Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
E ovakvo je stanje: CPU ti se grije malo vise nego sto bi trebao. Znaci treba da se ocisti metalni kuler i ventilator. Sto se tice ostalih komponenti, one se dobro hlade. E sad nezz da li ti je graficka kartica integrisana ili je neinttegrisana. Ako je neintegrisana i njen kuler bi trebalo ocistiti.
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Odgovor kobi87
Sto se tice Win xp ja sam to radio jos pre 5 godina uspio sam stavit na exhdd ali je startovo sat vremena pa sam zato odusto ali zato win 7 ce ti radit bez problema ili linux
Uvek mozes stavit neki live xp na exhdd i koristit portable programe ako toliko oces winxp samo ja ti bolje preporucujem linux ako ti je slaba masina linux cak mozes installisati na exhdd

Win xp nije optimize da radi na exhdd i da imas 3.0 jedino resenj je da radi kao VHD ja jesam installiso win 7 u VHD na exhd i radio je dobro ali za win xp nisam probo pa nemogu da kazem kako bi radio uvek sam planiro ali sam odusto jos imam win xp VHD koji sam napravio ali nikad nisam testiro zato sto je win xp proslost treba se vatati noviji stvari
How to install and run a full winxp on usb disk ovo da uradis trebati dosta vremena i nailazices na mnoge probleme nije vredno i pitanje dali ces uspeti

Ja ti dajem najbolji predlo ako koristis kao media kupi si ovo oko 50 evra i cak za 20 30 £ imas ih razni i imas ga svuda bilo gde odes

