Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
Ja imam CANON
ImageRUNNER IR1020

Canon_iR_1020.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.04.2010
Poruka
51
ovaj program convert x to dvd 4 puno razvlaci sliku ja sam unistio par dvd-ova i na svakom mi je zgurao titlove na dno da se jedan red nije nikako vidio procitati moze se sa njim strpati i 5 filmova na jedan dvd ali nevalja kad puno razvuce sliku evo naso sam puno bolji program sa puno vise opcija a to je CyberLink POWER DIRECTOR 8 samo sto se preko njega moze staviti najvise dva filma na jedan dvd ako neko zna jos neke programe za obradu video-foto sadrzaja neka napise da probam jos neki pozz[url=http://www.fotorola.com/][/URL]
 
Učlanjen(a)
10.10.2009
Poruka
17
DP tehnogy esprit

trebam ako ko zna za kakve linkove za dp tehnology esprit bio bi zahvalan ako ima i kakav video toturial???'
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Naravno da nije za bacanje,naročito stoga što AMD igra pametno - razvlači i najnovije procesore na stare ploče,prostim apdejtovanjem BIOS-a (tako se kaže : "Hvala,mi poštujemo vaš novčanik...!" mušterijama koje su njega odabrale)...za razliku od INTEL-a koji dere sopstvene mušterije k´o Aerosmit svoje grupi-devojke !!!

E tu se slažem sa tobom. Ja i moja grupa overclockera smo na L2N sesiji uspjeli podići moj AMD Athlon X2 3800+ sa bjednih 2,0 GHz na 4,2 GHz. A jedini smo radili sa AMD i postigli smo najbolji rezultat u gradu i okolini.
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
100-gigahercni tranzistori iz IBM-a

d978531f9cebf00aba6fdcab8ec7ab5b.jpg

Grafin je poseban oblik grafita koji je razvučen u tanak sloj debljine samo jednog atoma ugljika


IBM-ovi istraživači objavili su kako su uspješno demonstrirali rad tranzistora temeljenih na materijalu [ame="http://en.wikipedia.org/wiki/Graphene"]grafin[/ame] (graphene) koji rade na taktu od čak 100 GHz.

Grafin je poseban oblik grafita koji je razvučen u tanak sloj debljine samo jednog atoma ugljika koji su postavljeni u heksagonalnu sačastu strukturu. Dvodimenzionalna struktura atoma ugljika u grafinu ima jedinstvena električna, optička, mehanička i termalna svojstva, te se trenutno intenzivno istražuju različite mogućnosti njihove primjene.

Najnovije dostignuće u razvoju grafinskih tranzistora IBM-ovi znanstvenici postigli su korištenjem grafina koji je dobiven tehnologijom kompatibilnom s postojećim metodama koje se koriste za silicijske tranzistore. Istraživači ističu kako je postignuta radna frekvencija grafinskih tranzistora (100 GHz) znatno veća od najviših frekvencija od približno 40 GHz koje se dosegnute silicijskim tranzistorima razvijenim sličnim tehnologijama.

Cijeli projekt financiran je od agencije Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) američkog ministarstva obrane unutar programa Carbon Electronics for RF Applications (CERA) koji ima za cilj razviti novu generaciju komunikacijskih uređaja.
 
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
Intel mnogo bolji overclock.

Ali AMD je isplativije resenje od nekog i7 (ili i5) za ciju cete platformu morati da izdvojite 500+e. Pogotovo Phenomi II BE su odlicna kupovina za period od 3 godine npr.

E tu se slažem sa tobom. Ja i moja grupa overclockera smo na L2N sesiji uspjeli podići moj AMD Athlon X2 3800+ sa bjednih 2,0 GHz na 4,2 GHz. A jedini smo radili sa AMD i postigli smo najbolji rezultat u gradu i okolini.
Na cemu, na vodenom ili vazdusnom? I koja ploca?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
Koliko kosta to hladjenje uopste, jel se lako instalira i na koji nacin radi? Necu google, hocu od ljudi koji ga imaju.
 
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
Sjajan Processor, iskljucivo za profesionalni rad, za konvencionalne korisnike preskup i nepotreban.
i5-750 bi bio sasvim dovoljan za svacije potrebe i dzep, posto iskljucivo preferiram Intel, onda je je ovaj model veoma dobro resenje.
i7-980X je vrh desktop(server) procesor, nema mu ravnog, kao i po ceni od 1000 eura.
Odlican review, lep procesor, ali ne bih ga uzeo ni da je 200e. Sve dok Microsoft i ostatak codding sveta ne optimizuje svoje softvere za ove zverke sto imamo na trzistu, kompanije kao Intel i AMD pucaju u prazno, jer dzaba arhitektura i od 16nm sa 32 jezgra ako glupi Windowsow DirectX ne ume to da iscedi kako treba i ako sa svakom novom generacijom dobijamo realna ubrzanja od samo 10 do 30%...
 
Natrag
Top