I djecu ubijaju, a Kristovim se nazivaju

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Nije lepo svoje grehe pripisivati drugima.

Abortus cine Rimokatolkinje i Pravoslavke, koje odlaze svesno bez icijeg nagovora u bolnice da obave abortus, jer svestenici tradicionalnih crkava ne propovedaju jevandjelje, niti upucuju ovaj svet na moral, i cistotu
Ovako nesto moze da izjavi samo ocajna osoba, koja ne moze da prihvati cinjenicu da joj crkva nije "sveta i bezgresna" kao sto se tvrdi!

Ako i postoje takve bolnice, tu se obavljaju abortusi koji predstavljaju legalan samoinicijativni cin slobodne volje svake zene da ga obavi bez prisile.
Nazivati ubistvo drugog coveka "cinom slobodne volje" moze samo osoba bez savesti, pa makar i njegov licni zivot bio ugrozen neregovanjem!

Ovo nije ni Hriscanski ni civilizacijski, to je sataniaticki!

Ovamo tvrdis da ne bi u svrhu odbrane potegao ni oruzje na drugog coveka i pravis se svetac, a pravdas zenu koja ubije dete jer joj je zivot bio u opasnosti.

Dakle "zena se brani od sopstvenog deteta i na njega vadi noz, pa ga ubija"!

To je licemerje, a uzrok je taj sto ti ovim hoces vestacki naciniti svoju crkvu bezgresnom! A ona ubija decu!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nazivati ubistvo drugog coveka "cinom slobodne volje" moze samo osoba bez savesti, pa makar i njegov licni zivot bio ugrozen neregovanjem!

Ovo nije ni Hriscanski ni civilizacijski, to je sataniaticki!

Zavisi iz kog motiva nije isto kada ubije Isus Navin i kada su ubijali decu u Jasenovcu.

Ovamo tvrdis da ne bi u svrhu odbrane potegao ni oruzje na drugog coveka i pravis se svetac,

Zavisi što je motiv napadača, naravno da ne ako me napao zbog mojih verskih uverenja, ali svakako bi iz svakog drugog razloga.

a pravdas zenu koja ubije dete jer joj je zivot bio u opasnosti.

Ovo je dokaz da ne znaš šta su motivi.

Dakle "zena se brani od sopstvenog deteta i na njega vadi noz, pa ga ubija"!

Za tebe je to špansko selo.

Teška je to hrana za pravoslavni um.

Vojnici Isusa Navina pobili i djecu i žene.

To je licemerje, a uzrok je taj sto ti ovim hoces vestacki naciniti svoju crkvu bezgresnom! A ona ubija decu!

Nije ovo mijeko. Ali ipak mislim da je to bezobrazluk i inat onoga koji smatra da nije dobro to uraditi iz ispravnih motiva.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To je licemerje, a uzrok je taj sto ti ovim hoces vestacki naciniti svoju crkvu bezgresnom! A ona ubija decu!
Mire, pre svega izvini što citiram samo deo tvog posta. Drugp, ovde se radi o veoma teškom etičkom pitanju koje seže veoma duboko.

Prvo od tih pitanja je šta je za nekoga ljudsko biće, na to pitanje je Crkva (katolička i pravoslavna) od samih svojih početaka dala odgovor, dakle život počinje začećem, dakle i na nerođenu decu se po učenju Crkve odnosi zapovest NE UBIJ. Ako je već tako, postavlja se pitanje kako zajednica koje se ponosi time da poštuje Dekalog i da je inisistira na pacifizmu, može sebi da dozvoli, ne samo opravdavanje ubistva onih koji ne mogu da se brane, nego i da pomaže pri tim ubistvima. Da paradoks bude još i veći, oni sebi daju za pravo da određuju kada život počinje. Dakle, ako nisi znao, za njih život, ljudski život ne počinje začećem nego rođenjem. Shodno tome, ni Isus nije po njima bio živ do trenutka rođenja.

Možda će delovati preterano, ali ni ovo ponašanje, vršenje abortusa i pravdanje istih nije uopšte čudno poznajući njihov izraženi mortalizam.

No da se vratimo na pitanje moralnosti i bezgrešnosti "crkve" u ovom pitanju. Naime, iako nigde nema bezgrešnih, jer svi smo i grešni, a samo je jedan Bezgrešan, nikako ne bi trebali da po delima pojedinaca, u ma čije ime da deluju sudimo o čitavim zajednicama, a to adventisti konstantno rade kada govore o Katolicima i Pravoslavcima, uzdižući sebe kao bezgrešne, gledajući sve grehe pojedinaca kao grehe Crkve.

