Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Pa druze jednostavno ti je objasnjenje,GT 440 ti je novija i bolja kartica od te 8600 i zato ti igra radi tecnije na njoj...
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
46
Aha...ja sam mislio bolja je ova 8600gt,jaca je.Znaci to je u pitanje :)Ok hvala brate
 
Član
Učlanjen(a)
01.08.2009
Poruka
15
Device Manager je ok.

Otvaram ga u Linux-u, a u Gparted-u pise da je NTFS, ali da nisu podrzane SMART datoteke tj nesto slicno tome.

U Windows-u i XP i W7 se prikazuje u Computer Management-u, ali samo to i nista drugo ne moze da se radi sa njim, osim sto sam uspeo da mu promenim slovo particije, mada se nista sa tim ne dobija.

U My Computer se prikaze kao local disk G, a da je sve ok kao ranije, prikazivao bi se pod nazivom koji mu je dat i kada ga pokusam pokrenuti nista se ne desava, sa tendencijom da zabaguje komp.

E sad, negde sam procitao da sam ga mozda izvadio bez safe opcije kada se USB uklanja iz kompa, pa da su tom prilikom pobrljavili njegovi drivers te zato sada nece da radi kako treba /bar u Windows-ima/.

Izgleda da cu ga na kraju format.

Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
01.08.2009
Poruka
15
To mi ne vredi jer sam sa ovog kompa pre reinstalacije sve prebacio na ovaj ext hdd, pa sam ga hteo pokrenuti u novoj instalaciji, ali tada nije vise hteo da se ocita, i zato mi ne vredi vracanje unazad.

Hvala
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
ako ti je Western Digital moraces Uninstall WD SmartWare driver i update the firmware updates i SES driver
WD Support / Downloads / My Book / My Book Essential
Ali ako nije moraces mi reci kakav HD imas
Ili ako si reko da ti radi na linux spoji ga prebaci podatke i formatiraj ga

1. Install WD Smartware and update it.
2. Run Virtual CD (VCD) Manager at WD Product Update
to remove the virtual CD drive.
3. Use Control Panel add/remove programs to uninstall WD Smartware.
4. Everytime When you plug the hard drive in Windows will come up with the look for drivers window hit 'Cancel'
5. Now use it as an ordinary hard drive!
 
Član
Učlanjen(a)
01.08.2009
Poruka
15
Resen problem, s'obzirom da ovaj ext hdd vise nisu hteli da ocitavaju Windows-i, dok ga je srecom uspesno ocitavao i otvarao Linux onda sam preko njega pokupio sve podatke sa ext hdd i direktno ih prebacio u Windows.

Zatim sam u Linux-u obrisao sve sa ext hdd pa ga formatirao u FAT32, jer je bio NTFS sto je izgleda i bio problem, izgleda da se nekako sam iz FAT-a prebacio u NTFS.

Na kraju svega sam iz Windows-a ponovo vratio podatke na ovaj ext hdd, tako da je sada konacno opet sve ok.

Zahvaljujem svima koji su ucestvovali i pokusali da pomognu u resavanju nastalog problema, a ko zna, mozda se iz svega prilozenog sazna nesto novo sto moze biti korisno.

Hvala

Pozzz
 
Učlanjen(a)
10.09.2013
Poruka
1
moze li neko da mi pokaze kako da povezem kablove za prekidac za ukljucivanje,resetovanje,led,m/b swi audio maticne ploce ASUS K8U-X tj. na kom mjestu poz.
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
Imam problem sa plavim ekranom

E ovako komp poceo je da mi koci odnosno od jednom zablokira ja mu uradim os win7 novi onda mi se javi ovaj prozor onda testirao sam memoriju dobra je pokusavsao sam nove drajvere za graficku onada kad sam to instaliro javio mi je kompjuter plavi prozor od jednom ali pise malo drugacije i izbaci mi drugu sliku ja pokrenem sistem radi on neko vrijeme ali opet isti problem sta da radim dali mi neko moze pomoci?08092013156.jpg10092013157.jpg
 
Natrag
Top