Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Gospodine Marko, prosto ne mogu da verujem zasto i kako neki ljudi mogu da prihvate takvo nelogicno, ne naucno i ne biblijsko verovanje kao sto je ucenje JS? Zdrav razum, a vi ste to neverovatno precizno objasnili tu njihovu prevarnu hronoilogiju dolaska, ne moze takve manipulacije da prihvati. Zasto to oni, JS uprkos svim glupostima i zdravom razumu, rade?
Drugo pitanje Marko: kako je meni poznato Biblija kaze mi ne znamo dan i cas kada ce Isus doci,
ali molim vas recite me sta onda JS uce u vezi sa Hristovim dolaskom? Hvala.

Postovanje Cosmos,
tvoja pitanje su veoma vazna, ali da se objasne potrebno je dosta vremena i prostora na forumu.

To upravo i mene zanima,posle toliko prorecenih datuma kao sto su 1914. 1925. 1975.cini mi se da i danas JS veruju u sva ta njihova prorocansta iaku i dete vidi da su to sve prevare.

Posto nijedan JS jos nije se usudio da se pojavi na ovoj teme, juce sam pogledao zaokretovu temu o 1914. godini. Pa on i danas tvrdi daje ispravno pretvarati iostorijsko vreme u prorocko u kome jedan dan oredstavlja gosinu. A oni su bili mnogo darezljiviji od toga pa su dane stvaranja izracunalai da svaki od njih traju po 7000 godina a to je obicna besmislica


Godine 1961. jedan prijatelj me je pozvao da posetimo grupu JS. Sastajali su se u privatnoj kucu, u istoj prostoeiji u kojoj je domacin lezao na krevetu, tesko bolestan. To je bio moj prvi susret sa JS.
Objasnjavali su mi kako je Isus dosao 1914. godine. Kad sam ih upitao, pa ako je tada dosao gdeje. Tvrdili su da je tu, ali mogu da Ga vide samo duhovne oci.
Drugu pitanje postavio sam: Ako je dosao sta nam je doneo?
Odgovorili su: On se otkriva u naoruzanju, jer su od tada poceli ratovi.

Pa sar Isus dolazi da nam donese ratove? uputao sam. Ako nam donosi ratove, ja u takvoga Hrista ne verujem niti mi taka Hristos treba. Ako cemo mi i posle Hristovog dolaska lezati na krevetu bolesni i iznemogli, onda on ne treba ni da dolazi, jer to zlo imamo i bez Njega. To vase verovanje suproti se Hristovom opisu o Njegovom dolasku.

Na to boljesnik je rwka: Brat je u pravu. A onisvi u glas: "Nikola, zar si poceo da se golebas u veru i da sumnjas u istinu?"


I pored tolikih promasaja, izgleda da JS jos uvek veruju u te mnogobrojne zablude.

Od 1975. pa do danas, nijedan JS nije mi objasni koje je danas njihova hronologija, imaju li ikakvu novu, ili su zbog tolikih prevara digli ruke od svega? Pitao sam mnoge od njihovih vernika i staresina, i do danas niko mi nije odgovorio na to pitanje, a i vi vidite d abeze od ovih pitanja kao ono sto se kaze: Kao djabvo od krsta.

Kad sam jednom njihovom staresini postavio pitanje tog njihovog dijagrama o hronologiji i pitao ga kako to da se nije ni 1975. desilo ono sto su predvideli; on je odgovorio: Mi znamo tacno kada je Adam stvorem (4026. godine p.n.e) ali ne snamo kada je Eva stvorena. Na to sam rekao, ali to nije ni bitnio, jer u Bibliji nigde hronologija nije vodjerna po zenama nego samo po ljudimsa. Na to vise
nista nije rekao.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Objasnjavali su mi kako je Isus dosao 1914. godine. Kad sam ih upitao, pa ako je tada dosao gdeje. Tvrdili su da je tu, ali mogu da Ga vide samo duhovne oci.