Dok sa druge strane, njihova zajednica propagira, pomaže, i brani kao Biblijsko, čedomorstvo. Dakle, ne radi se o grehu jednog čoveka, ili više ljudi, nego o GREHU ČITAVE ZAJEDNICE. Samim tim ne da su bespredmetna sva njihova optuživanja i pozivanja na nekakve "milione žrtava" Katoličke i Pravoslavne Crkve, nego su i ništavna, licemerna i lažna.

Od takvih stvari, duboko u to verujem, neće ih oprati ni sve senke, ni svo veganstvo, o pacifizmu da i ne govorim.

Jer Onaj Koji Jeste, živi YHWH, Bog i Čovek, Isus rekao je "Što učinite i najmanjoj od moje braće, MENI STE UČINILI". Dakle, svakim svojim abortusom, svakim svojim branjenjem istog, pozivanjem na slobodnu volju i tome slično, Adventisti čine, ne ubistvo sa predumišljajem, ne samo kršenje zapovesti : NE UBIJ, nego i nešto mnogo gore, čine DEICID.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Dok sa druge strane, njihova zajednica propagira, pomaže, i brani kao Biblijsko, čedomorstvo. Dakle, ne radi se o grehu jednog čoveka, ili više ljudi, nego o GREHU ČITAVE ZAJEDNICE.

Nije svaki pripadnik crkve Adventista sedmog dana krivac za adventističko ubijanje djece. Najbolji primjer za to je čovjek koji je napravio uvodni video. Zbog toga mislim da bi ispravnije bilo reći kako crkva Adventista sedmog dana naučava AntiEvanđelje, naučava ProtuBožje, nego svakog adventista zbog toga proglasiti krivcem.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zavisi iz kog motiva nije isto kada ubije Isus Navin i kada su ubijali decu u Jasenovcu.

Iz sebicnog motiva, jer hoces da "spases sam sebe"! Ne zelis zrtvovati sebe radi sopstvenog deteta! To je egoizam, sebicnost i jos gore, to je protivno nesebicnoj ljubavi, to je satanizam i krsenje Bozjeg zakona! A ovamo za sebe tvrdite da ga drzite!

Ovo je dokaz da ne znaš šta su motivi.

Ovo je dokaz da si ti Milos Bogdanovic, nista drugo!

Vojnici Isusa Navina pobili i djecu i žene.

Drugo je rat, ovo se radilo zbog opsteg interesa, dakle ubijala su se i deca. Jer ta deca kad odrastu, ako ih pustis da ostanu u tvom narodu, na kraju bi se svetila sto si pobio njihove roditelje.. A opet odgajati ih kao svoju decu nije preporucljivo, jer kad tad bi ona saznala da jevreji nisu njihovi roditelji. Dakle to se radilo zbog sigurnosti nacije a ne iz sebicnih interesa! Vec sam to objasnjavao.

To nije isto i nikako ne moze biti kao ovo, jer cak i Bozji zakon je propisivao smrtnu kaznu za onog koji slucajno ozledi trudnu zenu pa ona pobaci! Dakle, abortus se kaznjavao smrcu!

A ako ti je uopste stalo do biblije, naci ces u njoj brojne stihove da je Bog na zametak gledao kao na vec formiranu licnost!

Nije ovo mijeko. Ali ipak mislim da je to bezobrazluk i inat onoga koji smatra da nije dobro to uraditi iz ispravnih motiva.

Pa kakav motiv ovde moze biti nego sebican, kada ti ubijas sopstveno dete da spasis svoj zivot? Nemoj molim te da izmisljas!

Bozja zapovest kaze - "ne ubij"!

Ne postoji opravdanje za dizanje ruke na sopstveno dete, makar i tvoj zivot bio ugrozen, vazniji je zivot deteta!

To je u skladu sa Bozjom zapovescu i nesebicnom ljubavlju! - "Jer je Bog toliko voleo svet da je i Sina svojega Jedinorodnog dao, da niko ko veruje u njega ne propadne vec da ima zivot vecni"!

Zar treba veci dokaz od ovoga sto je Bog ucinio? On se zrtvovao za nas! To je primer nesebicne ljubavi!

