Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
nije laptop za igrice, ako mislis igrice kupi fiksni racunar nemoj laptop, drugo dovoljan ti je i3 procesor, al kad vec hoces igrice onda i5, bice ti laptop duze vremena. koliko znam svi laptopi imaju integrisanu graficku tako da i to ti otpada, a sto se tice licenciranog windowsa ja radije ne bi, samo bacanje para na licencu, a mozes ga registrovati preko aktivatora
 
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
9
Ja sam na forumima video da ima integrisana i neintegrisana graficka. Zanima me i koju marku mislite da bi trebalo forsirati?

http://www.bcgroup-online.com/proizvodi/laptop-i-notebook-racunari/acer-Aspire-5755G_2438G75Mnks-14573/

[URL="http://www.laptopovi.com/hp_pavilion_g6-1225sm_-_core_i5-2430m_-_a1z15ea-12958"]http://www.laptopovi.com/hp_pavilion_g6-1225sm_-_core_i5-2430m_-_a1z15ea-12958

O
v[/URL]o je nesto sto meni ne izgleda lose. Ali zanima me misljenje strucnijih ljudi od mene (sto nije tesko biti).
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Taj HP je dobar izbor jer sam ja inace fan Hp-a i koristim ga,medjutim imam predlog a to je Dell 7110 pa sad imas razne varijante sto se tice procesora.Ja bih sada kao best buy uzeo sa i7 procesorom i grafikom 525m,6gb rama na 1333 ,usb 3.0 i plus 3 godine garancija.Mislim da ga ima za oko 65000 dinara,A zasto 17 ekran,pa zato sto ga ne nosis svaki dan na posao ili slicno a razlika je velika veruj mi sto se tice velicine ekrana,filmovi,igrice itd.On inace ima dve grafike,jednu integrisanu i to je mislim intel 3000 i drugu nvidia 525m koja spada u brzu srednju klasu.To je ujedno i odgovor dal lap topovi imaju iskljucivo integrisanu grafiku.Mislim da ovaj Dell moze da ti zameni desktop racunar sobzirom da nisi bas gamer,kako si rekao a ova grafika ce terati mnogo toga.Nadam se da sam ti bar malo pomogao.Pozdrav
 
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
9
Hvala ti na savetu, ali to mi je bas onda puno para. Uzeo bih na cekove i 60.000 mi je bas neki maksimum. Mozda 2 ili 3.000 maksimum preko ako stvarno moze da se nadje nesto kvalitetnije za tu razliku. Zanima me prvenstveno taj Acer. Kakva su vasa iskustva i misljenja sto se same marke tice? Imam utisak da HP placam skuplje malo zbog imena a malo zbog kvalitetnijeg kucista.
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
U sustini ti je skoro isto sta god da uzmes zato sto su glavne komponente (Procesor i graficka) od istih proizvodjaca (Intel,AMD,NVidija),to sve zavisi od tebe,Acer kao marka nije uopste los tako da gledaj samo odnos cena-kvalitet tj kakve komponente dobijas za koje pare.Najvise samo obrati paznju da graficka nije integrisana i da procesor nije Celeron zato sto su oni jako obogaljeni a ostalo je na tebi ;).
Taj Acer sto smekas je dobra masina,samo je dijagonala malo manja ali ako tebi ne smeta onda ga slobodno uzmi.
 
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
9
E sad sam naso taj Acer 5755G u dve varijante. Prva kosta 60.000, a druga 63.500. Sve je isto, samo sto druga ima bluetooth i legalan Windows® 7 Home Premium 64bit i Office 2010 Starter. Da li vredi dodati 3.500 za tako nesto? Ne mora da bude ni taj Acer. Prihvatam svaku sugestiju. Ukoliko neko misli da ima bolji laptop za taj novac neka mi predlozi.
 
Član
Učlanjen(a)
22.04.2011
Poruka
85
uzmi del , daju 5 godina garancije... A to ti je najbitnije kod laptopova, i naravno da nije integrisana grafika , tj da ne vuce sa rama,memoriju
!
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Evo, pogledaj ovaj laptop:

Laptop računari | Acer Aspire AS5750G-2334G50Mnkk 15.6" | Emmi online shop, prodaja: racunari, laptopovi, TFT monitori, netbook i notebook računari, foto oprema...

Kosta oko 450eur, ima i3 procesor i neintegrisanu grafiku sa 1GB svoje memorije i ima 24 meseca garancije. Mislim da ti za te sportske igrice vise nije potrebno. A to da Dell ima 5 godina garancije nije tacno. Garancija na Dellove racunare je 36 meseci, a jedino Fujitsu daje 5 godina garancije i to pod vrlo specificnim uslovima. Laptop nikako nije za neko ozbiljnije igranje.
 
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
9
Hvala ljudi svima na savetima. Jako cenim vase osvojeno vreme! Ne zelim da potrosim puno para, tako da jurim odnos cena kvalitet. Ne razumem se mnogo, poceo sam da pratim desavanja u vezi toga u zadnjih mesec dana, od kada mi treba laptop. Igram od igrica voznje i PES. ostalo mi nije bitno! Tako da...
 
Natrag
Top