Zašto bi se Isus igrao sakrivača??????? Pomom znači izmišljaju

Drugu pitanje postavio sam: Ako je dosao sta nam je doneo?

Dobro pitanje

Odgovorili su: On se otkriva u naoruzanju, jer su od tada poceli ratovi.

Besmlisica , glupost

Pa sar Isus dolazi da nam donese ratove? uputao sam. Ako nam donosi ratove, ja u takvoga Hrista ne verujem niti mi taka Hristos treba. Ako cemo mi i posle Hristovog dolaska lezati na krevetu bolesni i iznemogli, onda on ne treba ni da dolazi, jer to zlo imamo i bez Njega. To vase verovanje suproti se Hristovom opisu o Njegovom dolasku.

Ne mogu vjerovati da tako misle , ili ti malo preterješ ????? Bez uvrede
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Pa sar Isus dolazi da nam donese ratove? uputao sam. Ako nam donosi ratove, ja u takvoga Hrista ne verujem niti mi taka Hristos treba. Ako cemo mi i posle Hristovog dolaska lezati na krevetu bolesni i iznemogli, onda on ne treba ni da dolazi, jer to zlo imamo i bez Njega. To vase verovanje suproti se Hristovom opisu o Njegovom dolasku.
Brateeee pa vi nepoznajete niti pisma niti sile Božije... Hrist je sam rekao:"Nisam došao da vam donesem mir već MAČ!" ili u nekim prevodima stoji RAT. Moje omiljene reči. Pa dodaje dalje na drugom mestu:"Ustaće otac na sina i majka na ćerku i brat na brata itd. radi imena mojega". Predivan govor mržnje (ko veruje u tu glupost da govor mržnje postoji) na šta bi ga danas "nepismeni" osuduli...dok same reči imaju duboko značenje. Same reči jasno kazuju da ćeš morati da se boriš sa samim sobom, i (ratuješ) sa svima drugima koji stoje na putu između tebe i Hrista. Makar to bili tvojo otac i majka ili brat ili gazda na poslu koji te ometaju da do Hrista dođeš i ostaneš. Da li si spreman na to ili ćeš odustati od RAT-a?? "Pošto si mlak izbuvljaću te iz usta svojih" veli Hristos i još dodaje:"Pokazaću mu (Savle) koliko će morati da propati radi imena mojega!" Hrist je VEĆ doneo RAT. A sjutra kad dođe samo će da skupi one koji su ostali živi posle bitke, pale žalim. Amen.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zašto bi se Isus igrao sakrivača??????? Pomom znači izmišljaju.

Antoniadz, ne samo da to izgleda izmiljeno, nego izgleda i vrlo naivno i bez iakvih biblijskih dokaza.


Besmlisica , glupost. Ne mogu vjerovati da tako misle , ili ti malo preterješ ????? Bez uvrede[/QUOTE]

U pravu si. Covek ne moze da veruje da bi bilo ko verovao u takve price, ali cinjenica je da nek zbilja i u to veruju. Dijagrami koje sam postavio to potvrdjuju.

Sve najbolje
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Brateeee pa vi nepoznajete niti pisma niti sile Božije... Hrist je sam rekao:"Nisam došao da vam donesem mir već MAČ!" ili u nekim prevodima stoji RAT. Moje omiljene reči. Pa dodaje dalje na drugom mestu:"Ustaće otac na sina i majka na ćerku i brat na brata itd. radi imena mojega".Amen.

Postovanje prijatelju JKDforever,
Hvala ti na tako dobrom, komentaru. U pravu si za svakog vernog hriscanina postoji borba.
Hristos kao i Njegovi ucenici nailazili su na mnoge teskoce, ali uprkos mnogim preprekama, istina je odneta u sve krajeve nase Planete.


