Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Tkoće znat doka ćeš čekat ??????????????????'
Kak no ide ,strpljen spašen

Postovanje Antonidz, drago mi je da si tu, sa tobom je milina diskutovati.

Upravu si, zaista ovde je potrebno imati veliko strpljenje,jer vec sest dana cekamo i toliko pozivaom Jehovine svedoke da dodju na njihovu temu i jos nijedan od njih nije skupio snagu ni da se pojavi. Ja bih bio zadovoljan sa jednostavnim odgovorom, da nam kazu da je ona hronologija bila pogresna, a mi to i bez nji znamo, ali ne znamo da li danas imaju neku novu hronoligu i ako je imaju koja je ili je ni nemaoj. Pitanja su jednostavna i svaka baba bi znala da na njih odgovori.


Medjutim, posto njih jos nema, primorani smo da idemo napred i bez njih:

Princevi su ovde

Raderford (njihov drugi predsednik) je 1920. izdao knjigu pod naslovom “Milion osoba sada rodjenih nece nikada umreti”, u kojoj pise da ce patrijarsi iz Staroga zaveta vaskrsnuti 1925. godine i preuzeti upravu nad novim svetom. On je sagradio zamak u San Diegu sa planom da se u njemu nastane vaskrsli patrijarsi. Mdjutim, patrijarsi nisu vaskrsli 1925. godine niti je nastao novi svet.

Godine 1932. Raderfor je to ovako objasnio: “Godine 1929. u Sam Diegu u Kaliforniji, na malom imanju bila je sagradjena kuca koja se zove Bet serim, sto znaii Kuca princeva. Svrha kupovine ovoga imanja i gradnja prebivalista pokazuje danas koliko su neki ljudi imali jaku veru u Boga, Hrista i Njegovo carstvo, koji su verovali da ce Silni vaskrsnuti svoje odane sluge iz staroga vremena da im poveri nalog i poslove ovoga sveta. Ovo imanje pripada drustvu Kula strazara, a na raspolaganju je predsedniku drustva i njegovim saradnicima, sve dotle dok ne bude predato princevima povracene Zemlje. Mnogi ljudi znaju svrhu ovoga konaka. Kad princevi budu vaskrsli i budu stanovali ovde, rugaci ce biti osramoceni, a vera onih koji su sagradili Bet serim bice opravdana.” (Salut, p. 272)


Veruj te mi, princeva nema da se guraju ko ce uzeti najbolju sobu.
Pre desetak godina ulozio sam truda i pronasao tu Kucu princeva u San Diegu, koja i dans stoji, samo ne pripda JS. Napravio sam od nje i slku.


Raderford je 1942. umro u kuci princeva, a nije docekao da se sretne sa Avramom i ostalim starozavetnim patrijarsima. Na Raderfordovo mesto izabran je Nejten Nor (Tathan Knorr) koji je odbacio sve Raderfordove knjige i izdao nove samo ovoga puta bez imena pisca.

Vise nemaju hrabrosti da stave svoj potpis na te ........ Medjutim, ni Norove knjige nisu pouzdanije nego Raderfordove, ali su nove......

Imaju li Jehovini svedoci danas ikakvo opravdanje i izgovor za ovu gl.....?

Skoro ce se nas brod potopiti od velikog tereta mnogobrojnih pitanja cekajuci da bi se makar jedan Jehovin svedok usudio da se uklopi u nasu diskusiju. Moguce je da ni moji izvestaji nisu 1oo/100 tacni, pa ako imate bolje informacije rado cemo ih saslusati. Medjutim, cini mi se da ja zidovima i kamenju govorim, sta ti Antonidz mislis da li je tako ili nije?


Svima zelim sve najbolje pa i Jehovinim svedocima

 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
sta ti Antonidz mislis da li je tako ili nije?
Jati se baš puno nerazumem u to njihovo vjeovanje .
Samo mi nije jasno , kako financiraju one silne bošure , koje djele i šakom i kapom besplatno po celom svetu
Onisu ko i Agnostici , stalno nešto dokazuju a nemogu dokazat , oće dokazat daje ISUS anđeo , a nikako da dokažu.
Evo malo šaljivi video , tak sumi i oni sumljivi
[raw]<iframe width="875" height="482" src="https://www.youtube.com/embed/G4In_dxDH7I" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>[/raw]
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jati se baš puno nerazumem u to njihovo vjeovanje .
Samo mi nije jasno , kako financiraju one silne bošure , koje djele i šakom i kapom besplatno po celom svetu
Onisu ko i Agnostici , stalno nešto dokazuju a nemogu dokazat , oće dokazat daje ISUS anđeo , a nikako da dokažu.
Evo malo šaljivi video , tak sumi i oni sumljivi
[raw]<iframe width="875" height="482" src="https://www.youtube.com/embed/G4In_dxDH7I" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>[/raw]

