Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
bez reinstalacije, rekao ti je viktor vec, u device manager-u, kada ukopcas uredjaj, prikazace ti uredjaj i na njemu ce stajati zuti uzvicnik, desni klik na njega i ides update, dalje ces se snaci
 
Član
Učlanjen(a)
15.11.2009
Poruka
4
kabl za stari stampac

Na starom HP stampacu imam centronics 36 conector. Dali neko moze da mi objasni kakav kabl da trazim? Dali da trazim sa USB na centronics 36 ili mozda postoi moducnost da onaj slobodni serijski na compu DB9 kombinuje sa Centronicsom 36? Kako je Bolje da se uradi?
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Trazis "usb to 36-pin (centronics)" to ti je novije resenje ali mozes jos uvek da nadjes i original "25-pin D-Sub (DB-25) to 36-pin Centronics" (D-Sub je onaj jako siroki prikljucak na maticnoj) pa ti vidi sta ti je prakticnije.
 
Član
Učlanjen(a)
15.11.2009
Poruka
4
Trazis "usb to 36-pin (centronics)" to ti je novije resenje ali mozes jos uvek da nadjes i original "25-pin D-Sub (DB-25) to 36-pin Centronics" (D-Sub je onaj jako siroki prikljucak na maticnoj) pa ti vidi sta ti je prakticnije.

Ako neko ima shemu povezivanja sa USB na centronics 36 da pokusam napraviti sam taj kabl bio bih vam zahvalan !!!
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
this is only cable that connect 4 wires(usb) to 36 pin(centronic) .
how you can connect 4 wire to 36 wire ??

There is some hidden electronics inside the centronic plug. Usually it is an USB to Centronic interface microprocessor which does the conversion.
Ovo sam izbunario na jednom forumu o elektronici pa izgleda da je nemoguce napraviti neku homemade varijantu...
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Procesor

Dali je obavezna pasta izmedju procesora i hladnjaka? Juce sam razdvoio fenom procesor od hladnjaka, oprao hladnjak i dobro ocistio procesor od paste sa maramicom i ponovo vratio na svoje mesto ali bez paste i sve radi, pa me intresuje dali moram staviti pastu?
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Naravno da radi,pasta sluzi da bi se ostvario sto bolji kontakt procesora i hladnjaka i samim tim boljeg hladjenja procesora.Mogao bi da imas problema sa temperaturom procesora narocito u letnjim mesecima i pri duzem radu.Ako vec nemas pastu(ima da se kupi u malim spricevima i ne kosta mnogo) obavezno proveri u biosu kakva su ti podesavanja da procesor prestane sa radom na odredjenoj temperaturi,da se ne bi pozdravio sa njim.Inace vidjao sam racunare gde pasta kao da nije ni postojala pa su radili bez vecih problema ali moj savet je STAVI pastu.Pozz
 
Učlanjen(a)
04.04.2011
Poruka
11
Potrebna pomoc -Windows XP kocenje-pad sistema-

Dobar dan.

Bicu veoma kratak .

Dogadja mi se cesto, da u trenutku Windows zablokira.
Uz pomenutu blokadu pocne da ispusta cudan zvuk, poput onoga koji ispusta radio, kada ne mozemo pronaci zeljenu stanicu.

Kao sto sam pomenuo u naslovu, neretko se dogadja da posle gasenja racunara ili tokom svega toga padne sistem.

Siguran sam da neko od vas koji ste deo ovoga foruma zna odgovor.
Zbog toga sam i dosao ovde . Novih saznanja.
Zahvaljujem vam se unapred na odgovoru.

Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
hajde malo preciznije kakav zvuk , jel jednolicno pisti , sa prekidima ili krci ( onako kao da nesto od nesto struze ).
prvi slucaj memorija, drugi slucaj grafika, treci slucaj hard disk. i jesi li siguran da padne sistem, mozda je on jednostavno tu al mu to nesto neda da se podigne.
 
Natrag
Top