Istina, neki nose istinu, a neki poluistinu pomesanu sa todjim ognjem, pa ipak misle da je to istina.
Zato nas Hristos poziva da ispitamo ucenja pomocu nepogresive Reci Bozje; "Pregledajte Pisma..." rekao je Hristos.


ISKUSTVO SA JEHOVINIM SVEDOVIMA

Jednom su dva mladica zakucala na moja vrata i ponidili su da mi drze biblijske casove. Rado sam prihvatio njihov predlog. Zamolio sam ih ako bi mogli da mi iz njihovih Yerbooks kopuraju njihovu statistiku, jer zeleo sam da utvrdim kao je njihov promasal za godinu 1975. uticao na porast njihove zajednice.

Sledece sedmice dosao je samo jedan od njih po imenu Dejvid i doneo 5 knjig umsto kopijsa koje sam trazio. Zahvali sam mo na usluzi.
Dozvolio sam mu da odrzi ono sto je pripremio i na kraju zamolio ga da odgovori na nekoliko pitanja. On se obradovao mome predlogu.

Pitao sam ga da mi kaze: ko, kada i gde je osnovao njihovu religiju? Nije znao da odgovori. Rekao sam mu da je osnivac Carls Rasl i upitao sam ga da li u lokalnoj biblioteci imaju njegove knjige? Odgovorio je da nije ni cuo da postoje takve knjige. Rekao sam mu da je Rasl napisao sedam knjiga od kojih je sest objavio za zivota, a sedma je izdata posle njegove smrti.

Tada sam ga zapitao: “Kakav je uzrok da vi ne cenite knjige onoga ko je osnovao vasu zajednicu?” Dejvid je poceo da se znoji, ali odgovora nije bilo. Rekao sam mu da ih je Raslov naslednik Raderford proglasio netacnima, da sadrze neistinito ucenje, a umesto njih napisao 15 novih knjiga od kojih se svaka jedna drugoj suprotstavlja. Ako je glavni predsednik odbacio Raslove knjige, onda one zbilja sadrze zablude. “Da li ste culi za 15 Raderfordovih knjiga”, upitao sam Dejvida. “Ne, ni za njih nisam cuo”. Kada je umro Raderford, njegov naslednik Nor odbacio je njegovo ucenje i knjige, jer se ostro suprotstavio Raderfordovom ucenju, a posebno izgradnji zamka u San Diegu.

Zatim sam ga upitao: “Da li znate gde se nalazi zamak koji je sagradio predsednik Raderford sa namerom da u njemu nastani patrijarhe iz Staroga zaveta koji su, po njegovom ucenju, trebalo da vaskrsnu 1925. godine i preuzmu upravu nad celim svetom?” “Nisam nikad ni cuo za taj zamak”, odgovorio je Dejvid. Ustao sam i iz njihove literature pokazo mu sliku zamka. Dejvid je bio zbunjen, usne su mu drhtale, sve vise se znojio.

Tada sam mu rekao razlog zasto mi je potrebna njihova statistika. U njoj se nalaze izvestaji o njihovom misionarskom poduhvatu u svetu kao i porast ili opadanje clanstva. Uzmimo jedan detalj iz statistike. Sedamdesetih godina poceli su da propovedaju vest da ce krajem 1975. godine poceti Amagedonski rat i tada ce doci kraj sistemu ovoga sveta i da ce poceti hiljadugodisnje carstvo na Zemlji. Jehovisti su 1973. godine imali 1,656.673 vernika u svetu, a sledece godine broj se povecao za 13,5 posto. Ovo je zaista rekordan uspeh. Mislim da nijedna religija nije imala taliki napredak za jednu godinu. Ovaj uspeh je bez sumnje plod opomene da 1975. dolazi kraj sveta. Ljudi su se uplasili i mnogi su potrazili sigurnost u jehovistickim obecanjima - cekali su pocetak blagostanja, mira i sigurnosti. Tako su 1975. godine imali 2,062.449. vernika. Godine 1976. porasli su samo za 3,5 posto, a broj vernika povecao se na 2,138.537. Ovo je veliki napredak.
Medjutim, (oni statistiku objavljuju godinu dana kasnije) 1977. u zajednici Jehovinih svedoka desilo se nesto neobicno. Godine 1976. imali su 2,138.537 clanova, a 1977. krstili su 124.456 novih vernika, dok se broj vernika smanjio za jedan procenat, na 2,117.194 vernika.
Sledece godine krstili su 95.050 novih vernika (mnogo manje nego prethodne godine), a ukupan broj vernika opao je za 1,4 posto na 2,086.629. Za dve godine krstili su 219.506 novih vernika i umesto da se za toliko povecao broj vernika, izgubili su jos 51.908. Ukupan gubitakbio je 271.414 vernika.

