Hristov dolazak na zemlju ili PRISUTNOST?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Tebi su sve teme sporedne i uopšte ti nije važno da li neko istinu govori već samo da tebe puste da Jelenine gluposti lepiš.
Ti kao masoni oni imaju svoju krilaticu ,,Brat je mio koje god vere bio,,njima ništa ne smeta kao ni tebi,takvi nisu spremni ni batine za istinu pretrpiti a kamo li život za svoju veru dati ja to zovem ljigavci.

Hmmmm,hajde da svako iznese svoje misljenje,a ne ni Jelenino,ni Irinejevo...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
grcka rec parosia je "prisutnost"
jedna rec se koristi za dolazak ,a druga za prisutnost.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gledajući danas mnoštvo tema kojim je Zaokret zatrpao forum, pitao sam se - kako je sotona uspeo da prevari Jehovine svedoke tako providnim nebiblijskim učenjima, koja nemaju nikakve dodirne tačke sa učenjem pisma.

Ovo je samo jedan veliki propust što se tiče teme o Hristovom drugom dolasku, gde Svedoci namerno pogrešno tumače biblijske izraze.

PARUSIA označava stvarnu vidljivu pojavu, jer na nekim mestima apostol Pavle koristeći ovaj izraz PARUSIA kaže "HVALA VAM ŠTO MI POSLASTE TIMOTIJA" ili "OBRADOVAH SE DOLASKU TITOVOM"

Timotije i Tit su STVARNO, VIDLJIVO, FIZIČKI došli kod Pavla, a nisu bili nekakva nevidljiva prisutnost.

Svedoci ne veruju u Hristov drugi dolazak, a biblija na mnogo mesta govori o njegovm stvarnom vidljivom dolasku na oblacima nebeskim.
Anđeli jasno kažu okupljenim ljudima koji su pratili njegovo vaznesenje:


"I kad gledahu za Njim gde ide na nebo, gle, dva čoveka stadoše pred njima u belim haljinama,
Koji i rekoše: Ljudi Galilejci! Šta stojite i gledate na nebo? Ovaj Isus koji se od vas uze na nebo tako će doći kao što videste da ide na nebo"
( dela 1. 10 - 11 )

Na drugom mestu u otkrivenju napominje: "I UGLEDAĆE GA SVAKO OKO, I ONI KOJI GA PROBODOŠE"

Ima mnoštvo ovakvih dokaza o Isusovom stvarnom vidljivom dolasku.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Gledajući danas mnoštvo tema kojim je Zaokret zatrpao forum, pitao sam se - kako je sotona uspeo da prevari Jehovine svedoke tako providnim nebiblijskim učenjima, koja nemaju nikakve dodirne tačke sa učenjem pisma.

Ovo je samo jedan veliki propust što se tiče teme o Hristovom drugom dolasku, gde Svedoci namerno pogrešno tumače biblijske izraze.

PARUSIA označava stvarnu vidljivu pojavu, jer na nekim mestima apostol Pavle koristeći ovaj izraz PARUSIA kaže "HVALA VAM ŠTO MI POSLASTE TIMOTIJA" ili "OBRADOVAH SE DOLASKU TITOVOM"

Timotije i Tit su STVARNO, VIDLJIVO, FIZIČKI došli kod Pavla, a nisu bili nekakva nevidljiva prisutnost.

Svedoci ne veruju u Hristov drugi dolazak, a biblija na mnogo mesta govori o njegovm stvarnom vidljivom dolasku na oblacima nebeskim.
Anđeli jasno kažu okupljenim ljudima koji su pratili njegovo vaznesenje:


"I kad gledahu za Njim gde ide na nebo, gle, dva čoveka stadoše pred njima u belim haljinama,
Koji i rekoše: Ljudi Galilejci! Šta stojite i gledate na nebo? Ovaj Isus koji se od vas uze na nebo tako će doći kao što videste da ide na nebo"
( dela 1. 10 - 11 )

Na drugom mestu u otkrivenju napominje: "I UGLEDAĆE GA SVAKO OKO, I ONI KOJI GA PROBODOŠE"

Ima mnoštvo ovakvih dokaza o Isusovom stvarnom vidljivom dolasku.

