Gde idemo posle smrti?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ovo se odnosi na vaskresenje tela!
Konacna nagrada se dobija vaskrsenjem nakon suda, a ne pre toga!

Mire je pobegao od svojih reči, zar se stidiš onoga što si rekao, kao što si negirao svoj identitet.

"Ali se ne bojimo, i mnogo volimo otići od tela, i ići ka Gospodu."
(2. Korin. 5:8)

Otići iz tela znači iz greha, a ne bukvalno izaći i biti duh.

Jasno piše da je telesno mudrovanje smrt, a duhovno život.

Još stoji d ami ne živimo po telu, nego po duhu. Vi to shvatate da živimo kao duhovi.

"Zato se i staramo, ili ulazili ili odlazili, da budemo Njemu ugodni. Jer nam se svima valja javiti na sudu Hristovom.." (2. Korin. 5:9-10)

Tu se misli na smrt i ulazak u spasenje.

[TABLE]
[TR]
[TD]Rimljanima 8,13[/TD]
[TD]Jer ako živite po tijelu, pomrijećete; ako li duhom poslove tjelesne morite, življećete.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Izostavio si deo gde pise da ce Bog "SA NJIM DOVESTI" i one koji su umrli u Hristu!!!

Naravno po vaskrsenju.

"jer znamo da putujemo u telu, daleko od Gospoda"
(2. Korin. 5:6)

Pravi smisao je da se živi pobožno, a ne u grehu.


[TABLE]
[TR]
[TD]2. Korincanima 5,2[/TD]
[TD]Jer za tijem uzdišemo, želeći obući se u svoj nebeski stan.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]2. Korincanima 5,3[/TD]
[TD]I da se obučeni, ne goli nađemo![/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]2. Korincanima 5,4[/TD]
[TD]Jer budući u ovome tijelu, uzdišemo otežali; jer nećemo da se svučemo, nego da se preobučemo, da život proždere smrtno.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]2. Korincanima 5,5[/TD]
[TD]A onaj koji nas za ovo isto stvori, Bog je, koji nam i dade zalog Duha.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]2. Korincanima 5,6[/TD]
[TD]Dobre smo dakle volje jednako, jer znamo da putujemo u tijelu, daleko od Gospoda.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]2. Korincanima 5,7[/TD]
[TD]Jer po vjeri živimo a ne po gledanju.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire je pobegao od svojih reči, zar se stidiš onoga što si rekao, kao što si negirao svoj identitet.

Nikad nisam negirao svoj identitet, pitao sam te samo "ko je taj!"? I Opet mi podmeces neistine!

Da bas me je sramota, uh, uhvatio si me u kontradikciji. Ti Milose Bogdanovicu, rasturas!

Ajde odbij! Uopste me ne interesuje tvoje podmetanje!

A ti ne samo da si slagao za svoj identitet, nego i za obrazovanje i za nacionalnost, pravio si se pravoslavac dugo vremena a nisi to nikad ni bio, bukvalno sve si lagao! A to si radio da prevaris i podmetnes ljudima! Da se predstavis autoritetom, da ti lakse kod njih prodje izvrnuta nauka!

Otići iz tela znači iz greha, a ne bukvalno izaći i biti duh.

Kako mozes ovako da manipulises?
Pavle govori o "sudu" (jer nam se svima valja javiti na sudu Hristovom) i o doslovnom izlasku iz tela i o vaskrsenju! Kaze da "kad nam se zemaljska kuca ovog tela nasega raskopa imamo vecnu kucu na nebesima"! Kakve veze ovo sto pricas uopste ima sa duhovnom smrcu i oslobodjenjem od greha?

NIKAKVE!

Nisi u skladu sa kontekstom!

I po ovome se vidi kakav si! Tebe uopste istina ne interesuje, ti namerno izvrces i podmeces!

Ali i za to ce te Bog suditi!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo se odnosi na vaskresenje tela!
Konacna nagrada se dobija vaskrsenjem nakon suda, a ne pre toga!

