Hodočašća

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Pa što je onda zovete duša? Znači čovjek ima dual tijelo, duhovno i tijelesno. Učenje pagana.

Zovemo je dusa, zato sto je to Biblijski izraz da se opise "zivot", po Bibliji je "DUSA = ZIVOT".

Po nasem a i ucenju Bublije, dusa "nije komponenta", to je samo "izraz koji sluzi da se opise 'ziva osoba' " , i mi taj izraz u tom smislu i koristimo.

Dok je "Duh" "nezavisna komponenta", on nastavlja dalje nakon smrti..
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Isto kao što ste Vi odgovorili na opasku sagovornika, tako sam i ja odgovorio na Vaše opaske.

To nije spam!

U pitanju je razobličavanje sotonskih prevara.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Sotona kontroliše ovaj svet.

Ali ne kontroliše verne ljude koji se pokoravaju Božjem Duhu.

Ne može kontrolisati ljude koji se kaju za svoje grehe i ostavljaju ih. On preko greha kontroliše grešnike. I zato mora predstaviti greh da nije greh. Zato mu je potrebna lažna religija. I zato mora da je predstavi kao istinu. Kao rešenje za ljudske potrebe.

A zapravo lažna religija ne nudi povezivanje sa Bogom, već uklanjanje simptoma. A to grešan čovek oseća i hoće da reši. I to mu lažna religija nudi.

Strašno je gledati koliku moć Sotona ima nad ljudima kroz sve moguće zablude. Žalosno je što su ljudi robovi Sotone a da toga nisu svesni. Misle da su slobodni time što rade po svojoj volji. Misle da se sloboda nalazi u samovolji. Ne! Sloboda podrazumeva odgovornost. I slobodan čovek uvažava slobodu drugih bića.

Sloboda svih stvorenih bića je razlog zašto je Tvorac u svoje zapovesti uneo zabrane. Ne ubij. Ne čini preljube. Ne kradi. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega. To su neke zapovesti sa druge ploče dekaloga koje regulišu odnos stvorenja sa drugim stvorenjima. Ali isto tako postoje zabrane i na prvoj ploči dekaloga. To su zapovesti koje regulišu naš odnos sa Tvorcem. I tu postoje zabrane.

Ako čovek krši jednu ili više Božjih zapovesti, on time pokazuje da je odvjen od Tvorca. Posledica toga će biti poremećen odnos sa drugim stvorenjima. Zašto? Zato što mi ne možemo imati ljubav bez Boga u srcu. Ne funkcionisati savršeno ako nema Boga u srcu stvorenja.

A svi znamo da greh odvaja čoveka od Boga.

I šta je rešenje? Nastavljanje da grešimo? Ne! Nego pokajanje i prihvatanje Isusa Hrista u svoje srce.

Hoće li grešnik koji je osvedočen u svoj greh i dalje grešiti? To zavisi od njegovog izbora. Ako hoće da se vrati svome Tvorcu i Spasitelju Isusu Hristu, on to može učiniti.

Ali ako je ljubav prema grehu pobedila. Ako čovek neće da se pokaje! Onda je to dobrovoljno služenje Sotoni.

Može čovek da priča šta god hoće. Ali ako ne želi da se pokaje. I ako ne želi da poštuje Božje zapovesti, on je izabrao sam sebi gospodara.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Danas sam na bogosluženju (zapravo juče po biblijskom računanju vremena) čuo ove divne reči našega Spasitelja...

