Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Samo ti i čika Marko nastavite "bacati slova u vjetar".

Da su samo njih dvojica u pitanju, nego svako ko pripada tim zajednicama baca slova u vetar.

Eno, pogledaj, Marko brani Gnostike, a mene optužuje da lažem.

Pitam se samo šta je čitao i odakle mu informacije o tome da gnostici nisu držali da je bog ovoga sveta, tvorac materijalnog sveta zli demijurg? Čudno je da osoba tih godina sebi dozvoli da ne pročita nešto drugo osim propagande zajednice kojoj pripada, pa tako ispada uvređen i iznenađen na dokazane stvari o Muhamedu i islamu, sada i za gnostike. Dok istovremeno veruje u Riveru i ostale, samo zato što su njihova "djela" obojena antikatolicizmom.

Da ne pominjem i ovog drugog, koji kao i svi Džehovisti (ali i braća im po Mileru adventisti) malo malo pa se uhvati Haram ar Megido- a, u kome su naravno snage zla predvođene Crkvom, a snage dobra Bogom, koji se dakle bori protiv sopstvene Crkve, u kortist koga? Valjda onih 144.000 sardonski iskeženih koji viču "Jehova", a čija je tela isti rekonstruisao... jer duše ni kod EGWista ni kod Džehovista ne postoje (kod ovih drugih se kriju u krvi, pa isti izbegavaju transfuziju, kao što ovi prvi izbegavaju svinjetinu. Onako Biblijski, i u skladu sa Mojsijevim zakonom, samo nikako da se obrežu, slave mlađake i pesah)

Tema je hronologija Raselovih Svedoka. Postavlja se pitanje, koja hronologija, ona po kojoj se nevidljivi drugi dolazak malo malo pa događa? Ta hronologija? Datum izvučen iz mera paganskog groba? Ta hronologija? Šta se sada promenilo? Nije više 1914 u pitanju* Da nije možda 1989? Ili godina upada amerikanaca u Irak? Da nije možda 1963 (22.11)?

Lepo si napisao čisto bacanje slova u vetar.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A ti samo nastavi da pljujes slovima na svaku temu sa jednom bezveznom recenicom kad nemas nista pametno da odgovoris vec samo Spamujes sve teme koje ti ne odgovaraju.i to samo da se vidi da si aktivan...

A što bi ti? Da te pohvalim? Za što? Za bacanje slova u vjetar? Ili zbog toga što ste Bibliju oskrnavili dodajući i mjenjajući u njoj što god vam je na pamet palo?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A što bi ti? Da te pohvalim? Za što? Za bacanje slova u vjetar? Ili zbog toga što ste Bibliju oskrnavili dodajući i mjenjajući u njoj što god vam je na pamet palo?

Ne što im je na pamet palo, nego ono što je "dokazivalo" njihove tvrdnje. O čemu svedoče njihova : New World translation, i adventistička Clear Word.

Toliko o tumačenju poruke sa kraja Apokalipse o kletvi na svakoga ko izmeni i delič knjigde (iako se radi o Apokalipsi, a ne o celoj Bibliji, koja nije ni postojala u vreme kada je Ivan - Jovan zapisivao svoju viziju).
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adventisti sa ovih prostora koriste bibliju "Karadjic - Danicic" ali i sve druge domace prevode.