Zasto se ovo desilo? Zato sto se nije ispunilo ono sto su propovedali da ce se desiti prvog januara 1975. Armagedonski rat nije poceo, kraj zivotnog sistema ovoga gresnog sveta nije dosao. Hiljadugodinjnje carstvo nije pocelo na Zemlji kao sto su objavljivali. Ovo nije njihov jedini promasaj. Propovedali su da ce se to isto desiti 1876; 1914. 1925. i 1975. Nije nikakvo cudo sto su se ljudi razocarali i napustili zajednicu. Zapravo, cudo je da ih je i toliko ostalo da grade svoje spasenje na nesigurnim temeljima.

Kada sam sve ovo izneo Dejvidu, on je strpljivo slusao, ali na karju izgobio je strpljenjwe i uzviknuo: Ko koga ovde obraca, ti mene ili ja tebe? Ja sam krsten!
Ma ti mene obracas i ja nemam nista protiv toga, odgovorio sam. On je ustao, izasao i vise nika nije dosao. Pet knjiga koje mi je doneo, ostale su, ni po njuih nikad nije dosao da ih uzme.


Iznenadjujuce je da novi vernici njihove zajednice nisu ni upoznati sa istorijom Kule strazare, njima se samo serviraju nove price i strogo ih se cuva da nemaju prisnog dodira sa onima koji nisu JS. Da bi jos bolje cuvali jedni druge, zbog toga idu po dvje od kuce do kuce.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ne zna taj tvoj Dejvid ništa očigledno ja ih volim samo za rat tj, debatu.
Ne znam čemu toliko uzbuđenja oko Svedoka kada su oni jedni u nizu judaizatora jevanđelja za koje je Sv. Pavle poručuje:"Neka bude proklet svako pa i Anđeo sa neba koji vam preda drugačije jevanđelje od onoga koga smo vam mi predali". Ima na YouTubu dokumentaraca da su oni čak izmenuli njihovu američku originalnu Bibliju King Jamesa i potpuno promenuli tako da bude u skladu sa njihovim potrebama. Njihov posao je da zavode mlade i najivne i prodaju im boraniju bajke i priče - laž i obmana.

Ima jedna anegdota koju sam ja doživeo ovde kod mene u Vršcu. Prelazim ulicu i iskače mi mala bakica i potura mi njen ćitab i pita me, MENE , da li znam kakvo je ime božije? Ja odgovaram i kažem znam i odgovaram Allah. Pošto je za mene to isti Bog ali da se ne bi božije ime upotrebilo uzalud kako veli Pismo a oni ga upotrebljavaju, ja volim to po naški muslimanski da ga tako zovem. JAOOO kako je ona đipila i pobeže a ja za njom vičem da se vrati da se objasnimo ali uteže bakica.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ne zna taj tvoj Dejvid ništa očigledno ja ih volim samo za rat tj, debatu.
Ne znam čemu toliko uzbuđenja oko Svedoka kada su oni jedni u nizu judaizatora jevanđelja za koje je Sv. Pavle poručuje:"Neka bude proklet svako pa i Anđeo sa neba koji vam preda drugačije jevanđelje od onoga koga smo vam mi predali". Ima na YouTubu dokumentaraca da su oni čak izmenuli njihovu američku originalnu Bibliju King Jamesa i potpuno promenuli tako da bude u skladu sa njihovim potrebama. Njihov posao je da zavode mlade i najivne i prodaju im boraniju bajke i priče - laž i obmana.