Mat 6:19 Ne sabirajte sebi blaga na zemlji, gde moljac i rđa kvari, i gde lupeži potkopavaju i kradu,
Mat 6:20 nego sabirajte sebi blago na nebu, gde ni moljac ni rđa ne kvari, i gde lupeži ne potkopavaju i ne kradu.
Mat 6:21 Jer gde je blago tvoje onde će biti i srce tvoje.
Mat 6:22 Svetilo telu je oko. Ako je, dakle, oko tvoje zdravo, sve će telo tvoje svetlo biti;
Mat 6:23 a ako oko tvoje ne valja, sve će telo tvoje tamno biti. Ako je, dakle, svetlost koja je u tebi, tama, kolika će biti tama?
Mat 6:24 Niko ne može služiti dva gospodara: jer ili će na jednoga mrziti, a dugoga ljubiti, ili će se jednog držati, a drugog prezirati. Ne možete služiti Bogu i mamoni.
Mat 6:25 Zato vam kažem: Ne brinite se za život svoj, šta ćete jesti, ni za telo svoje, šta ćete obući. Zar nije život više od hrane, i telo od odela?
Mat 6:26 Pogledajte na ptice nebeske: ne seju, ne žanju i ne sabiraju u žitnice, pa ipak ih hrani Otac vaš nebeski. Zar ne vredite vi mnogo više od njih?
Mat 6:27 A ko od vas brinući se, može životu svome dodati lakat jedan?
Mat 6:28 I za odelo što se brinete? Pogledajte na ljiljane poljske kako rastu; ne trude se i ne predu.
Mat 6:29 Ali vam kažem: Ni Solomon u svoj slavi svojoj ne obuče se kao jedan od ovih.
Mat 6:30 A kad travu poljsku, koja danas jeste a sutra se u peć baca, Bog tako odeva, neće li mnogo pre vas, maloverni?
Mat 6:31 Ne brinite se, dakle, i ne govorite: Šta ćemo jesti? Šta ćemo piti? Šta ćemo obući?
Mat 6:32 Za sve to brinu se neznabošci. Zna Otac vaš nebeski da vam treba sve to.
Mat 6:33 Nego ištite najpre carstva njegova i pravednosti njegove, i sve ovo dodaće vam se.
Mat 6:34 Ne brinite se, dakle, za sutra, jer će se sutra brinuti za se. Dosta je svakome danu zla svoga.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317

Ne spamujes , zar zaista?

Kakve veze sa temom imaju tvoja zadnja dva ''uzastopna posta''?

A tamo na temi "Pravoslavlje'' , se odjednom brines ''da pisemo u skladu sa temom"?
I dok je tema tamo uopstena, ovde se odnosi na "konkretno", a ti ipak ''spamujes''!

Prekrsio si sva moguca pravila foruma.

Samo da znas, da sam te prijavio, jer ovo sto ti radis nema smisla.
Nadam se da ce nadlezni reagovati i sankcionisati ovakvo ponasanje.
Ne samo sto se tebe tice, nego sto se tice i ostalih ucesnika, jer ja u ovakvim uslovima vise ne zelim ucestvovati..
Ako se nastavi, ja sam sa ovim forumom zavrsio, i svima vama zelim lep pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Ne spamujes , zar zaista?

Kakve veze sa temom imaju tvoja zadnja dva ''uzastopna posta''?

Ima veze samo mi je žao što Vi kao hrišćanin to ne vidite.

Vi tvrdite da poruke nemaju veze sa temom. I potežete represivni aparat (svetovnu vlast) da biste sankcionisali Božju reč.

To radi lažna religija na ovoj planeti.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Gospod Isus Hrist nas poziva da ga sledimo. Da se učimo od Njega.

Mat 11:28 Hodite k meni svi koji ste umorni i natovareni, i ja ću vas odmoriti.
Mat 11:29 Uzmite jaram moj na sebe, i naučite se od mene; jer sam ja krotak i smeran u srcu, i naći ćete pokoj dušama svojim.
Mat 11:30 Jer je jaram moj blag, i breme je moje lako.

To je rešenje za umornog čoveka. To je rešenje koje Bog nudi onima koji traže izlaz iz problema.

Ali ta jednostavna istina prihvatanja Isusa Hrista u svoje srce i dobrovoljno pokoravanje svemu što nam je Bog rekao izazivala je, izaziva, i izazivaće mržnju.