Ako majka zeli spasiti svoj zivot, to je sebicnost i sramota za nju, a potom i za Hriscanstvo koje ispoveda i ako crkva to jos opravdava, onda je ona saucesnik u ubistvu nevinog deteta!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Ako majka zeli spasiti svoj zivot, to je sebicnost i sramota za nju, a potom i za Hriscanstvo koje ona ispoveda i ako crkva to jos i opravdava, onda je i ona saucesnik u ubistvu nevinog deteta!

Ne ubijaju djecu u adventističkim "bolnicama" da bi spasili živote majki, nego ih, kako se pravno-stručno kaže, "abortiraju na zahtjev". "Abortus na zahtjev" znači: Dođe žena, kaže da želi abortus, uplati "krvarinu", a medicinsko osoblje u adventističkoj bolnici obavi ostalo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ne ubijaju djecu u adventističkim "bolnicama" da bi spasili živote majki, nego ih, kako se pravno-stručno kaže, "abortiraju na zahtjev". "Abortus na zahtjev" znači: Dođe žena, kaže da želi abortus, uplati "krvarinu", a medicinsko osoblje u adventističkoj bolnici obavi ostalo.

Ja se fokusiram na ovo, jer oni nece ni priznati da to tade "na zahtev"! Recimo da rade samo da bi spasili majku, i to je sebicno i protivno Bozjem zakonu a kamo li ovo "na zahtev"! Ali rade i to! Cak i Laodikeja tvrdi da je to opravdano, kako se izrazio on bi svoju cerku odveo - "da je ociste"!

Kao da je "cisti od kuge"! Boze me sacuvaj!

I to im je Hriscanstvo, ja sam zgrozen ovakvim Hriscanstvom i da postoje takvi ljudi.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zbog toga mislim da bi ispravnije bilo reći kako crkva Adventista sedmog dana naučava AntiEvanđelje, naučava ProtuBožje, nego svakog adventista zbog toga proglasiti krivcem.

Da, ali Bog svakom od njih daje mogućnost da se pokaju za ono što njihova zajednica u koju su svojom voljom ušli čini, i da kao ovaj čije si video uradke postavio, dignu svoj glas, i napuste zajednicu.

O tome sam i govorio, o tome celo ovo vreme i ti i mire i ja ovde govorimo. Zamerke ne idu protiv ljudi, nego protiv zajednice koja je, ne zaboravimo to i nastala na AntiEvanđelju i lažima, na održavanju istog novim lažima i novim srljenjem u bogohulnosti.

Iz sebicnog motiva, jer hoces da "spases sam sebe"! Ne zelis zrtvovati sebe radi sopstvenog deteta! To je egoizam, sebicnost i jos gore, to je protivno nesebicnoj ljubavi, to je satanizam i krsenje Bozjeg zakona! A ovamo za sebe tvrdite da ga drzite!

Da je samo sebičnost u pitanju. To je tek vrh ledenog brega, osnova je mnogo dublja, mnogo prozaičnija, i mnogo mračnija. Mortalisti su, a to znači da ma šta tvrdili, za njihe je sadašnjost imperativ, prošlost tu da služi sadašnjosti, a budućnost još ne postoji, ako ikada i bude postojala. Dakle, kao i svim mortalistima, i njima je inherentno da život cene samo dok od njega imaju koristi, ttačnije vole samo sebe i sebi daju za pravo da odlučuju o životu i smrt. Na to treba dodati i od "proročice" naveštavano negiranje savesti, tačnije tretiranje pokajanja kao zlog.

Tako da nemoj se uopšte čuditi što oni tako veruju, i što čak za ta svoja "verovanja" nalaze opravdanje u Svetom Pismu, tačnije u tumačenjima po ključu.


Ne ubijaju djecu u adventističkim "bolnicama" da bi spasili živote majki, nego ih, kako se pravno-stručno kaže, "abortiraju na zahtjev". "Abortus na zahtjev" znači: Dođe žena, kaže da želi abortus, uplati "krvarinu", a medicinsko osoblje u adventističkoj bolnici obavi ostalo.

Broj namerno izazvanih abortusa sa ciljem spašavanja majke je u odnosu na one koji se vrše na zahtev, veoma, doslovno veoma mali, i nikako ne može poslužiti kao presedan koji opravdava plaćeno ubistvo prvog stepena koje adventisti vrše u svojim bolnicama.

Ja se fokusiram na ovo, jer oni nece ni priznati da to tade "na zahtev"! Recimo da rade samo da bi spasili majku, i to je sebicno i protivno Bozjem zakonu a kamo li ovo "na zahtev"! Ali rade i to! Cak i Laodikeja tvrdi da je to opravdano, kako se izrazio on bi svoju cerku odveo - "da je ociste"!