Postovanje JKDforever,
svudja mi se tvoje reagovanje. U uvodu ove teme objasnio sam razlog otvaranja ove teme. Trazio sam od Zakreta da nam odgovori na neka pitanja, a on, posto ne zna odgovor, upucuje me na teme koje nepostoje. Zbog toga sam otvorio ovu temu.

U pravi si ja sam na druginm temama ovde to pisao, Imam njihovu knjigu prevod Novog zaveta sa originalnog grcko na engleski.
U grckom tekst ni na jednom mestu ne nalazi se jevrejsko ime Boga YHWH, a oni su dali sporedni prevod i ubacili su ga samo u cetiri Jevadjelja na oko 34 mesta.

Problem je sa njima u tome sto se menjaju po vetru koji duva. Sada tvrde jedno, a uitra nesto drugo. Njihobvo ucenje je mracno, zamotano i zalosano.

Vec danima ih pozivam da se ukljuce u diskusiju na ovoj temi, ali danas je 10. dan otakako sam otvrio ovu temi i jos nijedan od njih nije se usudio da pokusa da obori ono sto sam do sada izneo.

Evo jos nekih iskustaba sa JS:


U Parizu za vreme posete erki koja je neocekivano izgubila oca i trazila utehu na sve strane, upoznao sam se sa mladiem po imenu Srgy, koji je bio Jehovin svedok. Bilo je to 1974. godine. On je ubedljivo tvrdio da ce do prvog januara iduce godine doci kraj zivotnog sistema ovog gresnog sveta i da ce ovde na Zemlji poceti Armagredon, rat koji ce unistite sve koji nisu JS i tada ce poceti hiljadugodisnje carstvo Jehove.

Upitao sam ga da li bi zeleo da zakazemo sastanak posle smaka sveta? On je odgovorio: “Ne, to ne dolazi u obzir.” “Zasto?”, upitao sam ga. “Posle prvog januara 1975. vas vise nece biti.” “U redu, rekao sam, u tom slucaju ponistite zakazani sastanak, ali pretpostavimo da cu ja mozda ipak jos biti ovde, zasto da sada ne zakazemo sastanak?” Odbio je da vise razgovara o tom pitanju, jer je bio uveren da ce se desiti ono sto je propovedao. Sastanak nismo zakazali, ali kada je prosao prvi januar, posao sam da ga potrazim. Nisam nasao njega, ali sam nasao njegovu sestru. Obavestila me je da se njen brat toliko razocarao sto nije dosao kraj sveta kako je propovedao, da je napustio Jehovine svedoke. Zatim zamolila me je da ne pokusavam da stupim u kontakt s njim, jer on ne zeli o tome vise da prica niskim. Tako ga nisam ponovo sreo ni posle “smaka sveta”.


 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Na ovome linku mozete videti drugog predsednika JS Josifa Raderforda na imanju koje je namenio starozabvetnim patrijarsima kad budfu bvaskrsli i preuzeli vladu nad ovim svetom

HTML:
http://jwsurvey.org/cedars-blog/rare-film-footage-of-rutherford-at-beth-sarim-leaked-on-youtube



U ovoj knjizi Rasl je objasnio "Boziji plan vekova koji je otkriven u velikoj piramidi." Njegov naslednik Josef Rutherford cim je izabran za novog predsedniak Kule strazar, odbacio je Raslovu piramidologiju nazivajuci je velikom zabludo

divine-plan-pyramid-cover.jpg



Rutherford je napisao 15 knjiga, koje je posle njegove smrti 1942. odnacio novi predsednik NOR.

