Gde idemo posle smrti?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Oni su još dobri ,Kristovi su vjernici ,i djele nas samo neke sitnice ,isto žive sa Kristom ,i uKristu ,i mise u Hrvatskoj dobro slažemo .
Jase bojim oni zamotani , jer Evropa je skroz poludela , naseljavaju ih daju im sva prava ,pitanje je malo vremena kadće po cjeloj evropi izgraditi džamije veće nego naše KATEDRALE ,I CRKVE ,i mićemo u svojoj zemlji postati manjina

Ima dobrih niko ne spori, ali ovi ovde nisu. Oni zapravo sramote adventizam..

Međutim, nije li neobično da Isus ako je uistinu nakon uskrsnuća otišao na nebo (u raj), kaže Mariji u Ivanu 20,16 sljedeće rječi: „Nemoj me se dodirnuti, jer još nisam uzašao k Ocu svojemu. Nego idi k braći mojoj i kaži im: "Uzlazim k Ocu svojemu i Ocu vašemu, Bogu svojemu i Bogu vašemu."

Totalno glup argumenat!

"Raj" kao destinacija nije kod Oca uopste. Gde ti je dokaz "destinacije" raja u bibliji?

Isus i raj i pakao u svojoj prici smesta na isto mesto, zato pakao ne moze biti na nebu kod Oca!

Tvoja nauka je osporena ovdje.

Ne mozes ti nas osporiti nikako, cak si zlonameran jer si "dusu i duh poistovetio" kod Petra, a onda kazes da mi pogresno poistovecujemo!

Dusa umire u bibliji s obzirom na zemaljsko a zivi s obzirom na nebesko, nikakve kontradikcije. Jer dusa znaci "zivot". Kad nekom kazes "duso moja" to znaci "zivote moj". Dakle zivot se gasi na zemlji i zato kazemo "zivot se ugasio" ili "dusa umre" ali to veze nema sa stanjem te iste duse nakon smrti, jer se o tome tu uopste ne govori! Govori se o zemaljskom zivotu!

"da umre, i ukopan bi, i grob je njegov među nama do ovoga dana. ... jer David ne izađe na nebo"(Dela 2,29.34).

Destinacija raja nije na nebu! Dokazi biblijom gde je destinacija raja???

Kad bi destinacija raja bila na nebu po Hristovoj prici (o bogatasu i Lazaru) , onda je i pakao na nebu, jer su oni medjusobno povezani!

Dakle nije!

Inace ovde se govori o "vaskrsenju tela" a ne o "stanju duse"!

"Nego kad činiš gozbu, zovi siromahe, kljaste, hrome, slepce: I blago će ti biti što ti oni ne mogu vratiti; nego će ti se vratiti o vaskrsenju pravednih." (Luka 14,13-

Sigurno, "sva materijalna dobra" ces primiti o vaskrsenju tela, jer duh ne moze primiti materijalno!

"Jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas sina Božjega, i izići će koji su činili dobro u vaskrsenje života, a koji su činili zlo u vaskrsenje suda." (Jovan 5,28-29)

Mrtav ne moze "cuti glas", poslusati i izaci! To moze samo svesna i ziva osoba!

Dok pomenuti "grob" odakle izlaze je ekvivalent "sheolu" ili " hadesu" za koji Hristos i potvrdjuje svesnost u prici o bogatasu i Lazaru.

Dakle duse su svesne u grobu!

Ostala mesta u SZ koja za sheol kazu da je to mesto neaktivnosti sam vec objasnio. To su mesta gde Solomun opisuje stav ateista (bezboznika) da "u grobu (sheolu) nema nista", da je "smrt kraj" , zato i izjavljuje "jedimo i pijmo jer cemo sutra umreti!" On je jedno vreme svog zivota zaista proveo kao ateista - bezboznik, zato i izjavljuje - "Daj da okušam užitak i vidim što naslada pruža... I što god su mi oči poželjele, nisam im uskratio, niti branih srcu svojemu kakva veselja.. " Solomun dakle ne zastupa stav da posle smrti nema nista, vec govori o besmislu zivota bez Boga i opisuje beznadje i ocaj koji to donosi! On je sam to iskusio!

Pouka knjige je jasna" zivot bez Boga donosi besmisao", ona se ne bavi stanjem mrtvih sa teoloskog aspekta, vec govori kako ateisti shvataju zivot, odnosno smrt! Za ateiste smrt je kraj, i nema nista nakon njega, cak je i "zivom psu bolje nego mrtvom lavu"!

