Gej parada uskoro

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Što se mene tiče, mogu da ih "tamburaju", i to baš zbog njihovog samoreklamiranja.
A politicari kao podrzavaju tu paradu samo zbog glasackog tela i "Evropskih vrednosti" medju kojima je i trpanje u bulju.
U nedelju cemo videti malo "tobdzija, a i malo "furundzija" i ponekog "univerzalnog".
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Klikerima na gejeve!

Desničari se naoružali do zuba za okršaj u nedelju!

Praćke, klikere, kuglagere i hirurške maske gotovo je nemoguće pronaći u slobodnoj prodaji! Ovi „rekviziti“, kako saznaje „Alo!“, biće glavno oružje desničara i nacionalista koji su najavili obračun protiv učesnika „Parade ponosa“, zakazane za nedelju!

Osim toga, domaćim antigej snagama pomoć su obećali i ruski nacionalisti i desničari, koji su najavili dolazak u srpsku prestonicu!
Informacija o nestašici „antigej naoružanja“ pojavila se i na internet forumima, na kojima protivnici „Parade ponosa“ tvrde da praćki i klikera „nema kod Kineza“, te da ih je moguće kupiti još samo u radnjama s lovačkom opremom. Kod Kineza cene praćki kreću se između 200 i 400, a u radnjama s lovačkom opremom, one koje se koriste za lov na sitniju divljač, koštaju i do 1.500 dinara. Kao municija se osim klikera mogu koristiti i kuglageri, koje posebno vole ekstremni pripadnici navijačkih grupa, a koji su posebno opasni jer su teški i mogu čak i da ubiju. Problem predstavlja i to što, u slučaju nestašice „municije“, može da posluži i običan kamenčić.
Inače, kako za „Alo!“ objašnjava Božo Spasić, bivši policajac, a sada vlasnik detektivske agencije SIA, za posedovanje praćki, pa čak i onih profesionalnih za lov, u Srbiji nije potrebna dozvola za posedovanje i nošenje.
- One mogu da nanesu ozbiljne povrede, čak i da ubiju, ako njima znate da rukujete. Najopasnije su takozvane starogrčke praćke, odnosno one koje se vrte pre nego što se izbaci, na primer, kamen od pola kilograma. One obične mogu, ne daj bože, da iskopaju nekome oko, ali i izazovu teže povrede. Inače, u Beogradu je povećana i prodaja hirurških maski, koje su odlične za skrivanje lica - kaže za „Alo!“ Spasić.

Što se podrške srpskoj desnici iz Rusije tiče, u nedelju pristiže 40 mladih aktivista pokreta „Kosovski front“ i „Ruskog slavjanskog sabora“. Oni su najavili svoje učešće u protestu protiv održavanja „takozvane gej parade“, a kako je saopštio pokret „Kosovski front“, u „delegaciji“ biće i čitav niz predstavnika ruskih javnih glasila.
Inače, na „Paradi ponosa“ naći će se predstavnici vlasti i strane diplomate. Od domaćih političara, prisustvo je najavio ministar za ljudska i manjinska prava Svetozar Čiplić, koji je juče izjavio da još nema zvaničnih potvrda da će u povorci učestvovati i drugi predstavnici vlasti, ali da očekuje prisustvo „još dva ministra i nekoliko narodnih poslanika“.

Spasić: Policija će da nagrabusi!

Što se obezbeđenja skupa tiče, Spasić smatra da će se na kraju na najjačem udaru naći baš policija, koja će učesnike „Parade ponosa“ fizički odvajati od protivnika ovog događaja.
- Iskreno, ne verujem u brojku od 5.000 pripadnika MUP-a, pošto policija mora da naduva brojku. Mislim da je realno da bude oko 1.500 policajaca, od kojih će veći deo da bude uniformisan, a biće i dosta onih u civilu. Sigurno će postojati tri prstena obezbeđenja, od kojih će prvi biti postavljen tik uz učesnike parade, drugi će blokirati ulice udaljene oko 100 metara, a treći one oko njih, iz kojih bi mogli da izlete huligani. Biće i dosta specijalnih jedinica po raznim punktovima u gradu, koje će intervenisati po potrebi. Sve u svemu, ovo je skup izuzetno visokog rizika i incidenti su veoma mogući, ali se iskreno nadam da će zbog gomile razloga sve proteći u miru - rekao je Spasić.

