Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
4
Da ne bih zapocinjao novu temu napisacu ovde posto imam slicnu maticnu p5ql pro. Takodje ima Coaxial S/PDIF out port. Da li preko njega moze da se poveze zvuk na risiver koji takodje ima coaxial audio input?
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Druze kako si uspeo da spalis procesor i to jos AMD-a,ja sam ih se naklokovao na kilo i ni jedan nikada nisam spalio (a neke sam gurao do pucanja),a i to da su nestabilni ne bi se slozio zato sto ako dobro odradis klok i twikujes sve kako treba mozes godinama da guras takav procesor bez ikakvih problema.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Nisam zadovoljan njima kao procesorima za overklok. ipak intel ima bolje procsore za to, sto su pojedine serije extremno dokazale. na difoltu amd radi izuzetno, sa mogucnoscu 20ak procenata overkloka, bilo sa fabrickim, bilo sa nadogradjenim hladjenjem i uz tvikovanje. amd-ovi waferi su losijeg kvaliteta nego intelovi i ne mogu da izdrze tolika naprezanja. zato amd ima vise skartiranih procesora, athlon x2, x3, x4 i phenom x2 i x3. najbolji overklok ikad sa amd-om sam imao sa barton jezgrom, a najgori sa phenomom x3 (sada ih vise nema, jer njihov L2 kes nije toliko dobar za extremna naprezanja i najcesce je on crkavao).

mada bih voleo da probam twrk :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.09.2009
Poruka
8
računalo ne prepoznaje eksterni disk

spojio sam ekserni disk na tv sony cx 520 i registrirao ga kao snimalicu , sve radi no nakon što sam odjavio disk sa tv -a i spojio ga na računalo ,računalo mi više ne prepoznaje disk uopće ga ne očita ( kao da je ostao formatiran u sonyevom formatu ) sada ga mogu koristiti samo za snimanje sa tv
što raditi?? kako da povratim disk :(
HDD External SEAGATE FreeAgent GoFlex Desk (3.5", 1TB, 32MB cache, USB 2.0) Black
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Moraš da ga izvučeš iz kutijice i spojiš s-ata kablom na komp. onda ga tek formatiraš.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Pre ili kasnije bi, veruj mi i ja sam tako naučio puno stvari :D
Kada sam počeo da koristim računar, internet veze su bile brzine 56kbps, a foruma ni za lek. Ili servis ili ...
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
CPU-Core i3 540
MB-MSI H55M-E23
RAM-2x2GB DDR3 PC-1600 Patriot SL
HDD-Samsung SpinPoint F3 1TB
VGA-AMD RadeOn 6850
PSU-600Watt LC-Power ili nešto bolje
...
i uživaj!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Kompatibilnost RAM memorije

Imam jedno pitanje:

Na racunar u koji je ugradjeno 3 modula od po 1GB RAMA marke Kingston KHX11000D3LL/1G CL7 Low Latency (7-7-7-20) 1375Mhz hteo bi da dodam jos jedan modul od 1GB iste marke ali ne mogu da nadjem vise modul od 1GB vec od 2GB koji kosta 13.000 u Pakomu. Koja bi jeftinija adekvatna zamena mogla da dodje u obzir i sta uopste znaci Low Latnecy? Kada je racunar kupovan, ova memorija je usla u opstu konfiguracijsku ponudu tako da vlasnik nije imao predstavu o njenoj realnoj ceni. Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
latenca je vreme odziva kada treba da se pristupi odredjenoj koloni podataka iz baze ram memorije. tvoja meomorija ima izuzetno nisak prag kašnjenja (latency), ako budeš ubacivao neku drugu ram memoriju, moraćeš taj prag podići. odnosno sam računar će to da odradi. prem da kada je intel u pitanju to nije ni važno jer će memorijski kontroler početi asinhroni rad. I još nešto. ako misliš da koristiš više od 3GB rama moraćeš da pređeš na 64bit-ni operativni sistem. jer 32bit-ni adresira samo do 3,25GB.
 
Natrag
Top