Ja nikada nisam cuo za bilo kakve licne Adventisticke prevode, niti se Adventisti rukovode po bilo kakvim svojim prevodima, vec po veri koja je ustanovljena u vreme pionira Adventizma, koja je u potpunom skladu sa ucenjem bibvlije prvih Hriscana.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zdravo moj Dobri cika Miko,
Sto se tice predvidjanja JS o danu kad ce izbiti Armagedon....1914,1975..itd,
Da li znas jos nekoga,neku versku organizaciju koja se zanima kad ce to biti??
Jehovini svedoci su osim sto objavljuju o Isusu,Jehovi,Bibliji itd,sluze i kao Kula Strazara.
Kao strazari,zar nije bolje ponekad dati i "laznu uzbunu" ili samo spavati na strazarskom mestu kao sto to cine sve verske organizacije zajedno.
Lazna uzbuna je dobra kao pokazna vezba pred pravu uzbunu.Takodje je dobra i kako bi se otstranili oni koji su sebicni koji su tu samo radi licnih,a ne opstih interesa... To su oni koji su se razocarali pa izasli iz JS.
Ako si bio u vojsci onda si imao i lazne uzbune,pa ti nije nista smetalo...,zar ne?
Matej 24:
42 Бдите, дакле, јер не знате у који дан долази ваш Господ.
43 „Али једно знајте, кад би домаћин знао у коју стражу долази лопов, остао би будан и не би дозволио да му провали у кућу. 44 Зато и ви будите спремни, јер Син човечји долази у час када се не надате!
Sigurno se secas isusovog prorocanstva o kraju ovog sistema stvari?
Pitali su ga ucenici jer ih je zanimalo kao i nas danas.
Eto ako mene pitas danas kad ce biti Armagedon,ja bi ti kazao da moze da se desi vec ove godine,mozda neki krajnji rok do 2032 godine,pa ako i tada ne bude zaista ne znam kad ce biti,ali jednom ce se sigurno desiti.
Hocemo li ucutati i ne pricati vise nikome o nasoj veri i nasem nadanju???
Seti se
Postanak 6:3,
3 A Gospod reče: Neće se duh moj do veka preti s ljudima, jer su telo; neka im još sto dvadeset godina.
2.Petrova 2:5, 5 I prvi svet ne poštede, nego sačuvavši samosmoga Noja, propovednika pravde, navede potop na svet bezbožnički;
A ne bi bilo lose i da se setis kako su svi sem 12 ucenika napustili isusa hrista nakon njegove price kako treba da piju njegovu krv i jedu njegovo meso,secas li se?,
a sta reci sto se neki sablazne kad JS kazu o Armagedonu???,neka idu,daleko im lepa kuca.

A sto se tice kolko traje jedan Bozji dan,Biblija jasno govori o tome
2.Petrova 3:8
8 Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubazni, da je jedan dan pred Gospodom kao hiljadu godina, i hiljadu godina kao jedan dan.
Sta mislis kako je to moguce da je Adam umro tek u svojoj 930-oj godini.(1.Moj 5:5)???
Zar nije Bog rekao da u dan kad jedes zabranjen plod tada ces umreti???
Pa kolko traje taj Bozji dan po tebi? Jel samo 24 sata?Jel Bog mozda slagao?,sazalio se na Adama pa ga uzeo na nebo,ili poslao u pakao???mozda u cistiliste koje se nigde u Bibliji ne spominje??? Jel Bog zivi na Zemlji pa za njega vredi zemaljsko racunanje vremena,ili pak zivi na nebu i vazi nebesko ili Bozje racunanje vremena???
Takodje ovo vreme,Bozji dan moze da traje i vise hiljada ljudski godina u zavisnosti nasta se odnosi,jer je Bog zakonodavac i vremena.
Kao sto pise u jevrejima 4:4-11 da u sedmi Bozji dan pokoja treba jos neki da udju,ali da se ne bavimo previse filozofiranjem o vremenu ,dovoljna je 2.Petrova 3:8

U svakom slucaju ovo je tema o hronologiji JS na kojoj se nismo slozili o godini pada Jerusalima 607.pne,drvetu iz navuhodonosorovog sna o 7 vremena ili 2520 godina,i samoj 1914 godini o kojoj je Carls Rasel prorokovao nekih 20ak godina .Ja sam ti sve to izlozio u temi o 1914 godini,samo je treba negde naci na ovom forumu.

Ako je razlog ove teme da se napise kako su JS lazni proroci koji su strasno mnogo gresili u proricanju godine kad ce biti Armagedon ,i kako su zbog toga mnogi rasprodavali svoje kuce i svu imovinu ,a potom razocarani ostavili JS,zasto danas mnogi ostavljaju JS???,zasto su cak i samog Isusa Hrista napustili svi sem njegovih 12 apostola??? Ko je kriv? Da nije mozda kriv Isus Hrist,(secas li se tog dogadjaja),bi li ga i ti tom prilikom napustio ???????
Pozdrav od mene.

