Gde idemo posle smrti?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ko ne shvata smisao onda može da misli da kamenje i drveće bukvalno govori. Tako i za krv i za one pred oltarom.

Evo dokaza da ti baš ništa ne shvaćaš.

Djela su pokazala ko vjeruje, a ko ne.

Jedan od postulata njemačke protestantske religije kaže:

Adolf Hitler je novi Mesija poslan na zemlju kako bi spasio svijet od Židova. [Zaista krasni plodovi Protestantizma]

Očigledno je da nemaš dokaza da čovjek ide negdje mimo groba.

Fil 1,23-24: Pritiješnjen sam od ovoga dvoga: želja mi je otići i s Kristom biti jer to je mnogo, mnogo bolje; ali ostati u tijelu potrebnije je poradi vas.

Evo, sveti Pavao misli i tvrdi da neki po zemaljskoj smrti idu biti s Kristom. :)

Ja sam dao stihove gdje jasno stoji da čovjek ide u grob.

Eno gore Pavao tvrdi da Kristovi idu Kristu. :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Gdje stoji da mrtvi idu negdje mimo groba? Stoji samo da idu u grob.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Gdje stoji da mrtvi idu negdje mimo groba?

Eno u Pavlovoj poslanici.:)


Stoji samo da idu u grob.

Samo raspadljivo ide u grob. :)

Fil 1,23-24: Pritiješnjen sam od ovoga dvoga: želja mi je otići i s Kristom biti jer to je mnogo, mnogo bolje; ali ostati u tijelu potrebnije je poradi vas.

Ako si ti u pravu, onda je Krist još uvijek u grobu. Pavao se nada po smrti otići i biti s Kristom, a ti tvrdiš da da će Pavao u grob. Po tebi, dakle, Krist je također u grobu i tamo će ga Pavao naći i s njim biti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ponovo javno iznosiš neistine.

Da vidimo kome trebamo verovati, tebi ili bibliji.
A zasto si kopirao samo deo mog odgovora izostavljajuci citate iz biblije?

Ne pise "duh vracarski" u izvornom tekstu vec pise "osoba koja priziva duhove"!

Ti si skrivajuci moj odgovor pokusao sakriti svoju sramotu nepoznavanja biblije!

Strasno je kako ste vi neiskreni, bezobrazni, sve vise se osvedocavam u to, a ovi gore ostali komentari ne zasluzuju ni da ih pomenem.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Zbog čega se sada ovde cerekaš????

Isus Navin mi utuvio, čovjek sijekao duše mačem.
Stvarno

Nisam zbao da ćeš i ti doći na red za kopiranje arg.
Čemu te glupe pretnje , samo daj biće mi drago
giphy (2).gif

Vidim da vi obavljate sahrane na nebo, niko ne ide na groblje da stavi pokojnika dole.
Mi pokojnike sahranjujemo u grobove , aliduše naši pokojnika idu k Bogu

Gdje stoji da mrtvi idu negdje mimo groba? Stoji samo da idu u grob.
Štoje zar neznaš pročitati štoje Stvarnoslap napisao , evo napiso je ovo:" Eno u Pavlovoj poslanici.:)
Eno gore Pavao tvrdi da Kristovi idu Kristu. :)


Samo raspadljivo ide u grob. :)
Njima je izgleda i duša raspadljiva
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne pise "duh vracarski" u izvornom tekstu vec pise "osoba koja priziva duhove"!

Ti si skrivajuci moj odgovor pokusao sakriti svoju sramotu nepoznavanja biblije!

Ko ne poznaje bibliju u kontekstu to je očigledno, a kopanje po prevodima po našim željama je bežanje od istine.

Kontekst govori da je žena bila vračara, a vračari šuruju sa demonima.

Dakle, daj nam dokaz da je Bog u Izrailju uspostavio službu za opštenje sa duhovima pa ću ti poverovati.
Bog osuđuje vračarstvo i one koji prizivaju duhove, odnosno demone jer su vračari i gatari, i Saul je poginuo zbog tog kako biblija kaže "BEZAKONJA JER NE PITA BOGA VEĆ PRIZIVA DUH VRAČARSKI"

-----------------------------------------------------------------------------

Stvarnoslap, šta je rekao Bog tim dušama koje su mu se obratile ispod oltara?

Biblija kaže "I BI IM REČENO DA JOŠ MALO POČINU DOK NE BUDU POBIJENI I DRUGI"

Biblija smrt karakteriše kao "POČIVANJE U GROBU"
Bog je rekao Danilu "A ti idi ka kraju; i počivaćeš" a nekoliko stihova ranije kaže "I mnogo onijeh koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život vječni a drugi na sramotu i prijekor vječni" ( Danilo 12. 2 )

Dakle, mrtvi su u grobu i spavaju ili počivaju u prahu zemaljskom i čekaju vaskrsenje, i u tom smislu tekst iz otkrivenja je simboličan, i dat je kao nada za one koji su nepravedno stradaju zbog vere u Hrista, a nalaze se u grobu i počivaju do časa vaskrsenja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Samo raspadljivo ide u grob.

Vidim da si Biblijom dokazao da ima u sebi i neraspadljivo.

Fil 1,23-24: Pritiješnjen sam od ovoga dvoga: želja mi je otići i s Kristom biti jer to je mnogo, mnogo bolje; ali ostati u tijelu potrebnije je poradi vas.
:warning:
Pa imaš neki stih.

Ovaj tekst govori o tome - da je Pavle zeleo da umre i da u grobu ceka HrIstov dolazak kada ce ga on podici iz groba na vecni zivot, ali on kaze da je ostati u zivotu potrebnije jer je jos trebao da sluzi drugima u propovedanju jevandjelja.

