I djecu ubijaju, a Kristovim se nazivaju

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Nisi pomislio da je razlog zašto se ne opravdavaju taj jer duboko u sebi veruju da čine "bogougodan posao", kao i da je to što čine "nužno" za prihode SDA. Ne smemo zaboraviti da su oni pre svega korporacija, i da slede maksimu "sve za dolar".

Na Boga se sigurno ne osvrću, kad takve stvari čine.

Uostalom sve i da ih pritisnu, lako mogu reći da niko ne tera te žene da vrše abortuse.

A tko će ih pritisnuti da to prestanu činiti? Oni za čiji račun rade neće, a svi drugi su nemoćni. Adventist koji je napravio uvodni video je užasnut, i ima još takvih adventista, ali što mogu? Najviše je adventista koji su kao ovi na ovom forumu. I kako se ponašaju? "Ludi se prave", za ono što je notorno, oni kažu - ne postoji.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A tko će ih pritisnuti da to prestanu činiti? Oni za čiji račun rade neće, a svi drugi su nemoćni. Adventist koji je napravio uvodni video je užasnut, i ima još takvih adventista, ali što mogu? Najviše je adventista koji su kao ovi na ovom forumu. I kako se ponašaju? "Ludi se prave", za ono što je notorno, oni kažu - ne postoji.

O tome sam i pisao. Nema ih ko pritisnuti, ali isključivo ako u jednačinu ne uključimo pritisak onih koji kao autor uvodnog videa budu u toj meri užasnuti da uz Božiju pomoć sruše staklenu kupolu laži u koje su verovali i napuste ono što se s pravom može nazvati sinagoga satane (iako ista nigde ne tvrdi da obožava satanu), i kada počnu da drugima razotkrivaju sve laži iste.

Naravno da je najviše adventista koji su kao ovi na ovom forumu, a veruj mi i van njega. U pitanju je čist konformizam, udovoljavanje egu, pa i lična materijalna korist, na koju sama doktrina sekte o kojoj govorimo poziva. Misliš da nije bilo njihovih "pastora" kojima je proradila savest, ne samo za pitanje kulta Moloha koji "crkva" vrši? Bilo ih je, ali je samo mali broj (barem onih koji se javno izjašnjavao) napuštao kult, ostali su dobijali upozorenja starijh "kolega" koji su im govorili da paze šta rade, tačnije da vode računa da "ne ostanu bez nasledstva" (za neupućene, radi se kako o prihodima koje pastori imaju, i koji nisu nimalo mali, tako i o doktrini po kojoj svako ko napusti kult, žrtvuje spasenje svoje lično i spasenje svojih potomaka).

Dakle, razlog zašto se većina adventista prave ludi na činjenice, počiva u samom kultu i njegovim doktrinama.

Prosto oni što iz koristi, konformizma, ali i verovanja koje su prihvatili, se boje da se suoče sa istinom. Boje se za svoje spasenje, spasenje svojih porodica, gubitka statusa, novca, pripadnosti...

Svi mi koji se suočavamo sa takvim osobama, bilo ovde na forumu, bilo van njega moramo shvatiti da se radi o sledbenicima, tačnije zarobljenicima kulta, ljudima koji se doslovno boje Slobode, koja dolazi sa Istinom. Moramo biti svesni toga da se radi o ljudima koji sve i da ih Bog lično uverava u lažnost kulta, ne bi prihvatili to što im Bog govori. Kao što to već i ne prihvataju.

Otuda i ono konstantno optuživanje da mi "lažemo", da smo zveri, ovakvi i onakvi.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Eno u onom videu, jedan adventist iznio dokaze da u svojim "bolnicama" ubijate nerođenu djecu. Opovrni njegove argumente, a mene se okani. ;)

Okani se ti Adventista, jer nije tvoj posao da osporavas bilo koga, vec da se boris za svoje licno spasenje.

Prvo, postoje takve adventističke bolnice. :) A drugo, ako netko nekoga ubije "samoinicijativno i odlukom slobodne volje", to je i dalje ubojstvo.

Cak i da postoje, to nije ubistvo, vec medicinski cin abortusa koji zakon dozvoljava.

Da tvoja crkva propoveda moral i cistotu bracne zajednice, ne bi bilo ni abortusa.

Nekorektan si. Koji sam ja svoj grijeh pripisao tebi, nekom drugom adventistu ili adventistima općenito?

Pripisao si grehe svoje crkve, pa time i tvoje grehe drugima, a to su svesna vekovna mucenja i ubistva nad neduznim ljudima, zenama, starcima, i decom koji su verovali drugacije od zvanicne Rimokatolicke crkve.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Okani se ti Adventista, jer nije tvoj posao da osporavas bilo koga, vec da se boris za svoje licno spasenje.

Smijem li iznositi istinu? Zašto mi to zamjeraš? Zar se upravo istinom ne spašavamo?