Mišković protiv parade!

U isto vreme i na gotovo istom mestu, najavljen je i „protest poreskih obveznika zbog odluke Vlade Srbije da finansira takozvanu paradu ponosa“. Ovaj skup je najavljen takođe za 10. oktobar, u trajanju od 10 do 14 sati, i to ispred zgrade Vlade Srbije, kuda bi trebala da prođe i povorka homoseksualaca. Skup je policijskoj stanici Savski venac prijavio izvesni Vladimir Mišković.
„Poreski obveznici“ su u prijavi policiji naveli da protestuju protiv trošenja 11 miliona državnih dinara na „Paradu ponosa“, za koje traže da se između ostalog potroše na poboljšanje materijalnog statusa policajaca, romsku manjinu, stipendije najuspešnijim studentima...


Alo
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Bilo da je u pitanju bolest (sto bi u mnogome olaksalo njihov polozaj),nenormalnost,nastranost,poremecenost.... sve jedno - ne smemo tolerisati promovisanje te "pojave" - jer se paradiranjem nece staviti tacka na njihove monstruozne zelje i htenja,naprotiv - to je samo uvod i zagrevanje......zato smatram da je bolje na vreme spreciti nego kasnije se hvatati u kostac sa silnim problemima

Kako spreciti,kad je drzava dala zeleno svetlo,jedino batinama,i tada tesko,mene bas briga,ne zivim u Bg,tako da ne moram to da gledam.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
20
Прво, да кажем да не мрзим људе хомосексуалне оријентације и не желим им зло, тиме ни да им неко разбија главе.

Међутим, не видим поенту њиховог марширања кроз Београд, исто као што ту поенту не видим нигдје на свијету. Нико им не брани да имају односе са киме хоће, а природну аверзију код многих људи никад неће промијенити. Брак је институција заједнице мушкарца и жене, стога сам против тога да се узимају истополне особе, али неку другу врсту заједнице им не оспоравам. Такође сам против тога да они усвајају дјецу, јер то апсолутно нема смисла, и тачка.

Ниједан педер или лезбејка не треба да буду шиканирани на послу или у школи само зато што су то што јесу. А и не видим зашто би било кога требало да занима нечији кревет. Немам проблем да радим са неким ко је хомосексуалац, али имам проблем да дотични стално истиче своје склоности као да је то нешто генијално.

Такође је више него очигледно како србијанске власти перфидно користе геј параду кад год им затреба, било да је актуелна економска криза, Косово или нешто треће.
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Lično se nadam da neće doći do nasilja na toj njihovoj paradi! Ne zbog pedera,nego zbog onih drugih koji dodju iz protesta zbog te parade!
Pre 10 godina kada je Milošević "srušen" sa vlasti ti isti ljudi koji danas protestuju protiv pedera su bili gradjani Srbije,a danas ih nazivaju huliganima (tako ih zovu isti oni koji su tada došli na vlast - zaboravila čizma kad je bila opanak)!
Moguće je da,ako bi došlo do tuče,da će neko od ovih iz parade gadno da postrada,pa će nas na TV-u do besvesti zasipati slikama toga "mučenika" sa sve tužnom muzikom u pozadini... Da ne pominjem da je sasvim moguće da će u masi protestanata protiv pedera biti i provokatora koji pozivaju na nasilje!
Šta reći više o samoj paradi "ponosa",a da već nije rečeno (Woodoo Popeye je u jednoj pesmi rekao nešto što mi sad pade na pamet: "To je bogata gamad koja radi šta hoće")?! Sačuvaj nas dragi Bože... Država troši pare na to da dokaže slepoj Evropi (slepoj za Srbe) da i mi "dupe za Evropu imamo",a to što radnici ostaju bez posla na TV-u se ili ne spominje ili protrči vest u 10 sekundi! O starima koji nemaju ni za hleb,borcima koji su krvarili za ovu zemlju,invalidima,deci bez roditelja,itd. neću ni da govorim! Za njih para nema...

