Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Najbolje ti je bez ikakve kupovine detektirati kvar,a ti si već kupio napajanje .Može biti sve od obične memorije pa procesora i matične.Moj savijet naj jednostavniji i bezbolniji odeš do trgovine koja servisira računala i da ti detektiraju kvar a onda odluči dalje jer ćeš po tvome kupiti novi komp.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2011
Poruka
6
sve sam to radio i nista, skidao sam mnoge skenere za drajvere i koji god sam koristio kad treba da mi download drajvere trazi da platim! ako moze jos malo pomoc upustvo!
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2011
Poruka
6
Probaj skinuti sve sa maticne ostaviti samo osnovno! pa ako nece da se upali onda je procesor ili moze i graficka. ako se upali dodavaj 1 po 1 komponentu pa mozes ustanoviti gde je kvar.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ovo poslednje nisi malo jasan. Ali ako ti ne radi zvuk a instalirao si drajvere sa asusovog sajta moguće je meni se to dešavalo sa xp eom da se nije instalirao kako treba i posle reinstalacije prođu drajveri.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2011
Poruka
6
Jel moguce da je do windowsa, posto sam stavio neki windows nezamy, kao nadogradjen xp, jel moguce da je do toga?
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Žao mi je što kasnim ali ovima je opet pala baza podataka pa nisam mogao da dodam ali jeste moguće. Moj savet svima je da kada je win XP instaliraju čisu verziju bez onih modifikacija koji svašta stavljaju i onda xp ne radi a ja sam ih probao dosta. Napravio sam finalnu verziju pomoću nLite iz originalnog XP sp3 samo radi lakše instalacije da ne mora da te pita za svaku glupost. Kada ga instaliraš prvo idu čipset driveri plus video drajveri(neki kao ATI traže framevork dva pre toga zatim odma video drivere) onda ide restart pa driveri za zvučnu karticu mrežnu itd(naravno najnoviji driveri za sve ako može a ne oni sa cd-a uz ploču oni su zastareli) i onda najbolje je pokrenuti posle toga autopacher za apdejtovanje xp ako ga već imaš ići će brže ako ne mora ćeš da čekaš da downlouduje(čuvaj posle taj autopačerov direktorijum za buduću reinstalacij) pa kada završi ponovo restart i to ti je to. You done.Posle toga win XP MORA da radi kako treba.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2011
Poruka
6
Ne znam bas jesam te najbolje razumeo. Jel mozes da mi das link od autopacher al da se ne placa. Posto sam razumeo da probam preko toga.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
To je jednostavno AutoPatcher.com (URA za modratora radi ctrl+v ali dokle ne znam) i besplatan je on se sam apdejtuje i čuvaš ga sa folderom mada mislim da sam bijo jasan u prethodnom postu sa postupkom.

Samo treba da ga slediš uputstvo čist XP pa drajveri restart pa autopacher pa restart. inače ti neće raditi opet zvučna skini čistu verziju XP pa nju instaliraj.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top