Cak i da postoje, to nije ubistvo, vec medicinski cin abortusa koji zakon dozvoljava.

Koji zakon dozvoljava? Američki? :) A Božji zakon, dozvoljava li on ubijanje nerođene djece? Je li ti slušati Ameriku ili Boga?

Da tvoja crkva propoveda moral i cistotu bracne zajednice, ne bi bilo ni abortusa.

Moja crkva propovjeda moral i čistoću bračne zajednice. A kriviti moju Crkvu zato što ljudi griješe, isto je kao da kriviš Isusa što su ljudi griješili u vrijeme kad je On hodao zemljom i naviještao kraljevstvo Božje.

Pripisao si grehe svoje crkve,

Nikom ništa ja nisam pripisivao, nemoj me nepravedno optuživati.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Smijem li iznositi istinu? Zašto mi to zamjeraš? Zar se upravo istinom ne spašavamo?

Ne samo da smeš, nego pre svega moraš iznositi istinu. Ako to njemu i ostalima smeta, to samo govori o tome da nema pravu spoznaju istine. Naime Istina nije ono što ga njegova zajednica, proročica i nakrivo protumačena Biblija uče da istina jeste.

Na ovo tvoje pitanje o vezi spasenja i Istine, reći će ti da to jeste tako, ali da on tako ne misli, tačnije da mi nemamo Istinu, nego da je SDA ima. Dakle i da ima pravo da ubija nerođenu decu u svojim bolnicama.


Moja crkva propovjeda moral i čistoću bračne zajednice. A kriviti moju Crkvu zato što ljudi griješe, isto je kao da kriviš Isusa što su ljudi griješili u vrijeme kad je On hodao zemljom i naviještao kraljevstvo Božje.

Tačno je da Crkva to propoveda, ali Crkva, ona prava Kristova čini još nešto, nešto što ni jednoj jedinoj po "Bibliji", posebno ne onoj opsednutoj Starim Zavetom, zajednici ne pada na pamet. Prašta grešniku, i podučava ga da prestane grešiti. Ne nalazi kao adventisti opravdanje za eliminaciju posledica "greha". NI jedanom jedinom katoliku, na pamet pasti neće da svoju kćer, sestru, rođakinju, devojku, u slučaju da van braka ostane trudna, navodi na abortus. Niti će takav savet čuti od sveštenika.

Znamo li zašto je to tako? Znaju li sledbenici sekte koja u svojim bolnicama ubija nerođene zašto Crkva na prekršaj morala, kod drugih tako čest izgovor za ubistvo nerođenih, ne odgovara na isti način? Verujem, iskreno verujem da ne znaju.

Naime, Crkva kao Telo Kristovo-Hristovo, kao njegova zaručnica, zna da se na greh grehom ne odgovara. A abortus jeste grehom odgovaranje na sagrešenje, telesno sagrešenje. Ali ujedno i namerno prekidanje života i negiranje, što je veći greh od telesnog sagrešenja, svrhe koju je Bog, Njen osivač i Glava, dao ženi, svrhe materinstva.

Nikom ništa ja nisam pripisivao, nemoj me nepravedno optuživati.

Šta si to ti njima pripisivao, a da činjenice ne govore da je tako? Adventisti zaista rade sve ono što ti o njima ovde na ovoj temi iznosiš.

Optužuje te? Ha. Tako očekivano, jer kada se suoče sa istinom, adventisti počinju sa optuživanjem da im se navodno pripisuju stvarti koje kao nisu istinite. Nažalost, protiv njih ne govore ljudi, mašta, nego hladne činjenice.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Na ovo tvoje pitanje o vezi spasenja i Istine, reći će ti da to jeste tako, ali da on tako ne misli, tačnije da mi nemamo Istinu, nego da je SDA ima. Dakle i da ima pravo da ubija nerođenu decu u svojim bolnicama.

Neka tvrdi što god hoće, tko će mu zabraniti, samo neka neadventisti znaju da Adventisti sigurno nisu oni koji "čuvaju Božje zapovijedi i drže svjedočanstvo Isusovo". Kako se "čuvarima Božjih zapovijedi" mogu nazivati djecoubojice?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Iz sebicnog motiva,

To nije sebičan motiv, nego ljubav, naravno da svako treba prvo da voli sebe, pa onda druge.

Neću dalje da ti objašnjavam zašto je to ljubav i prema sebi i detetu.

jer hoces da "spases sam sebe"!
svejedno neko mora umreti.

Ne zelis zrtvovati sebe radi sopstvenog deteta! To je egoizam, sebicnost i jos gore, to je protivno nesebicnoj ljubavi, to je satanizam i krsenje Bozjeg zakona! A ovamo za sebe tvrdite da ga drzite!

Što si izbegao moj koment. o Isusu Navinu.

