orkestra, koji su činili četiri saksofona, tri trube, dva trombona, klavijature, kontrabas i bubnjevi.
Koncert je započeo specijalnom kompozicijom „ Mimo od Budve“, koju je komponovao Duško Gojković, i koju je posvetio porodici Mitrović, u znak sjećanja na svog prijatelja Nikolu.
Izvođene su kompozicije , koje je takođe napisao Duško Gojković u okviru projekta „ Balkan jazz“. Kompozicije su jako interesantne, Duškovi noviteti u svjetskoj jazz muzici, koji obradom starih pjesama , sa područja bivše Jugoslavije, makedonskih i dalmatinskih motiva, daju originalan i prepoznatljiv pečat balkanskog melosa, ukombinovanog u jazz muziku. Prvi dio koncerta je bio sav posvećen kompozicijama iz tog „ Balcan Projecta“, dok je drugi dio koncerta bio kombinovan , kako Duškovim kompozicijama, tako i sa dobro poznatom Gershvinovom pjesmom„ Summertime“ . Za mnogobrojnu publiku, ljubitelje jazz muzike, trajanje koncerta od dva i po sata, bilo je malo, s obzirom na odlično izvođenje , koje su nam priredili Duško Gojković i muzičari „ Soul Connectiona“. Efektna završnica ovogodišnje manifestacije „ Grad teatra Budve“.
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Kad god mi se ukaže prilika, doživljaj je fenomenalan. Posle svakog koncerta danima se osećam rasterećeno, kao da sam bila na nekoj terapiji. Poslednji je bio Exit-subota veče, šta da vam kažem...............................wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Koncert na kome sam bila/bio

Koncert
na kome sam bila/bio






Bili ste na koncertu. Svejedno, rock, pop, narodne ili klasične muzike. Opišite nam događanja. Ispričajte nam svoje dojmove. Ako imate sačuvanu kartu, skenirajte ju i pokažite. Siguran sam da niste išli bez mobitela. Ili ranije, bez fotoaparata. Ako ste slikali, ili daj Bože snimali nešto, pokažite nam. Prenesite nam vaše osjećaje.
"Odvedite" i nas na taj koncert.








tXmhC.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Još sam pod utiskom koncerta. Odzvanjaju mi u ušima završni zvuci Betovenove sedme simfonije . Na repertoaru je bio Hoakin Rodrigo (" Aranhuez " ),Šubert( 5 simfonija u B-duru),Mocart ( simfonija br.36 u C duru ) i finale Betoven ( sedma simfonija u A-duru ). Kocert je izvodio crnogorski Simfonijski orkestar sa dirigentom Aleksejem Šatskim, vrhunskim dirigentom, a solista je bio Domagoj Pauković iz Hrvatske. Prelijepo je bilo i ne samo što sam na kraju skočila i vriskala " bravo ", " bravo ", to redovno radim i brukam muža u malom gradu zapušćelih krajeva, nego sam ladno odšetala do dirigenta i rukovala se s njim i zahvalila se što je došao u naše krajeve ,koji vape za kulturom. E, kako su odsvirali moćno Betovena, da mi je srce udaralo ko' ludo. Fascinirana sam.
 
Član
Učlanjen(a)
10.07.2011
Poruka
3
Ретко пријатељу, ретко, нема се времена, а ни пара.
 
Natrag
Top