Da je Pavle mislio na to da ce njegova navodna dusa koja obitava u njemu odmah nakon smrti otici na nebo - to bi bilo kontradiktorno sa nekim njegovim drugim izjavama gdje on kaze da ce otici na nebo i primiti zivot vjecni tek nakon Hristovog drugog dolaska.

Hajde da vidimo sta on kaze o tome:


'''Jer ja se već žrtvujem, i vreme mog odlaska nasta.
Dobar rat ratovah, trku svrših, veru održah.
Dalje, dakle, meni je pripravljen venac pravde, koji će mi dati Gospod u dan onaj, pravedni sudija; ali ne samo meni, nego svima koji se raduju Njegovom dolasku''' ( 2 Timotijeva 4. 6 - 8 )
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Covek se nalazi u blizini Bozjoj.
On je Duh, nemoze da govori , da hoda , da radi , da ista cini, jer nema telo, moze samo da oseca..
Posto mu je potrebno telo da bi bio kompletan, ceka vaskrsenje, on uziva u Bozjoj ljbavi , ako je cinio dobro..

Mire nepošteno razg. evo dokaza da je to rekao. Ništa nije izvučeno iz konteksta.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Eno u Pavlovoj poslanici.:)




Samo raspadljivo ide u grob. :)

Fil 1,23-24: Pritiješnjen sam od ovoga dvoga: želja mi je otići i s Kristom biti jer to je mnogo, mnogo bolje; ali ostati u tijelu potrebnije je poradi vas.

Ako si ti u pravu, onda je Krist još uvijek u grobu. Pavao se nada po smrti otići i biti s Kristom, a ti tvrdiš da da će Pavao u grob. Po tebi, dakle, Krist je također u grobu i tamo će ga Pavao naći i s njim biti.

U pismu Filipljanima Pavao kaže. "Želja mi je otići i s Kristom biti jer je to
mnogo, mnogo bolje; ali ostati u tijelu potrebnije je poradi vas." (Fil 1,23.24)
Dualisti ovaj tekst smatraju najjačim dokazom da smrću duša spašenih odlazi
neposredno pred Krista. Na primjer, Robert Morey tvrdi: "Ovo je najjasniji tekst u Novom zavjetu koji govori da vjernik poslije smrti odlazi da bude s Kristom na nebu. Sam kontekst govori o Pavlovoj želji da napusti zemaljski život u zamjenu za nebeski s Kristom. U ovom ulomku nema spomena ni aluzije na uskrsnuće."
Osnovni problem s ovim tumačenjem je propust prepoznati Pavlovu izjavu: "Želja mi je otići i s Kristom" kao relacijsku a ne antropološku tvrdnju. Time želim reći da je ovo izjava o odnosu koji postoji i nastavlja postojati između vjernika i Krista tijekom smrti, a ne izjava o "stanju" tijela i duše između smrti i uskrsnuća.

Helmut Thielicke ispravno ističe da se Novi zavjet ne bavi "stanjem" koje postoji između smrti i uskrsnuća, već odnosom koji vlada između vjernika i Krista za vrijeme smrti. Ovaj odnos "biti s Kristom" smrt ne prekida, pošto vjernik koji spava u Kristu nije svjestan proticanja vremena. Kako to objašnjava Thielicke: "Uklanjanje osjećaja vremena za one koji se bude znači da je duga noć smrti reducirana na matematičku točku i zbog toga je izostavljena iz života."
Pokušaji da se u Pavlovoj izjavi nađe podrška za vjerovanje u prijelaz duše na nebo nakon smrti, nisu opravdani jer, kako to Ray Anderson s pravom primjećuje, "Pavao nije smatrao da bi pitanje stanja čovjeka između smrti i uskrsnuća bilo pitanje za razmatranje".
Razlog tomu je što za Pavla oni koji su "umrli u Kristu" zapravo "usnuše u Kristu" (1 Kor 15,18; 1 Sol 4,14 – DF). Njihov odnos s Kristom je neposredan, jer nisu svjesni proticanja vremena između smrti i uskrsnuća. Ono što doživljavaju mogli bismo nazvati "vječnim vremenom". Ali za one koji nastavljaju živjeti u ovom zemaljskom prolaznom vremenu, nema intervala između smrti i uskrsnuća. Problem je u tome što ne možemo sinhronizirati sat vječnog vremena sa satom našeg prolaznog vremena. Upravo je pokušaj da se to učini doveo do nesretnih nagađanja i sukoba oko razdoblja između smrti i uskrsnuća.

Izražavanjem želje da ode i bude s Kristom, Pavao nije izlagao doktrinu o tome što se zbiva smrću. On jednostavno izražava svoju želju da vidi kraj životu prepunom nevolja i bude s Kristom. Tijekom stoljeća iskreni su kršćani izražavali istu težnju, a da zbog toga nisu očekivali da će u trenutku smrti izići pred Krista. Pavlovu izjavu moramo tumačiti imajući u vidu njegovo jasno učenje o vremenu kad će se vjerni sjediniti s Kristom.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ovaj odnos "biti s Kristom" smrt ne prekida, pošto vjernik koji spava u Kristu nije svjestan proticanja vremena. Kako to objašnjava Thielicke: "Uklanjanje osjećaja vremena za one koji se bude znači da je duga noć smrti reducirana na matematičku

Ovo je dobro poznata adventistička "nauka", tzv. "Zamuku nauka". Najpoznatije mjesto gdje adventisti posežu za ovom "naukom" je Isusovo obećanje razbojniku s križa kako će s njim još tog petka biti u raju. "Zamuku nauka", kao što joj i ime kaže, samo prividno uklanja muku.
 
Natrag
Top