Pre toga, ili casa vaskrsenja lepo pise da su verni "U GROBU"


"Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,
I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda" ( Jevandjelje po Jovanu 5. 28 - 29 ).

Jel tako pise Mire "U GROBOVIMA" a ne na nebu kako ti tvrdis.

Ne kaze da ce do tog perioda bii nesvestan i lezati u grobu, vec kaze da ce primiti konacnu nagradu tada!

Ti onda ne poznajes pismo, i sta radis na forumu za religiju.

Vec sam citirao:


"Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,
I izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda" ( Jevandjelje po Jovanu 5. 28 - 29 ).

Lepo ti kaze da ce one koji su umrli "DOVESTI S NJIM" da ce ih sa neba dovesti na zemlju i da ce vaskrsnuti u telima! Dakle oni su vec zivi na nebu, ali nisu u telima, i oni konacnu nagradu primaju kao fizicka bica, jer covek je stvoren da zivi na zemlji a ne na nebu! To nije njegova sudbina! Zato se i nebeski Jerusalim "spusta na zemlju"! I tako ce Bog ziveti na zemlji od tog trenutka, to ce biti njegov presto!

Potpuno pogresno.

"DOVESTI S NJIM" znaci da ce Isus vaskrsnuti verne IZ GROBOVA, i Isus ce ih nakon vaskrsenja dovesti sa njim na nebo.

Hajde da vidimo ceo kontekst:

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada;
Jer ako verujemo da Isus
umre i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s Njim
Jer vam ovo kazujemo rečju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utešavajte jedan drugog ovim rečima" ( 1 poslanica Solunjanima 4. 13 - 18 ).

Dakle, ovde vidimo da Pavle govori o vaskrsenju kada ce verni vaskrsnuti, i biti uzeti na nebo na susret sa Gospodom.

To znaci "DOVESTI S NJIM"

Dovesce ih sa sobom na nebo.

Osim toga, u bibliji pise "IDE GOSPOD SA HILJADAMA SVETIH ANDJELA"

"Ali i za ovake prorokova Enoh, sedmi od Adama, govoreći: gle, ide Gospod s hiljadama svetijeh anđela svojijeh" ( Juda 1. 14 )


Ovde ne kaze "IDE GOSPOD SA ANDJELIMA I SVIM DUSAMA SPASENIH" kako ti tvrdis, vec "IDE SA ANDJELIMA SVOJIM" jer su spaseni u grobu a ne na nebu, i Hristos ce ih svojim dolaskom vaskrsnuti i povesti s njim na susret Bogu na nebo.

Sve prividne nelogicnosti koje vi pokusavate naci ne opstaju pred detaljnom analizom stihova!

Pa ti Mire upravo ne analiziras detaljno biblijske tekstove u celini, vec seckas i vadis iz konteksta i jos dodajes svoja misljenja koja nemaju veze sa pismom.

Ja ti dajem upravo ceo kontekst.

Ti ne mozes oboriti ono moje gore, tekst jasno kaze - "IZACI IZ TELA", "PUTOVATI U TELU", "ULAZITI I IZLAZITI IZ TELA"! Ako je samo "telo = licnost", i a tako je po vasoj teologiji, ovakvi izrazi su neodrzivi!

Pa vec sam oborio, a ti ponavljas deseti put da ne mogu oboriti.

Pogresnost tvoje filozofije je potpuno razotkrivena, i neka ti Bog da da shvatis svoje greske, i prihvatis celovito ucenje biblije onakvo kakvo jeste.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
A ti ne samo da si slagao za svoj identitet, nego i za obrazovanje i za nacionalnost, pravio si se pravoslavac dugo vremena a nisi to nikad ni bio, bukvalno sve si lagao! A to si radio da prevaris i podmetnes ljudima! Da se predstavis autoritetom, da ti lakse kod njih prodje izvrnuta nauka!

Negiraš i da si rekao da mrtvi ne govore.

To je sada bitno, ime sam onako usput spomenuo.