Govori se o ocima vere,a ne o doslovnim ocima ,niti su zivi oni koji su ga proboli.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Govori se o ocima vere,a ne o doslovnim ocima ,niti su zivi oni koji su ga proboli.

O, i te kako govori o fizickoj pojavi Gospoda Isusa, pri kome ce bezbozni bezati na gore i planine i govoriti kamenju ''PADNITE NA NAS I SAKRIJTE NAS OD LICA ONOGA KOJI IDE DA SUDI ZEMLJI''

Bezbozni nemaju duhovne oci, vec samo fizicke.

Sto se tice onih koji su ga proboli, oni ce vaskrsnuti da bi doziveli njegov povratak i ugledali onoga koga su proboli, a tu se misli na ljude odgovorne za njegovu smrt, a potom ce ponovo umreti od slave Hristovog dolaska.

Dakle, biblija govori o fizickom dolasku.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
O, i te kako govori o fizickoj pojavi Gospoda Isusa, pri kome ce bezbozni bezati na gore i planine i govoriti kamenju ''PADNITE NA NAS I SAKRIJTE NAS OD LICA ONOGA KOJI IDE DA SUDI ZEMLJI''

Bezbozni nemaju duhovne oci, vec samo fizicke.

Sto se tice onih koji su ga proboli, oni ce vaskrsnuti da bi doziveli njegov povratak i ugledali onoga koga su proboli, a tu se misli na ljude odgovorne za njegovu smrt, a potom ce ponovo umreti od slave Hristovog dolaska.

Dakle, biblija govori o fizickom dolasku.
Kad stih za bezbozne kaze "Sakrijte nas od lica onog koji ide da sudi zemlji",
ne znaci bukvalno,jer ne moze ni jedan jedini covek da vidi Boga i da ostane ziv.To znaci da ako bi se Bog spustio sa licem bukvalno da bi ga morali videti i pravedni pa i oni da izginu...,zar tako mislis???da navuces Boga da pobije i pravedne???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
PADNITE NA NAS I SAKRIJTE NAS OD LICA ONOGA KOJI IDE DA SUDI ZEMLJI" govori o Isusu, jer drugi tekst kaze o dolasku Isusa Hrista "UGLEDACE GA SVAKO OKO, I KOJI GA PROBODOSE"

U casu Hristovog drugog dolaska vaskrsnuce oni koji su ga razapeli na krst i proboli, da bi se osvedocili da je on mesija, i potom ce umreti od njegove slave.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ma ne vredi pisati uopste, sve je uzalud..

Postavio sam mu pitanje zasto se "parusija" koristi na poseban nacin da ukaze na "trenutak":

Iskazujte strpljenje do Gospodnje Prisutnosti"!

Tekst kaze da ce "Hriscani biti progonjeni" i kad "nastupi prisutnost progonstva ce prestati"!!!

Ako je on dosao 1914. , zasto progonstva nisu prestala!?

Ocigledno je da se "parusija", odnosi na "sveopstu vidljivu Hristovu prisutnost" prilikom njegovog drugog dolaska. Odnosno koristi se da ukaze na cinjenicu da ce Hristos kada dodje, "svuda biti prisutan" kako bi ga "svako oko moglo ugledati"!

To je znacenje!

Dok J.S. dodaju rec "nevidljivo" ispred reci "prisutnost", a toga nema!!!

On nije mogao doci 1914. jer "progonstva nisu prestala"!!!

On tek treba da dodje!

A njegova prisutnost ce biti "vidljiva" na svakom mestu, u svakom trenutku, kao zaslepljujuca svetlost!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107


HRISTOV DRUGI DOLAZAK U SLAVI

Hristov drugi dolazak u slavi je jedna od centralnih tema Svetog pisma koja zadire u samu suštinu velike borbe između dobra i zla i konačnog kraja ovozemaljskog poretka zla i greha.
Bog je po svojoj prirodi savršeno svet, pravedan, i dobar, i jedna od osnovnih karakternih osobina Boga je ljubav.
On je večan i nepromenjiv za sva vremena , pa su time i ove Božanske osobine koje su neodvojivi deo Božjeg bića večne, što znači da je sam pojam dobra večna univerzalna kategorija.
Nasuprot tome - pojam zla nije večna kategorija, jer zlo ima svoj početak ( ali ima i svoj kraj ), i nastalo je u jednom trenutku u istoriji svemira, a pokrenuto je od Bića koje je Bog stvorio, odnosno - Lucifera, sotone palog anđela, koji je bio prvo biće u istoriji svemira u čijem srcu se rodilo zlo kao posledica pobune koju je on pokrenuo protiv Boga i njegovog poretka, a koje je njegovim posredstvom preneto na ovaj svet i čoveka, i poremetilo ostvarenje prvobitnog Božjeg plana - da od ove zemlje stvori raj u kome će živeti savršena bića u večnoj zajednici sa svojim tvorcem.