Ovo je dokaz da si ti Milos Bogdanovic, nista drugo!

Da , jesam. Ali to je nebitno.

Drugo je rat, ovo se radilo zbog opsteg interesa, dakle ubijala su se i deca. Jer ta deca kad odrastu, ako ih pustis da ostanu u tvom narodu, na kraju bi se svetila sto si pobio njihove roditelje..

Znači ipak sve zavisi od motiva.

To nije isto i nikako ne moze biti kao ovo, jer cak i Bozji zakon je propisivao smrtnu kaznu za onog koji slucajno ozledi trudnu zenu pa ona pobaci! Dakle, abortus se kaznjavao smrcu!

Tako i ovo zavisi od motiva. Sve zavisi od motiva.

Pa kakav motiv ovde moze biti nego sebican, kada ti ubijas sopstveno dete da spasis svoj zivot? Nemoj molim te da izmisljas!

Kako je mogao Isus da ubija decu u utrobi tako je i ovo.

Bozja zapovest kaze - "ne ubij"!

Formalno tumačenje zapov. u originalu stoji "ne počini zločin ubistva".

Ne postoji opravdanje za dizanje ruke na sopstveno dete, makar i tvoj zivot bio ugrozen, vazniji je zivot deteta!

Postoji zavisi od motiva i zbog čega neko diže ruku na osobu u abortusu samo od motiva.

To je u skladu sa Bozjom zapovescu i nesebicnom ljubavlju! - "Jer je Bog toliko voleo svet da je i Sina svojega Jedinorodnog dao, da niko ko veruje u njega ne propadne vec da ima zivot vecni"!

Zar Isus Navin nije iz ljubavi prema Bogu ubijao i prema tim ljudima.

Zar treba veci dokaz od ovoga sto je Bog ucinio? On se zrtvovao za nas!

Abortus nema veze sa spasenjem ljudi.

Po tvojoj logici Marije je trebala da abortira i onda bi bilo spasenje.

Ako majka zeli spasiti svoj zivot, to je sebicnost i sramota za nju, a potom i za Hriscanstvo koje ispoveda i ako crkva to jos opravdava, onda je ona saucesnik u ubistvu nevinog deteta!

Nije.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Neka tvrdi što god hoće, tko će mu zabraniti, samo neka neadventisti znaju da Adventisti sigurno nisu oni koji "čuvaju Božje zapovijedi i drže svjedočanstvo Isusovo". Kako se "čuvarima Božjih zapovijedi" mogu nazivati djecoubojice?

Naravno da 'će tvrditi, i naravno da mu niko ne može zabraniti. Nama to kada iznosimo Istinu o njima (adventistima) i nije cilj. Cilj je da drugi saznaju ko su u stvari adventisti, da sve njihove tvrdnje o njima samima imaju veze sa istinom koliko i najbesomučnija laž. Nikada oni nisu ni držali svedočanstvo Isusovo, Da jesu, ne bi poverovali da će On doći 22.10.1844, niti bi se drznuli da poveruju u to da je shabat pečat Božiji.

Kakvi čuvari zapovesti? Oni čak ni shabat ne čuvaju, a ponose se time. Jer da čuvaju, a na to niko od Hrišćana pozvan nije, obrezivali bi se.

Oni čuvaju samo jedno, svoj kult i profit koji proizilazi iz njega.


Kako se mogu nazivati "čuvarima Isusovog svedočanstva i zapovesti Božijih" a da služe Molohu ubijajući nerođene za novac?

lako kao i svi koji sami sebi pripisuju ono što nikada nisu ni bili. Zato i ovi tvoji postovi, zato moji postovi, zato sve ovo. Da se razotkrije licemerje, lažno predstavljanje istih, da bi neupućeni znali sa čime se sreću i da im ne bi verovali. Zbog njih samih radi, ne zbog nas, nego zbog duša onih koje svojim antievanđeljem sektaši love.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Prijavio sam ovaj gornji Laodikejin post, jer drastično krši član pravilnika foruma koji kaže: #14 Na forumu je striktno zabranjeno diskutovati o politici. Pitam se zašto post nije uklonjen.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
[/QUOTE]

Nisam znao da je to crkva radila!
Stvarno, sa takvim lazima braniti svoju poziciju je mizerija. I premda ti je objasnjeno da to nije tako, ti neces priznati. Zasto? Svaki ozbiljan adventista bi osudio ubijanje dece u svojoj crkvi, ali ti neces.

Prijavio sam ovaj gornji Laodikejin post, jer drastično krši član pravilnika foruma koji kaže: #14 Na forumu je striktno zabranjeno diskutovati o politici. Pitam se zašto post nije uklonjen.
To sam i ja prijavljivao kod Tripa, pa mi nikad nije uvazeno, isto ne znam zasto, a radilo se o ozbiljnom krsenju pravilnika. Valjda od procene zavisi..
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top