David njegov sin, dalje postavlja pitanja i izrazava svoju nesigurnost sto se tice stanja umrlih, vecinom i ostali pisci cine isto... A u nesigurnosti nije teologija!

Adventisti te sumnje i njihova pitanja uzimaju kao teoloske cinjenice!

Nema govora o tome kako SZ uci da su mrtvi "bez svesti". To biblija nigde ne uci!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti licno stavljas svoje iskustvo ispred Biblije! Ne uvazavajuci kada ti neko njom nesto dokazuje, vec tvrdis - "ja sam proces upoznavanja istine prosao. I nemam razloga da sumnjam ili dovodim u pitanje adventisticku veru, ja sam iskustveno doziveo i znam sta je istina, odnosno osvedocio me je sam Bog. A vi takvo iskustvo nemate".

Dakle, ti svoje iskustvo stavljas ispred biblije! I ne dozvoljavas da te neko biblijom uveri. To je suptilno odbacivanje!.

Ovo je svojevrsno izvrtanje mojih reči.

Dakle, ono što se vidi iz mojih izjava je sledeće, a podrazumeva I biblijsku edukaciju u reči, I osvedočenje u svaku biblijsku istinu.

Da pomenemo ove izjave:

1. ja sam kompletan proces upoznavanja sa istinom prosao, i nemam razloga da sumnjam ili dovodim u pitanje adventisticku veru.

Tako je Mire, ja sam prošao process upoznavanja sa istinama o svim stvarima zapisanim u bibliji, i spoznao sam kompletnu spasonosnu istinu po temama zapisanim u bibliji i ništa nepoznato ne postoji u meni u pogledu zapisane istine.
I takođe sam spoznao da je Adventističko učenje u potpunom skladu sa SVIM ovim istinama.


2. ja sam iskustveno doziveo i znam sta je istina, odnosno osvedocio me je sam Bog.

Tačno tako Mire, tokom ovog procesa upoznavanja sa biblijskom istinom, sam Bog me je osvedočio u svaku istinu iz njegove reči, i još više lično mi se objavio I govorio mi, i kroz dvadeset petogodišnji život u istini dao mi nebrojena iskustva, od kojih je živo iskustvo obraćenja I predanja, pozivanja na službu, isceljenja od bolesti, itd, itd.

3. A vi takvo iskustvo nemate".

Tako je, nemate ga jer Duh Sveti deluje I daje iskustva onima koji su iskreni da Božju reč spoznaju, da je private I primene u ličnom životu, čime im Bog daje I živa iskustva sa njim.
Vaša vera se zasniva na ljudskim mišljenjima I predpostavkama, very u ono što tvrdde ljudi ili crkva, čime prodajete svoje poverenje ljudima a ne Bogu I njegovoj reči.


A gde pise da se javljaju "iskljucivo demoni"??? Pise li to u bibliji???!
Vidis li kako ti svoje iskustvo stavljas ispred biblije? A gde pise da se na seansama "javljaju samo demoni"?

Ovo pitanje je znak da ne poznajep reč Božju.

Piše u slučaju Saula "da se na seansama javlja "DUH VRAČARSKI"

Duh ili duhovi vračarski su demoni koji deluju preko vračara, spiritista, I magova, ljudi čija praksa vračarenja je osuđena u bibliji.

Dakle, tu se ne radi o nekakvim duhovima ili dušama umrlih, već o demonima koji se javljaju na spiritističkim seansama ljudima koji se bave ovim stvarima.

Ti nista ne znas o onostranom a tvrdis da si bivsi satanista.."?

Gde sam ja napisao da sam satanista?

Zašto lazes?

Ja sam napisao da sam se pre upoznavanja sa istinom nekoliko slučajeva bavio prizivanjem, a ta prizivanja se mogu izbrojati na prstima obe ruke.
I tada mi je prilikom dva prizivanja duh na pitanje "ko si t?" odgovorio "đavo"
A u drugom prizivanju nakon ovog na isto pitanje mi je odgovorio "sotona, sad ću da ti se ukažem na zidu, briši"

Dakle, moje iskustvo je u skladu sa biblijskim otkrivenjem.

Čudno je da me ti za moje iskustvo prizivanja nazivaš satanistom, a sam veruješ da se prilikom prizivanja javljaju duhovi umrlih a ne sotona?!

Naravno, demon je mogao uticati na upoznavanje mojih roditelja i na davanje imena, ali nije mogao uticati na to da li ce se "roditi decak ili devojcica"!


Zar ti mislis da demoni mogu da odredjuju pol deteta?

