Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
28.10.2011
Poruka
5
Uzeo bih onda npr Chieftec napajanje ali neznam od koliko W .. Posto je Chieftec dosta skup . Pa ne bi da trosim pare ako nemoram ;)
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2011
Poruka
5
Vec gotovo necu da uzimam. Upisao sam smer elektrotehnicar racunara pa hocu da samostalno sklopim svoju masinu ;) Taman malo prakse ;)
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Uzmi Chieftec-a slobodno neces pogresiti,daces malo vise para ali ces mirno da spavas,i gledaj da uzmes bar 450w to ti je neki minimum, ali ne bi bilo lose da uzmes i 500w pa kasnije kada budes nadogradjivo masinu neces morati ponovo da kupujes napajanje...
 
Član
Učlanjen(a)
22.04.2011
Poruka
85
Grome ja je koristim vec nekih 12 godina imao sam je u servisu kad niko nije znao za nju.I to je placena u to vreme 1000 maraka. Pojedine maticne ploce , mislim da je QDI fabricki na sebi imao dva sedmosegmentna displeja i isto ocitavao xeksadeimale kao i ovo. Nema tu neka filozofija sad kinezi to prave , moze da se nabavi za 300 do 500 din.Pazi meni konkretno samo krati vreme za pronalazenje kvara, i koristim je iz navike. Vise se oslanjam na iskustvo, nemozes s njom bukvalno pronaci kvar ali mozes odaka .Mada za ove nove ploce nece ti bas nesto pomoci te kartice jel kodovi nisu bas isti , cesto se desava i da izbace nesto sto i nema . Onaj sto je pisao kodove pola nije stavio , stavio je ono sto je pronasao na iskustvo. Nisam probao one sa 4 cifre...
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2010
Poruka
23
Zašto windows 7 na laptopu prijavljuje da je kopija ?

Ovo je već druga instalacija Windowsa 7 na laptopu koji je star 3 godine . Istalacioni disk je koristen na vise kompjutera ( i radi sve kako treba ) . Jedan prijatelj mi je rekao da je doslo do toga da je posećen sajt koji je povezan sa Majkrosoftom ili da je do toga da fali neki hardver u samom laptopu ( možda je predvidjen za XP ili VISTU ) . Prva instalacija je bila VISTA i radila je skoro dve i po godine . Ako je neko imao sličan problem neka mi da odgovor na ovo ? Unapred hvala SRLEFLOJD .:yea:
 
Član
Učlanjen(a)
12.06.2009
Poruka
0
Instalacija drugog HDD

Do sad sam samo posmatrač, ali rešio sam da se obratim sa problemom koji imam.

Naime, dobio sam drugi HDD Seagate ST3250823AS 250 GB/8 Mb, a već imam Seagate ST3250410AS. Imam ASUS P5KC, drive - ASUS DRW-1814BL. DVD i HDD su povezani sa SATA interfejsom.

Kad sam povezao drugi HDD, Windows 7 ga nije prepoznao, zatim sam proverio u BIOS-u, isto ga nije detektovao. Isprobao sam sve kombinacije kačenja(imam 4 SATA priključka) i ništa ga nije prepoznalo.

Da li može neko da mi kaže zašto se to dešava?
 
Natrag
Top