Pozdravljam predstavnike vlasti koji će 10-og učestvovati na paradi "ponosa" pesmom:

 
Poslednja izmena od urednika:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
SPC: Muželožnici i nasilnici u grehu

08. 10. 2010. 09:43h
cat_icn_more.png
15:51h
| Tanjug
SPC: Muželožnici i nasilnici u grehu

"Srpska pravoslavna crkva se odlučno protivi organizovanju takozvane parade ponosa, jer je protiv javnog izražavanja i reklamiranja seksualne orijentacije ili bilo koje druge lične sklonosti“, saopštio je danas Sveti Arhijerejski Sinod SPC.

25387_patrijarsija_f.jpg


Patrijaršija u Beogradu

"Istovremeno, svako nasilje je za Crkvu uvek nedopustivo i to važi i za nasilje prema licima ili grupama koje po shvatanju Crkve, greše protiv moralnih normi ili štaviše, ugrožavaju javni moral", navedeno je u saopštenju za javnost portparola Svetog Arhijerejskog Sinoda episkopa bačkog Irineja povodom najava gej parade u Beogradu.

Zvaničan stav Svetog Arhijerejskog sinoda SPC, kao i istovetan stav svih tradicionalnih crkava i verskih zajednica u Srbiji, a u vezi sa pravima takozvanih seksualnih manjina, objavljen je još tokom javne rasprave o predlogu Zakona o zabrani diskriminacije.

"U današnjem duhovnom, socijalnom i političkom stanju naroda i države, smatramo da su pojedini mediji i pojedine nevladine organizacije radi svojih prizemnih, ako ne i podzemnih interesa, nametnuli ovu otužnu temu čitavom našem društvu, mada je ona za nas suštinski irelevantna", dodaje se u saopštenju Sinoda o Paradi ponosa.

Sinod, pozivajući se na reči iz Novog Zaveta i misli svetaca, ističe da su i homeoseksualizam i nasilje suprotni veri i hrišćanstvu, osuđujući i jedno i drugo.

"Reči Svetoga pisma Novog Zaveta, koje za hrišćane jesu duh i život i koje nikada neće biti zastarele, da 'ni bludnici (...), ni preljubnici (...) ni muželožnici (...) neće naslediti Carstvo Božje“, citirao je Sinod Bibliju u svom saopštenju.

"Osnovna evanđelska blagovest i jedinstvena u zemaljskom svetu novina, kojom je Novi Zavet i na zemlji i na nebu besmrtno nov, jeste: osuđivati greh, a voleti grešnika, spasavajući ga od greha", navode se reči svetog ave Justina Popovića.

"Sveti Jovan Zlatoust govori slično da je naučen da trpi gonjenje, a da ne goni, da bude proganjan, a da ne progonja i da je tako i Gospod Hristos pobeđivao, ne raspinjući nego raspet, ne zadajući udarce nego primajući udarce.

Uvereni da ove reči svetog Jovana Zlatousta, velikog učitelja Crkve i našeg srpskog Zlatousta, svetog ave Justina, nedvosmisleno izražavaju učenje Pravoslavne Crkve, smatramo da je snishodljivost prema nasilju ili još gore otvoreno ili prikriveno pozivanje na nasilje, a pogotovo vršenje nasilja, tobože u ime Crkve Božje i hrišćanske vere, ili u ime bilo koje vere, prema bilo kome, pa i prema nesrećnim, upravo tragičnim učesnicima bučno, neuskusno i krajnje provokativno najavljivane svetogrdne parade, apsolutno nedopustivo i suprotno svemu hrišćanskom", kaže se u saopštenju.

"Nasiljem se zlo ne leči i ne pobeđuje nego umnožava", dodaje se u saopštenju.

"Amfilohijeva mržnja"


Nevladina organizacija Žene u crnom osudile su danas obraćanje Sinoda Srpske pravoslavne crkve i mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija o održavanju Parade ponosa i ocenila da se radi o izjavama koje izazivaju mržnju prema različitima i pozivaju na nasilje.