[video=youtube_share;Ha-MsNdxScw]http://youtu.be/Ha-MsNdxScw[/video]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ilija, kako to XP nije optimizovan?
Ne razumem sta pricas zaista, ovaj postupak koji sam objasnio, je namenjen za portabilnu instalaciju XP-a, dakle instalira se na externi uredjaj, identicno kao na interni HDD.
Externi HDD-ovi su znatno brzi od Flash uredjaja (u srednjem segmentu), postoje NAND Flash memorije, koje su dosta brze, ali i skupe, i iz tog aspekta nije isplativ takav oblik sistema, dakle to nije virtualno okruzenje, vec boot-abilno okruzenje sa MBR-om.
Ja mislim, da za sekundarnu primenu, takav sistem nije lose resenje, jer covek trenutno ne moze da kupi novi interni HDD.
USB 2.0 i 3.0, nisu toliko bitne stavke, kako ih vi predstavljate, jer je bitan uredjaj, odnosno podrzanost uredjaja da radi brze, postoje USB 3.0 HDD-ovi i flash-evi koji su neznatno brzi od USB 2.0 uredjaja, tako da to nije prepreka, jer slican je odnos i sa SATA 600 kontrolerima, reci koji HDD moze postici, makar priblizno relevantnu brzinu refernce SATA600 kontrolera?
Ni jedan HDD, ali ni jedan ne moze da ispostuje reference, 6Gb je ogromna brzina protoka i iznosi 750MB/sec (nekodirana maksimalna brzina je 4.8Gb/s, odnosno 600MB/s), sto gotovo ni SSD SATA600 uredjaji ne postizu perzistentno.
Dajes mu predlog da kupi uredjaj, koji u njegovom slucaju nema primenu, drugo Win 7 je znatno veci sistem i sporije ce se podizati od XP sa externog HDD-a, sto je logicno. Za 50 evra, kupice HDD od 500GB interni, i resen problem.
Covek je trazio XP, ako hoce, neka digne 7 na externi HDD, samo ako je konfa podrzana, uostalom, njemu je vec interni HDD overio, nista, ali bas nista ga ne kosta da podigne bio koji OS na taj externi HDD, pricamo nesto unapred, a ne znamo kako ce raditi, kod mene je klasican externi HDD sa XP-om radio solidno, najbrze ce raditi Linux, to je logicno.
Brate kobi87, radi kako hoces, sto se mene tice, ovo je zavrsena tema, pozzzz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Isplati se, ako ti zavrsava posao, taj HDD je namenjen za NAS okruzenje (Network Attached Storage) , dakle serverski RAID, ako imas nameru da skladistis gomilu podatka, onda treba uzeti barem 2 takva uredjaja, oni su inace za osnovna i manja poslovna RAID okruzenja, garancija na njih je 3 godine, imaju dobre performanse.
Ako si konvencionalni korisnik, onda ti ne treba WD Red, ja preporucujem WD Balck seriju, jer ima veoma dobre performanse, pozdan je i garancija je 5 godina, cena za 2TB je 130 evra (oko 15000 din), ako ti je bas bitno da ima 2TB, onda ni Hitachi nije odmet, ali 2x1TB, stavis ih u RAID0 i imaces dva diska, prikazana kao 1 particija, dakle RAID0 je okruzenje u kome se 2 HDD strip-uju i dobija se kao jedan drive, i sto je jos bolje, dobices na brzini i odzivu HDD-a, jer ce se zapis na njih paralelizovati, evo nesto ovako:
Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/hitachi-1tb-7k-32mb-sata300-ht0f10383/comp_comp_hdd/28/1542
samo kupis dva takva, naravno, kada ih budes montirao, moraces u BIOS-u namestiti da SATA controller bude u RAID rezimu, u toku instalacije ces morati da odaberes rezim rada u RAID0 i da konfigurises da se ukupan prostor postavi u Strip (kod noviji ploca to je pojednostavljeno, ubacivanjem CD-a od maticne ploce i instalacijom potrebnih datoteka, kako bi BIOS bio konfigurisan za takav sistem, kod starijih ploca se to radi posebno, integracijom driver-a na externi uredjaj ili floppy drive), procitaj uputstvo za maticnu i konfigurisanje RAID0-a, sistem ce posle toga prepoznati oba drive-a kao jedan i pravis normalno particije, dakle moze ti C particija npr. biti 50GB, a ostatak mozes napraviti potpuno redundantno i po svojoj zelji.
Ako ti to nije bitno, onda ova 2 HDD mozes koristiti zasebno, bitno je da cena ne prelazi 12000, jedan je 55 evra, dakle ukupno 110, sto iznosi nesto oko 12500 din, nadam se da ti tih 500-600 din nece praviti problem, pozzzzz
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Win,7 sa Ramoom od 1GB radi savrseno dobro,samo se mora paziti i koje programe instaliras,koji AV,jer mnogi razni programo zagtevaju viese Rama i iako otvoris vise od jednog takvog programa sigurno je da ce komp da koci,zato ako mozes dodaj 2GB i bices miran,radice sve kako treba,ali opet nagovestavam.ako ces da igras neke zahtevnije igrice,onda mora noviji komp.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Odgovor za Pudaaa94.Prosao rok garancije na HD i potreban je novi.Obicno toliko rade kolika im je garancija.Ranije su HD-ovi bili manjegg kapaciteta,ali duze su trajali,sad ovi novi neki ne dozive ni garantni rok.
 
Član
Učlanjen(a)
01.08.2009
Poruka
15
Windows-i ne ocitavaju eksterni hdd

Odjedanput ga windows ne prepoznaje, a radio najnormalnije i u xp i w7


Pre neki dan sam prebacio sa PC-a na njega nesto i danas da ga pogledam, a on nece.


U jednom trenutku mi se pojavila poruka, kao nesto u vezi SMART-a, ali nisam uspeo da procitam do kraja.


Linux ga cita najnormalnije


To mi sada predstavlja veliki problem, jer taj ext. hdd nije moj.


Ima li neko ideju ili zna sta moze biti problem i kako ga eventualno resiti?


ps u pitanju je Toshiba ext. hdd


Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Udji u devise manager na jednom od ova dva OS-a gde nece i proveri da nemas neki zuti upitnik za USB prikljucke,ako ima desni klik na to mesto gde je upitnik i apdejtuj drajver ponovo za USB prikljucke,jer hoce ponekad da se desi da se drajveri pokarabuse.
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
46
Poslednja izmena:
Natrag
Top