Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Hoćeš reći da Marko od jehovinih svjedoka pravi budaletine, a da adventiste prikazuje kao jedine dostojne da im Bog objavi istine o proročanstvima?

Moglo bi se tako reći.

Svako zna da Crkva (prava Crkva, ne sekte) ne priznaje i ne uči o nekakvim "proročkim godinama", tako da, onaj koji je prvi započeo sa naučavanjem da 2300 dana i noći nisu 2300 dana, nego 2300 godina, i pravi budaletinama sve ostale, prikazujući ono čemu pripada kao jedine dostojne čuvare Milerovog "otkrivenja"....

Ujedno, kao što si mogao da pročitaš, Marko pokušava, kao i svi adventisti da meni deli lekcije iz istorije. Samo poštovanje prema njegovim godinama me sprečava da na pravilan načln odgovorim nekome ko se nalazi uvređenim zbog gnostičkog dualizma, sektaških hereza u zajednicama koje baštini njegova proročica koja je govorila iz svog uma koristeći Boga i Bibliju da zavede mase. Da ne govorim o tome da mu je sablazan kada neko za Muhameda kaže da je bio secikesa, krvolok i pedofil, a to kako hadisi tako i kuran protvrđuju.

Tako, da, on pripadnike JW and co, pravi budaletinama i prikazuje svoju "crkvu" kao vesnike "istine". To što i jedni i drugi lupaju, bukvalčistički tumače tekstove kojima namena nije naučna, to je tek posebna priča, I baš to njihovo i služi ateistima za sprdanje i ismevanje Hrišćanstva. Zato i stoji ono što ponavljam konstantno, a to je da je Sola Scriptura i sve budalaštine proizašle iz nje kolevka kako vulagornog ateizma, tako i satanizma. Otuda i vanzemaljci u Bibliji, i knjiga "Bibija nije sveta knjiga".

A sve optužbe i pljuvanja Crkve dolaze od Sola Scriptura i produkata iste, pa i ona o Galileju i Đordanu Brunu. Optužuju nas da mi verujemo u evoluciju, a istu je propagirao njihov Čarls Darvin (otac mu je bio pastor).
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ujedno, kao što si mogao da pročitaš, Marko pokušava, kao i svi adventisti da meni deli lekcije iz istorije. Samo poštovanje prema njegovim godinama me sprečava da na pravilan načln odgovorim nekome ko se nalazi uvređenim zbog gnostičkog dualizma, sektaških hereza u zajednicama koje baštini njegova proročica koja je govorila iz svog uma koristeći Boga i Bibliju da zavede mase. Da ne govorim o tome da mu je sablazan kada neko za Muhameda kaže da je bio secikesa, krvolok i pedofil, a to kako hadisi tako i kuran protvrđuju.

Pa ovo svakako ne bi trebalo da bude predmet vere, nego humora koji je za vesleo vece.
Mozda da ti branis Muhameda zato sto ti je brat po veri, ali mene namoj mesati u takve humore.


A sve optužbe i pljuvanja Crkve dolaze od Sola Scriptura i produkata iste, pa i ona o Galileju i Đordanu Brunu. Optužuju nas da mi verujemo u evoluciju, a istu je propagirao njihov Čarls Darvin (otac mu je bio pastor). [/QUOTE]

Carls Darvin je bio katolik!!!!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070

Zašto ti je žao što nije bio katolik?

Za one koji tvrde da je bio katolik, evo šta je bio:

"Darvinova porodica podržavala je nekonformistički unitarizam. Njegov otac i deda su bili slobodnjaci, a uprkos tome Čarls je kršten u engleskoj crkvi. Dok je studirao na Kembridžu nije sumnjao u istinitost Biblije. O zakonima prirode učio je od Džona Heršnela. Tokom putovanja na brodu Bigl, Darvin se okrenuo crkvenim verovanjima, pa je Bibliju video kao moralni autoritet. Međutim, po povratku u Englesku, kritikovao je Bibliju kao izvor istorijskih činjenica, te se pitao zašto sve religije na svetu ne bi bile jednako važne. Dok je intenzivno razmišljao o geologiji i transmutaciji vrsta, razmišljao je i o religiji. O tome je često razgovarao sa svojom suprugom Emom, koja je delila iste stavove. Maltusovu teroriju koja opravdava gladovanje kao dobronamernu stvar, smatrao je čistim zlom. Darvin je često govorio da u boli i patnji širom sveta nije mogao da vidi Boga.

Pročitaj više na: https://www.biografija.org/nauka/carls-darvin-charles-robert-darwin/

Ovde nema ni K od Katolika. Sve sami produkti Sola Scriptura.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nije mi žao. Uz :confused: stoji "confused", dakle, zbunjen. :)

Nisam video, šta ću, nosim naočale.

No da se vratimo na temu. Pitanje koje svako ko se ikada susreo sa JW treba da postavi, pod uslovom da mu duhovna glad nije zamutila razum, je odakle uopšte isti crpu svoje "umotvorine". Biblija je lako dostupna, ako nekoga mrzi da prelistava, dovoljno je da iskoristi Internet i pretraži pojmove. i sam pročlita. Drugo, što svakome ko se sretne sa njima, ali i sa adventistima (koji su da ne bude zabune mnogo lukaviji, i kriju se iza razbnoraznih predavnja o "zdravom životu" i tome slično) treba da bude sumnjivo, zašto se oni najviše pojavljuju u vreme ekonomskih, političkih, i ostalih kriznih situacija. Gde su kada je sve nauzgled kako treba? Treće, treba biti veoma oprezan i ne dozvoliti da nas osećanja bezizlaznosti, ili ljubaznosti zavedu.