Kao da je "cisti od kuge"! Boze me sacuvaj!

I to im je Hriscanstvo, ja sam zgrozen ovakvim Hriscanstvom i da postoje takvi ljudi.

Vidi, pitanje svih pitanja je na osnovu čega bilo ko može da tvrdi da je abortus tu da spasi majku? Ko je ovlastio "doktore" da to određuju, i na osnovu kojih kriterijuma to čine? Postoje tačno određeni kriterijumi koji služe za utvrđivanje da li je trudnoća opasna, tačnije da li ugrožava život majke. Ali, nemojmo se zavaravati i olako verovati da postoji epidemija koja izaziva simptome koji zadovoljavaju te kriterijume, što je ono što adventisti i njima slični zagovornici abortusa pokušavaju da nametnu da bi opravadali sebe.

Oni abortuse vrše na zahtev, a spašavanje "života" majke se kada se tako postave stvari lako može tumačiti, i što je najgore tumači se kao eufemizam za uklanjanje posledica nemorala i "spašavanje" žene od njene Bogom dane funkcije materinstva

Upravo u tome ti se i krije razlog zašto Laodikeja tako govori. Sve što adventisti čine u vezi ovog obnovljenog kulta Moloha, ti je produkt mortalizma, iskrivljenog shvatanja greha, antievanđelja u koje veruju, i koje propagiraju i čistog egoizma.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Vidi, pitanje svih pitanja je na osnovu čega bilo ko može da tvrdi da je abortus tu da spasi majku? Ko je ovlastio "doktore" da to određuju, i na osnovu kojih kriterijuma to čine? Postoje tačno određeni kriterijumi koji služe za utvrđivanje da li je trudnoća opasna, tačnije da li ugrožava život majke. Ali, nemojmo se zavaravati i olako verovati da postoji epidemija koja izaziva simptome koji zadovoljavaju te kriterijume, što je ono što adventisti i njima slični zagovornici abortusa pokušavaju da nametnu da bi opravadali sebe.

Adventistički zvaničnici se čak više i ne pravdaju da čine "abortuse na zahtjev" = "vi platite, mi ubijemo". Ne pravdaju se naprosto zbog toga što je to svakomu vrlo lako provjeriti, i novinarima i adventistima i neadventistima. Vjerojatno misle, "zašto bi bili licemjerni ubojice, nije li dovoljno biti ubojica".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Adventistički zvaničnici se čak više i ne pravdaju da čine "abortuse na zahtjev" = "vi platite, mi ubijemo". Ne pravdaju se naprosto zbog toga što je to svakomu vrlo lako provjeriti, i novinarima i adventistima i neadventistima. Vjerojatno misle, "zašto bi bili licemjerni ubojice, nije li dovoljno biti ubojica".

Nisi pomislio da je razlog zašto se ne opravdavaju taj jer duboko u sebi veruju da čine "bogougodan posao", kao i da je to što čine "nužno" za prihode SDA. Ne smemo zaboraviti da su oni pre svega korporacija, i da slede maksimu "sve za dolar". Uostalom sve i da ih pritisnu, lako mogu reći da niko ne tera te žene da vrše abortuse.

Dakle, na njih ne treba uopšte gledati kao na "versku" zajednicu, ili čak kult, nego kao na korporaciju čija je svrha postojanja profit.


Kada tako postavimo stvari, a sve što o njima znamo vodi ka takvom zaključku, onda nema mesta čuđenju za njihove postupke, pozivanja na Bibliju, ili Krista. Sve to su samo maske, propaganda čiji je cilj zavođenje masa. Ništa drugo.

Možda će ovo moje zvučati preoštro, možda i previše isključivo, ali posmatrajmo sve ovo hladne glave, kroz činjenice. Mileriti su koristili Ellen Gould White i njenu opsesiju Milerom, Bates ju je takođe koristio da nametne Shabatarizam, njen "otac" kako je zvala Jamesa White-a, svog supruga,je takođe koristio neobrazovane mase koje su joj verovale. Sve se svodilo i svodi se na dolar. Etika kapitalizma je u pitanju.

Njima je sve tržište, pa i verovanje, ideje, sve. A cilj svakog kapitala je šta? Monopol. Ujedno seti se šta je navodno izazvalo Lutera na pobunu.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top