Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
ili je matična ili napajanje. ovo se obično dešava kada matična ne dobija dovoljno kvalitetan napon od napajanja. a možda i oba. :)
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
A, pošto imaš solidan procesor i ako već uzimaš 4gb mem, ne bi bilo zgoreg da ubaciš i barem 5770 sada i nije toliko skupa u winwin-u je imaš po ceni 5670 :)
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Da, RW, ali kako onda radi fleš? interesantno, ovakav problem nisam dosada viđao. pokušaj da uradiš resetovanje BIOS-a (set to deafult), a onda podigni sistem u SafeMode-u(F8 dok se butuje sistem). ako radi u SM onda ti nešto sa O.S-om nije u redu.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
A, pošto imaš solidan procesor i ako već uzimaš 4gb mem, ne bi bilo zgoreg da ubaciš i barem 5770 sada i nije toliko skupa u winwin-u je imaš po ceni 5670 :)

Da li bi bilo bas idealno ubaciti 5770 (najjevtinija je 80+ evra i to najlosiji model PowerColor Radeon HD 5770 sa 512MB GDDR5)?
njegova konfa bez graficke, kosta 80 evra, da se ne lazemo (realno), pa se postavlja pitanje, da li ima logike, kupiti gotovo skuplju grafu od konfe.
Ova graficka koju sad ima je sasvim dovoljna za mogucnosti njegove maticne koja se zasniva na socketu LGA 775 (od 800 Mhz do 1300 Mhz FSB OC), sa njom moze da igra gotovo sve novije igre (naravno ne sa full details i high resolution) solidno.
Da nam je rekao koja je maticna, mi bi znali da mu kazemo sta bi bilo dobro, ali neki ozbiljan upgrade NE, zato sto se ne isplati ulagati u nesto sto je vec otislo u penziju (osim HDD-a i RAM- i to samo do 20 evra, a HDD po potrebi), pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Ali opet gledano, on verovatno ima i monitor koji ne podržava rezoluciju veću od 1024*768, tako da bi mu procesor solidno završavao posao, a za najnovije naslove je ibak bitnija grafika od CPU a. Današnj procesori su stavljeni po strance kada su igrice u pitanju. jer noviji grafički čipovi rade i njihov posao (fiziku npr). Uostalom ja imam core i CPU a moj drug Pentiuma 2220, što je čak i slabija verzije od 6500 i sa HD 5670 tera sve igrice u gore pomenutoj rezoluciji sa svim detaljima kao i ja. A, slažem se da ta konfoguracija ne vredi ni 100 jevrića, ali sa druge strane, možda čovek i nema više novca da uloži u nju.
 
Član
Učlanjen(a)
23.02.2010
Poruka
7
Pozz nestane slika a zvuk se cuje pa se posle izgubi i zvuk,a kuciste i dalje radi,u medjuvremenu izvadim i graficku i memoriju ocistim i vratim sve na mesto i: ne mogu da upalim komp haha izgleda da sam kad sam srafio onaj kuler iznad procesora pritisnem jace i ode procesor hehe sou,sa dtrazim neki polovan da popravim posto mi se ne isplati da na stariju masinu stavljam nov a kupim novi komp neku srednju konfiguraciju:intel na 2,6 4 gb rama ddr3 1 tb hard grafika gt 520 1gb dd3 rama sta mislis o toj masini pozz

menjao i to ocistio kuler imalo mnogo prasine i da vratim valjda zategnem jace srafove i otisao procesor hehe sou,kupi mi majkooo top! :)
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
jeste da sam naklonjeniji Intel+nVIDIA mašinama :), ali bih ti preporučio AMD X3 450 procesor, 2x2GB RAM-a, 1TB HDD, AMD RadeOn 5770. to bi ti bilo nešto kao najpametniji način da potrošiš 30k din za comp :)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top