Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
@stefkoss Ja i ti smo to vec komentarisali ploca je dobra, ali gde ces kupiti procesor, kad su svi stari oko 5 godina i nema ih vise u prodaji, jedino da nadjes polovan.

Ovaj procesor bi ti bio idealan AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0GHz 2MB 90nm AM2, ali gde ces ga naci u prodaji, to je pitanje.

Procesor je vrh za tvoju plocu, moraces najverovatnije i da upgrade-ujes BIOS zbog njega, ali ga nigde neces naci, vise se ne proizvodi.

Sta da ti kazem brate, nemoj dzabe gubiti vreme, jedino ovaj mozes naci:
AMD Athlon 64 X2 5000+ 2.6GHz Box 1MB 65nm AM2(revizije F3, G,i G2), za njega isto moras update BIOS, posto ti to ne znas, to onda moras uservis da nosis, plus da ga klokuju na bar 2.8Ghz-3.0Ghz.
Ne znam da li ce da ti se isplati, njega imas u ETRON-u da kupis cena je 41 eur, plus servis, ugradnja, udate BIOS-a, overklok( plus cooler), ne verujem da bi prosao ispod 70 - 80 Eura(a vec su svi u penziji).

Skupi 500-600 evra i kupi vrh masinu sa Phenom-om X4 945 ili X4 955, oni se krecu od 125 do 135 Eura, tu masinu prodaj(sto imas) i dodaj jos para do 600Eur i to je to.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
859
ja bi ali sam skoro promio plocu dodao ram i graficku da mi je glupo kad sam ulagao u njega na li neko neku plocu od 3ghz koja ce mi raditi
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
To je moje misljenje, nemoj da te ljudi ubedjuju u gluposti da sa tom masinom mozes nesto posebno uraditi, imas dobre graficke karte sa DX11 i pixel shader-om 4.1 za neke solidne pare.
treba ici unapred, a ne nazad, zato sam ti i rekao da si dzabe budzio RAM i Graficku, a opet ti secka.
Ako mozes da uzmes 200 Eur za nju, lupaj nogom u dupe.

Dodato posle 36 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

ja bi ali sam skoro promio plocu dodao ram i graficku da mi je glupo kad sam ulagao u njega na li neko neku plocu od 3ghz koja ce mi raditi


Slusaj brate, sto bi menjao plocu, ne razumem.
Ako bi je menjao onda moras uzeti i novi RAM i Phenom X4(koje sam nabrojao ili slabije modele) da bi imalo efekta.
Evo ti moje preporuke za plocu, procesor i RAM:

Maticna ploca:Gigabyte GA-770TA-UD3, 81 Eur (u VIP House-u ima)
Processor: Athlon II X4 630 2.8GHz (za pocetak, a posle mozes da uzmes i neki Phenom X4 9xx u VIP House-u ima),87 Eura
RAM Memorija: Patriot 2GB (2x1GB) 1333MHz DDR3 PSD32G1333K (u Microsystems) 49 Eur,
ako ne nadjes ovu Memoriju imas jedan modul sto je mozda i bolje da uzmes, ali nemas dual-chanel(mozes dokupiti kasnije:
Patriot 2GB 1333MHz DDR3 PSD32G13332H (u WIN WIN COMPUTER SHOP-u) cena 43 Eur.
To je sve zajedno oko 210 Eur.
E sad razmisli pa vidi sta ces?
I kolike ti je snage napajanje?
A tu memoriju, plocu sa procesorom prodaj brate.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389


To napajanje je slabo, plus napajanje oko 500W:
Napajanje: LC Power Silent Giant LC6550GP 550W (u VIP House-u ima) 45 Eura.
Ako hoces mozes prodati i tvoju Graficku i dodati 30-tak Eura i kupis
Gigabyte Radeon HD 5570 1GB GDDR3 GV-R557OC-1GI ima 1GB memorije, DirectX11, graficka za te pare Extra u VIP House-u 78 Eura.
Sta kazes za masinu koju sam ti preporucio?
 
Član
Učlanjen(a)
22.04.2010
Poruka
51
Maticna ploca, to se prvo pise, ona je prioritetna za sve nadogradnje, RAM-a imas dovoljno, Graficku si imao bolju za te pare(ali dobra je, mozes sve igrati, procesor klokuj do 3Ghz, ako znas).
Na kom taktu radi memorija(obavezno pisi)?
Koja je ploca, ostalo cemo lako?



gde mogu vidjeti koja je maticna ploca,i gde da vidim na kom taktu radi memorija i kako se klokuje procesor na 3 Ghz? pozz

Dodato posle 19 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Maticna ploca, to se prvo pise, ona je prioritetna za sve nadogradnje, RAM-a imas dovoljno, Graficku si imao bolju za te pare(ali dobra je, mozes sve igrati, procesor klokuj do 3Ghz, ako znas).
Na kom taktu radi memorija(obavezno pisi)?
Koja je ploca, ostalo cemo lako?

