Hodočašća

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Mogu li Jelenaši reći zašto oživi mrtavac bačen u Jelisijev grob i padnuvši na mrtvaca ožive mrtvac...šta bi?
Lepo je Bog rekao ustima me prizivaju alisu se sile moje odrekli.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Poceo si sam sebi da odgovaras?

Tripo, ja ne znam da li je moguce da kad coveku kao tebi, lepo objasnis da ni biblijski ni logicki niti po Hristu, niti ikako u hodocascu nema niceg loseg, i da Bog tako komunicira sa ljudima cak u SZ > on onda ignorise i nastavlja isto do besvesti?

Kazes "Bog je svuda", i "ne treba ti da ides nigde da bi mu dosao", cak ni u crkvu?

TRIPO SKIDAJ OBUCU SA SVOJIH NOGU JER JE MESTO GDE STOJIS SVETA ZEMLJA! ODSAD DA IDES BOS, JER JE ZEMLJA SVETA!

Da li ti shvatas, da iako je "Bog svuda"(kroz njega zivimo i micemo se i jesmo), on svoju prisutnost ne iskazuje "na svakom mestu".

Sta kaze Pismo: "BOG BEZI(DALEKO JE OD) GRESNIKA" - pa kako ti onda tvrdis da je on "svuda"???

Bog nije sa onima koji mu se suprote, nije sa gresnicima.

Bog nije "doslovno svuda", postoje mesta, postoje predmeti i gradjevine koje zbog "njegovog direktnog prisustva postaju sveti" - tako je u Bibliji, ali ti to ignorises.

Biblija te demantuje Tripo, ides mu nasuprot, hoces li to shvatiti kao razuman covek i priznati da gresis?

Zasto ta tvoja arogancija, kada ti covek lepo objasni, a sto je najvaznije jeste da ti taj covek zeli dobro.
Ne tera te on na greh, vec da prestanes na Boga da hulis.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mogu li Jelenaši reći zašto oživi mrtavac bačen u Jelisijev grob i padnuvši na mrtvaca ožive mrtvac...šta bi?
Lepo je Bog rekao ustima me prizivaju alisu se sile moje odrekli.

Ovaj komentar pokazuje potpunu kontradiktornost u izjavama dotičnog, jer revidirani tekst koji je naveo kaže "ustima me prizivaju ali su se sile moje odrekli"

Ovo je njegov nesvesni odgovor na pitanje "Ko je oživeo mrtvaca bačenog u Jelisijev grob?"

Dotični veruje da su Jelisijeve kosti neki magijski istrument kojim se oživljavaju mrtvaci, a potom u svojoj kontradiktornosti kaže "ali su se sile moje odrekli"


Čija sila je učinila da ožive kosti mrtvaca???

To je ključno pitanje na koje je dat odgovor iz ovakve nesvesne kontradiktornosti, a odgovor je "Božja sila"


Ako poslušamo Taramaninu predpostavku "da postoje magične kosti koje oživljuju mrtvace" onda je Taramana genije, jer je pronašao rešenje za problem smrti, a to su suve beživotne kosti.
U tom smislu - preporučujem naučnicima i pogrebnim udruženjima - da od sada čuvaju kosti umrlih, i da ih primenjuju u eksperimentima oživljavanja umrlih ljudi!?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ovaj komentar pokazuje potpunu kontradiktornost u izjavama dotičnog, jer revidirani tekst koji je naveo kaže "ustima me prizivaju ali su se sile moje odrekli"

Ovo je njegov nesvesni odgovor na pitanje "Ko je oživeo mrtvaca bačenog u Jelisijev grob?"

Dotični veruje da su Jelisijeve kosti neki magijski istrument kojim se oživljavaju mrtvaci, a potom u svojoj kontradiktornosti kaže "ali su se sile moje odrekli"


Čija sila je učinila da ožive kosti mrtvaca???

To je ključno pitanje na koje je dat odgovor iz ovakve nesvesne kontradiktornosti, a odgovor je "Božja sila"


Ako poslušamo Taramaninu predpostavku "da postoje magične kosti koje oživljuju mrtvace" onda je Taramana genije, jer je pronašao rešenje za problem smrti, a to su suve beživotne kosti.
U tom smislu - preporučujem naučnicima i pogrebnim udruženjima - da od sada čuvaju kosti umrlih, i da ih primenjuju u eksperimentima oživljavanja umrlih ljudi!?

Lajkiću pa ti nereče ništa pametno po običaju,niti si odgovorio kao Jelenaš šta je oživelo mrtvaca bačenog u Jelosijev grob?
Hajde se saberi pa pokušaj iznova ko zna možda nekad uspeš koju pametnu izreći.

