Gde idemo posle smrti?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa nisam ja izmislio ovaj princip tumacenja vec vasi teolozi! Pitaj Radisu Antica vaseg dekana na TFB kako se tumaci i reci ce ti isto!

Izmisljas.

Adventisticko sagledavanje konteksta je u celini uporedjenjem tekstova ne samo u jednom poglavlju, vec u celoj bibliji.

Kontekst poglavlja je bitan, ali je bitno sta uce i drugi tekstovi, i tako se sagledava istina.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Psalam 16, 10 Jer mi nećeš ostavit' dušu u Podzemlju ni dati da pravednik tvoj truleži ugleda. Jerusalimska Biblija



10 Jer nećeš ostaviti duše moje u paklu, niti ćeš dati da svetac tvoj vidi truhlost. Daničić-Karadžić Psalam 16,10

Zapazite da piše PAKAO, a Isus nije ostavljen u GROBU.

Duša znači ceo čovek, dakle jasno je da je pojam pakla pojam groba.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Ni visina, ni dubina, ni druga kakva tvar može nas rastaviti od ljubavi Božije, koja je u Hristu Isusu Gospodu našemu.
Rimljanima 8

Na kome ćete se i vi sazidati za stan Božij u duhu.
Efescima 2

A sam otide u pustinju dan hoda; i došav sjede pod smreku, i zaželje da umre, i reče: dosta je već, Gospode, primi dušu moju, jer nijesam bolji od otaca svojih.
Carevima 19
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Psalam 49,15 Poput stada redaju se u Podzemlju (grobu), smrt im je pastir, a dobri njima vladaju. Njihova će lika brzo nestati, Podzemlje (grob) će im biti postojbina.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Tako je , Bog ne laže . Isusa su pitali , koja je zapovijed prva od sviju?“ Isus odgovori: „Prva je: Slušaj, Izraele! Gospodin Bog naš Gospodin je jedini. Zato ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svojega, i iz sve duše svoje, i iz svega uma svoga, i iz sve snage svoje!“. Druga je: „Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. Nema druge zapovijedi veće od tih“. (Mk.12.28-31).

Koju oni imaju Subotu , ispada da njihova proročnica ina pravo , a Isus Bog nije se dobro izjasnijo , samo njima poznatog nekog kontekstu . Svašta
Lažu samo oni koji se klanjaju naopako tumačenom Starom Zavetu. Židovi bez kapi Hebrejske krvi u sebi, sledbenici prevaranta i plagijatora.
A Isus kaže apostolima: Mt 28,20: "I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta."

Evo. Po tebi Isus boravi s "Kasperima". :)

Oni kažu dasu jedina prava crkva, kažu oni, jedina koja vodi spasenju , a dušu nemaju, jelim je duša cjeli čovjek . To je strašno , Jelena im je veća od Isusa . Ta njihova ljubav prema Bogu , i čovjeku nije ništa drugo nego prazna brbljarija i dobro maskirana zvjerska sebičnost. Umislili dasu veliki , i jaki ,i želja im je da gaze i ponižavaju druge , oni su vuci. Čak i vuci se međusobno bolje paze nego oni.
Oni žive u svijetu bez ljubavi jer su iz toga svijeta izbacili Boga Ljubavi ,i prihvatijo tumačenje Jelenino.
Oni ne mogu da odbace lažne stavove i krenu putem istine. Da odbace oca laži i njegove proroke i prihvate Isusa i Njegovu Crkvu, JEDNU, SVETU I APOSTOLSKU – CRKVU KATOLIČKU!
Amen
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Ko antonija moze da prihvati jednu svetu katolicku crkvu....koja je ubila milijune ljudi, cije su pape bili najnemoralniji ljudi..koji kontroliraju cijeli svijet i ciji sadasnji papa trci okolo i odrice se Krista i prihvaca sve paganske religije i sprema jednu svjetsku crkvu na kojoj ce on biti na celu....ako si citala izjave ovog zadnjeg pape vidjet ces da ga se gnusaju i najkonzervativniji katolici...a sljedbenici prorocice Vassule - katolici, vele da je lazni prorok....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ko antonija moze da prihvati jednu svetu katolicku crkvu....koja je ubila milijune ljudi, cije su pape bili najnemoralniji ljudi.

Vidiš u šta se pretvorila Lat. Amerika.

Brazil 63.000 ubistava 2016. Meksiko 2018. 33.000.

Totalna nazadnost i beda u svakom obliku i materijalnom i duhovnom.

A to je najveći deo katolika. Više od pola od ukupnog broja.

Stalno neke revolucije, ratovi, protesti.

A gde stoji da čovek ide na nebo posle smrti?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Oni kažu dasu jedina prava crkva, kažu oni, jedina koja vodi spasenju , a dušu nemaju, jelim je duša cjeli čovjek . To je strašno , Jelena im je veća od Isusa . Ta njihova ljubav prema Bogu , i čovjeku nije ništa drugo nego prazna brbljarija i dobro maskirana zvjerska sebičnost. Umislili dasu veliki , i jaki ,i želja im je da gaze i ponižavaju druge , oni su vuci. Čak i vuci se međusobno bolje paze nego oni.

Antonija, oni za sebe tvrde svakojake stvari. No, niti jedna jedina njihova tvrdnja nema osnova i ne temelji se na istini. Od laži su nastali, u laž veruju i laži se klanjaju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ko antonija moze da prihvati jednu svetu katolicku crkvu....koja je ubila milijune ljudi, cije su pape bili najnemoralniji ljudi..koji kontroliraju cijeli svijet i ciji sadasnji papa trci okolo i odrice se Krista i prihvaca sve paganske religije i sprema jednu svjetsku crkvu na kojoj ce on biti na celu....ako si citala izjave ovog zadnjeg pape vidjet ces da ga se gnusaju i najkonzervativniji katolici...a sljedbenici prorocice Vassule - katolici, vele da je lazni prorok....

Molim urednike da malo više paze na ovakve spamove i spamere. :)

A gde stoji da čovek ide na nebo posle smrti?

A ako mi živjeti u tijelu omogućuje plodno djelovanje, što da odaberem? Ne znam! Pritiješnjen sam od ovoga dvoga: želja mi je otići i s Kristom biti jer to je mnogo, mnogo bolje; ali ostati u tijelu potrebnije je poradi vas.

P.S. Baš sam budala. Sad će se javiti neki od mudraca EGWista i ismijat će me. Poučit će me kako Krist nije na nebu.
 
Natrag
Top