Hronologija Jehovinih svedoka

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1979. “Delimicno zato kad se Isus Hristos otkrije u slavi, bilo je vernika kroz vekove koji su gledali na poseban period ili godinu koji ce ocistiti gresni sistem sveta. To se desilo upravo u poslednje vreme. Posto se pojedina ocekivanja nisu ispunila, mnogi su pali i vratili se u svet. U ispunjenju Petrovih reci , cak i danas slusamo glas rugaca.” (2 Peter 3:3,4) (Choosing The Best Way Of Life; 1979; p. 169)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jurivaka, slazem se da su na ovioj tremi moji uzastopni postovi, jer se retko ko javlja da diskutujemo.
Ja idem hronoloski, i vec sam na kraju, imam samo nekoliko postova i dolazim kraju. Tada planiram da napravim pregled ove teme i dam zakljucak i time zavrsavam sa ovom temom.
Zato molim vas da ne brisete ovih jos nekoliko postova, jer da to dovrsim i sve ce biti gotovo.


Unapred hvala

1980. "Izlaskom knjige: Vecni zivot u Hristu Sinu Bozijemu, kao i komenatar koji je na mestu, bice za hiljadugodisnje Hristovo carstvo paralelno sa sedmom hiljdaom godina ljudske egzistencije velikog ocekivanja godine 1975.” (Watchtower, March 15, 1980, p. 17-18)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1980. “Ako ovaj gresni svetski sistem prezivi do karaja ovoga veka (2000) koje je neverovatno sobzirom na ispunjenje biblijskih prorocanstava, jos ce biti prezivelih od generacije Prvog svetskog rata ... Ovaj sistem brzo ide svome kraju.”(The Watchtower, Oct. 15, 1980, p. 31)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1982, "Biblija ne samo da predvidja neke dogadjaje, vec ukazuje da ce se desiti po celom svetu. Biblija takodje uci da ce se sve to desiti na toj (jednoj) generaciji koja zivi od 1914. godine." (You Can Live Forever In Paradise On Earth, p 154, 1982)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1990. “I zreli hriscani mogu biti razocarani, i u nekim slucajevima to vodi duhovnoj propasti. Neki su usredsredili svoju nadu, a koji su bili sigurni, da ce tada Armaagedon poceti... Kada se nista nije dogiodilo toga dana,, osetili su se prevarenima.” (The Watchtower; 4/15/1990; p. 27)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1993. Najnovija Istorijska knjiga drustva, Istorijska knjiga Jehovinih svedoka, objavljivac Bozijeg carstva 1993. Na kraju te knjige nalaze se napisana hronologija u kojoj su zapisani znacajni datumi predvidjanja, a godine 1925. i 1975. nosu cak ni spomenute .
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1993. "Dalje, na siroko rasturena knjiga, Milioni onih koji sada zive nece nikad umreti, prestavila je glediste da je 1925. godina u pogledu uspistavljanja Bozijeg carstava i vaskrsenje vernih iz davnih vremena, pocelo da se ispunjava.. Godina 1925. zavrsila se, a kraj jos nije dosao! Cak od 1870. Studenti Biblije sluzili su se datumima u mislima - najpre 1914. zatim 1925. Sada su shvatili da treba da sluze tako dugo dokle Jehiova zeli." (Watchtower; Nov. 1, 1993; p. 12)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1995. “Odskora, mnogi svedoci shvatili su da pretpostavka da dogadaji vezani za pocetak Hristovog hiljadugodisnjeg carstva mozda su i pocelo 1975. Njihova zamisao bila je da ce sedma milenija ljudske istorije poceti tada.” (Awake, June 22, 1995. p. 9)

Ovo je poslednji prilog ovoj temi.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Z A K LJ U C A K

Temu Hronologija JS otvorio sa 1, marta 2018. godine.
Prvih 15 dana nije se javio nijedan JS, iako sam ih svakog dana pozivao da se jave.
Najzad, 16. marta javio se Ris, Zaokret I ostao s nama sve do 21, aprila. Za to vreme dao je 22 komentara, kojima je pokusao samo da opravda mnogobrojne pogresne izjave, koje nije imao cium da odbrani.
Pre svega, ja imam visoko mislnjenje o Zaokretu. On je dobar covek. Pokusao je da odbrani ono u sta je verova, ali to je bilo nenmoguce odbraniti.
Problem za Zaokreta bio je u tome sto ja nisam iznosio svoje misljenje o JS, nego sam iznosi izjave iz njihove litersatuke. Tako Zaokret se nasao u velikoj nevolji, nije imao cim da pobije dokaze, a nije smeo ni da ih kritikuje, jer bi to zancilo da se suprotu Kuli strazari sto bi ga moglo dovesti do iskljucena. Zato je resio da nas napusti.
Sesdtog opktobrsa, Zaokret nas je ponovo posetio, ali ostavio samo jedan komenar I nestao sve do danas.

Zahvaljujem se vama koji ste uzeli ucesca u povermenoj diskusiji, ali u poseldnje vreme ona se pretvrila skoro u monolog umesto diskusije. Zbog toga sam resi da prestanem sa prilaganjem njihovih izjava, ovo sto sam prilozio dovoljno je da ukaze na problem, ne samo njihove hronologije, nego i njihovog verovanja, jer se njihovo verovanje zasniva na hronologiji.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
KRIVO u naučavanju JS:

======================



Nespašenici će biti zauvijek uništeni

------------------------------------------------
Nespašenici neće biti uskrsnuti
-----------------------------------------

Ljudska duša prestaje postojati prilikom smrti

------------------------------------------------------------

Nema vječne muke za nespašenike

------------------------------------------------

Samo 144.000 ide na nebo

------------------------------------

144.000 osoba uskrsavaju kao duhovna bića

-----------------------------------------------------------
Ostali spašenici uskrsavaju na drugi uskrs kao tjelesna bića
-------------------------------------------------------------------------------
Ti drugo uskrsli u tijelima ostaju na zemlji – ne idu na nebo
------------------------------------------------------------------------------

Unošenjem krvi u tijelo intravenozno krše se Božji zakoni

----------------------------------------------------------------------------

Držanje sabata vrijedilo je samo za Izraelce i prestalo je s Mojsijevim zakonom

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Isus je duhovno biće

----------------------------
Isus je Mihael
------------------
Isus je Logos
-----------------
Isus je mali bog
---------------------

Isus je SU stvoritelj
-------------------------
NE konzumacija Gospodnje Večere
------------------------------------------------
Jehoshua SIN je već došao 1.914. god. kao duhovno biće

-----------------------------------------------------------------------------
Sljedeći Isusov dolazak će biti u nevidljivom obliku
-------------------------------------------------------------------
Prvo Uskrsnuće je već počelo
---------------------------------------

.....

...
..
.
 
Natrag
Top