Tri i po se počeo kao i sudija sa sobom raspravljati to je predzadnja faza,ako tako nataviš nećeš se stići okupati u bunaru.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Mire zamisli Jelenaše okupljenesve sa ovom debelom vešticom oko bolesnika i neko dotrči noseći komad platna govoreći pređe senkaPetrova preko ovog platna i položi na bolesnika da ozdravi šta bi uradila i rekla ta masonsko okultna ekipa?

Ili prvosveštenik okači haljine i kaže im da ne prolaze blizu haljina ili ih slučajno dotaknu jer će se posvetiti šta bi rekli Jelenaši?

Tek da odu u Afriku i vide kako crnac hrišćanin moli u jezicima Isusa i oživljava mrtvac šta bi kukavci tek tad rekli?

A o njihovom prisustvu na pogrebu gde polažu mrtvaca na kosti Pravoslavnog patrijarha i čekalac oživi šta bi tek tad rekli nesretnici?

Tom rodu je vera strana a sila Božja magija.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.328
Mire zamisli Jelenaše okupljenesve sa ovom debelom vešticom oko bolesnika i neko dotrči noseći komad platna govoreći pređe senkaPetrova preko ovog platna i položi na bolesnika da ozdravi šta bi uradila i rekla ta masonsko okultna ekipa?

Ili prvosveštenik okači haljine i kaže im da ne prolaze blizu haljina ili ih slučajno dotaknu jer će se posvetiti šta bi rekli Jelenaši?

Tek da odu u Afriku i vide kako crnac hrišćanin moli u jezicima Isusa i oživljava mrtvac šta bi kukavci tek tad rekli?

A o njihovom prisustvu na pogrebu gde polažu mrtvaca na kosti Pravoslavnog patrijarha i čekalac oživi šta bi tek tad rekli nesretnici?

Tom rodu je vera strana a sila Božja magija.

Pohulili bi na Boga, a reci koje bi izgovorili ne smem ni da zamislim!
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Koji su sve razlozi da Bog čini čuda?

Znamo da i Sotona može da čini čuda i da se na taj način stiče poverenje ljudi u njegova oruđa i u crkvu u kojoj se čuda dešavaju.

Šta je dakle razlog da Bog i Sotona čine čuda?
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Jedan od ključnih razloga postojanja čuda jeste zadobijanje poverenja ljudi.

Joh 11:37 A neki od njih rekoše: Ne mogaše li ovaj koji otvori oči slepcu učiniti da i ovaj ne umre?
Joh 11:38 A Isus opet se zgrozi u sebi, i dođe na grob; a beše pećina, i kamen ležaše na njoj.
Joh 11:39 Isus reče: Uzmite kamen. Reče Mu Marta, sestra onog što je umro: Gospode! Već smrdi; jer su četiri dana kako je umro.
Joh 11:40 Isus joj reče: Ne rekoh li ti da ako veruješ videćeš slavu Božju?
Joh 11:41 Uzeše, dakle, kamen gde ležaše mrtvac; a Isus podiže oči gore, i reče: Oče! Hvala Ti što si me uslišio.
Joh 11:42 A ja znadoh da me svagda slušaš; nego rekoh naroda radi koji ovde stoji, da veruju da si me Ti poslao.
Joh 11:43 I ovo rekavši zovnu glasno: Lazare! Iziđi napolje.
Joh 11:44 I iziđe mrtvac obavit platnom po rukama i po nogama, i lice njegovo ubrusom povezano. Isus im reče: Razrešite ga i pustite nek ide.
Joh 11:45 Onda mnogi od Judejaca koji behu došli k Mariji i videše šta učini Isus, verovaše Ga.

Ali postoje ljudi koji se nisu radovali ovom Božjem čudu.

Joh 11:46 A neki od njih otidoše k farisejima i kazaše im šta učini Isus.
Joh 11:47 Onda glavari sveštenički i fariseji sabraše skupštinu, i govorahu: Šta ćemo činiti? Čovek ovaj čini mnoga čudesa.
Joh 11:48 Ako ga ostavimo tako, svi će ga verovati; pa će doći Rimljani i uzeti nam zemlju i narod.
Joh 11:49 A jedan od njih, po imenu Kajafa, koji one godine beše poglavar sveštenički, reče im: Vi ne znate ništa;
Joh 11:50 I ne mislite da je nama bolje da jedan čovek umre za narod, negoli da narod sav propadne.
Joh 11:51 A ovo ne reče sam od sebe, nego, budući poglavar sveštenički one godine, proreče da Isusu valja umreti za narod;
Joh 11:52 I ne samo za narod, nego da i rasejanu decu Božiju skupi ujedno.
Joh 11:53 Od toga, dakle, dana dogovoriše se da Ga ubiju.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top