Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Posto nam se ponovo pridruzio nas celnjeni sagovaornik Zaokret, da obnovimo diskujiju o ovoj nedovrsenoj temi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
KRIVO u naučavanju JS:

======================



Nespašenici će biti zauvijek uništeni

------------------------------------------------
Nespašenici neće biti uskrsnuti
-----------------------------------------

Ljudska duša prestaje postojati prilikom smrti

------------------------------------------------------------

Nema vječne muke za nespašenike

------------------------------------------------

Samo 144.000 ide na nebo

------------------------------------

144.000 osoba uskrsavaju kao duhovna bića

-----------------------------------------------------------
Ostali spašenici uskrsavaju na drugi uskrs kao tjelesna bića
-------------------------------------------------------------------------------
Ti drugo uskrsli u tijelima ostaju na zemlji – ne idu na nebo
------------------------------------------------------------------------------

Unošenjem krvi u tijelo intravenozno krše se Božji zakoni

----------------------------------------------------------------------------

Držanje sabata vrijedilo je samo za Izraelce i prestalo je s Mojsijevim zakonom

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Isus je duhovno biće

----------------------------
Isus je Mihael
------------------
Isus je Logos
-----------------
Isus je mali bog
---------------------

Isus je SU stvoritelj
-------------------------
NE konzumacija Gospodnje Večere
------------------------------------------------
Jehoshua SIN je već došao 1.914. god. kao duhovno biće

-----------------------------------------------------------------------------
Sljedeći Isusov dolazak će biti u nevidljivom obliku
-------------------------------------------------------------------
Prvo Uskrsnuće je već počelo
---------------------------------------

.....

...
..
.

Dragi moj cika Miko,i svi ostali ,

O danu i casu kad ce doci kraj ovog sistema stvari svi govore,i svako ima neko svoje nadanje.
I to je dobro.,jer kad ljude bude bilo bas briga ,i zaspe ,e tog dana dolazi taj dan kao lopov u noci.
Tek od 1931 postoji zvanican naziv Jehovini svedoci Hriscanska verska organizacija.
Ne moze nikome da se uskrati nada i ne vidim nista lose sto JS opominju na Armagedon.
To sto su imali pogresna ocekivanja o danu kad ce se desiti Armagedon.
Pa ja bi govorio za svaku godinu da ce izbiti Armagedon.
Hajde ,pricamo sad nas dvoje,sta mislis cika Marko koji bi bio krajnji rok za Armagedon?
Pa i isusovi ucenici su pitali isusa kad ce to biti?,jel tu ima nesto lose ako se pita i odgovori???
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dragi moj cika Miko,i svi ostali ,
O danu i casu kad ce doci kraj ovog sistema stvari svi govore,i svako ima neko svoje nadanje.
I to je dobro.,jer kad ljude bude bilo bas briga ,i zaspe ,e tog dana dolazi taj dan kao lopov u noci.
Tek od 1931 postoji zvanican naziv Jehovini svedoci Hriscanska verska organizacija.
Ne moze nikome da se uskrati nada i ne vidim nista lose sto JS opominju na Armagedon.
To sto su imali pogresna ocekivanja o danu kad ce se desiti Armagedon.
Pa ja bi govorio za svaku godinu da ce izbiti Armagedon.
Hajde ,pricamo sad nas dvoje,sta mislis cika Marko koji bi bio krajnji rok za Armagedon?
Pa i isusovi ucenici su pitali isusa kad ce to biti?,jel tu ima nesto lose ako se pita i odgovori???

Postovanje Zaokert,
neobicno mi je drago da si se posle izvesnog vremena odsusta ponovo javio.
Svakako da je dobro i korisno uvek razmisljalti o ispunjenju biblijskih prorocanstava medju kojima je i Artmagedon.
Medjutim, i sam si uveren da je svako odredjivanje bilo koga datuma pogesno, jer posle svakog neispunjenog predvidjana, sam znas da se mnogi vernici razocaraju i vrate se u svet.

Posto si tu mogu li da ti postavim jedno vazno pitanje:
Poznato mi je da ste nekad propovedali, da je svaki dna sedmice stvaranja trajao 7000 gtodina i da od Adama do danas svi smo u sedmome danu koji takodje traje 7000 godina.
Dobnro mi je poznato vase racunaje od Adama koji je stvren 4024. godine pre Hrista.

Posto se predvidjana koja sete u proslosti nisu ispunila, a posebno Armergedon koji si pomenu
voleo bih da zna da li jos uve verujete i ucita da su dani stvaranja trajali 7000 godina ili ste to promenuli?
Ako ste pak odustali od toga, mozes li nam navesti kako sada verujeto o tome, da li i sada jos verujetu u tu hronologtiju ili ste je prilagodili novim uslovima?

Unapred hvala da odgovoru.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Medjutim, i sam si uveren da je svako odredjivanje bilo koga datuma pogesno, jer posle svakog neispunjenog predvidjana, sam znas da se mnogi vernici razocaraju i vrate se u svet.