Dobro jutro Antoniadz,

Pitas ko finacira njihove brosure? Moram ti reci da se divim tim JS. Nijedna verska zajednica ne radi tako intenzivno propovedanje od kuce do kuce kao oni. Drugo to si dobri ljudi samo su zavedeni. Korisno je da znas da oni nista drugo ne rade osim stampanje tih brosura i deljenje od kuce do kuce. Njihovi vernici pomaazu to stampanje. Ranije sam izneo iskustvo gospodje Vajzer iz Nemacke. Ona je bila godinama njihov clan. I ona se pitala ko financira tolike rashode? Ona je rekla: uvek su im odgovorili da postoje oni koji daju velike svote novaca, a uvek su rekli da su ti ljudi negde daleko, nikad nijednoga nismo videli.


Ziveo sam godinama u istom predelu Njujorka u Brooklynu gde je i njihova uprava za ceo svet. Jednoga dana proveo sam osam sati pregledajuci njihovo ustrostvo, stamariju, slanje knjiga po celom svetu kao i Betel u kome zivi 2500 mladih koji besplatno rad po pet godina. Jedan od njih me je posetio i bili smo dobri prijatelji. Dobar mladic.


U ono vreme resio sam da proucim njihovo ucenje i njihovu statistiku. Posto sam ziveo u Brooklynu a kancelarija mi je bila u Qwinsu, skoro svakoga dana prolazio sam autuputem koji je prolazio izmedju njihovih zgrada. Na jednoj starni je bio Betel, a na drugoj strani uprava, stamparija i ekspedicija knjig. Navratio sam u glavnu upravu. Odmah sam rekao sekretarici daja nisam Jehovinsvedok, ali da se bavim iostrazivanjem njihove doktrine i statistike. Zato sam je zamolio da li bi mogla dami da njihovu statistiku koja pokazuje porast vernika. Ona mi je rekla da to oni nhemaju. Napomenuo sam joj da ja trazim ono sto svake godine objavljuju u Yerbok. I posle taga tvrdla je da oni to nemsaju. Oni se plase onih koji ispituju njihova verovanja.


Otisao samo u glavnu biblioteku u Njujorku, jer znao sam da po zkonu svaka izdata knjiga mora d abude registrovaana u glavnoj biblioteci. Kada sam zapitao sluzbenika dali imaju Yearbooks od JS, on me je upitao, za koju godinu zelite? Ja sam odgovorio za 20 godina. U toj biblioteci posetioci ne mogu samui d aidu i traze knjige,ali on mi je doneo u kartonskoj kutiji 20 njihovih godisnjih knjiga iz kojih sam odmah kopirao njihovu statistiku i na osnovu njihovih podatak izradio grafikon. Po toj statistici ovo je grafikon koga sam napravio. Uporedio sam porast vernika u Adventistickoj crkvi i JS. Donji stubovi su njihovi a gornlji A.

Pogledaj kako su gubili clanstvo posle 1976. do 1982. To je zbog promasaja 1975. godine.
upload_2018-3-7_9-25-4.jpeg
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Brate Toma, drago mi je da si tu sa namam neka te dobri Bog blagoslovi zajedno sa tvopjim domom.

Veliko je cudo, evo prodje cela sedmica, a nijedan Jehovin svedok jos nije se usudio da se pridruzi diskusiji. Medjitim, nema nikakvog problema nastavicemo i bez njih.

Po mom skromnom misljenju, pored toga sto su JS dobri ljudi, uvek sam imao dobre prijatelje medju njuma, ali problem se pojavio od samog pocetka, koji jos uvek traje.

Prvi presednik Kule strazare Rasl, u pocetku isao je od zajednice do zajednice i trazio pristalice. Nije se slozio ni sa jednom od postojecih crkava, zato je oko sebe okupio grupu naivnih ljudi, koji su u njega imali poverenja, i on ih je od pocetka vodio stramputicom.

Da spomenem jedan primer. Rasli je otisao u Egipat da proucava piramide. Kada se vratio dosao je sa alarmantnom vesti: da su piramide gradjene po Bozijem planu i da se u njima krije posebna vest za nase vreme. Medjutim, svi mi znamo da su piramide gradili robovi i da one nemaju nikakve veze sa Bogom niti se u njima nalazi ikakva vest za poslednje vreme.

