Gde idemo posle smrti?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jer je živa riječ Božija, i jaka, i oštrija od svakoga mača oštra s obje strane, i prolazi tja do rastavljanja i duše i duha,
i zglavaka i mozga, i sudi mislima i pomislima srdačnijem.

Jevrejima 4,12

DUSA - ceo ziv covek

DUH - Bozja bezlicna ozivljujuca sila, koja u konsolidaciji sa telom stvara manifestacije razuma, osecanja i emocija, moc misli, odluka..

ZGLAVAK, MOZAK, MISLI SRCA - fizicke karakteristike covekove glave i srca u kojima covek misli i donosi svesne odluke.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
1 Sol 5,23: A sam Bog mira neka vas posvema posveti i cijelo vaše biće - duh vaš i duša i tijelo - neka se besprijekornim, savršenim sačuva za Dolazak Gospodina našega Isusa Krista.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Mudr 2,23-24: Jer je Bog stvorio čovjeka za neraspadljivost i učinio ga na sliku svoje besmrtnosti. A đavlovom je zavišću došla smrt u svijet i nju će iskusiti oni koji njemu pripadaju.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
1 Čuvaj me ti, Bože, jer se u te uzdam!
2 Ja Gospodu rečem: „Ti si Gospod moj, ti si mi najveće dobro!“
3 A u svece koji su u zemlji, u pobožan svet ja svu ljubav svoju metoh!
4 Muke svoje množe koji za tuđim bogovima trče. Ne, ja im ne dajem krvavih žrtava njihovih, i ne mećem imena njihova u usta svoja.
5 Gospode, ti koji si dobro moje i deo moj, ti sudbinu moju uzdržavaš!
6 Sreća mi dade prekrasno nasleđe, lepa je baština moja!
7 Blagosiljam Gospoda koji me svetuje, a u tami noćnoj i srce me moje uči.
8 Svagda vidim Gospoda pred sobom; dok je on kod desnice moje, ne kolebam se.
9 Zato se raduje srce moje i veseli duša moja, i spokojno telo moje diše.
10 Jer ti nećeš dušu moju Šeolu predati, nećeš dati da miljenik tvoj trulenje gleda.
11 Pokazaćeš ti meni put života. Obilje radosti pred licem je tvojim, večne su utehe u desnici tvojoj. Ps 16
 
Natrag
Top