Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
110
Može biti da monitor moraš ručno da podesiš na VGA ili DVI signal, u zavisnosti koji si konektor iskoristio.
 
Član
Učlanjen(a)
07.04.2010
Poruka
54
ako si provjerio i ako je sve uredu , uzmi od nekog monitor i prikaci na svoju centralnu pa vidi hocel raditi , nemoguce sve isparvno a nema slike
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ja imam isti procesor ali asus V gene. Inače bih uzeo fatalitija da je bio pre nekih sedam meseci kada sam kupovao.
 
Član
Učlanjen(a)
02.02.2013
Poruka
6
poz staje problem dami racunar radi sporo kad prelazim sa stranice na stranicu sporo otvara
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Brate, ako hoces da klokujes to cudo na vodi ili vazduhu, onda obidji ASRock, licno predlazem MSI ili ASUS, jer sam i5-3570K i i7-3770K dizao preko 4.8Ghz (na vodi i7-3770K na 5.3Ghz) na tim plocama, pretpostavljam da hoces OC, jer ima K oznaku, glupo ga je kupovati, ako to ne radis, makar na auto settings voltage (mozes izvuci 4.1-4.2GHz).
dakle, ako hoces 24/7 OC, treba ozbiljna ploca, evo ti moje preporuke ako hoces na vodu OC:

Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/msi-z77-mpower/comp_comp_mboard/24/2349

Iskreno, ova ploca vredi vise, jer moze i na LN2 da OC-uje, iskreno u rangu je Sabertooth Z77 modela, a razlika u ceni oko 30 evra, sto je dovoljno za dopunu budzeta za 8GB XMP kingston na 1866 (mada je za Intel dovoljna i 1600Mhz RAM memara).
Bolje da si rekao sa koliko novca raspolazes, mada ti ponavljam, ako hoces ozbiljan OC, onda MPower ima 16 phase design, od toga 13 phase je za CPU, 2 Phase je za RAM i 1 za PCH, dakle ploca je zaista odlicna i dugotrajna za taj novac, kada budes planirao da predjes na jaci i7-3770K, to ce biti veoma lako, kao i podrska za PCI Express v3.0, dakle neka grafa tipa GTX 650 Ti, pa na dalje, inace GTX 660 tu lezi super, sve na ultra mozes igrati, kao i nadolazeci Crysis 3.
Ako budes hteo OC, javi mi se na PP, napisacu ti sve napone...naravno prvo odaberi plocu samo.
 
Član
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
9
nisam ni mislio da guram neki veliki oc sa ovom plocom...citao sam i gledao po netu..mozes do 4.4Ghz da guras..tako da ja ustvari nisam ni mislio da je kloknem preko 4 xD ali sve u svemu jutros mi je stigla ploca tako da kad bude bilo vreme da menjam opet komp uzimam nesto ozbiljnije xD mada prvo sam hteo da uzmem ASRock Z77 Extreme4
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ne razumem te uopste, kupujes CPU, koji je za OC barem od 4.5-4.8Ghz 24/7, a plocu koja to ne podrzava, u prevodu lose ulozen novac u plocu, stedis na najbitnijoj stvari...
Ako ti vec OC profil i nije bitan, sto kupujes i5-3570K, to je smesan klok za taj CPU 4.1Ghz, ako je problem kinta, onda bolje skupljaj kes za plocu na koju kasnije mozes da radis upgrade.
Kada bude doslo vreme da menjas komp, mnogo toga ce se promeniti, nadolazeci chipset Z87 (Haswell arhitektura) i ostali chipsetovi 87 i 85 serije ce biti poslednji koji ce imati podrsku za mainstream, posle toga dolazi Skylake, koji ce biti sa BGA socket-om, nadajmo se da ce Intel promeniti misljenje, kako bi mi obicni korisnici mogli da nastavimo sa onim, na sta smo navikli, a to je upgrade...
Imao si 2 ploce u slicnom cenovnom rangu, a znatno bolje od te Extreme4:
Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/gigabyte-ga-z77x-ud3h-(rev.-1.0)/comp_comp_mboard/16/2274

Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/msi-z77a-gd55/comp_comp_mboard/24/2221
Obe ploce su znatno bolje od te, MSI je nesto slabija od te Gigabyte, ali obe imaju bolji VRM za Extreme OC i obe mogu da proteraju Ivy preko 5Ghz, eto zato sam te pitao koliko kesa imas, mogao si za neznatno vise novca uzeti bolju plocu (smesnih 15 evra).
u svakom slucaju, srecna kupovina i OC
 
Natrag
Top