Ranije sam pominjao da su moji roditelji, poznavali dve osobe, koje su pripadale jedna JW, a druga adventistima. Ova koja je otišla u JW, bila je (preminula je još 1998) imala je tu nesreću da se razboli od dečije paralize. Desna noga joj je bila nepokretna. Ne razumevanje okoline ju je dovelo da duhovnu "utehu" prvo traži kod adventista, a onda kod JW. Dakle, ne razumevanje okoline, ne prihvatanje stanja u kome se našla, duhovna glad i životna kriza navode nju, koja je pre toga bila ateista, naovde je da prihvati propagandu, u toj meri da je iako udata za pravoslavca, svakog sveštenika koji bi joj došao u kuću isterivala kao da se, kako je to govorila radi o samom sotoni.

Onu koja je pripadala adventistima, u iste je regrutovala životna kriza,, tačnije saznanje da ju je suprug ostavio sa dvoje male dece zbog druge žene. I tu je kao što se može videti životni lom uticao na prihvatanje propagande. Za razliku od ove koja je pripadala JW, i čiji su se ispadi protiv Crkve svodili na besomučno ponavljanje nekakvih JW teza i isterivanje sveštenika, ova druga je zelotski držala zapovesti Ellen Gould White. Prilikom poseta mojima, svaki put kada bi ugledala ikonu, krst, posebno kipić Blažene Djevice Marije i Sv. Antuna, padala bi u "zelotski" trans držeći "tripološke" monologe oko "Idolopoklonstva" i potrebe da se sluša Biblija.

Obe su mi dom punile literaturom, tako da sam imao prilike da pročitam sve ono što i jedno i drugo čedo Milerovo piskaraju i tvrde. Samo zahvaljujući Bogu, niko od mojih, uključujući tu i mene nije pao na tu propagandu. Čak uprkos tome što smo kao i svi prolazili kroz životne krize.

Ove tirade, posebno ove adventistkinje, trpeli smo sve dok ona nije bila u poseti kod nas, istog dana kada je naš župnik dolazio da blagoslovi dom. Videvši ko je došao, započela je sa tiradom, da bi je župnik Stipe ućutkao ponudom da ako je već interesuje Biblija, može da ga pita šta želi da zna, jer po njemu ima još mnogo toga da nauči.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ranije sam pominjao da su moji roditelji, poznavali dve osobe, koje su pripadale jedna JW, a druga adventistima. Ova koja je otišla u JW, bila je (preminula je još 1998) imala je tu nesreću da se razboli od dečije paralize. Desna noga joj je bila nepokretna. Ne razumevanje okoline ju je dovelo da duhovnu "utehu" prvo traži kod adventista, a onda kod JW. Dakle, ne razumevanje okoline, ne prihvatanje stanja u kome se našla, duhovna glad i životna kriza navode nju, koja je pre toga bila ateista, naovde je da prihvati propagandu, u toj meri da je iako udata za pravoslavca, svakog sveštenika koji bi joj došao u kuću isterivala kao da se, kako je to govorila radi o samom sotoni.

Pa mozda i nije pogresilia!
Kako ti tvrdis, nije njoj smetala okolina, neko OKOLNOSTI u kojima se nasla.


Onu koja je pripadala adventistima, u iste je regrutovala životna kriza,, tačnije saznanje da ju je suprug ostavio sa dvoje male dece zbog druge žene. I tu je kao što se može videti životni lom uticao na prihvatanje evandjelja. Za razliku od ove koja je pripadala JW, i čiji su se ispadi protiv Crkve svodili na besomučno ponavljanje nekakvih JW teza i isterivanje sveštenika, ova druga je zelotski držala zapovesti Ellen Gould White. Prilikom poseta mojima, svaki put kada bi ugledala ikonu, krst, posebno kipić Blažene Djevice Marije i Sv. Antuna, padala bi u "zelotski" trans držeći "tripološke" monologe oko "Idolopoklonstva" i potrebe da se sluša Biblija.[/QUOTE]

E mo Darth, pa ti mislis da su citaoci ovde na forum toliko glupi da ne vide tvoje bezumlje.

1. Kazes da je adventisikinja drzala ZAPOVESTI Elene Vajt. A koje su to zapovesti Elene Vajt? Mozes li ih navesti?.
Ti si zaista pod uticvajem demonskog duha, jer neprtestano prosias lazi tvrdeci opno sto ne postoji.
Ne postoje zapovesti Elene Vajt.

2. Ako je ona drzala zapovesti EGW, otkuda sada ispade da je vase idolopoklobsto osudila Biblijom?
Pa daj objasni nam da li je drzala zapovesti EGW ili Bozje koje su u Bibliji?
Darth, i sam vidis da ti je veoma plitka ta tvoja podvala. Da li je to uticaj vaspitanja ili bezverja pa se tako ponasas?
 
Natrag
Top