"Kao antifašistkinje i građanke, koje se bore protiv svake vrste fundamentalizma, pitamo vladiku Amfilohija zašto krši načela vere, a ne samo demokratije", navodi se u saopštenju.


"Zašto izazivate nasilje i rat umesto da se zalažete za mir, kao najvišu etičku vrednost", navodi se u saopštenju, koje su, pored Žena u crnom, potpisale i organizavije Helsinški odbor za ljudska prava, Rekonstrukcija Ženski fond i Glas razlike.




 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2010
Poruka
15
Dace bog da udju u onu opciju 3 miliona na ivici egzistencije.

Bog se piše velikim slovom.Da li su homoseksualci krivi na bilo koji nacin sto je toliko njih na ivici egzistencije,da li su oni doveli sve nas ovde gde jesmo?Ne opravdavam ta paradiranja posebno što su politizovana da gore ne može niti vidim svrhu svega toga,ono što ne shvatam je kako dovodiš u vezu te dve stvari?A očigledno po tvom komentaru da dovodiš.
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
62
Bog se piše velikim slovom.Da li su homoseksualci krivi na bilo koji nacin sto je toliko njih na ivici egzistencije,da li su oni doveli sve nas ovde gde jesmo?Ne opravdavam ta paradiranja posebno što su politizovana da gore ne može niti vidim svrhu svega toga,ono što ne shvatam je kako dovodiš u vezu te dve stvari?A očigledno po tvom komentaru da dovodiš.
Normalno je da dovodi - razmislja zdravorazumski - cudno mi je samo da pored toga sto si video da se Bog pise velikim slovom nisi uocio drugu pojavu - a to je da se od para poreskih obveznika finansira i ta "parada" a nema dovoljno novca za ugrozene /kojima su ta sredstva prevashodno namenjena /- ukidaju se narodne kuhinje,nema citostatika,ne dao ti Bog da odes kod lekara - malte ne sve se kupuje i da ne nabrajam dalje - mogao bih tako do sutra..... a ti dusebriznice lepo 10 izadji i podrzi sarene,iskazi svoje misljenje tamo gde treba !
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Izvini duso 11 miliona dinara kosta to paradiranje a sa tim parama je moglo stosta da se uradi.Da li si citala da celoj jedno selo je na ivici egzistencije ljudi hoce da prodaju svoje organe da bi porodice prehranili. I to ide iz mog dzepa, ja kao poreski obveznik hocu da znam gde idu te pare. Zabole me ko sta radi u spavacoj sobi njihova stvar i problem.Niti mi smetaju niti me interesuju. Smeta mi to paradiranje na silu, opet ce biti razlupan Beograd, krvi do kolena i opet ja da placam to. Sto nisu iz svog dzepa finansirali to.

Ja vise tu vrstu planinarenja NE PLACAM.

Sto nisu paradirali negde u nekom selu, jok oce BG. Ma muka mi je vise kako se kome digne paradira u Beogradu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Izvini duso 11 miliona dinara kosta to paradiranje a sa tim parama je moglo stosta da se uradi.Da li si citala da celoj jedno selo je na ivici egzistencije ljudi hoce da prodaju svoje organe da bi porodice prehranili. I to ide iz mog dzepa, ja kao poreski obveznik hocu da znam gde idu te pare. Zabole me ko sta radi u spavacoj sobi njihova stvar i problem.Niti mi smetaju niti me interesuju. Smeta mi to paradiranje na silu, opet ce biti razlupan Beograd, krvi do kolena i opet ja da placam to. Sto nisu iz svog dzepa finansirali to.

Ja vise tu vrstu planinarenja NE PLACAM.

Sto nisu paradirali negde u nekom selu, jok oce BG. Ma muka mi je vise kako se kome digne paradira u Beogradu.


U pravu si...
pa ovaj pritisak da se parada odrzi posto-poto....
dovesce do nekog sr.nja............
a policija prati i snima sve pretnje..........
pa da li je ta populacija zasticena kao beli medvedi ...?
a spada u protivprirodni blud....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top