Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
34pzzhi.jpg







i za primarni i sekundarni controller pogledaj pod properties postavi da ti bude ovako.


f1bk2e.jpg





ako je već u dma modu, onda probaj uninstalirati iz device managera dvd rom i controllere njegove i pri sljedećem pokretanju windowsa on će ih ponovno instalirat.
Kažeš da ti sve radi dobro nakon nove instalacije windowsa, pa onda nisam siguran dali je problem u dvd romu ili je do softwarea općenito neki problem.
edit:
kod laptopa controller se može nalaziti na drugoj lokaciji, znaći ne kao po ovim slikama već trebaš ga pronać uglavnom pod nazivom storage controllers ili ide controller i kod njega se nalazi tvoj dvd rom.










Eh, da: I šta se kaže na kraju?
 
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
1.228
Problem sa tastaturom

Imam problem sa A4 Tech tastaturom ,evo o čemu se radi:

Kada pritisnem slovo "k", računar mi sam kuca slovo "K" šta da radim.

Model tastature: A4 Tech KB-6
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
to ti se desava samo sa slovom "k"?

Vjerovatno je nesto na ploci (u tastaturi) otislo pa ti stalno piše "K"
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
Ocito xp ne podrzava max rezoluciju i 75Hz makni xp i koristi w7.
 
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
1.228
Da i kada pritisnem "O" ili "L" on mi pored tog slova izbaci "K", Pa jel mogu ja tu nešto da popravim?
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
pomoc oko konfiguracije

resio sam da kupim racunar...sada sto se novca tice na net-u sam nasao dve konfiguracije koje mi odgovaraju pa me zanima misljenje nekoga ko se bolje razume od mene...
koji bi mi od ova dva racunara vi preporucili ili mi bar predlozite nesto sto bi mogao da kupim a vi mislite da valja,veoma mi je bitan kvalitet i mogucnost nadogradnje mozda u bliskoj buducnosti.
1.
Procesor:INTEL CELERON DUAL CORE E3200 2,4GHz
Maticna ploca:MSI G31M3-L V2
Memorija:APACER 2GB DDR2 800
Graficka karta:INTEL X3100
Mrezna karta:REALTEK GIGABIT LAN
Usb port:USB x4
SERISKI PORT
PARALELNI PORT
Opticki uredjaj:DVD RW 20x
Hard disk:WD 320GB SATA2
Kuciste:CX3167 CRNO 450W
cena 16500 dinara

2.pakom
Čipset: Intel G31
Procesor: Intel Celeron Dual Core E1500 (2.20GHz, FSB 800MHz, 512KB L2, 65W, 65nm Conroe)
Memorija: Kingston ValueRAM 1GB DDR2 800MHz
Hard disk: Western Digital 320GB 7200rpm SATA 3.0Gbit/s
Optički uređaj: DVD+/-RW Dual Layer
Mreža: 10/100 Mbps Fast Ethernet LAN
8-kanalni HD audio
Kućište: Frontier FC08A-3 black/silver 450W
Računar se isporučuje bez instaliranog operativnog sistema
cena 16990 dinara


zanima me da li ove maticne mogu da prihvate neku jacu graficku,koliko bi RAM memoriju jos mogao da im nadogradim,sta mislite koji je procesor bolji od ova dva,mozda i sto se tice klokovanja,da li ploce mogu da prihvate quad procesor ili ne,zato sto sam citao negde da mozda mogu ali nisam siguran...ako se setim jos necega pitacu ;)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
17
sada je sve ok!! bio je u pio modu, sve sam deinstalirao (primary) i restartao ga, sada radi ok. hvala na svemu
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
Kolko vidim druga konfiguracija je gotova mada mi se cini da je i prva (mislim sastavljena u trgovini). Bolje ces proc ako kupujes djelove odvojeno i sam spojis prvenstveno znas sto si kupio i ispast ce te jeftinije.

1. konfiguracija ima integriranu Intel graficku s kojom nemožeš nista specijalno eventualno film pogledat od igara zaboravi novije ako ces kupovat odma razmisljaj o novoj grafici. Maticna podržava quad procesore tocnije Core 2 Quad, tako pise na stranici od maticne te podrzava samo 4Gb rama i to DDR2.

2. konfiguracija nema napisano koja je maticna tako da nemogu odredit tocno koje su prednosti a koje mane maticne.

I daj mi reci u kojoj si trgovini gledo da vidi ponudu sta imaju pa cu ti rec sta da kupis i jos jedno reci kolko para planiras uložit ako nije problem u eurima ali moze i u dinarima
 
Natrag
Top