Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Zavisi od cenovnog okvira, ali googlaj malo. Ne znam za koju si se plocu i procesor odlucio, ali, po nekom nepisanom pravilu, uvek idu Intel i Nvidia, a sa druge strane AMD i Ati. Neka ti to bude neki orijentir pri izboru graficke.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
da imas 4GB rama, da imas 3.5ghz procesor, graficka 1GB, a bilo bi dobro da imas 2 graficke po 1GB u crossfire
 
Član
Učlanjen(a)
22.04.2011
Poruka
85
Nema veze sto ga ne vidi takvog, samo ti njemu sini drajver i vozi... kad ubacis pravi drajver trebalo bi da bude sve ok.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Crossfire

Ima li neko iskustva sa povezivanjem grafickih iz iste serije ali razlicitih proizvodjaca u crossfire rezim tj da li nema nekih bagova i slicno posto znam da to moze da se odradi ali ipak da proverim za svaki slucaj...
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2011
Poruka
8
imam problem sa monitorom.kada palim komljuter rezolucija mi je razvucena....................i problem sporo se pali imam windows 7 a monitor je Fujitsu
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
To ne mora da znači, intel i ati, odnosno amd takođe mogu da idu (ja imam takvu konfiguraciju), ali pazi, ako uzimaš amd+amd imaš oko 10% bolje performanse grafike. ali nikako amd+nvidia!

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Dalje, pošto računar planiraš za iguru, pazari bilo koji intelov procesor i3, i5, ako imaš šuški i7 naravno (po mogućstvu otključan za klokovanje) jer toga nikad dosta, matična ploča Asus, Gigabyte, proverena ili MSi, memorija deklarisane brzine barem 30% veće od brzine na kojoj standardno komunicira sa CPU-om (zbog klokovanja, naravno), i grafička kartica obavezno poslednje generacije iz cenovnog ranka 150+ jevreja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Slažem se sa Kingfisher-om, 5770 je bolja opcija. Najlakše rečeno 5670 je bolja od Ge Force 440GT u svim testovima, ako ti je to dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top