Hodočašća

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Čudotvorne mošti Svetog Vasilija sklanjane su u nekoliko navrata iz Ostroga na bezbednija mesta, u situacijama kada je pokušano rušenje manastira. Poslednji put njegove mošti iznošene su iz manastira 10. i 11. maja 1996. godine.Posle služenja Svete arhijerejske liturgije koju je predvodio Njegova Svetost Patrijarh srpski Pavle krenula je svečana litija sa kivotom Svetog Vasilija na posećivanje rodne Hercegovine Svetiteljeve preko do Trebinja i Popova Polja pa natrag. Tako je Sveti Vasilije u veličanstvenom dočeku ponovo pohodio svoj zavičaj. Preko 100.000 građana je na kolenima dočekalo Svetitelja Božijeg od ulaza u grad do Sabornog hrama.
------------------------------------------------------------------------------------------------------A pazite sada ovu situaciju u Bibliji.

Djela apostolska 10,25

A kad Petar šćaše da uđe, srete ga Kornilije, i padnuvši na noge njegove pokloni se.
Djela apostolska 10,26 I Petar ga podiže govoreći: ustani, i ja sam čovjek.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Čudotvorne mošti Svetog Vasilija sklanjane su u nekoliko navrata iz Ostroga na bezbednija mesta, u situacijama kada je pokušano rušenje manastira. Poslednji put njegove mošti iznošene su iz manastira 10. i 11. maja 1996. godine.Posle služenja Svete arhijerejske liturgije koju je predvodio Njegova Svetost Patrijarh srpski Pavle krenula je svečana litija sa kivotom Svetog Vasilija na posećivanje rodne Hercegovine Svetiteljeve preko do Trebinja i Popova Polja pa natrag. Tako je Sveti Vasilije u veličanstvenom dočeku ponovo pohodio svoj zavičaj. Preko 100.000 građana je na kolenima dočekalo Svetitelja Božijeg od ulaza u grad do Sabornog hrama.
------------------------------------------------------------------------------------------------------A pazite sada ovu situaciju u Bibliji.

Djela apostolska 10,25

A kad Petar šćaše da uđe, srete ga Kornilije, i padnuvši na noge njegove pokloni se.
Djela apostolska 10,26 I Petar ga podiže govoreći: ustani, i ja sam čovjek.

Naklon u Bibliji predstavlja ''izrazavanje postovanja a ne obozavanje'' i bitan je stav misli...
A ti izvrci.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naravno da vas Biblija demantuje. Pa ono što je u srcu čovjek pokazuje djelima. I naravno da ne možeš da oboriš ono tšo sam dao.

Biblija jedno, a vi suprotno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Naravno da vas Biblija demantuje. Pa ono što je u srcu čovjek pokazuje djelima. I naravno da ne možeš da oboriš ono tšo sam dao.

Biblija jedno, a vi suprotno.

Treba li da ti citiram iz Biblije gde se ''naklon'' ne smatra ''obozavanjem''?
Stoji i da se Jakov poklonio preko stapa svog sinovima i kraljevima su se poklanjali itd.. pa nista od toga nije bio cin obozavanja.

Vjerom Jakov umirući blagoslovi svakoga sina Josifova, i pokloni se preko vrha palice svoje“ (Jevr. 11:21).
I Solomon se klanjao svojim gostima (1 Car. 1:47), ljudi su se klanjali Solomonu (st. 53).

Ako se svaki poklon shvata kao znak religioznog poklonjenja, koje prilici samo Tvorcu, onda su svi ovi ljudi iz Svetog Pisma tesko sagresili. I adventista, koji klimanjem glave pozdravlja svog brata, takodje cini ''greh''.

Pravis se ti ''blesav'' i to mnogo!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
I jos nesto, slike heruvima bile su izvezene na pokrivacima, kojima je bio prekriven kovceg. I eto, pred tim slikama su se vrsili obredi kao i u pravoslavnim hramovima pred licem ikona: palili su se svecnjaci i kandila (2 Mojs. 27:20-21); vrsilo se kadjenje: „Još načini oltar… pred zaves koji visi pred kovčegom od svedočanstva … gde ću se s tobom sastajati… I neka kadi na njemu Aron kadom mirisnim… I reče Gospod Mojsiju: uzmi mirisa… i od toga načini kad, to neka vam bude svetinja nad svetinjama“ (2 Mojs. 30:1, 6-7; 22-23, 34,36). Pred rukotvorenim svetinjama, kao i pred ljudima u Svetom Pismu (koji isto tako nisu Tvorac, vec tvar) vrsili su se pokloni. „Klanjam se u svetoj crkvi Tvojoj“ (Ps. 5:7). „Poklanjam se pred svetom crkvom Tvojom“ (Ps. 138:2).
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Ko je zabranio umetnost? Ko zabranjuje slike?

Bog zabranjuje klanjanje materiji u II Božjoj zapovesti!
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
II Božja zapovest

Exo 20:4 Ne gradi sebi lik rezani niti kakvu sliku od onog što je gore na nebu, ili dole na zemlji, ili u vodi, ispod zemlje.
Exo 20:5 Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grehe otačke na sinovima do trećeg i do četvrtog koljena, onih koji mrze na mene;
Exo 20:6 A činim milost na hiljadama onih koji me ljube i čuvaju zapovesti moje.

Obasnite nam šta to Bog traži od nas u ovoj zapovesti?
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Takođe, anđeo opominje apostola Jovana da ne čini ono što je možda bila praksa do tada (klanjanje kao izraz poštovanja)...

Rev 19:10 I padnuvši pred nogama njegovim poklonih mu se; i reče mi: Gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svedočanstvo Isusovo Duh Proroštva.

Anđeo jasno napominje kome treba da se poklonimo!

Bogu se pokloni
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Isus je rekao Sotoni...

Mat 4:8 Opet Ga uze đavo i odvede Ga na goru vrlo visoku, i pokaza Mu sva carstva ovog sveta i slavu njihovu;
Mat 4:9 I reče Mu: Sve ovo daću tebi ako padneš i pokloniš mi se.
Mat 4:10 Tada reče njemu Isus: Idi od mene, sotono; jer stoji napisano: Gospodu Bogu svom poklanjaj se i Njemu jedino služi.
Mat 4:11 Tada ostavi Ga đavo, i gle, anđeli pristupiše i služahu Mu.
 
Natrag
Top