Bog je iz tog razloga stvorio plan spasenja čoveka od greha i zla, i kada ovaj plan bude okončan i Hristos dođe po drugi put - tada će zlo doživeti svoj konačni kraj i ono će biti uklonjeno iz svemira, kao i sam njegov začetnik, i tada će Bog od ove zemlje ponovo stvori raj kao večni dom spasenih.
To znači da istorija greha na ovoj zemlji kakvu poznajemo - istorija ratova, bolesti, zločina i mržnje čoveka prema čoveku, nesreća.. ima svoj početak i svoj kraj u Hristovom ponovnom dolasku u slavi na ovaj svet, koji će se dogoditi u skoroj budućnosti.
Biblija ne precizira samo vreme Hristovog drugog dolaska, ali proročkim jezikom ukazuje na događaje koji će se odigrati neposredno pre njegovog dolaska, a u bibliji su definisani kao "znaci vremena"

HRISTOV DOLAZAK - KRAJ GREHA I ZLA:

"Da se ne plaši srce vaše, vjerujte Boga, i mene vjerujte.
Mnogi su stanovi u kući oca mojega. A da nije tako, kazao bih vam; idem da vam pripravim mjesto.
I kad otidem i pripravim vam mjesto, opet ću doći, i uzeću vas k sebi da i vi budete gdje sam ja..
Neću vas ostaviti sirotne; doći ću k vama.
Još malo i svijet mene više neće vidjeti; a vi ćete me vidjeti; jer ja živim, i vi ćete življeti.
U onaj ćete vi dan doznati da sam ja u ocu svojemu, i vi u meni, i ja u vama" ( jevanđelje po Jovanu 14. 1 - 3 - 18 )

"Radovaće se tome pustinja i zemlja sasušena, veseliće se pustoš i procvetati kao ruža.
Procvetaće obilno, i veseliće se radujući se i popevajući; slava livanska daće joj se i krasota karmilska i saronska; ta će mesta videti slavu Gospodnju, krasotu Boga našeg.
Ukrepite klonule ruke, i kolena iznemogla utvrdite.
Recite onima kojima se srce uplašilo: Ohrabrite se, ne bojte se; evo Boga vašeg; osveta ide, plata Božja, sam ide, i spašće vas.
Tada će se otvoriti oči slepima, i uši gluvima otvoriće se.
Tada će hromi skakati kao jelen, i jezik nemog pevaće, jer će u pustinji provreti vode i potoci u zemlji sasušenoj.
I suvo će mesto postati jezero, i zemlja sasušena izvori vodeni, u stanu zmajevskom, po ložama njihovim, biće trava, trska i sita.
I onde će biti nasap i put, koji će se zvati sveti put; neće ići po njemu nečisti, nego će biti za njih; ko uzide njim, ni lud neće zaći.
Neće onde biti lava, i ljuta zver neće ići po njemu, niti će se onde naći, nego će hoditi izbavljeni.
I koje iskupi Gospod, vratiće se i doći će u Sion pevajući, i večna će radost biti nad glavom njihovom, dobiće radost i veselje, a žalost i uzdisanje bežaće" ( knjiga proroka Isaije 35 poglavlje )
"Uništiće smrt zauvijek, i utrće Gospod Gospod suze sa svakoga lica, i sramotu naroda svojega ukinuće sa sve zemlje; jer Gospod reče.
I reći će se u ono vrijeme: gle, ovo je Bog naš, njega čekasmo, i spašće nas; ovo je Gospod, njega čekasmo; radovaćemo se i veselićemo se za spasenje njegovo" ( knjiga proroka Isaije 25. 8 - 9 )