Postovanje Zaokret,
veoma mi je drago da si se potrudio da prilosis ovaj tekst kao odgovor na moje pitane.
Pitaje je kratko i jazno, a ono glasi: "Da li JS jos uvek veruju da je jedan dan stvaranja trajao 7000 godina?"

Umesto da odgovoris krako i jasno, ti iznosis mogucnost da se jedan dan moze razlicito primeniti. I ja verujem da postoji istorijsko, ali i prorocko vreme, od koga se dan racuna kao godina. Medjutim ti nisi dao jasan odgovor.

Posto si naveo 607 p.n.e za razorenje Jerusalima i to si povezao sa 1914. godinom, to pokazuje da jos uvek verujete da je jedan dan stvaranja trajao 7000 godina.
Jer mi je poznato da ste pomocu toga racunjanja da je dan stvaraja 7000 godina, i da mi od Adama do danas zivimo u sedmom danu stvaranja Bozjeg odmora. Ne znam kakav bi to mogao da bude odmor.
Medjutim, posto se nijedna godina koje ste oznacili u vasem proracuni nije ostvarili, pa nije valjda da jos uvek verujete u to iako nista od predvidjenog nije se desilo tih godina kada ste odredilida ce se desiti.


Budi tako ljubazan kao sto si uvek i bio, da nam jasno kaze, da li jos uvek verujete da je svaki dan stvaranja trajao 7000 godina?
Ako ste pak promenili to, mozes li nam reci kako sada ucite i verujete?


Jos jednom unapred hvala na odgovoru
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Eno, pogledaj, Marko brani Gnostike, a mene optužuje da lažem.

Pitam se samo šta je čitao i odakle mu informacije o tome da gnostici nisu držali da je bog ovoga sveta, tvorac materijalnog sveta zli demijurg? Čudno je da osoba tih godina sebi dozvoli da ne pročita nešto drugo osim propagande zajednice kojoj pripada, pa tako ispada uvređen i iznenađen na dokazane stvari o Muhamedu i islamu, sada i za gnostike. Dok istovremeno veruje u Riveru i ostale, samo zato što su njihova "djela" obojena antikatolicizmom.

Darth, procitao sam ja obimne istorijeske izvestaje pre nego sto si ti rodjen, i jos uvek cita i istrazujem.
Ti pod jedno ime stavljas nekoliko zajednic, a koje se veoma razlikuju. Pavlikijan, koji su se pojavili u Armenije, presli su u Bogarsku, zatim Srbiju i preko Bosne presli su u Italiju i udruzili se sa Valdenzanima. To su buili biblijski hriscani, ali se nisu slagali sa Crkvom zato sto je u Crkvu uvodila mnogobozacka verovanja i obicaje.

Katari su potpuno drugo. Oni su se pjavili u Grckoj i posto su bili progenjeni otisli su u Juznu Francusku i tamo su se nastanili. I medju njima je bilo grupa koji su razmicito verovali. Jedna grupa jeste verovala u dualizam, ali to nisu svi katari verovali. Posetio sam sva mest u kojima su ziveli u Francuskoj i procitao sve sto postoji o njima, njihovoj veri, zivotu i pokolju koje je izvrsila inkvizicija u saradnjio sa carskom vlascu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Postovanje Zaokret,
veoma mi je drago da si se potrudio da prilosis ovaj tekst kao odgovor na moje pitane.
Pitaje je kratko i jazno, a ono glasi: "Da li JS jos uvek veruju da je jedan dan stvaranja trajao 7000 godina?"

Umesto da odgovoris krako i jasno, ti iznosis mogucnost da se jedan dan moze razlicito primeniti. I ja verujem da postoji istorijsko, ali i prorocko vreme, od koga se dan racuna kao godina. Medjutim ti nisi dao jasan odgovor.

