HP Pavilion HDD i Nvidia Chip

Učlanjen(a)
24.01.2014
Poruka
75
Društvo recite mi šta se dešava...... kada upalim laptop i samo na brzinu upalim winamp (TDI Radio) da radi neki proces koji nije težak i nista drugo ne radim pustim ga i nakon par min. samo počne da trokira krči nešto a i moram da ugasiti prisilno pri palenju pokaže ovo

smart failure predicted on hard disk 4 immediately set back-up and replace hard drive disc
(čitao sam na netu da je HDD završio svoje tj. dead)
a za hdd test u bios-u kaže test status #10008 replace hard disk

sledeće:

Tokom rada par dana prije ovog problema sam se restartuje i kada se opet upali ime error-a je Blue Screen. Za ovo sam čitao da treba novi driver ali ga ne mogu instalirati jer se zaledi........
 
Učlanjen(a)
24.01.2014
Poruka
75
Ok, treba li sta otvoriti za kablove pošto prvi put imam posla sa laptopom pa da ne bih nešto zabrljao jer kada otvorim ima samo one iglice na HDD-u i matičnoj
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa nije valjda da si tolko naivan,zdravo,zdravo,to i to i skocis u reku...polako.Prvo sto treba da uradis je da skeniras hard nekim dobrim programom da vidis da li ima lose sektore,i da li su grupisani...izracunas od prilike gde se na hardu nalaze ,pa uz pomoc nekog programa ,recimo Partition magic,tu formiras par novih particija,a zatim ih departicuj i losi sektori ce da ostanu u tom "Limbu",ko gresnici.Znaci prvo napravi kompletnu analizu harda,on se u principu baca jedino kad otkaze mehanika...Znaci mora bad sektori da ostanu u neparticionisanom prostoru da Win ,ne bi pokusao upis virtuelne memorije onde...nadam se da nisi otisao,al dobro sad...
 
Učlanjen(a)
24.01.2014
Poruka
75
Totalno smetnuo sa uma da je laptop u pitanju :D Samo zamena...
Laptop da :D

Pa nije valjda da si tolko naivan,zdravo,zdravo,to i to i skocis u reku...polako.Prvo sto treba da uradis je da skeniras hard nekim dobrim programom da vidis da li ima lose sektore,i da li su grupisani...izracunas od prilike gde se na hardu nalaze ,pa uz pomoc nekog programa ,recimo Partition magic,tu formiras par novih particija,a zatim ih departicuj i losi sektori ce da ostanu u tom "Limbu",ko gresnici.Znaci prvo napravi kompletnu analizu harda,on se u principu baca jedino kad otkaze mehanika...Znaci mora bad sektori da ostanu u neparticionisanom prostoru da Win ,ne bi pokusao upis virtuelne memorije onde...nadam se da nisi otisao,al dobro sad...

Ok idem pokusati mada mislim da ce da zaledni nakon minut-dva
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Udji u safe mod ,pa probaj odatle nesto da odradis ili upotrebi Hirens boot.
 
Učlanjen(a)
24.01.2014
Poruka
75
Pošto nije moguće da se normalno upali jer zaledi hoću li izabrati safe mode with networking ili da program skinem na USB preko kompa pa prenesem na laptop
 
Natrag
Top