"Jer je naše življenje na nebesima, otkuda i spasitelja očekujemo Gospoda svojega Isusa Hrista,
Koji će preobraziti naše poniženo tijelo da bude jednako tijelu slave njegove, po sili da može sve sebi pokoriti" ( Filibljanima poslanica 3. 20 - 21 )

"Jer se pokaza blagodat Božija koja spasava sve ljude,
Učeći nas da se odrečemo bezbožnosti i želja ovoga svijeta, i da pošteno i pravedno i pobožno poživimo na ovome svijetu,
Čekajući blažena nada i javljanja slave velikoga Boga i spasa našega Isusa Hrista" ( Titu poslanica 2. 11 - 13 )

"I pokaza mi čistu rijeku vode života, bistru kao kristal, koja izlažaše od prijestola Božijega, i jagnjetova.
Nasred ulica njegovijeh i s obje strane rijeke drvo života, koje rađa dvanaest rodova dajući svakoga mjeseca svoj rod; i lišće od drveta bijaše za iscjeljivanje narodima.
I više neće biti nikakve prokletinje; i prijestol Božij i jagnjetov biće u njemu; i sluge njegove posluživaće ga.
I gledaće lice njegovo, i ime njegovo biće na čelima njihovima.
I noći tamo neće biti, i neće potrebovati vidjela od žiška, ni vidjela sunčanoga, jer će ih obasjavati Gospod Bog, i carovaće va vijek vijeka.
I reče mi: ovo su riječi vjerne i istinite, i Gospod Bog svetijeh proroka posla anđela svojega da pokaže slugama svojima šta će biti skoro.
Evo ću doći skoro: blago onome koji drži riječi proroštva knjige ove..
Govori onaj koji svjedoči ovo: da, doći ću skoro! Amin. Da, dođi, Gospode Isuse.
Blagodat Gospoda našega Isusa Hrista sa svima vama. Amin"( otkrivenje 22 poglavlje )
"I pokaza mi čistu rijeku vode života, bistru kao kristal, koja izlažaše od prijestola Božijega, i jagnjetova.
Nasred ulica njegovijeh i s obje strane rijeke drvo života, koje rađa dvanaest rodova dajući svakoga mjeseca svoj rod; i lišće od drveta bijaše za iscjeljivanje narodima.
I više neće biti nikakve prokletinje; i prijestol Božij i jagnjetov biće u njemu; i sluge njegove posluživaće ga.
I gledaće lice njegovo, i ime njegovo biće na čelima njihovima.
I noći tamo neće biti, i neće potrebovati vidjela od žiška, ni vidjela sunčanoga, jer će ih obasjavati Gospod Bog, i carovaće va vijek vijeka.
I reče mi: ovo su riječi vjerne i istinite, i Gospod Bog svetijeh proroka posla anđela svojega da pokaže slugama svojima šta će biti skoro.
Evo ću doći skoro: blago onome koji drži riječi proroštva knjige ove....
Govori onaj koji svjedoči ovo: da, doći ću skoro! Amin. Da, dođi, Gospode Isuse.
Blagodat Gospoda našega Isusa Hrista sa svima vama. Amin" ( otkrivenje 22 poglavlje )

ISUS ĆE DOĆI VIDLJIVO NA OBLACIMA NEBESKIM KAO ŠTO JE I OTIŠAO:

"A oni onda koji zajedno behu, pitahu Ga govoreći: Gospode! Hoćeš li sad načiniti carstvo Izrailjevo?
A On im reče: Nije vaše znati vremena i leta koje Otac zadrža u svojoj vlasti;
Nego ćete primiti silu kad siđe Duh Sveti na vas; i bićete mi svedoci u Jerusalimu i po svoj Judeji i Samariji i tja do kraja zemlje.
I ovo rekavši videše oni gde se podiže i odnese Ga oblak iz očiju njihovih.
I kad gledahu za Njim gde ide na nebo, gle, dva čoveka stadoše pred njima u belim haljinama,
Koji i rekoše: Ljudi Galilejci! Šta stojite i gledate na nebo? Ovaj Isus koji se od vas uze na nebo tako će doći kao što videste da ide na nebo" ( dela apostolska 1. 6 - 11 )
"Ено, иде с облацима, и угледаће га свако око, и који га прободоше; и заплакаће за њим сва кољена земаљска. Да, заиста.
Ја сам алфа и омега, почетак и свршетак, говори Господ, који јест, и који бјеше, и који ће доћи, сведржитељ" ( otkrivenje Jovanovo 1. 7 )

