Gde idemo posle smrti?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Po vama bi i Jevreji mogli da osude Hriscane da su preuzeli stari zavet koji je vlasnistvo Judaizma.

Jesu, apostoli su preuzeli Stari zavjet. Samo što su apostoli u svojoj Bibliji (Septuaginti) imali knjige koje vi pismolatri nemate.:)

Biblija je data Hriscanima, a ne jednoj crkvi, niti je ijedna crkva stvorila bibliju, niti ijedna crkva ima pravo na nju.

Biblija pripada autoru. A autor svih novozavjetnih knjiga je jedna sveta katolička i apostolska Crkva.

Svi koji se drze biblije ona je njihova.

To je Jelenina logika. Tako je ona uzela tuđe knjige i plagirala ih. Mislila jadnica da to svakom pripada.

Vi bi ste kao i u vreme srednjeg veka zabranili posedovanje i citanje biblije svakome ko nije podanik pape.
Jel tako?

Naravno da nije.

Tako da ce mo mi sacuvati rec Bozju i drzati je, a vi zadrzite bibliju samo kao knjigu, jer se nje i onako ne drzite, niti vam je ona napisana na srcu i u mislima.

Imaš li ti temperaturu? :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Po vama bi i Jevreji mogli da osude Hriscane da su preuzeli stari zavet koji je vlasnistvo Judaizma.

Ne mogu, zato sto smo mi nacinili svoj kanon! Mi ne priznajemo kanon judeja! Mi smo nastavljaci judaizma a oni nisu. Zato i imamo u nasem kanonu makabejce a oni nemaju!

Oni koji su od jevreja preuzeli kanon i od nas, ste upravo vi protestanti!

Svi koji se drze biblije ona je njihova.

Ne radi se ovde o "drzanju biblije" vec o "posedovanju" iste!

Bog je nama predao bibliju na cuvanje, a ne protestantima!

U nasim manastirima se nalaze manuskripti i kodeci, nalaze se knjige. Odgovor ko je vlasnik Novog Zaveta i kome je Bog predao svoju knjigu na cuvanje, je potpuno jasan kada uzmemo u obzir ko poseduje te manuskripte!

Vi tu knjigu ne posedujete! I zato nemate prava da njom raspolazete i da je tumacite! A i kako cete kad nemate izvorni tekst? Vi imate prava samo ako vam mi dozvolimo!

Dakle, crkva ima pravo i da zabrani tu knjigu ako odluci, moze da je uskrati svima, ali ona to nije ucinila!

Naprotiv!

Ona je bibliju cuvala i predala ljudima, ona je dozvolila i lingvistima da istrazuju njene manuskripte, jer ta knjiga pripada svima. Ali vi ste je zloupotrebili! Vi nas napadate nasom knjigom!

I to je najveca sramota!

Zbog toga mi ovde naglasavamo poreklo te knjige, nagalasavamo nase autorstvo! Dok ste vi uzeli nasu knjigu da nas njome napadate. Zloupotrebljavate ono sto smo vam dali!

A nasa namera nije da vam ovim uskratimo knjigu, vec da stvari postavimo na pravo mesto!

Mi smo bibliju cuvali do danasnjega dana, mi smo je prepisivali, mi smo je kanonizovali, mi smo je vama predali i mi jedini imamo mogucnost i nacin da je protumacimo ispravno. A ne vi!

Isto bi se i vi osecali da neki budist uzme spise EGW i pocne s njima da vas napada, tvrdeci da je eto njegova crkva izvorna a vi niste! Rekli bi ste da je ta knjiga u posedu vase crkve a ne njgove, da se spisi cuvaju u vasoj biblioteci a ne njihovoj i da vi bolje znate kako da je protumacite jer je u vasem posedu vec vekovima! Dok oni samo zloupotrebljavaju vasu prorocicu!

Isto bi reagovali!

A ako ti ovo ne razumes, onda nemas intelektualnog postenja!

Vi bi ste kao i u vreme srednjeg veka zabranili posedovanje i citanje biblije svakome ko nije podanik pape.
Jel tako?

Zasto lazes? Crkva nije zabranila bibliju ljudima, ona je ljudima dala bibliju!

Ono sto je zabranila su jereticke knjige - tkz. biblije iskrivljenog prevoda na kojima je papa bio nacrtan kao vavilonska bludnica! Vi ste u tim knjigama crkvu predstavljali "kurvom".

Naravno da je vernicima bila zabranjena takva vrsta knjiga! To je propaganda protiv pape, a ne evandjelje! Da je kojim slucajem bilo suprotno i da je to stvarno bilo cisto evandjelje, crkva ne bi imala nista protiv!

Medjutim, to nije bilo evandjelje!

Tako da ce mo mi sacuvati rec Bozju i drzati je, a vi zadrzite bibliju samo kao knjigu, jer se nje i onako ne drzite, niti vam je ona napisana na srcu i u mislima.