A neki opet na tom "datumarenju" (provaliji sotonine rabote) sagrade svoje sekte. Uz Jehovine svjedoke najtipičniji primjer je sekta Adventista sedmog dana.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A neki opet na tom "datumarenju" (provaliji sotonine rabote) sagrade svoje sekte. Uz Jehovine svjedoke najtipičniji primjer je sekta Adventista sedmog dana.

Jedni datumare, drugima se javlja nekakav "anđeo" i daruje im nekakve zlatne tablice na novoegipatskom, posle im Ivan, Petar i Pavao (trojica "anđela") donose objavu o tome da su oni "ostatak", tačnije "crkva Isusa Hrista svetaca poslednjih dana", i da mogu da imaju žena kolko im novčanik dozvoljava i duša ište, uz dozvolu da im to čak mogu biti i rođake. Treći se tresu (Quakeri), četvrti su "Black Hebrew Israelites", Petima je Ha Shem najvažniji, pa se tako i zovu..... Veoma interesantna skupina koja za svoja učenja, doktrine i prakse nalazi potvrde u Bibliji, jednoj te istoj Bibliji. Pitam se da li svi ovi, a ima ih ohoho, poznaju "karakter Boga", ili je to rezevisano samo za ortodoksne adventiste, kojima je Trojstvo omega otpad? Inače, na koji način oni poznaju karakter Boga? Sedeli su i pili čaj od nane sa njim? Ili ga saznali tako što su sledili Gnostike? Ako je ovo drugo, zašto onda mlate Mojsijevim zakonom, kada je za gnostike bog starog zaveta sam Satana? Šta su onda oni?

Čini mi se da sve govori u prilog da i oni sami ne znaju šta su, i da im je u odabiranju doktrine jedino važno da se slaže sa rečima "proroka" i da je suprotno onome što Crkva uči. To je naime njima sasvim dovoljno.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Eto ponovo smo svi svedoci da Darth: "kada je za gnostike bog starog zaveta sam Satana?" To nije bilo za gnostike, ali vidite za Dartha jeste.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Postovanje Zaokert,
neobicno mi je drago da si se posle izvesnog vremena odsusta ponovo javio.
Svakako da je dobro i korisno uvek razmisljalti o ispunjenju biblijskih prorocanstava medju kojima je i Artmagedon.
Medjutim, i sam si uveren da je svako odredjivanje bilo koga datuma pogesno, jer posle svakog neispunjenog predvidjana, sam znas da se mnogi vernici razocaraju i vrate se u svet.

Posto si tu mogu li da ti postavim jedno vazno pitanje:
Poznato mi je da ste nekad propovedali, da je svaki dna sedmice stvaranja trajao 7000 gtodina i da od Adama do danas svi smo u sedmome danu koji takodje traje 7000 godina.
Dobnro mi je poznato vase racunaje od Adama koji je stvren 4024. godine pre Hrista.

Posto se predvidjana koja sete u proslosti nisu ispunila, a posebno Armergedon koji si pomenu
voleo bih da zna da li jos uve verujete i ucita da su dani stvaranja trajali 7000 godina ili ste to promenuli?
Ako ste pak odustali od toga, mozes li nam navesti kako sada verujeto o tome, da li i sada jos verujetu u tu hronologtiju ili ste je prilagodili novim uslovima?

Unapred hvala da odgovoru.

Zdravo moj Dobri cika Miko,
Sto se tice predvidjanja JS o danu kad ce izbiti Armagedon....1914,1975..itd,
Da li znas jos nekoga,neku versku organizaciju koja se zanima kad ce to biti??
Jehovini svedoci su osim sto objavljuju o Isusu,Jehovi,Bibliji itd,sluze i kao Kula Strazara.
Kao strazari,zar nije bolje ponekad dati i "laznu uzbunu" ili samo spavati na strazarskom mestu kao sto to cine sve verske organizacije zajedno.
Lazna uzbuna je dobra kao pokazna vezba pred pravu uzbunu.Takodje je dobra i kako bi se otstranili oni koji su sebicni koji su tu samo radi licnih,a ne opstih interesa... To su oni koji su se razocarali pa izasli iz JS.
Ako si bio u vojsci onda si imao i lazne uzbune,pa ti nije nista smetalo...,zar ne?
Matej 24:
42 Бдите, дакле, јер не знате у који дан долази ваш Господ.
43 „Али једно знајте, кад би домаћин знао у коју стражу долази лопов, остао би будан и не би дозволио да му провали у кућу. 44 Зато и ви будите спремни, јер Син човечји долази у час када се не надате!
Sigurno se secas isusovog prorocanstva o kraju ovog sistema stvari?
Pitali su ga ucenici jer ih je zanimalo kao i nas danas.
Eto ako mene pitas danas kad ce biti Armagedon,ja bi ti kazao da moze da se desi vec ove godine,mozda neki krajnji rok do 2032 godine,pa ako i tada ne bude zaista ne znam kad ce biti,ali jednom ce se sigurno desiti.
Hocemo li ucutati i ne pricati vise nikome o nasoj veri i nasem nadanju???
Seti se
Postanak 6:3,
3 A Gospod reče: Neće se duh moj do veka preti s ljudima, jer su telo; neka im još sto dvadeset godina.
2.Petrova 2:5, 5 I prvi svet ne poštede, nego sačuvavši samosmoga Noja, propovednika pravde, navede potop na svet bezbožnički;
A ne bi bilo lose i da se setis kako su svi sem 12 ucenika napustili isusa hrista nakon njegove price kako treba da piju njegovu krv i jedu njegovo meso,secas li se?,
a sta reci sto se neki sablazne kad JS kazu o Armagedonu???,neka idu,daleko im lepa kuca.

