Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Ok, hvala. E sad, ovaj racunar vec ima windows 7 x64. Mene buni brzina memorije. Sta ce se dogoditi ako stavim neku drugu memoriju istog proizvodjaca (takodje DDR3) koja je brza, recimo 1.600 ili 2.000Mhz, a dosta jeftinija? Sta ce se tada dogoditi? Da li ce doci do oscilacija u radu racunara, odnosno, hoce li to ugroziti stabilnost sistema?
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
315
Problem sa ADSL-om

Pozdrav,imam jedan problem sa Telekom-ovim ADSL-om od 1 MB,verovatno nesto treba da se podesi na modemu,pa zato temu stavljam u Hardware...

Ovako koristim ovo od 22.Januara 2010 godine
Negde oko oktobra-novembra,nsiam siguran uzeo sam Speed-up uslugu i moj paket je povecan na 6mb,ali dok sam skidao maximalno je skidalo 230 kb/s
Nekoliko dana posle usluge te,pocelo je sledece :
Kada zazvoni telefon,ukoliko igram CS 1.6 preko neta,blago zalaguje internet,ili skroz zablokira,a na internetu samo vrti ono da ucitava sajt,ili mi se upali crvena lampica
Zvao sam ih,dosli su,nesto cackali,zamenili spliter...i rekli su mi da vise nema paket od 1 mb,vec 1.5 i to su sredili...

To je radilo nekoliko dana,dok nije opet pocelo
Onda sam ih svao rekli su mi da sam mnogo daleko od njih,i da to pravi problem,daleko sam mozda 2-4 km od centrale...

Onda sam pito ljude oko mene,komsije,druge koji imaju adsl....kazu da nema veze sa daljinom...
Pa sam pito prijatelja koji radi tamo,on kaze da to nema veze sa daljinom...

I moze li neko ovde da mi kaze u cemu je problem,jer treba nesto da se steluje,podesi....
I da dodam ovo,na spliter mi je bio prikljucen 1 fix telefon,na tu liniju,i 2 telefona na istu liniju,ali bez splitera,i to je radilo normalno 6 meseci i odjendom kad se javi na taj telefon,sece vezu....

I sad ne znam kako je to sve normalno radilo 6-7 meseci bez ikakvih problema,a sad ne :dntknw:
Pa bih molio ko god zna da mi pomogne...Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Ne znam u cemu je problem, ali idi u Telekom i zahtevaj da ti se otpise deo racuna za period od kada je internet u kvaru, ko ih j***.
 
Motherfucker xD
Član
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruka
587
Poslusaj senator nek ti ide cale nek bude malo besan, nek zapreti da ce ih tuziti i dace ti narednih godinu dana besplatno net :D videces :) .... i ja imam probleme sa ADSL-om imam 1,5 mbps to je onaj paket click 1 sto je bio 1 mbps ;) ..... i desi se da zabaguje a kad idem da gledam TV online ono secka li secka :S ... nzm do cega je .... ali i ja cu za koji dan da odem da im hebem sve po spisku :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
E sada je pitanje ako stavim memoriju od 1 gb 1600mhz a ostale su 1 gb 1375 mhz koja ce memorija stradati? Da li ce stradati ove koje imaju manju vrednost ili ova koja ima vecu vrednost?
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
pa po mojoj logici prije ce stradati manja memorija jer ce se vise patiti, vise ce snage ulagati, to ti je kao kad poredis covjeka iz teretane i obicnog da dizu 150 kila, ovaj iz teretane ce to podici kao od sale dok ce obican patiti se dok ne crkne :D
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2010
Poruka
28
Problem sa Radeon X1300

Imam sledeci problem: grafika lepo radi, dize sistem, sve ok....ali kad probam da pokrenem neku jacu igricu, samo ugasi monitor i mrak!
Greje se malo vise, ali sam uspeo da je ohladim, dodatnim ventilatorom...

Ako neko zna, molim za pomoc....ne znam vise sta da joj radim....da li je do mog napajanja mozda ili sta???

Hvala svima.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
ne, nece, racunar ce automatski odrediti potrebnu brzinu i latencu radi uparivanja memorija razlicitih brzina. znaci, nemoguce je da dve memorije na racunaru rade dvema razlicitim brzinama. niti da imaju razlicite latence. prvo ces staviti memoriju sa vecom latencom a 9 a onda sa manjom 7, jer ako racunar podigne sistem na 1600 onda ce memorija sa manjom brzinom automatski povecati latencu kako bi omogucila vecu frekvenciju. mada se to na novim racunarima ne desava, to je bilo na pocetku sa prvim dual chanel plocama. bitno je da moduli budu istog proizvodjaca.

I jps nesto. skoro je NEMOGUCE spaliti taj kingston koji imas ja sam ga terao do 1800MHz. na latenci 9.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Poteraj neki bench za grafiku 3Dmark 06 bi za nju bio OK. ali predhodno instaliraj najnoviji catalyst 11.4. ako i tada puca, reinstaliraj sistem, ako opet ima problema, pa spalio si memoriju na kartici. uzgred, posto kod nas prodaju veoma kvalitetna napajanja, nije lose na svakid 2-3god promeniti isto. i redovno na 2-3 meseca cistiti racunar od prasine, pogotovo ventilatore i rebra kulera :)
 
Natrag
Top