Posto si naveo 607 p.n.e za razorenje Jerusalima i to si povezao sa 1914. godinom, to pokazuje da jos uvek verujete da je jedan dan stvaranja trajao 7000 godina.
Jer mi je poznato da ste pomocu toga racunjanja da je dan stvaraja 7000 godina, i da mi od Adama do danas zivimo u sedmom danu stvaranja Bozjeg odmora. Ne znam kakav bi to mogao da bude odmor.
Medjutim, posto se nijedna godina koje ste oznacili u vasem proracuni nije ostvarili, pa nije valjda da jos uvek verujete u to iako nista od predvidjenog nije se desilo tih godina kada ste odredilida ce se desiti.


Budi tako ljubazan kao sto si uvek i bio, da nam jasno kaze, da li jos uvek verujete da je svaki dan stvaranja trajao 7000 godina?
Ako ste pak promenili to, mozes li nam reci kako sada ucite i verujete?


Jos jednom unapred hvala na odgovoru

Mislio sam da sam veoma jasan.
Bog je taj koji odredjuje kolko traje jedan dan na Zemlji,a kolko na Mesecu,ili na Jupiteru,Neptunu itd itd.
Bozji jedan dan stvaranja svakako ne traje doslovnih 24 sata zemaljskih.
Bozji dan se razlikuje po mnogo cemu od zemlajskog i biblijski i logicno.

Biblija govori na jednom mestu da Bozji dan traje 1000 godina (2.Petrova 3:8 Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubazni, da je jedan dan pred Gospodom kao hiljadu godina, i hiljadu godina kao jedan dan.).
Biblija nam govori na drugom mestu da taj dan moze da traje i vise hiljada godina,naprimer 7000 godina.( Jevrejima 4:4-11
4 Jer negde reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od svih dela svojih.
5 I na ovom mestu opet: Neće ući u pokoj moj.
6 Budući, pak, da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najpre javljeno ne uđoše za neposlušanje;
7 Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po tolikom vremenu, kao što se pre kaza: Danas ako glas Njegov čujete, ne budite drvenastih srca.
8 Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio potom.
9 Dakle je ostavljeno još počivanje narodu Božijem.
10 Jer koji uđe u pokoj Njegov, i on počiva od dela svojih, kao i Bog od svojih.
11 Da se postaramo, dakle, ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku neverstva. )
Dal JS lazu kad kazu da Jehova Bog ima svoja merila za vreme i za sve ostalo???
Hocemo li reci da nas Jehova Bog laze? za racunanje vremena jer je crkva rekla da je Bog stvarao po ljudskim danima od po 24 zemaljskih sati???
Jel ti verujes da je Bozji dan stvaranja 24 sata,a ne 1000 godina,ili cak vise hiljada godina,naprimer 7000 godina?
JS se pozivaju na Bibliju i kazu da taj dan traje 1000 godina,ali da moze da bude i vise hiljada godina u zavisnosti od samoga Boga Jehove.
Ne znam u cemu je problem,sta ti nije jasno?

Sta ti tvrdis? kolko traje jedan Bozji dan?, stvaranja? 24 zemaljska sata ili 1000 godina???
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mislio sam da sam veoma jasan.
Bog je taj koji odredjuje kolko traje jedan dan na Zemlji,a kolko na Mesecu,ili na Jupiteru,Neptunu itd itd.
Bozji jedan dan stvaranja svakako ne traje doslovnih 24 sata zemaljskih.
Bozji dan se razlikuje po mnogo cemu od zemlajskog i biblijski i logicno.

Dobro jutrao, Zaokret, mnogo ti hvala na trudu i odgovoru.

Pre svega, sta ti mislis, da li je izvestaj o Stavranju napisan za Boga ili za nas ljude?
Drugo, dali je taj izvestaj za Mesec ili neptum ili je za nasu Zemlju?

Trece, dali je izvestaj o stvaranju ISTORIJSAKI IZVESTAJ il je PROROVKI?
Ako milsis d aje prorocki i da ga zbog toga uzimate kao prorocko vreme, dokazi iz Biblije.


