Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Skini manual sa sajta proizvodjaca ploce, dakle ides na ovaj link:
Kod:
http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=K8U-X&os=8
Zatim kliknes na Manual i skini ovaj manual: K8U-X User's Manual for English Edition, ostalo ces znati
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Jesi li dodavao neki hardware u komp tipa RAM, HDD, CD/DVD i sl.
Od kada je pocelo to da se dogadja?
Definitivno te i dalje zeza driver, nije kompatibilan ili je zastareo, koji si OS imao pre win 7?, koji si win 7 sad instalirao x86 ili x64.
Imas nVidia graficku kartu, napisi koji model tacno (instaliraj AIDA64 i iskopiraj ovde detaljan model karte)?
Uzrok moze biti pored driver-a i HDD, razlog je paged memory, dakle to je memorija koja se iskljuvo koristi sa HDD-a.
Proveri sta pise u Event Viewer-u, dakle precesljaj Event-e i iskopiraj critical errors, kao i ostala upozorenja.
Treba proveriti i sistemske servise, uradi screen shoot Task manager-a i pusti ovde da vidimo, prosiri tako da se vide svi servisi i procesi.
Takodje u AIDA64 proveri temperature grafike i cpu-a, ako je preko 80*C, ocisti grafiku, odnosno hladnjak i vent iste.
Usput napisi ostatak konfe
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Najbolje bi bilo da odes sa nekim drugarom koji se razume u kompove,i da ti on kaze sta treba da kupis i sta se s cime uklapa.A sklapanje imas objasnjenja po raznim forumima pa i na you tubu u slikama i polako.
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Moze li neko da sastavi i podeli sa svima detaljno upustvo sa slikama kako sami iz komponenti da sastavimo racunar? Da to bude nasih ruku delo, a ne tamo u nekom servisu da nam stavljaju polovne stvari i ako smo platili
nove.
Mozes ti sklapati i sam ali koliko imam iskustva, vise se isplati kupiti gotov racunar nego sastavljati svoj.
Ali ako si ti "Hardveras" i ako ti to ide od ruke sastavljaj.
Ako si nesiguran nemoj ni pokusavati jer to nije za svakoga.
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
82
jos nesto sam zaboravio da vam kazem prije toga par meseci ovaj komp od jednom samo zablokira i ne reaguje dok se ne resetuje ,ja mu uradim sistem novi on je radio posle neko vrijeme dobro .e sad kada sam mu radio drugi put sistem iz istog razloga poceo prije par dana da koc od jednom odnosno zablokira mora da se resetuje.onda kada sam mu radio sistem novi on jednom nisam mogao do kraja da instaliram bas slicna slika kao ova se javila ali slikacu .tako da sam probao drugi put i on je uspesno instalirao onda opet nakon nekoliko sati plavi ekran ja udjem u bios i iskljucim mu ovo memory u bios stavim na disable eto da pokusam da nebi rijesio problem i on je radio super nekoliko dana doduse nije se resetovao radio je bez prestaka ,onda je nestalo struje i on kad sam ga upalio opet je bio plavi ekan ,ovo sam vam ispricao iz razloga da bi vi imali neku jasniju sliku o cemu se radi.testirao sam mu ram memoriju programom memoritest nije naso lose sektore . sve sam to radio sto ste rekli temperatura ,ciscenje,novi drajveri on radi 3 dana i opet plavi ekran?
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Hard disk provjeri da nije pri kraju.
Ali ja mislim da je do graficke neki problem posto ovo "nvlddkm.sys" ima veze sa Nvidia grafickom.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Proveri HDD, ipak to zastajkivanje i kocenje u radu moze se dijagnostikovati kao bad sectori ili jos gore kao sektori koji su u statusu relokacije, sto ukazuje na nestabilan rad i kocenje u radu, jer relocirani sektori, nisu zvanicno ad sektori i znatno su spori, jer su u okviru sistema jos uvek sa aktivnim podacima koje isti koristi, dakle, bilo bi dobro da sa Hard Disc Sentinel-om ili HD Tune Pro proveris stanje HDD-a i da uradis skeniranje celog HDD-a, eto, to je cisto da bi i tu opciju razresio.
 
Član
Učlanjen(a)
18.11.2012
Poruka
73
defrigmentacija HDD-a...preko Hirens Boota proveri HDD dali ima bad sectors ako je sve ok onda na kraju anti virus preporucujem AVIRA ili AVG 2012-13..:)
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Pa pise mu gore na drugoj slici da treba da u dje safe mode i da obrise delove instalacije i da da ugje na f8 i ponovo udje u safe mode i da pokrene novu instalaciju.Verovatno je radio instalaciju preko stare i ostali su repovi,a nije dobro formatirao particiju.
 
Natrag
Top