Ne bi vi imali ni papir da vam mi nismo dali, a kamo li da se vi drzite biblije!

Tekst koji imate nije autentican, vecinom se radi o manjkavim prevodima, koji se mogu svakako tumaciti a neretko koristite i vise prevoda da dokazete svoje trdnje. Pritom uopste ne poznajete izvorne jezike!

Sve savremene biblije inace se zasnivaju na Westkotu i Hortu, dvojici spiritista, koji su koristili Eusebijeve falsifikate (narucene od konstantina) da izmene bibliju. Zato mnogi tekstovi danas fale, mnogi su izbaceni a vecina su prepravljani! To se zove 'revizija' uz pomoc 'najstarijih tekstova' (zapravo falsifikovanih tekstova).

Takvu bibliju vi imate danas! Najbolji primer toga je biblija Jehovinih Svedoka!

Za par godina, od biblije nece ostati skoro nista! Prognoza je da ce jedino jos crkva drzati bibliju nezimenjenom, kao sto je i do sad drzala..

Bog ce vam oduzeti bibliju, jer je zloupotrebljavate!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jesu, apostoli su preuzeli Stari zavjet. Samo što su apostoli u svojoj Bibliji (Septuaginti) imali knjige koje vi pismolatri nemate.:)

A iste knjige o čuda nad čudima imaju i ortodoksni judaisti. Torah koji se u sinagogama čita nije Masoretski "kanon", nego onaj koji je poslužio kao izvor čemu? Septuaginti.

Biblija pripada autoru. A autor svih novozavjetnih knjiga je jedna sveta katolička i apostolska Crkva.

Ujedno, Una Sancta Catholica Et Apostolica je sprečila da se proširi Markionova hereza (hteo je da odbaci Stari Zavet) i sačuvala je Stari Zavet u potpunom oblku.

Dakle, ko je autor Svetog Pisma? Crkva.

To je Jelenina logika. Tako je ona uzela tuđe knjige i plagirala ih. Mislila jadnica da to svakom pripada.

Jedno je misliti da nešto svima pripada i to deliti bez izmene, a sasvim je drugo menjati to, i pripisivati sebi. A to je Ellen Gould Harmon White činila.

Ona je bibliju cuvala i predala ljudima, ona je dozvolila i lingvistima da istrazuju njene manuskripte, jer ta knjiga pripada svima. Ali vi ste je zloupotrebili! Vi nas napadate nasom knjigom!

I to je najveca sramota!

Zbog toga mi ovde naglasavamo poreklo te knjige, nagalasavamo nase autorstvo! Dok ste vi uzeli nasu knjigu da nas njome napadate. Zloupotrebljavate ono sto smo vam dali!

A nasa namera nije da vam ovim uskratimo knjigu, vec da stvari postavimo na pravo mesto!

Mi smo bibliju cuvali do danasnjega dana, mi smo je prepisivali, mi smo je kanonizovali, mi smo je vama predali i mi jedini imamo mogucnost i nacin da je protumacimo ispravno. A ne vi!

Samo i isključivo samo autor i čuvar originala ima pravo da tumači napisani tekst. A to je u ovom slučaju Crkva koja je to zaduženje od Boga dobila.

Ne bi vi imali ni papir da vam mi nismo dali, a kamo li da se vi drzite biblije!

Tekst koji imate nije autentican, vecinom se radi o manjkavim prevodima, koji se mogu svakako tumaciti a neretko koristite i vise prevoda da dokazete svoje trdnje. Pritom uopste ne poznajete izvorne jezike!

Sve savremene biblije inace se zasnivaju na Westkotu i Hortu, dvojici spiritista, koji su koristili Eusebijeve falsifikate (narucene od konstantina) da izmene bibliju. Zato mnogi tekstovi danas fale, mnogi su izbaceni a vecina su prepravljani! To se zove 'revizija' uz pomoc 'najstarijih tekstova' (zapravo falsifikovanih tekstova).

Takvu bibliju vi imate danas! Najbolji primer toga je biblija Jehovinih Svedoka!

Za par godina, od biblije nece ostati skoro nista! Prognoza je da ce jedino jos crkva drzati bibliju nezimenjenom, kao sto je i do sad drzala..

Bog ce vam oduzeti bibliju sam, jer je zloupotrebljavate!

Upravo tako.

No, postavlja se jedno pitanje, ako su već toliko posednuti Biblijom, i ako im je ista toliko važna, zašto ispovedaju stvari kojih nema u Bibliji?

Jer baš iz tog razloga i nastaju blasfemije i zloupotrebe koje scriptulatori čine,

Baš zato su i nastale Clear Word i New World Translation, da bi ljudske, ohole blasfemije navodno imale potvrdu u Bibliji, i da bi se kultovi održali.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To je Jelenina logika. Tako je ona uzela tuđe knjige i plagirala ih. Mislila jadnica da to svakom pripada.
To je i Miroljubova logika i on krade tudje knjige..