Obvo je zamak koji je sagradi drugi predsednik Kule strazar Joseph Ruterfor da u njega namesti patrijarhe Starog zaveta koji su trebali da vaskrsnu 1925. godine da preuzmu vladavinu na obvoj zemlji. Ruterford je umro u kuci princema, a nije doziveo da se sretne s ocekivanim patrijarslima. Predsednim Nor odbacio je tu glupost kao i sve njegove knjige.


beth_sarim.jpg

Prevod: Bet Sherim kuca princeva 1929. godine
Kuca princeva jos uvek postoji, samo nije vlasnistvo JS.

Pose tolikih promasaja,
onda sami zakljucite kome mozemo verovati????
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Poštovani gosn Marko1932
Ne menjaju se oni "sto se menjaju po vetru koji duva". Već se to zove prilagođavanje svakoj žrtvi po potrebi. Menjaju vunu onako kako bi zaveli klijenta. To što su samo ubacili ime YHWH nije tako strašno koliko je strašno menjeanje smisla originalnog teksta. Čak i prevodioci pogreše nehotično pa tako ima prevoda koji kaže "Svi su zgrešili pa su izgubili božiju slavu." ili" Svi su zgrešili pa su lišeni božije slave." Za nekoga su obe rečenice isto ali nisu za mene jer jedna rečenica je laž a druga istina. Ili "Zaista ti kažem (ZAPETA) danas bitićeš sa mnom u raju." Ili "Zaista ti kažem danas (ZAPETA) bitićeš samnom u raju." Jedna je istinita rečenica a druga je neistinita.
Ja ne znam što su oni tako opsednuti imenom Božijim kada pismo kaže Ne uzimaj ime Boga svojega uzalud a oni ga uzimaju. Jer kada kažu da su YHWH Svedoci to znači da su lično prisutni kada je Bog bio i govorio a to nije istina. YHWH svedok može biti samo Mojsije ili Abraham na primer oni to ne mogu. Ne svedoče za YHWH čak ni sveti Petar ili Pavle a kamoli oni znači da su laže i očevi laži u kome nema istine. Drugo jevreji kada čitaju Toru i nađu ime božije oni ga zovu po tituli Adonaj, Šadaj EL Haj, Elohim i slično. Čak i drugovi muslimani koriste samo titulu Bog (Allah) a ne njegovo pravo ime. Zato ja volim da ih zovem Allahovi svedoci da ne bih uzeo ime Boga uzalud....
Neće oni da se raspravljaju sa onima koji ih prozru njihove laži zato i nema nikoga od njih da vam odgovore ili debatuju a i šta bi osim prazne retorike mogli da kažu. Pas nije dobar zato što dobro laje tako i čovel nije mudar zato što vešto govori veli kineska poslovica.
hiljadugodisnje carstvo Jehove. Koja glupost i laž Bog Otac je digao ruke od svega je dao sve Hristu u ruke tako da Hristos upravlja sa svime pa će pre biti hiljadugodišnje Hristovo Carstvo. Šta ih košta da plaše lakoverne....
Bet Sherim kuca princeva Brateeee pa to je filozofija ko i ovih naših popova po principu kako mi živimo danas tako ćete i vi živeti u YHWH Carstvu. Allahovi Svedoci mašina za prodaju magle i izvlačenje para od lakovernih a bogami i od zatvaranja vrata koja vode Hristu a to je jedan od najgorih grehova za koje neće biti milosti kako veli Biblija.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dobro jutro JKDforever.

Tvoj komentar je odlican. Pitanja koja postavljas su na mestu samo trebali bi JS da su tu da nam odgovore na ta pitanja a oni nemaju cim da odbrane svoje promasaje zato se ne smeju ni pojaviti.Ova slike potvrdjuje tvoj komentar.





upload_2018-3-12_10-11-55.png
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top