Kako mozes ovako da manipulises?

[TABLE]
[TR]
[TD]Rimljanima 8,9[/TD]

[TD][TABLE]
[TR]
[TD][TABLE]
[TR]
[TD]A vi niste u tijelu, nego u Duhu, ako Duh Božji prebiva u vama. A nema li tko Duha Kristova, taj nije njegov.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Evo šta znači ne biti u telu.

Ne biti u grehu. Hoćeš reći da Pavle ovim ljudima govori da su duhovi i da su izašli iz tela.


Svo vreme Pavle naglašava to.



[TABLE]
[TR]
[TD]Rimljanima 8,6[/TD]
[TD]Jer tjelesno mudrovanje smrt je, a duhovno mudrovanje život je i mir.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Rimljanima 8,7[/TD]
[TD]Jer tjelesno mudrovanje neprijateljstvo je Bogu, jer se ne pokorava zakonu Božijemu niti može.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


[TABLE]
[TR]
[TD]Rimljanima 13,14[/TD]
[TD]Nego se obucite i Gospoda Isusa Hrista; i tijelu ne ugađajte po željama.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Evo šta znači ne biti u telu.

Ne biti u grehu. Hoćeš reći da Pavle ovim ljudima govori da su duhovi i da su izašli iz tela.


Svo vreme Pavle naglašava to.

Miloš Bogdanović (Iskušenja savremenog vaspitanja dece): Da bi čovek mogao trezveno da koristi razum, on mora svakodnevno pobeđivati svoja iskušenja i svakodnevno umirati svojem velikom Ja, inače će iza njegove potrage za istinom, njegovo pitanje ”Šta istina zaista jeste?”, uvek biti nadvladano subjektivnim pitanjem - “Šta bih ja želeo da istina jeste?”
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Kakve veze ima vaskrsenje pravednika sa stanjem mrtvih pre toga?

Ima velike veze. Ako nema vaskrsenja. nema ni zivota. Zbog toga Pavle ne nudi zagrobni zivot nego vaskrsenje.

Izostavio si deo gde pise da ce Bog "SA NJIM DOVESTI" i one koji su umrli u Hristu!!! A to ne mozes manipulisati jer pise "dovesti" a ne "povesti" na nebo (u grckom)!

Dakle, prilikom Hristovog drugog dolaska on sa sobom "dovodi" i duse pravednika koje potom nastanjuju tela i tada se dogadja vaskrsenje!
A to si izostavio!
I kako ovo tvoje obara stihove koje sam ja prethodno naveo, gde Pavle govori o - "IZLASKU IZ TELA" "PUTOVANJU U TELU", "ULASKU U TELO" itd.."???
NIKAKO!
Ne moze nista da "izadje iz tela" ako je "samo telo licnost"!


Mire, zao mi je ali izgleda da si se malo zbunio. Prvo ja iz teksta koji sam ti prilozio nista nisam izostavio, proveri pa se uveri.
Drugo, otkuda ti pada na pamet da je telo licnost? To privi put cujem od tebe.
Telo nasigurno nije licnost, ali ne postoji licnost ni bez tela.

Ranije sam prilozio tekst koji izvestsava kako je stvoren covek. Bog je nacini kip, tela, ali je to telo bilo bez zivota i bez duse.
Tek kada je Bog udahnuo dah zivotni, rezultat spajanja daha zivotnog sa telo pojavila se ziva dusa.
Tako dus postoji sve dok su dah i telo zajeno, kad se rastave prilikom smrti, dusa nestaje i pojavice se ponovo tek prilikom Hristovog dolaska.
To ti je i Pavle objasnio u 1. Kornicanima 15 poglavlju i Solunjannjima 4.
Zato ne znam otkuda ti to da je telo dusa. To je popgreno. Samo materija telo spojnjem sa dahov zivotnim nastaje dusa, a razdvajanjem se gubi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kako ne piše za čoveka "duh si i ideš na nebo", nego piše "prah si i ideš u grob".
 
Natrag
Top