Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
315
nemogu tu,treba mi konketno da mi kaze neko,cak sam i servis zvao pa ne umeju da mi objasne
 
Član
Učlanjen(a)
02.03.2011
Poruka
3
Crvene linije

Ovako.. Treba mi pomoc da lociram problem... U pitanju su vertikalne isprekidane crvene linije na monitoru.. Monitor je Samsung SyncMaster 755DFX..star paaa.vec 10ak godina.. Linije su po vertikali isprekidane otprilike crta,tacka,crta..i u grupi od po 4,tako da ih ima 10 grupa od po 4 isprekidanih linija celom vertikalom monitora..
I znam da ce vecina reci da je otisao monitor..no jos par podataka koji ne vuku na tu stranu..vec na jednu drugu..
Komp se u normalnom modu uopste nece uloguje na windows..pokusa..muci se..i nikako..izbaci neke kockice..neartikulisane oblike i tako..u safe modu se uloguje na windows i imam vec pomenutu situaciju..
Sta sam ja uradio i do kojih sam zakljucaka dosao...Oborio windows,instalirao fresh verziju samim tim i drajvere.. pokazuje da je sa njima sve u redu..
Doneo monitor od komsije...noviji BENQ ..prikacio..koji kada dodje momenat da se uloguje na windows..kaze ..nema signala????
Da li je to meni otisla graficka???? (GF7600gs)
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Preporučio bih ti dvije stvari:

1. posjeti najbliži servis

2. Kupi nešto novije; koliko mi se čini u pitanju nije samo grafička...
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ma graficka, probaj svoj monitor kod nekog drugog, ako bude normalno radio, onda nema sta neg graficka
 
Član
Učlanjen(a)
22.04.2011
Poruka
85
I qick i full brisu isto, nemoj niko da te laze. Neznam samo znas li kako funkcionise hdd na pc racunarima? Svi podaci u principu bez obzira da li je hdd formatiran qick ili full mogu da se vrate 90% , ako nisi u medjuvremenu ponovo nesto instalirao ( snimao ) na hdd. Na hdd-u se nalazi jedan sektor Boot, u kome se smestaju lokacije tvoji podataka , kad snimas nesto na hdd on ne pakuje redom nego razbacuje svuda , i te lokacije gde se sta nalazi on smesta u jedan deo hdd-a koji se zove boot. E sad kad brises on ne ide redom i ne brise, samo kaze tamo da su te i te adrese slobodne, i onda kad snimas nesto novo onda on preko njih upisuje to. Druga stvar , skini program hirens ili minipe podigni sistem sa diska i mas totalkomander na njemu. pokreni ga i onda obrisi s tvog hardiska sta hoces, i sta ti ne treba. moguce je da imas neko virusce koje kopira fajlove i puni komp.
 
Član
Učlanjen(a)
22.04.2011
Poruka
85
koji kapacitet ti treba za koju namen i koja ti je maticna ploca, tj koje podnozje pata ili sata?
 
Član
Učlanjen(a)
22.04.2011
Poruka
85
90% mirise na cip na grafickoj kartici ili eventualno ako ti je bog u pomoci samo kondenzator za filtriranje. Probaj smanji rezoluciju na monitoru , to zna da odlozi problem ... mozda ce grafika raditi na manjoj rezoluciji . Ali u svakom slcaju nije resenj... Moras da kupis drugu graficku , i to u skorije vreme , ako je graficka integrisana pozuri jel ce inace da crkne a ako crkne male su sanse da ce ploca da ne osteti i cipset ploce.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Pa za pocetak bi bilo najbolje da napises koju cifru planiras da potrosis pa onda da vidimo sta tu moze da se uklopi...
 
Natrag
Top