Joh 15:16 Vi mene ne izabraste, nego ja vas izabrah, i postavih vas da vi idete i rod rodite; i da vaš rod ostane, da šta god zaištete u Oca u ime moje da vam da.
Joh 15:17 Ovo vam zapovedam da imate ljubav među sobom.
Joh 15:18 Ako svet na vas uzmrzi, znajte da na mene omrznu pre vas.
Joh 15:19 Kad biste bili od sveta, onda bi svet svoje ljubio; a kako niste od sveta, nego vas ja od sveta izbrah, zato mrzi na vas svet.
Joh 15:20 Opominjite se reči koju vam ja rekoh: nije sluga veći od gospodara svog. Ako mene izgnaše, i vas će izgnati; ako moju reč održaše, i vašu će održati.
Joh 15:21 Ali sve će vam ovo činiti za ime moje, jer ne poznaju Onog koji me posla.
Joh 15:22 Da nisam bio došao i govorio im ne bi greha imali; a sad izgovora neće imati za greh svoj.
Joh 15:23 Koji mrzi na mene i na Oca mog mrzi.
Joh 15:24 Da nisam bio i dela tvorio među njima kojih niko drugi ne tvori, ne bi greha imali; a sad i videše, i omrznuše na mene i na Oca mog.
Joh 15:25 Ali da se zbude reč napisana u zakonu njihovom: Omrznuše na me nizašta.
Joh 15:26 A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene.
Joh 15:27 A i vi ćete svedočiti, jer ste od početka sa mnom.

Joh 16:1 Ovo vam kazah da se ne sablaznite.
Joh 16:2 Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vreme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini.
Joh 16:3 I ovo će činiti, jer ne poznaše Oca ni mene.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Gospod Isus Hrist nas poziva da ga sledimo. Da se učimo od Njega.

Mat 11:28 Hodite k meni svi koji ste umorni i natovareni, i ja ću vas odmoriti.
Mat 11:29 Uzmite jaram moj na sebe, i naučite se od mene; jer sam ja krotak i smeran u srcu, i naći ćete pokoj dušama svojim.
Mat 11:30 Jer je jaram moj blag, i breme je moje lako.

To je rešenje za umornog čoveka. To je rešenje koje Bog nudi onima koji traže izlaz iz problema.

Ali ta jednostavna istina prihvatanja Isusa Hrista u svoje srce i dobrovoljno pokoravanje svemu što nam je Bog rekao izazivala je, izaziva, i izazivaće mržnju.

Joh 15:16 Vi mene ne izabraste, nego ja vas izabrah, i postavih vas da vi idete i rod rodite; i da vaš rod ostane, da šta god zaištete u Oca u ime moje da vam da.
Joh 15:17 Ovo vam zapovedam da imate ljubav među sobom.
Joh 15:18 Ako svet na vas uzmrzi, znajte da na mene omrznu pre vas.
Joh 15:19 Kad biste bili od sveta, onda bi svet svoje ljubio; a kako niste od sveta, nego vas ja od sveta izbrah, zato mrzi na vas svet.
Joh 15:20 Opominjite se reči koju vam ja rekoh: nije sluga veći od gospodara svog. Ako mene izgnaše, i vas će izgnati; ako moju reč održaše, i vašu će održati.
Joh 15:21 Ali sve će vam ovo činiti za ime moje, jer ne poznaju Onog koji me posla.
Joh 15:22 Da nisam bio došao i govorio im ne bi greha imali; a sad izgovora neće imati za greh svoj.
Joh 15:23 Koji mrzi na mene i na Oca mog mrzi.
Joh 15:24 Da nisam bio i dela tvorio među njima kojih niko drugi ne tvori, ne bi greha imali; a sad i videše, i omrznuše na mene i na Oca mog.
Joh 15:25 Ali da se zbude reč napisana u zakonu njihovom: Omrznuše na me nizašta.
Joh 15:26 A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene.
Joh 15:27 A i vi ćete svedočiti, jer ste od početka sa mnom.

Joh 16:1 Ovo vam kazah da se ne sablaznite.
Joh 16:2 Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vreme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini.
Joh 16:3 I ovo će činiti, jer ne poznaše Oca ni mene.

Opet nema veze sa temom.
Tema je ''hodocasce'', kako si ti ovim postom odgovorio na temu?
Svi vide da su tvoji postovi nevezani za teme na kojima se nalaze, i jos su postovi uzastopni.
Ja nikada ne bi prijavio da stvarno ne postoji razlog za to.
U zivotu nisam prijavio nikog a bilo je svakakvih.

Ja ne mogu ucestvovati na temama gde jedna osoba samo pise, i gde ja ne vidim postove drugih ljudi zbog te jedne koja spamuje.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Vi možete da diskutujete ako hoćete diskusiju.

Ali Vama smeta ono što pišem.

Vi biste da sankcionišete mene koji govorim istinu da biste pisali svoje zablude.
 
Natrag
Top