Samo i isključivo samo autor i čuvar originala ima pravo da tumači napisani tekst
A ne, za njih crkva na zemlji nije "Hristovo telo"! I nema pravo niko da tumaci, jer - 'biblija samu sebe tumaci' i "svako treba sebi da protumaci" i kako shvati to je!

A sta ce im onda "nevesta", Hristova zena na zemlji, cemu sluzi? Pa onda im crkva i ne treba! Onda su oni 'sami sebi crkva'!

A otkud nama uopste manuskripti, sto nisu kod njih ako su oni njihov cuvar? Sto ih je Bog nama poverio na cuvanje ako nismo njegova crkva? Zar se 'kurvi' poveravaju spisi na cuvanje?

Sto rece Taramana, ja sam se smejao, kaze - "ja pitam bibliju za odgovor a ona cuti, reko mozda je gladna, da je nahranim? Nudim joj i krusku i jabuku a ona cuti. Pomislih, mozda je mesozder, pa joj nudim meso a ona nece.." :)

Biblija "samu sebe da tumaci"? Izgleda je "biblija samu sebe i kanonizovala"!

Koja budalastina!

Pa Biblija ne bi ni postojala da je crkva nije spojila u jedno, postojale bi 'knjige', a kanona ne bi ni bilo!

Na osnovu cega onda oni tvrde da je nesto kanonsko? Zato sto su ljudi to vekovima citali? Pa citalo se u crkvi svasta!

Na kraju ako je tako, zasto onda nisu seli i sebi odredili kanon po onome sto su ljudi citali? Nego su uzeli nas kanon?

Ma totalne budalastine! I onda ocekuju da ih neko shvati ozbiljno?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I sta kazete.
Autor biblije je Rimokatolicka crkva.

Mora da su i proroci i apostoli bili Rimokatolici.
Mora da su i sam Isus, Bog Otac, i Sveti Duh Rimokatolici.

Predlazem ujedinjenim nacijama da od sada preda bibliju u vlasnistvo Rimokatolicke crkve, i uvede zabranu da je bilo ko stampa i koristi jer se time povredjuju autorska prava Rimokatolicke crkve.

Boze Boze, kako ovde ima pametnih ljudi.
Njih treba staviti na pijedastal covecanstva.

Tesko onome koga oni obrlate i zavedu.
Tome ni sam Bog ne moze pomoci.

Slava Bogu vecnome, i reci koju upisuje u srce i misli onih koji je drze i po njoj zive.

Amin!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
I sta kazete.
Autor biblije je Rimokatolicka crkva.

Jedna sveta katolička i apostolska Crkva. :)

Mora da su i proroci i apostoli bili Rimokatolici.

Apostoli su bili Millerovi sljedbenici. Pet šest apostola je išlo u školu zajedno s Ellen White.

Predlazem ujedinjenim nacijama da od sada preda bibliju u vlasnistvo Rimokatolicke crkve, i uvede zabranu da je bilo ko stampa i koristi jer se time povredjuju autorska prava Rimokatolicke crkve.

A ti mislio da su ujedinjene nacije vlasnik Biblije. Ovo je za Miroljuba.

Slava Bogu vecnome, i reci koju upisuje u srce i misli onih koji je drze i po njoj zive.

Zar nisu ujedinjene nacije vlasnik Božje riječi? Moli se ti njima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To postoji samo u snovima onih koji su oteli Bogu sve i pripisali sebi.
Vi bi ste i Boga isterali iz njegovog carstva, i novi Jerusalim prozvali "NOVI RIM"

Zivite i dalje u svojim snovima.
Bog sa time nema nista.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kažeš, ujedinjene nacije su vlasnik Božje riječi, a ne Bog. Malo čudno, ali neka ti bude.

Nisam ni napisao niti smatram da su ujedinjene nacije vlasnik biblije, vec da oni kao svetska organizacija treba da to odluce.

To je bila samo moja ironicna opaska na tvoje tvrdnje.

Evo mog komentara.

Predlazem ujedinjenim nacijama da od sada preda bibliju u vlasnistvo Rimokatolicke crkve, i uvede zabranu da je bilo ko stampa i koristi jer se time povredjuju autorska prava Rimokatolicke crkve.

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Evo mog komentara.

Predlazem ujedinjenim nacijama da od sada preda bibliju u vlasnistvo Rimokatolicke crkve, i uvede zabranu da je bilo ko stampa i koristi jer se time povredjuju autorska prava Rimokatolicke crkve.

Raspolagati s nečim može samo vlasnik toga. A kako predlažeš da ujedinjeni narodi prenesu vlasništvo nad Biblijom, znači da vlasništvo nad Biblijom priznaš ujedinjenim narodima.

P.S. Ako te čuje Miroljub, dobit ćeš po glavi govnjavom motkom u nekom beogradskom parku.
 
Natrag
Top