HHO suve ćelije(hidrogeni generator)

Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
34
Treba samo odraditi elektroniku koja će povećavati proizvodnju plina srazmerno broju obrtaja

Obišao sam i neke druge forume gde se okuplaju zaljubljenici hho generatora. Preovladava mišljenje da dostupne šeme (tj. elektronika) služi samo da se omogući konstantna proizvodnja hho gasa; ne garantuje se povećanje proizvodnje.
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
1
Evo malog doprinosa a vi obratite pažnju na video klipove klipove...


 
Poslednja izmena od urednika:

HHO

Učlanjen(a)
05.06.2011
Poruka
1
Koliko sam ja po netu istrazio,od 0,5-1l u minuti plina je dovroljno ako se hho korisiti kao pomocno gorivo za motore do 2000 kubika,preko te kubikaze je potrebna veca kolicina.Za standardne celije se smatra celija od 6-7 ploca prosjecno 10x10 cmm,koje tako slozene i obradjene mogu dati kolicinu od 0,5-1l u minuti plina.Voltaza koja je potrebna za elektrolizu je 1,24v sve preko toga je gubljnje energije i zagrijavanje elektorlita.Toliko od mene za sada.
 
Član
Učlanjen(a)
08.05.2011
Poruka
4
Imam nekog iskustva i znanja o elektrolizi pa cu probati da vam pomognem. Pulsno rezonantna elektroliza nije lako ostvariva na malim naponima,recimo na 14 volti koliko je uglavnom u automobilima.A nije ni dovoljna samo elektronika (PWM).A nije vam ni potrebna! Dovoljan je takozvani "dry cell" elektrolizer i mozete postici ustedu goriva.Takodje vam ne treba stelovanje protoka HHO gasa,u redu je da protok bude isti na svim obrtajima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2010
Poruka
11
I mene veoma interesuje tema o HHO generatorima. Nekoliko dana lutam po netu i svašta sam našao. Suština je otprilikr ovo: prostom elektrolizom utroši se više energije nego što se dobije, tako da nije mnogo isplativa. Ekonomične su ćelije ili generotri sa rezonantom elektrolizom. Na žalost malo toga što vredi može da se nađe na netu. Uglavnom su to oupštena naklapanja. Ono što sam uspeo da iskopam je da najmanji napom mora da bude minimalno 1500V jačina struje se meri u mA, o fekvenci nema podataka osim da je promenljiva . Naravno šeme nisam uspeo da nađem. I ja sam laik za elektroniku.Ko
liko sam mogao da vidim na forumu ima ljudi koji su pravili HHO generatore pa milim one koji imaju kakvu elekrtonsku šemu da je stave na forum.
Pozdrav svima
 
Član
Učlanjen(a)
18.11.2011
Poruka
1
Nisam strucnjak za fiziku i hemiju,ali cu dati ovde neka moja vidjenja na ovu temu iz sopstvenog iskustva. Sa recimo 1500 V i 50 mAbi samo grejao vodu,nista vise.Sto se tice pulsne elektrolize,treba zanemariti sheme koje se daju navodno kao Meyer-ove,jer vecina njih ne radi,a onaj manji broj koji radi,ne radi to sto treba da radi.Ima tih oscilatora mali milion na netu koji dokazano rade samo se koriste u druge svrhe,tj,Meyer nije izmislio vrucu vodu,osim sto je otkrio frekvenciju koja dovodi atome vode u rezonanciju,a mislim da ni to nije sam otkrio,posto je Tesla vec o tome pricao, ,pa se spekulise koje su to frekvencije.Probao sam sa svakojakim frekvencijama i dobio fine rezultate,samo nisam eksperimentisao sa onim frekvencijama o kojima je pricao Tesla i njegovi zaludjenici.To je frekvencija oscilovanja planete zemlje,a to je izuzetno mala frekvencija.A i ako je nadjem,znace te koja je,sigurno ce biti zemljotresa hahah :).Sto se tice same celije,pravio sam nekoliko vrsta i najbolje se pokazala ova poslednja sa 9 ploca,gde je jedna anoda u sredini,dve katode na krajevima i pet "slobodnih" ploca,tj. ploca koje nisu povezane.Probao sam da povezem na smenu katodu i anodu,pa je celija pocela previse da se greje,a kolicina gasa se povecala zanemarljivo.Sto se tice mene,trudim se da napravim sto efikasniju celiju,a sto se tice problematike nepovratnih filtera i ostalog,to cu da prepustim ljudima od struke,koji ugradjuju TNG u kola.
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
8
Treb apoceti iznova naravno ....covek dva maila pre po imenu STATUSBAND dobro razmislja i to je smer u kome treba raditi....frekvencija koja dovodi do erzonance koja ce kidati kovalentne veze izmedju atoma vodonika i kiseonika..to je prvac u kome treb arazmislajti sve ostalo su kuvala vode koja jedu struju (akumulatore)....ali uredu svako istrazivaje trazi srtve:) (don nismo padali kao deca nismo ni mogli nauciti kako d ahodamo danas) :)...dakle hajd eljudi ko ima jos nekih novih iskustava...?
 
Učlanjen(a)
10.10.2009
Poruka
17
napokon tema za raspravu!! eto ja sam isto dugo razmisljao i gledao sve i svasta prije nego sam se odlucio za bilo kakve zahvate! evo sad se vozim vec godinu dana sa dry cell elektro lizerom i usteda je 1.5 litara na 100 km, Audi 80 b3 1.6 d celija radi na 17 ampera i ima 8 dl plina ! sve u svemu ja zadovoljan!ako koga zanima mogu podjelit iskustav na forumu ! evo pitaje !
 
Natrag
Top