Hodočašća

Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Jednog dana će svi izgovori umuknuti.

Tada će grešnici stajati okrivljeni pred Bogom za najveću izdaju. Neće više biti milosti da posreduje za njih. Jer su milost konstantno odbacivali.

Tada će Bog pokazati pravdu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ja odgovaram Vama da biste razumeli odgovor brata.

A Vi se pravite da ništa razumete.

Ne razumes ti nista.
Ne treba ti meni da pomazes da ja razumem ''odgovor brata'' upucujuci na njegovo pitanje, (ja njega vrlo dobro razumem nakon milion puta ponavljanja istog tog posta), nego ti meni pomozi da ja razumem tebe.
Postavi pitanje sta tebi nije jasno. Vodi diskusiju kao sto se ocekuje, i prestani sa stihovima, mi Bibliju znamo, mi nismo Biblijski neobrazovani..
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Vi se rugate i ne odgovarate na mnoga pitanja.

I pozivate mene da ulazim u diskusiju. Sa kim?

Ne! Ja Vama i svima ostalima pružam argumente da nemate izgovor. Nećete moći da se izgovarate kako niste znali. Kako su Vas učitelju pogrešno učili.

Zašto niste poslušali ljude koji poštuju Tvorca onako kako to Božja reč uči? Niste hteli.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Vi se rugate i ne odgovarate na mnoga pitanja.

I pozivate mene da ulazim u diskusiju. Sa kim?

Ne! Ja Vama i svima ostalima pružam argumente da nemate izgovor. Nećete moći da se izgovarate kako niste znali. Kako su Vas učitelju pogrešno učili.

Zašto niste poslušali ljude koji poštuju Tvorca onako kako to Božja reč uči? Niste hteli.

Ne treba ti mene da ''osudjujes'' , ima Bog koji sudi: ''a zasto vidis trun u oku brata svog a brvna u oku svojem ne osecas''?
Ja sam iskren covek, meni je mirna savest. Na mene tvoji postovi ne uticu na nacin na koji ti mislis da deluju.

Niko se tebi ne ruga, ti si zaslepljen, ali toga nisi svestan.
Opseo te sotona, to je ocigledno, samo on tako obuzme um.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Vi kažete da ste iskreni i da Vam je mirna savest.

Svi znamo da postoje ljudi koji iskreno veruju u laž. A takođe i oni kojima je savest otupela. I ne osećaju grižu savesti.

Vi se rugate Božjim zapovestima.

Vi ratujete protiv propovedanja Božjih opomena koje verno nose adventisti sedmog dana.

Hrista su takođe optuživali da je đavo u njemu. I napomenuo nam je da će nas tretirati isto kao i Njega što su tretirali ljudi nadahnuti palim anđelima.


Joh 15:1 Ja sam pravi čokot, i Otac je moj vinogradar;
Joh 15:2 Svaku lozu na meni koja ne rađa roda odseći će je; i svaku koja rađa rod očistiće je da više roda rodi.
Joh 15:3 Vi ste već očišćeni rečju koju vam govorih.
Joh 15:4 Budite u meni i ja ću u vama. Kao što loza ne može roda roditi sama od sebe, ako ne bude na čokotu, tako i vi ako na meni ne budete.
Joh 15:5 Ja sam čokot a vi loze; i koji bude u meni i ja u njemu on će roditi mnogi rod; jer bez mene ne možete činiti ništa.
Joh 15:6 Ko u meni ne ostane izbaciće se napolje kao loza, i osušiće se, i skupiće je, i u oganj baciti, i spaliti.
Joh 15:7 Ako ostanete u meni i reči moje u vama ostanu, šta god hoćete ištite, i biće vam.
Joh 15:8 Tim će se Otac moj proslaviti, da rod mnogi rodite; i bićete moji učenici.
Joh 15:9 Kao što Otac ima ljubav k meni, i ja imam ljubav k vama; budite u ljubavi mojoj.
Joh 15:10 Ako zapovesti moje uzdržite ostaćete u ljubavi mojoj, kao što ja održah zapovesti Oca svog i ostajem u ljubavi Njegovoj.
Joh 15:11 Ovo vam kazah, da radost moja u vama ostane i radost vaša se ispuni.
Joh 15:12 Ovo je zapovest moja da imate ljubav među sobom, kao što ja imadoh ljubav k vama.
Joh 15:13 Od ove ljubavi niko veće nema, da ko dušu svoju položi za prijatelje svoje.
Joh 15:14 Vi ste prijatelji moji ako tvorite šta vam ja zapovedam.
Joh 15:15 Više vas ne nazivam slugama; jer sluga ne zna šta radi gospodar njegov; nego vas nazvah prijateljima; jer vam sve kazah što čuh od Oca svog.
Joh 15:16 Vi mene ne izabraste, nego ja vas izabrah, i postavih vas da vi idete i rod rodite; i da vaš rod ostane, da šta god zaištete u Oca u ime moje da vam da.
Joh 15:17 Ovo vam zapovedam da imate ljubav među sobom.
Joh 15:18 Ako svet na vas uzmrzi, znajte da na mene omrznu pre vas.
Joh 15:19 Kad biste bili od sveta, onda bi svet svoje ljubio; a kako niste od sveta, nego vas ja od sveta izbrah, zato mrzi na vas svet.
Joh 15:20 Opominjite se reči koju vam ja rekoh: nije sluga veći od gospodara svog. Ako mene izgnaše, i vas će izgnati; ako moju reč održaše, i vašu će održati.
Joh 15:21 Ali sve će vam ovo činiti za ime moje, jer ne poznaju Onog koji me posla.
Joh 15:22 Da nisam bio došao i govorio im ne bi greha imali; a sad izgovora neće imati za greh svoj.
Joh 15:23 Koji mrzi na mene i na Oca mog mrzi.
Joh 15:24 Da nisam bio i dela tvorio među njima kojih niko drugi ne tvori, ne bi greha imali; a sad i videše, i omrznuše na mene i na Oca mog.
Joh 15:25 Ali da se zbude reč napisana u zakonu njihovom: Omrznuše na me nizašta.
Joh 15:26 A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene.
Joh 15:27 A i vi ćete svedočiti, jer ste od početka sa mnom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Vi kažete da ste iskreni i da Vam je mirna savest.