Kada je Rasl umro, Kula strazara mu je podigla spomenik i taj spomenik je u vidu piramide.



upload_2018-3-8_8-28-7-jpeg.106500


Ovo je Raslov spomenik na kom je masonski znak (krst sa krunom).


Cim je preuzeo vodecu ulogu, novi predsednika Kule strazare, Raderford, odbacio je Raslovu piramidologiju, zajedno sa svim njegovim knjigama, i poceo iznova. Raslove knjige nemogu se kod njih naci ni u muzeju.

Medjutim, Raderford je posao istim putem kao Rasli. On je izmislio teoriju o vaskrsenju starozavetnih patrijaraha 1925. godine i da ce oni preuzeti upravu NOVOG sveta. sto je slicna utopija kao i Raslova piramidologija. Raderfordov naslenik Nor, odbacio je Raderfordove zablude zajedno sa njegovim knjigama i poceo iznova...

Da bi drzali kontrolu nad pripadnicima Kule strazare, JS ne dozvoljavaju vernicima da posecuju druge bogomolje, da citaju literaturu drugih verskih zajednica, niti da proucavaju Bibliju sa onima koji je dobro poznaju.Preporucuju da se vernik druzi samo sa JS. Drugi nacin kontrole i drzanja vernika od upliva drugacijeg ucenja je, oni imaju PET sastanaka u sedmici, tako da njihovi vernici ni nemaju slobodnog vremna. Treba da idu od kuce do kuce i na sastancima da podensu izvestaj sta su uradili, svakoga meseca treba da podenesu izvestaj koliko sati su proveli u svedocenju, pozeljno je najmanje da svedoci 30 casova mesecno, oni koji to ostvare dobijaju titulu pionira. To je nacin kako drze vernika pod kontrolom da samo slusaju, ono sto im staresine kazu i to je sve.
 

Prilozi

  • upload_2018-3-8_8-28-7.jpeg
    upload_2018-3-8_8-28-7.jpeg
    31,7 KB · Pregleda: 51
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Kao sto vidite posle osam dana nijedan JS ne usudjuje se da pobihe ono sto ovde iznosi. Nema problema idemo dalje:

Istorija zamka u San Diegu


Ranije smo rekli da je Raderford kupio imanje i sagradio zamak za patrijarhe, koji su trebalo vaskrsnu i preuzmu upravu novoga sveta. Rekao sam da je Nor5 predsednik Kule strazar odbacio 15 Raderfordovih knjiga tvrdeci da se u njima nlaze fantazije i zablude i u isto vreme prodao je kucu princeva koju je Raderford sagradio da u njoj zive vaskesli patrijarsi Starog zaveta koji su trebali d apreuzmu upravu novog sveta u kom su trebali da zive samo JS.

Posto od tih gluposti nista se nije ispunilo kako su vgerovali i propovedali, evo kako su i posle 25 godina jos uvek verovali u te zablude i kako su objasnjavali svoj promasaj:

Cak 1950. posle Raderforda, Jehovini svedoci jos uke su verovali u to. Evo njihove izjave te godine: Godinama Jehovin narod verovao je da ce verni starih vremena: Avram, Josif, David vaskrsnuti pre zavrsetka gresnog sistema ovoga sveta... Na kraju 1950. brat Frank (novi predsednik) je u subotu u vece u propovedi postavio pitanje: ‘Ovaj internacionalni skup, zeli li veceras da zna ima li medju nama princeva novoga sveta?...’ Mi smo poceli da gledamo oko sebe nadajuci se da vidimo: Davida, Avrama, Danila ili Jova, mozda su ovde?... Ja sam verovao svakoga trenutka da ce se pojaviti ljudi koji su nekad ziveli... Oni koji su bili napolju posli su unutra, gledajuci na propovedaonicu u nadi da ce videti Davida, Avrama ili Mojsija. Prisutni su ustali i zavladala je cudna atmosfera. Siguran sam da se tada pojavio starac duge brade da bi cela masa posla za njim. Zatim je nastala duboka tisina. Svi su se napregli da ne izgube nijednu rec. Govornik je tacno objasnio jevrejsku rec prevedenu sa ‘princ’ zatim je rekao: ‘Nista dakle ne smeta da Isus ucini druge ovce, koje su jos rasejane u svetu, princevima cele Zemlje.” (Anuaire 1975, p. 213.214)

Posle ovakvog izvestaja, poznavaocima Biblije ostaje sam da se cude cudom nevidjenim. Svaka nova generacija uhvati se za nekakvu fantaziju i to propovedalju narod od kuce do kuce tvrdeci da je to biblijska istina.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Cudo 21. veka