A umrli ljudi ili njihovi duhovi po tebi mogu.

Sotona može da čini svašta kod ljudi koji nisu predani Bogu, ili da čini pa se to dogodi, ili da predpostavljaju pa ako pogoed pogoed.

Danas medicina može da odredi koji će pol deteta biti pre začeća, a što ne bi I sotona.

Vama biblija i ne treba, vi vise vrednujete iskustvo!

Neistina.

Sve se proverava biblijom, pa I iskustvo.
Ako čovek ima iskustvo a nema bibliju, pitanje je da li je njegovo iskustvo u skladu sa biblijom ako to ne proveri, ili ako ono nije od Boga.

Iskustvo mora biti I skladu sa biblijom, I proističe iz spoznaje biblijske istine I lične zajednice sa Bogom, gde sam Bog daje čoveku iskustva
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ovo je svojevrsno izvrtanje mojih reči.

Dakle, ono što se vidi iz mojih izjava je sledeće,

Dakle potvrdio si sve sto sam rekao..

Ovo pitanje je znak da ne poznajep reč Božju.

Piše u slučaju Saula "da se na seansama javlja "DUH VRAČARSKI"

To je znak da ti ne poznajes bibliju a ne ja.Ne pise uopste "duh vracarski"!

"Šaul reče svojim slugama: »Potražite mi ženu koja zaziva duhove da odem k njoj i upitam je.« A sluge mu odgovoriše: »Evo, u En Doru ima žena koja zaziva duhove."

Ne pise ni u zakonu Mojsijevu da imaju "duh vracarski":

"Čovjek ili žena koji među vama postanu zazivači duhova ili vračari neka se kazne smrću; neka se kamenuju i neka njihova krv padne na njih."

Kao drugo, ja nisam poricao da takve pojave mogu uzrokovati demoni, ja sam samo pitao "gde pise da se javljaju uvek demoni"?

Duh ili duhovi vračarski su demoni koji deluju preko vračara, spiritista, I magova, ljudi čija praksa vračarenja je osuđena u bibliji.

Ne pise "duh vracarski"!

Naravno da moze demon da deluje, ali ne pise da je to uvek uzrok! I Bog razgovara sa dusama ispod oltara, pa ispade onda i Bog spiritista!

Danas medicina može da odredi koji će pol deteta biti pre začeća, a što ne bi I sotona.

Dokazi da medicina to moze?

Sve se proverava biblijom, pa I iskustvo.

Ti vise ne proveravas, ti si proverio jednom i vise ne proveravas, sada se oslanjas na svoje iskustvo! Zato tebe covek ne moze ni u sta ubediti. Nemoj da se pravis tu!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle potvrdio si sve sto sam rekao..



To je znak da ti ne poznajes bibliju a ne ja.Ne pise uopste "duh vracarski"!

"Šaul reče svojim slugama: »Potražite mi ženu koja zaziva duhove da odem k njoj i upitam je.« A sluge mu odgovoriše: »Evo, u En Doru ima žena koja zaziva duhove."

Ne pise ni u zakonu Mojsijevu da imaju "duh vracarski":

"Čovjek ili žena koji među vama postanu zazivači duhova ili vračari neka se kazne smrću; neka se kamenuju i neka njihova krv padne na njih."

Kao drugo, ja nisam poricao da takve pojave mogu uzrokovati demoni, ja sam samo pitao "gde pise da se javljaju uvek demoni"?



Ne pise "duh vracarski"!

Naravno da moze demon da deluje, ali ne pise da je to uvek uzrok! I Bog razgovara sa dusama ispod oltara, pa ispade onda i Bog spiritista!



Dokazi da moze?



Ti vise ne proveravas, ti si proverio jednom i vise ne proveravas, sada se oslanjas na svoje iskustvo! Zato tebe covek ne moze ni u sta ubediti. Nemoj da se pravis tu!

Mire, pazi da ti ne obrišu komentar, jer se pahuljice SDA veoma lako vređaju. Toliko o tome. A sada za temu. Ne proveravaju, jer im biblija tome i ne služi, osim kada treba drugoga da optuže. Inače, možda u njegovoj, njihovoj Clear Word, i piše duh vračarski, ko zna. Kada su mogli da poveruju u investigative judgement, da Boga svedu na stvorenje, umanje žrtvu na Krstu svodeći je samo na deo, a da ostatak nosi sotona po "tipologiji pisma", onda se i to moglo očekivati od njih.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dakle potvrdio si sve sto sam rekao..

