Idete li na koncerte?

Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
IV INTERNACIONALNI JAZZ FESTIVAL U BIJELOM POLJU
( drugi dio )

Drugo, završno veče jazz festivala u Bijelom Polju, obilježile su dvije izuzetno dobre svirke muzičkog sastava Montenegro jazz connectiona I “ Zabranjenog pušenja”. Montenegro jazz connection je dobio ime po mjestu izvođenja koncerta, I ovi muzičari su se prvi put okupili u tom sastavu, u čast jazz festival u Bijelom Polju. To su bili muzičari , koji su stigli iz nekoliko država, a ujedinilo ih je odlično poznavanje I izvođenje jazza. Klavir je svirao izvrsni Roberto Magris iz Italije. Bubnjeve je svirao , takođe muzičar iz Italije Enzo Carpentieri. Kontrabas je bio povjeren poznatom muzičaru Branku Markoviću iz Beograda. Trubu je svirao David Jarh iz Slovenije, koji je u svojoj karijeri svirao sa poznatim Art Farmerom, što dovoljno govori o njegovoj uspješnosti. Gitaru je svirao Milorad Šule Jovović, frontman crnogorskog jazz sastava “ Piva jazz band”. Kompozicije koje su izvodili, bile su uglavnom autorska djela izvrsnog Roberta Magrisa I to je onaj pravi fussion jazz, koji ja najviše volim, tako da je malo reći da sam bila oduševljena I da sam uživala u odličnoj svirci. Izvedena je I jedna lijepa kompozicija Davida Jarha. Izveli su I jazz obradu crnogorske , narodne pjesme “ Čobanine,lijepa djevojko”.Kako I biva na jazz koncertima, bilo je improvizacija, isticanja pojedinih instrumenata. Smjenjivale su se deonice trube, klavira, bubnjeva I gitare, što je nagrađivano čestim I burnim aplauzima.
Na koncert “ Zabranjenog pušenja” sam došla puna predrasuda, zbog kojih stvarno sebe jako osuđujem. Nisam bila njihov fan nikada, ali ono što sam sinoć čula, prijatno me iznenadilo, a njihova svirka oduševila. Ovi mladi muzičari, koji sada čine postavu “ Zabranjenog pušenja” su virtuozi na svojim instrumentima. Uvodni instrumental koji su izveli, bila je jazz kompozicija, odlično odsvirana. Odsvirali su jedan izuzetno jak, energičan i dugotrajan koncert, začinjen Sejovim anegdotama I vicevima, baš onoliko koliko je potrebno, sa kulturno odabranom mjerom u svemu. Svi muzičari su izuzetni, počevši od klavijaturiste, preko bubnjara, basiste, a završavajući sa maestralnim solo gitaristom I mojim ličnim favoritom violinistom. To su: Davor Sučić (gitara,vokal), Robert Boldižar ( violina, klavijature,usna harmonika),Branko Trajkov( bubnjevi,prateći vocal), DJ Pavo ( klavijature),Dejan Orešković ( bas gitara,prateći vocal), Toni Lović ( gitara, prateći vokal). Još jednom da kažem da su svi bili odlični, uvježbani, vrhunskog izvođenja. Ja sam sjedjela u prvom redu , da bih mogla da ih I slušam I gledam kako sviraju, tako da bih izdvojila solo gitaristu, koji je vezao sitan vez po gitari, upotrebljavajući izvrsno sve muzičke efekte, počevši od hala,preko bustera, prstena I električnog vibratora. Moj favorit Robert Boldižar, napravio je takvo svoje predstavljanje, da nisam mogla da vjerujem da je toliko moćan muzičar. Smjenjivao je instrumente,usnu harmoniku klavijaturama, a njih električnom violinom, koju maestralno svira. Sinoćnji concert je bio pravo uživanje, raj za uši I dušu I sad slijedi period od dugih godinu dana, koji me dijeli od narednog petog jazz festival u Bijelom Polju, kojeg s nestrpljenjem očekujem.
A ja ne bih bila ja, kada ne bih stavila I dobronamjernu negativnu kritiku ,za nešto što smatram da nije u redu. Ovaj put je upućena organizatorima festivala. Naime, medijski je ovaj festival jako loše propraćen, što na startu umanjuje broj posjetilaca, kojih bi sigurno bilo mnogo više , kada bi se mediji malo potrudili oko informisanosti, što bi valjda trebalo da predstavlja njihov osnovni zadatak. Najava koncerta je izvršena, na sam dan otvaranja festivala, što se ne može reći da je dobro odrađen posao. Sajt koji postoji na netu, niko ne pregleda I ne kontroliše, niko nikoga ne informiše, tako da je uzaludno što dovode odlične muzičare, ako niko o tome ništa ne zna I ako na vrijeme ne sazna termin održavanja koncerata. U nadi da će se ovaj, sada već zaživjeli internacionalni festival, mnogo bolje medijski propratiti, očekujem s radošću sljedeće ljeto.
10.07.2010.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
1.053
Poslednji koncert - exit 2010 - Faith No More.

BILO JE FENOMENALNO u stvari ne postoje reči koje bi opisale doživljaj..
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1
Zadnji koncert na kojem sam bio je koncert Zeljka Joksimovica na Kosevu, predzadnji je bio koncert Van Gogh-a u Domu Mladih. Uzivo Zeljko Djuletu nije ni do kolena.
 
Član
Učlanjen(a)
09.08.2010
Poruka
2.132
Idem... to mi je omiljeni vid provoda jos od tinejdzerskih dana...

Poslednji na kom mi je bilo super je Billy Idol, a za Guns N' Roses karte su vec kupljene...
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2010
Poruka
157
Poslednji koncert - exit 2010 - Faith No More.

BILO JE FENOMENALNO u stvari ne postoje reči koje bi opisale doživljaj..
Tako je
Exploited predhodno vece

I rammstain arena

od ove godine sve sto je vredno.

Krivo mi za claptona i dylana
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Pslednji na kom sam bio je koncert Erica Claptona.Ulaznice jesu bile skupe, ali covek je genije i ovaj koncert nisam zeleo da propustim.
 
Natrag
Top