HRISTOV DOLAZAK, VASKRSENJE MRTVIH I ODLAZAK NA NEBO:

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada;
Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapoviješću, sa glasom arhanđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utješavajte jedan drugoga ovijem riječima" ( 1 Solunjanima poslanica 4. 13 - 18 )

ZNACI HRISTOVOG DOLASKA:

"I izišavši Isus iđaše od crkve, i pristupiše k Njemu učenici Njegovi da Mu pokažu građevinu crkvenu.
A Isus reče im: Ne vidite li sve ovo? Zaista vam kažem: neće ostati ovde ni kamen na kamenu koji se neće razmetnuti.
A kad seđaše na gori Maslinskoj pristupiše k Njemu učenici nasamo govoreći: Kaži nam kad će to biti? I kakav je znak Tvog dolaska i kraja veka?
I odgovarajući Isus reče im: Čuvajte se da vas ko ne prevari.
Jer će mnogi doći u ime moje govoreći: Ja sam Hristos. I mnoge će prevariti.
Čućete ratove i glasove o ratovima. Gledajte da se ne uplašite; jer treba da to sve bude, ali nije još tada kraj.
Jer će ustati narod na narod i carstvo na carstvo; i biće gladi i pomori, i zemlja će se tresti po svetu.
A to je sve početak stradanja.
Tada će vas predati na muke, i pobiće vas, i svi će narodi omrznuti na vas imena mog radi.
I tada će se mnogi sablazniti, i drug druga izdaće, i omrznuće drug na druga.
I izići će mnogi lažni proroci i prevariće mnoge.
I što će se bezakonje umnožiti, ohladneće ljubav mnogih.Ali koji pretrpi do kraja blago njemu.
I propovediće se ovo jevanđelje o carstvu po svemu svetu za svedočanstvo svim narodima. I tada će doći posledak.
Kad dakle ugledate mrzost opustošenja, o kojoj govori prorok Danilo, gde stoji na mestu svetom (koji čita da razume):
Tada koji budu u Judeji neka beže u gore;I koji bude na krovu da ne silazi uzeti šta mu je u kući;
I koji bude u polju da se ne vrati natrag da uzme haljine svoje.
A teško trudnima i dojilicama u te dane.
Nego se molite Bogu da ne bude bežan vaša u zimu ni u subotu;
Jer će biti nevolja velika kakva nije bila od postanja sveta dosad niti će biti;
I da se oni dani ne skrate, niko ne bi ostao; ali izbranih radi skratiće se dani oni.
Tada ako vam ko kaže: Evo ovde je Hristos ili onde, ne verujte.
Jer će izići lažni hristosi i lažni proroci, i pokazaće znake velike i čudesa da bi prevarili, ako bude moguće, i izabrane.
Eto vam kazah unapred.
Ako vam dakle kažu: Evo ga u pustinji, ne izlazite; evo ga u sobama, ne verujte.
Jer kao što munja izlazi od istoka i pokazuje se do zapada, takav će biti dolazak Sina čovečijeg.
Jer gde je strvina onamo će se i orlovi kupiti.
I odmah će po nevolji dana tih sunce pomrčati, i mesec svoju svetlost izgubiti, i zvezde s neba spasti, i sile nebeske pokrenuti se.
I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom.
I poslaće anđele svoje s velikim glasom trubnim; i sabraće izbrane Njegove od četiri vetra, od kraja do kraja nebesa.
Od smokve naučite se priči: kad se već njene grane
pomlade i ulistaju, znate da je blizu leto.
Tako i vi kad vidite sve ovo, znajte da je blizu kod vrata.
Zaista vam kažem: ovaj naraštaj neće proći dok se ovo sve ne zbude.
Nebo i zemlja proći će, ali reči moje neće proći.
A o danu tom i času niko ne zna, ni anđeli nebeski, do Otac moj sam.
Jer kao što je bilo u vreme Nojevo tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.
Jer kao što pred potopom jeđahu i pijahu, ženjahu se i udavahu do onog dana kad Noje uđe u kovčeg,
I ne osetiše dok ne dođe potop i odnese sve; tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.
Tada će biti dva na njivi; jedan će se uzeti, a drugi će se ostaviti.
Dve će mleti na žrvnjevima; jedna će se uzeti, a druga će se ostaviti.
Stražite dakle, jer ne znate u koji će čas doći Gospod vaš.
Ali ovo znajte: kad bi znao domaćin u koje će vreme doći lupež, čuvao bi i ne bi dao potkopati kuću svoju.
Zato i vi budite gotovi; jer u koji čas ne mislite doći će Sin čovečiji.
Ko je dakle taj verni i mudri sluga kog je postavio gospodar njegov nad svojim domašnjima da im daje hranu na obrok?
Blago tom sluzi kog došavši gospodar njegov nađe da izvršuje tako.
Zaista vam kažem: postaviće ga nad svim imanjem svojim.
Ako li taj rđavi sluga reče u srcu svom: Neće moj gospodar još zadugo doći;
I počne biti svoje drugare, i jesti i piti s pijanicama;Doći će gospodar tog sluge u dan u koji se ne nada, i u čas kad ne misli.
I raseći će ga napola, i daće mu platu kao i licemerima; onde će biti plač i škrgut zuba" ( jevanđelje po Jovanu 24 glava )
"I biće znaci u suncu i u mesecu i u zvezdama; i ljudima na zemlji tuga od smetnje i od huke morske i valova.
Ljudi će umirati od straha i od čekanja onog što ide na zemlju; jer će se i sile nebeske pokrenuti.
I tada će ugledati Sina čovečijeg gde ide na oblacima sa silom i slavom velikom.
A kad se počne ovo zbivati, gledajte i podignite glave svoje; jer se približuje izbavljenje vaše" (Luka 21. 26 - 27 )