Svi znamo da postoje ljudi koji iskreno veruju u laž. A takođe i oni kojima je savest otupela. I ne osećaju grižu savesti.
Vi se rugate Božjim zapovestima.

Kako neko ko je ''iskren'' moze ''namerno da se ruga Bozjim Zapovestima'' i da ''ratuje protiv Bozjeg naroda''?
Vidis kako ti ne znas ni sta pricas, to je opsednutost.

Da nisi mozda Bog, pa da znas ''sta je nekom u srcu''?
Da nisi mozda ''prorok''? I znas da sam ja ''neiskrena il pokvarena osoba''???

Vidis ti ''sve znas'' zato sto te opseo ''necisti duh''.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Čovek može da iskreno veruje u zabludu. Šta je tu čudno?

Pravoslavni iskreno veruju u mnoge zablude. Ali mnogi nisu svesni da je to zabluda. I zato im se istina propoveda. Oni koji postanu svesni zabluda i odbace istinu oni mogu i dalje iskreno verovati da je njihova zabluda istina, ali njihova savest je osvedočena. I Vi ste osvedočeni u istinu. Ali ste je odbacili. Baš kao što su sveštenici u Isusovo vreme odbacili istinu.

Setite se Isusovih reči:

Oprosti im Oče jer ne znaju šta čine.

Ta iskrenost u njihovom neznanju bi mogla da ih opravda da nisu imali prilike da se upoznaju sa istinom. Ali svi oni su imali prilike da se upoznaju sa istinom. Ali su zanemarili istinu. Propuštali su prilike. Nešto drugo ih je vuklo. Nisu se pripremali da se susretnu sa Bogom. I zato su voljno ostali u neznanju. Kao što danas ljudi imaju Bibliju a ne čitaju Božju reč. Niti znaju koje su Božje zapovesti. Ljudi misle da je nedelja sedmi dan. Iznenade se kada shvate da su u zabludi.

Dakle, ljudi mogu živeti u neznanju.

Ali ljudi koji su odbacili istinu i ratuju protiv nje, oni se teše svojim verovanjem u svoje zablude. Ali Sveti Duh ih je osvedočio.

Odbacivanje osvedočenja Svetoga Duha i nazivanjem zablude ono što predstavlja istinu, naziva se hulom na Svetoga Duha.

Kada čovek naziva da je od đavola ono što dolazi od Boga to se naziva hulom na Svetoga Duha. A to upravo Vi radite iz dana u dan. I to godinama.

Hulite na Svetoga Duha.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Čovek može da iskreno veruje u zabludu. Šta je tu čudno?

Pravoslavni iskreno veruju u mnoge zablude. Ali mnogi nisu svesni da je to zabluda. I zato im se istina propoveda. Oni koji postanu svesni zabluda i odbace istinu oni mogu i dalje iskreno verovati da je njihova zabluda istina, ali njihova savest je osvedočena. I Vi ste osvedočeni u istinu. Ali ste je odbacili. Baš kao što su sveštenici u Isusovo vreme odbacili istinu.

''Savest osvedocena'' a ''svesno odbacio istinu'' i takav je ''iskren''? o_O
Svasta cu ja jos ovde cuti, ti prijatelju lutas..
Ovo je skroz neozbiljna izjava.

Hula na Duha Svetoga je ''svesno i namerno suprotstavljanje istini'', Pavlu je zato oprosteno, jer nije ''svesno i namerno isao protiv Boga'' a ti si ovde izrekao nesto sto je suprotno Pismu.
To pokazuje koji te Duh vodi..

Nije to bitno, idi ti lepo odmori...
Sutra ces nastaviti sa spamovanjem, ne mozes ti protiv onog koji te navodi...
 
Natrag
Top