Biblija govori na jednom mestu da Bozji dan traje 1000 godina (2.Petrova 3:8 Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubazni, da je jedan dan pred Gospodom kao hiljadu godina, i hiljadu godina kao jedan dan.).
Biblija nam govori na drugom mestu da taj dan moze da traje i vise hiljada godina,naprimer 7000 godina.( Jevrejima 4:4-11
4 Jer negde reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od svih dela svojih.
5 I na ovom mestu opet: Neće ući u pokoj moj.
6 Budući, pak, da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najpre javljeno ne uđoše za neposlušanje;
7 Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po tolikom vremenu, kao što se pre kaza: Danas ako glas Njegov čujete, ne budite drvenastih srca.
8 Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio potom.
9 Dakle je ostavljeno još počivanje narodu Božijem.
10 Jer koji uđe u pokoj Njegov, i on počiva od dela svojih, kao i Bog od svojih.
11 Da se postaramo, dakle, ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku neverstva. )[/QUOTE]

Ovaj tekst koji si naveo ne tvrdi da jedan dan stvaranja je trajao 7000 godina.
To je vasa tvrdnja, a nije biblijska.



Dal JS lazu kad kazu da Jehova Bog ima svoja merila za vreme i za sve ostalo???[/QUOTE]

Niko ne kaze da Bog laze, nego vi nemate dokaze da jedan dan stvaranja je trajao 7000 gtodina. Biblija govori o DANU, a vi po svom nahdjenju tvrdite da su to gosine.

Hocemo li reci da nas Jehova Bog laze? [/QUOTE]

Bog zaista ne laze, ali vi umesto dana tvrdite da su hiljade godina, pa onda reci nam dali je to istina ili nije?

Crkva je rekla da je Bog stvarao po ljudskim danima od po 24 zemaljskih sati???[/QUOTE]

Rise brate, pa vi se poviodide za evoiliucijom kaja tvrdi da su za nastanak zivota protekli milioni godina.
ZAPAMTI, IZVESTAJ O STAVRANJU JE ISTORIJA, A NIJE PROROVANSTVO! AKO MISLIS DA JESTE PROROCANSTVOP, STA JE PRORECENO???
ZATO KAD KAZE JEDAN dan TO JESTE DAN OD 24 CASA, TO NE KAZE SAMO CRKVA, NEGO KAZE I ASTRONOMIJA.

iZVESTAJ O STVARANJU NIJE NAPISAN ZA BOGA, JER ON JE SVEZNAJUCI U SVA VREMENA I NISU MU POTREBNI NIKAKVI ZAPISI, ALI NAMA JESU.
PREMA TOME IZVESTAJ STVARANJA JE ZA LJUDE IZRAZEN LJUSKIM MERILIMA KOJE MI LJUDI ZNAMO
.


JS se pozivaju na Bibliju i kazu da taj dan traje 1000 godina,ali da moze da bude i vise hiljada godina u zavisnosti od samoga Boga Jehove.[/QUOTE]

SAMIM TIM STO KAZES DA js NA OSNOVU BIBLIJE VERUJU DA JE JEDAN DAN 1000 GODINA MOZE D ABUDE I BVISE HILJADA GODINA!

  1. Biblija nogde ne kaze da je jedan dan stvaranja trajao 7000 godina. Da li se slazes?
  2. Izvestaj stvaranja koji je zapiosan u Bibliji, nije zapisam za Boga, nego za nas ljude.
  3. Izvestaj o stvaranju je istorijsko vreme za dogadjaj koji je bio na nasoj Zemlji , a nije na Nebu ili nekoj drugoj planeti.

4. Ako mislis da je vase tumacenje ispravno sto Istorijako vreme pretvarate u prorocko, sto je pogresno, sta mislis zbog cega ste onda toluiko puta promasili i na osnovo vaseg pogresnog verovanja nista se od prorecenoga nije ispunilo?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
ZAPAMTI, IZVESTAJ O STAVRANJU JE ISTORIJA, A NIJE PROROVANSTVO! AKO MISLIS DA JESTE PROROCANSTVOP, STA JE PRORECENO???
ZATO KAD KAZE JEDAN dan TO JESTE DAN OD 24 CASA, TO NE KAZE SAMO CRKVA, NEGO KAZE I ASTRONOMIJA.

A zašto vi adventisti dvije tisuće i tri stotine večeri i jutara računate kao godine? :confused: I astronomija kaže da je to jedan dan od 24 sata.
 
Natrag
Top