A sto se tice kolko traje jedan Bozji dan,Biblija jasno govori o tome
2.Petrova 3:8
8 Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubazni, da je jedan dan pred Gospodom kao hiljadu godina, i hiljadu godina kao jedan dan.
Sta mislis kako je to moguce da je Adam umro tek u svojoj 930-oj godini.(1.Moj 5:5)???
Zar nije Bog rekao da u dan kad jedes zabranjen plod tada ces umreti???
Pa kolko traje taj Bozji dan po tebi? Jel samo 24 sata?Jel Bog mozda slagao?,sazalio se na Adama pa ga uzeo na nebo,ili poslao u pakao???mozda u cistiliste koje se nigde u Bibliji ne spominje??? Jel Bog zivi na Zemlji pa za njega vredi zemaljsko racunanje vremena,ili pak zivi na nebu i vazi nebesko ili Bozje racunanje vremena???
Takodje ovo vreme,Bozji dan moze da traje i vise hiljada ljudski godina u zavisnosti nasta se odnosi,jer je Bog zakonodavac i vremena.
Kao sto pise u jevrejima 4:4-11 da u sedmi Bozji dan pokoja treba jos neki da udju,ali da se ne bavimo previse filozofiranjem o vremenu ,dovoljna je 2.Petrova 3:8

U svakom slucaju ovo je tema o hronologiji JS na kojoj se nismo slozili o godini pada Jerusalima 607.pne,drvetu iz navuhodonosorovog sna o 7 vremena ili 2520 godina,i samoj 1914 godini o kojoj je Carls Rasel prorokovao nekih 20ak godina .Ja sam ti sve to izlozio u temi o 1914 godini,samo je treba negde naci na ovom forumu.

Ako je razlog ove teme da se napise kako su JS lazni proroci koji su strasno mnogo gresili u proricanju godine kad ce biti Armagedon ,i kako su zbog toga mnogi rasprodavali svoje kuce i svu imovinu ,a potom razocarani ostavili JS,zasto danas mnogi ostavljaju JS???,zasto su cak i samog Isusa Hrista napustili svi sem njegovih 12 apostola??? Ko je kriv? Da nije mozda kriv Isus Hrist,(secas li se tog dogadjaja),bi li ga i ti tom prilikom napustio ???????
Pozdrav od mene.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ako je razlog ove teme da se napise kako su JS lazni proroci koji su strasno mnogo gresili u proricanju godine kad ce biti Armagedon ,i kako su zbog toga mnogi rasprodavali svoje kuce i svu imovinu ,a potom razocarani ostavili JS,zasto danas mnogi ostavljaju JS???,zasto su cak i samog Isusa Hrista napustili svi sem njegovih 12 apostola??? Ko je kriv? Da nije mozda kriv Isus Hrist,(secas li se tog dogadjaja),bi li ga i ti tom prilikom napustio ???????

Zašto se ti pravdaš jednom adventistu sedmog dana zbog lažnih proroka i proroštva kod Jehovinih svjedoka, kad su oni po svemu tome jednaki vama?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zašto se ti pravdaš jednom adventistu sedmog dana zbog lažnih proroka i proroštva kod Jehovinih svjedoka, kad su oni po svemu tome jednaki vama?

A zasto ti moras svaku temu da zamastis recenicama da bi se videlo da si aktivan,a ne das svoje misljenje na izneseno.
Ovde svi iznosimo svoje misljenje ali sa dokazima i protiv dokazima.Sve ostalo je bacanje slova u vetar.
Cika Marko je dobar covek,postavlja svoje dokaze,a ja mu dajem odgovore koji pobijaju njegove tvrdnje.
Konkretno sada ,jel ti verujes da ce doci Armagedon?dal te zanima kad ce to biti kao sto je zanimalo isusove ucenike ili su oni za tebe glupi sto su ga zapitkivali?
Dal su tvoji proroci tvoje crkve pravi i kako se zovu? sta si naucio od njih o Armagedonu?
 
Natrag
Top