HRISTOV DOLAZAK - SUD ZA GREŠNIKE:

"Ali i za ovakve prorokova Enoh, sedmi od Adama, govoreći: Gle, ide Gospod s hiljadama svetih anđela svojih
Da učini sud svima, i da pokara sve bezbožnike za sva njihova bezbožna dela kojima bezbožnost činiše, i za sve ružne reči njihove koje bezbožni grešnici govoriše na Nj" ( Judina poslanica 1. 14 - 15 )

"A kad dođe sin čovječij u slavi svojoj i svi sveti anđeli s njime, onda će sjesti na prijestolu slave svoje.
I sabraće se pred njim svi narodi, i razlučiće ih između sebe kao pastir što razlučuje ovce od jaraca.
I postaviće ovce s desne strane sebi, a jarce s lijeve.
Tada će reći car onima što mu stoje s desne strane: hodite blagosloveni oca mojega; primite carstvo koje vam je pripravljeno od postanja svijeta.
Jer ogladnjeh, i daste mi da jedem; ožednjeh, i napojiste me; gost bijah, i primiste me;
Go bijah, i odjenuste me; bolestan bijah, i obiđoste me; u tamnici bijah, i dođoste k meni.
Tada će mu odgovoriti pravednici govoreći: Gospode! kad te vidjesmo gladna, i nahranismo? ili žedna, i napojismo?
Kad li te vidjesmo gosta, i primismo? ili gola, i odjenusmo?
Kad li te vidjesmo bolesna ili u tamnici, i dođosmo k tebi?
I odgovarajući car reći će im: zaista vam kažem: kad učiniste jednome od ove moje najmanje braće, meni učiniste.
Tada će reći i onima što mu stoje s lijeve strane: idite od mene prokleti u oganj vječni pripravljen đavolu i anđelima njegovijem.
Jer ogladnjeh, i ne dadoste mi da jedem; ožednjeh, i ne napojiste me;
Gost bijah, i ne primiste me; go bijah, i ne odjenuste me; bolestan i u tamnici bijah, i ne obiđoste me.
Tada će mu odgovoriti i oni govoreći: Gospode! kad te vidjesmo gladna ili žedna, ili gosta ili gola, ili bolesna ili u tamnici, i ne poslužismo te?
Tada će im odgovoriti govoreći: zaista vam kažem: kad ne učiniste jednome od ove moje male braće, ni meni ne učiniste.
I ovi će otići u muku vječnu, a pravednici u život vječni" ( jevanđelje po Mateju 25. 31 - 46 )

IZVOR: blog - VELIKE ISTINE BIBLIJE
 
Natrag
Top