To je znak da ti ne poznajes bibliju a ne ja.Ne pise uopste "duh vracarski"!

Ne pise "duh vracarski"!

Naravno da moze demon da deluje, ali ne pise da je to uvek uzrok! I Bog razgovara sa dusama ispod oltara, pa ispade onda i Bog spiritista!

Dokazi da medicina to moze?

Ti vise ne proveravas, ti si proverio jednom i vise ne proveravas, sada se oslanjas na svoje iskustvo! Zato tebe covek ne moze ni u sta ubediti. Nemoj da se pravis tu!

Ponovo javno iznosiš neistine.

Da vidimo kome trebamo verovati, tebi ili bibliji.

Dakle, ti kažeš sledeće osuđujući me da ne poznajem bibliju.

Evo tvojih reči:

To je znak da ti ne poznajes bibliju a ne ja.Ne pise uopste "duh vracarski"!
Ne pise "duh vracarski"!


Da vidimo šta biblija kaže:

I Saul reče slugama svojim: tražite mi ženu s duhom vračarskim, da otidem k njoj i upitam je. A sluge mu rekoše: evo u Endoru ima žena u kojoj je duh vračarski.
Tada se Saul preruši obukav druge haljine, i otide sa dva čovjeka, i dođe k onoj ženi noću; i on joj reče: hajde vračaj mi duhom vračarskim, i dozovi mi onoga koga ti kažem" ( 1 Samuilova 27. 7 - 8 )

"I tako pogibe Saul za bezakonje svoje, koje učini Gospodu što ne sluša riječi Gospodnje i što traži da pita duh vračarski,
A ne pita Gospoda; zato ga ubi, i prenese carstvo na Davida sina Jesejeva" ( 1 Dnevnika 10. 13 - 14 )

Dakle, ipak je tvoje neznanje, ili pak namerno izvrtanje.

Što se tiče duša pod oltarom, nigde Bog ne razgovara sa dušama, već je taj tekst simboličan, i prikazuje činjenicu da i mrtvi u svom iščekivanju očekuju Božji sud, isto kao što na drugom mestu piše "DA SVA PRIRODA UZDIŠE I ČEKA IZBAVLJENJE"

Što se tiče mog iskustva, nije lepo prekrajati nečije izjave i iz njih navoditi ljude na pogrešne zaključke.

Dakle, iskustvo proizilazi IZ upoznavanja sa istinom, i ono prati poznanje istine, a nije samo sebi dokaz i svrha.

Duh Sveti deluje I daje iskustva onima koji su iskreni da Božju reč spoznaju, da je private I primene u ličnom životu, čime im Bog daje I živa iskustva sa njim.

O određivanju i unapred tempiranju pola deteta ima dosta napisanih medicinskih radova, i određuje se različitim faktorima, koji određuju da li će dete biti muškog ili ženskog pola.

Pa evo razloga za istraživanje za revne istraživače.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Totalno glup argumenat!

Ako je nešto glupo, onda ne treba naglašavati totalno. NIje ovo totalna rasprodaja.

Znam ja da je za tebe BIblija glupa.

"Raj" kao destinacija nije kod Oca uopste. Gde ti je dokaz "destinacije" raja u bibliji?

A gdje tebi da nije? I gdje taj raj koji nije na Nebu?

Kad bi destinacija raja bila na nebu po Hristovoj prici (o bogatasu i Lazaru) ,

Aha sada priča ipak nije bukvalna.


Ne mozes ti nas osporiti nikako, cak si zlonameran jer si "dusu i duh poistovetio" kod Petra, a onda kazes da mi pogresno poistovecujemo!

Ja sam dao objašnjenje koje ti ne možeš da osporiš. Nisam poistovjetio kao vi što poistovjećujete.

Dusa umire u bibliji s obzirom na zemaljsko a zivi s obzirom na nebesko, nikakve kontradikcije. Jer dusa znaci "zivot". Kad nekom kazes "duso moja" to znaci "zivote moj". Dakle zivot se gasi na zemlji i zato kazemo "zivot se ugasio" ili "dusa umre" ali to veze nema sa stanjem te iste duse nakon smrti, jer se o tome tu uopste ne govori! Govori se o zemaljskom zivotu!

Vi kažete da ne umire. Dakle ne znate šta pričate, čas jedno, čas drugo.

Kako se gasi na zemlji, ako su mrtvi sa nama ovdje kao duhovi.

Kako nema veze sa stanjem, kada je neko umro.

Pa zar ima neki život za ljude osim zemaljskog? Možda izvanzemaljski.

