Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
Koja ploca je u pitanju? Ako je neka stara AM2, ja to ne bih dirao. Inace, imam Athlon X2 5000+ na T-POWER Biostaru 780G M2+, koji sam sa 2.6 na nagurao na 3 okruglo i ne treba mi vise. Sve radi savrseno.

Tipovi:
-Smanji multiplier
-povecavaj magistralu na 5MHz i restartuj bios pri svakom dizanju
-sve dok moze, guraj
-prati temperaturu, sve preko 40 u idle nije dobro.
-dizi voltazu svuda, znaci i za memoriju, i za cipset, kao i za sam CPU za jedan podeljak vise.
Moja preporuka ti je 10x260, sto mu dodje 2,6GHz sto je sasvim solidno za taj proc.

To bi ti bio neki laganica clock od 20% sto bi zadovoljilo tvoje potrebe, ali ponavljam, ploca je bitna, jer nece svaka moci da isprati dizanje frekvencije ako je cipset outdated (kao i BIOS).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
Ja imam neku krsinu od Vita sto je vrv bila 30e. Ali barem ima 120-ku napred koja hladi nenormalno dobro :dance2:
DSC00787.jpg



DSC00783.jpg


Iznutra fali graficka, a kablova imam vise nego Telekom
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Intel mnogo bolji overclock.

Ali AMD je isplativije resenje od nekog i7 (ili i5) za ciju cete platformu morati da izdvojite 500+e. Pogotovo Phenomi II BE su odlicna kupovina za period od 3 godine npr.


Na cemu, na vodenom ili vazdusnom? I koja ploca?

Kakvo vodeno hlađenje. Tečni azot. Jedan lik nam nabavlja iz njemačke. Doveze u kamionu valjda kod njih tamo ide jeftino. A matična je ASUS Striker Extreme. Tu smo dobili na jednom prošlom takmičenju pa smo je iskoristili.
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Odlican review, lep procesor, ali ne bih ga uzeo ni da je 200e. Sve dok Microsoft i ostatak codding sveta ne optimizuje svoje softvere za ove zverke sto imamo na trzistu, kompanije kao Intel i AMD pucaju u prazno, jer dzaba arhitektura i od 16nm sa 32 jezgra ako glupi Windowsow DirectX ne ume to da iscedi kako treba i ako sa svakom novom generacijom dobijamo realna ubrzanja od samo 10 do 30%...

Ja inače ne volim Intel ali ovo mi se činilo kao zanimljiva tema.
 
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
Kakvo vodeno hlađenje. Tečni azot. Jedan lik nam nabavlja iz njemačke. Doveze u kamionu valjda kod njih tamo ide jeftino. A matična je ASUS Striker Extreme. Tu smo dobili na jednom prošlom takmičenju pa smo je iskoristili.
Tecni azot wow, o tom sam samo cuo bajke. Jel radi na istom principu kao vodeno, kroz cevi? I jel se isplatio taj OC Athlona, tj.stabilanost Windowsa?
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Tecni azot wow, o tom sam samo cuo bajke. Jel radi na istom principu kao vodeno, kroz cevi? I jel se isplatio taj OC Athlona, tj.stabilanost Windowsa?

I ja sam donedavno slušao samo bajke. Dok me nisu pimili u grupu. Ja inače imam najlakši posao znaš praćenje temperature, BIOS, voltaža. A vodenom hlađenju nije ni slično. Zapravo dosta je prljavo i ne možeš da ga lijepo staviš u kućište pa pravimo od komada lima. Ide isto kroz cjev ali je to skroz druga priča. A Atholn je radio kao švicarski sat. Lijepo i uredno. A našli smo i još jednu primjenu azota, hladili smo i pivo kad smo pobjedili. Ako te baš zanima kako izgleda hlađenje mogu i sliku da ti pošaljem.
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
I ja sam donedavno slušao samo bajke. Dok me nisu pimili u grupu. Ja inače imam najlakši posao znaš praćenje temperature, BIOS, voltaža. A vodenom hlađenju nije ni slično. Zapravo dosta je prljavo i ne možeš da ga lijepo staviš u kućište pa pravimo od komada lima. Ide isto kroz cjev ali je to skroz druga priča. A Atholn je radio kao švicarski sat. Lijepo i uredno. A našli smo i još jednu primjenu azota, hladili smo i pivo kad smo pobjedili. Ako te baš zanima kako izgleda hlađenje mogu i sliku da ti pošaljem.


ajd baci slike ovde i mene zanima kako to moze da izgleda...
 
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
341
Ovo je Overkill..Intel Core i7 Extreme Gaming PC 2010 Updated 4.2Ghz 2x Corsair SSD Extreme RAID0 12GB DDR3 Reaper......[ame=http://www.youtube.com/watch?v=EjEz4F09mJI]YouTube - Intel Core i7 Extreme Gaming PC 2010 Updated 4.2Ghz 2x Corsair SSD Extreme RAID0 12GB DDR3 Reaper[/ame]

Dodato posle 1 49 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ljudi šta mislite koliko košta ovakva konfiguracija kompa...Brat Bratu 2500-3000 Eura??'
 
Poslednja izmena:
Apsolvent
LEGEND
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
1.439
Realno, takva konfiguracija + dva monitora + tastatura + 2 miša = 10000 evra (minimum).
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Evo slike.

31662_120958611274444_100000809164475_116769_912333_n.jpg


Ova je najurednija slika koju sam mogao naći jer često na vrh stavimo plastičnu čašu kojoj odjesčemo dno. A AMD je još dobar zato što sipaš azot do vrha a proc. još uvjek radi.
 
Natrag
Top