Vi koji ste ove sedmice na forumu, mogliste da primetite,a ako niste evo recui cu vam o cemu se radi: Od prosle semice, odkako sam postirao temu Hronologija JS, ne samo da se nijedan JS nije javio da komentarise o izjavama koje su uzete iz njihove literature, nego nisu se javljali na na svoje tem, tako je tema o Hronologiji bila na prvoj stranici. Medjutim, kada sam jutros otvorio forum ta tema je na drugoj stranicio a sve teme JS su na prvovoj.
Zasto je to tako? evo zasto:
Trebalo im je osam dana da se organizuju i odlucili su da mnostvom javljanja njihovih clanoma sprece tu temu da ne bude blizu pocetka, jer na taj nacin nadaju se da je citaoci foruma nece moci pronaci, jer po njihovom misljenju to je opasno za Kulu strazar. Posle mog komentara tema je ponovo dosla na pocetak prve stranice ali ocekujemo da nece tu dugo biti.

Sta mislite da li sam u pravu?


PS. Sad sam ponovo pogledao samo je Hronologija na prvoj stranici i prva je za nekoliko trenutaka, a sve ostale teme na prvoj stranici su od JS. Pogledajte pa se uverite da li je tako.
To znaci da su oni mnogi tu, ali nijedan se ne usudjuje da nam objasni mnogobrojne promasaje koje su sami objavili u svojoj hronologiju.

Gde ste JS, dokle cemo cekati da se makar jedan izmedju vas usudi da nam objasni tu zavrzlamu?

Pozdrav sviama
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
upload_2018-3-9_16-7-11.jpeg

Ovaj grafikon pokazuje kako su JS mnogo vernika primali 1973. i974. i 1975. godine. Godine l974. broj vernika porastao je za 13 %
Svi oni koji su bili iskljuceni molili su upravu da ih ponovo primi, jer svakakao niposto ne bi zeleli da ih Armagedosnki rat koji ce unistiti sve koji nisu JS zatece van Kule strazare.
Napustanje Kule strazare posle promasaja 1975. bilo je masivno

JS su i posle l975. propovedli i krstavali nove vernike, a broj vernika mnogo vise se smanjivao nego sto su krstavali. Tek 1980. su se malo oporavili od soka 1975.
 

Prilozi

  • upload_2018-3-9_16-6-45.jpeg
    upload_2018-3-9_16-6-45.jpeg
    69 KB · Pregleda: 1
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Celu sedmicu pokusavao sam da vam prilozim ovaj dijagram JS i tek sad sam uspio.
Dijagram je na francuskom jeziku objavljen 8.4. 1069. godine, dakle 6 godina pre njihovog smaka sbeta.

Ovim je predstavljen samo "sedmi dan stvaranmja" koji po njihovom misljenju traje 7000 godina. A samo stvaranje od 6 dana trajalo je 42,000 godine.
On pocinje 4026. gdine pre n.e. Oni su izracunali da su tada stvoreni Adam i Eva.
Po nijihovom mislnjenju 6000 godina a sto predstavlaj prvi deo sedmog dsana zavrsavaju se 1975 godine. Tada su prorekli da ce svi nejehovini svedoci biti unisteni, da ce poceti Armagedonski rat i da ce pozeti posjwednja hiljada od sedmogha dana stvaranja, a to je hiljdugodisnje carstvo.


Svi smo svedoci da se od obvoga bas nista nije deslilo. Nema Armagedona, nema unistenja Crkava, nema unistenja nejgovisra nti je pocelo hiljadugodisnje carstvo.

Ono sto nas sve interesuje, dali JS danas imaju neku hronologiju i ako je imaju, mogu li da nam je predstave ovde na forumu?

Za one koji ne znaju Francuski prva linija dijagrama glasi:
6000 godina ljudske istorije zavrsavaju se 1975. godine. (I tada je trebao da bude Armagedon i da pocne hiljadugodisnje carstvo, a nijedno od toga nije se desilo.)
upload_2018-3-9_17-33-6.jpeg
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
03.03.2018
Poruka
5
Gospodine Marko, prosto ne mogu da verujem zasto i kako neki ljudi mogu da prihvate takvo nelogicno, ne naucno i ne biblijsko verovanje kao sto je ucenje JS? Zdrav razum, a vi ste to neverovatno precizno objasnili tu njihovu prevarnu hronoilogiju dolaska, ne moze takve manipulacije da prihvati. Zasto to oni, JS uprkos svim glupostima i zdravom razumu, rade?
Drugo pitanje Marko: kako je meni poznato Biblija kaze mi ne znamo dan i cas kada ce Isus doci,
ali molim vas recite me sta onda JS uce u vezi sa Hristovim dolaskom? Hvala.
 
Natrag
Top