Ima ali u paganskoj mitologiji.

Inace ovde se govori o "vaskrsenju tela" a ne o "stanju duse"!

Pa duša je čovjek, osoba. Dakle tvoja nauka je osporena.

Mrtav ne moze "cuti glas", poslusati i izaci! To moze samo svesna i ziva osoba!

Kod vas može, mrtvi čuju, pričaju, misle. Kako sam sebi uskačeš u stomak.

Sigurno, "sva materijalna dobra" ces primiti o vaskrsenju tela, jer duh ne moze primiti materijalno!

Nigdje ne stoji o tom dobru.

Dok pomenuti "grob" odakle izlaze je ekvivalent "sheolu" ili " hadesu" za koji Hristos i potvrdjuje svesnost u prici o bogatasu i Lazaru.

A sada je priča bukvalna.

Dakle duse su svesne u grobu!

A gore ne mogu da čuju glas. Ovo obavezno dajem.

Dakle duse su svesne u grobu!

Zar nisu u raju ili paklu. Pazi šta pričaš kopirao sam toga dosta.

Nema govora o tome kako SZ uci da su mrtvi "bez svesti". To biblija nigde ne uci!

Ma da Solomon je bio depresivan kada je pisao da nemaju msili, osjećanja itd.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Želim da ukažem na još jednu pojedinost koja u potpunosti ruši ideju večnog mučenja u nekakvom paklu.

Dakle, biblija kaže "da će se bezbožni mučiti dan i noć"

Pitanje koje se postavlja je sledeće "kako će se mučiti dan i noć kada biblija otkriva da na novoj zemlji neće biti noći?"

Odgovor je taj, da biblija ovde govori o mučenju nakon suda Božjeg kada Bog bude bacio bezbožne i sotonu u ognjeno jezero, i to neposredno pre stvaranja nove zemlje, kada i dalje bude tekao stari dnevno nićni ciklus.
Taj proces mučenja ili spaljivanja će trajati više dana i noći dok ne obavi proces spaljivanja greha i ljudi i očisti svu prljavštinu na staroj zemlji, i to mučenje ili njegovo trajanje će biti određeno za svakog čoveka po visini učinjenog dela, jer biblija kaže da će svi ljudi dobiti "PO SVOJIM DELIMA"
Niko se neće mučiti za dela drugog čoveka, i trajanje mučenja je za svakog vremenski određeno, a sotona i demoni će se mučiti najduže, ali će na kraju svi nestati uvatri, i ta vatra će se ugasiti, i Bog stvoriti novu zemlju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Želim da ukažem na još jednu pojedinost koja u potpunosti ruši ideju večnog mučenja u nekakvom paklu.

Dakle, biblija kaže "da će se bezbožni mučiti dan i noć"

Pitanje koje se postavlja je sledeće "kako će se mučiti dan i noć kada biblija otkriva da na novoj zemlji neće biti noći?"

Zato što ne razlikuju kaznu od kažnjavanja.

Biblija kaže da mrtvi idu samo u grob.

Postanak
18,27
"Ja se, evo, usuđujem govoriti Gospodinu", opet progovori Abraham. - "Ja, prah i pepeo!

Jov kaže da ide u grob. Job 17,16Hoće li u Šeol ona sa mnom sići da u prahu zajedno otpočinemo?

Job 10,9Sjeti se, k`o glinu si me sazdao i u prah ćeš me ponovo vratiti.

Jov kaže da ljudi idu u prah, a ne na nebo odmah nakon smrti.

Job 21,26Obojica leže zajedno u prahu, crvi ih jednako prekrivaju oba.

Job 34,15sva bića bi odjednom izdahnula i u prah bi se pretvorio čovjek.


Psalam 90,3Smrtnike u prah vraćaš i veliš: "Vratite se, sinovi ljudski!

Psalam 104,29Sakriješ li lice svoje, tad se rastuže; ako dah im oduzmeš, ugibaju i opet se u prah vraćaju.

Propovjednik 3,20I jedni i drugi odlaze na isto mjesto; svi su postali od praha i u prah se vraćaju.

Izaija 26,19Tvoji će mrtvi oživjeti, uskrsnut će tijela. Probudite se i kličite, stanovnici praha! Jer rosa je tvoja - rosa svjetlosti, i zemlja će sjene na svijet dati.

Daniel 12,2Tada će se probuditi mnogi koji snivaju u prahu zemljinu; jedni za vječni život, drugi za sramotu, za vječnu gadost.

Jovan 5,28Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas sina Božijega,
 
Natrag
Top