evo je maticna Gigabyte P31-ES3G

AKO SI MISLIO NA MODEL? A NEMAM POJMA GDE DA VIDIM NA KOM TAKTU RADI MEMORIJA ovo sam nasao preko nekog programa siw.exe daje sve moguce informacije o svemu na racunaru pa samo mi objasni gde da vidim na kom taktu radi memorija pozz


memory speed je 800Mhz a koju mi ti maticnu plocu preporucujes i sta dobijam sa njom ja se u racunare razumim kao mara u kriv k.... haha pozz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
859
To napajanje je slabo, plus napajanje oko 500W:
Napajanje: LC Power Silent Giant LC6550GP 550W (u VIP House-u ima) 45 Eura.
Ako hoces mozes prodati i tvoju Graficku i dodati 30-tak Eura i kupis
Gigabyte Radeon HD 5570 1GB GDDR3 GV-R557OC-1GI ima 1GB memorije, DirectX11, graficka za te pare Extra u VIP House-u 78 Eura.
Sta kazes za masinu koju sam ti preporucio?

ok pokusacu da nabavim ali ja mislim da je najbolje da dogradim 3 ghz jer mi treba za neke igrice a dosad mi graficka sve igrice prihvata

a zar asus gt 9500 nije bolji od Gigabyte Radeon HD 5570 1GB GDDR3 GV-R557OC
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
gde mogu vidjeti koja je maticna ploca,i gde da vidim na kom taktu radi memorija i kako se klokuje procesor na 3 Ghz? pozz

Dodato posle 19 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



evo je maticna Gigabyte P31-ES3G

AKO SI MISLIO NA MODEL? A NEMAM POJMA GDE DA VIDIM NA KOM TAKTU RADI MEMORIJA ovo sam nasao preko nekog programa siw.exe daje sve moguce informacije o svemu na racunaru pa samo mi objasni gde da vidim na kom taktu radi memorija pozz

Pise ti DIMM1 ili DIMM2(zavisi koliko imas memorijskih slotova), imas sigurno da vidis opciju Memory Speed i tu ti pise koliko Mhz-a ima memotija(npr. DDR2 800Mhz).

I prvo kazi na kom taktu radi memorija i koji je procesor(model)? Ploca je starija i sada je vec uveliko penzionisana od upgrade-a, cipset je stariji(medju prvim dual core cipsetovima stara oko 3 godine).


Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

ok pokusacu da nabavim ali ja mislim da je najbolje da dogradim 3 ghz jer mi treba za neke igrice a dosad mi graficka sve igrice prihvata

a zar asus gt 9500 nije bolji od Gigabyte Radeon HD 5570 1GB GDDR3 GV-R557OC


Ha,ha,ha, dobra ti je fora brate, vidi se da slabo znas(nema ljutnje, istina, pitao si me osnovne stvari, a sad pricamo o hardware-u koji veoma slabo poznajes).

Dobro, tvoja stvar, ako mislis da si resio problem sa kupovinom drugog proce na duze staze ti uzmi onaj Athlon X2 5000+(jer samo njega mozes kupiti).
A sto se tice 3Ghz, to vazi samo za te starije procesore, jer Athloni i Phenomi novijih generacija, mnogo bolje rade i na mnogo nizim taktovima zbog propusne moci magistrale(od 1000Mhz do 2000Mhz-a) i novije arhitekture.

Da si se ranije javio, pre nego sto si bilo sta cackao oko nadogradnje svoje masine, mnogo bi bolje prosao, ti si sve uradio sem bitne stavke (da uzmes boljeg proc-u), pa onda da uzmes Ati Radeon karte koje su mnogo bolje od nVidie i manje se greju.
nVidia je imala, veliki problem do pre jedno par meseci sa driverima i to je nju zakopalo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
859
ok pa stacu kad nema ko da me nauci stvarno se slabo razumijem

a sta mislis da dogradim napajanje
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
ok pa stacu kad nema ko da me nauci stvarno se slabo razumijem

a sta mislis da dogradim napajanje

Nisam imao nameru da te uvredim, nego hocu da ti kazem da prvo moras da naucis osnove racunara, pa tek onda mozes komentarisati hardvere(grafiku, proce, ram, maticne ploce itd).

Nista ne dobijas sa napajanjem!!
Imam utisak da slabo citas moje postove...
Sto se tice ucenja ja sam iskreno sve sam morao da naucim, jer niko nije hteo da mi pokaze nista.(pre 10 god).
Moras sam najvise da se trudis i tako najbolje i naucis i shvatish neke stvari(interesuj se, eksperimentisi, probaj sam nesto, ali pazi i dobro razmisli, pre nego sto nesto probas, nemoj na pamet da radis, da nesto ne pokvaris).

Zato sam ti rekao ono za nadogradnju, to ce biti bolje, ali ici ce novi procesori nove graficke(kao i igrice), koje ti sa tom plocom neces moci da pratis, a hoces da ugradis Athlon X2 5000+( dobar proca, ali sta dalje) i das nekih 70-80 Eura.
Da sam znas da menjas pa uredu, manje bi te kostalo, ovako sve placas.

Zato sam ti rekao da prodas tu masinu i dodas kintu, uzmes drugi( noviji i bolji od tog) i miran si 4-5 god.
Ja ne solim pamet, ali volim da posavetujem.
 
Natrag
Top