Fudbalski Savez Srbije

Član
Učlanjen(a)
22.11.2009
Poruka
214
Karadžić: Kleo potreban Srbiji

00034589.jpg
Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić ne vidi ništa loše u tome da stranac igra za naš najbolji nacionalni tim. Prema rečima Karadžića, ukoliko stranac donosi neophodni kvalitet reprezentaciji, on je spreman da prihvati i više od jednog naturalizovanog fudbalera u redovima „orlova".

- To je pitanje za selektora, ali lično ja sam za strance u reprezentaciji. Naravno, ukoliko su ekstraklasa. Nije nam namera da baziramo reprezentaciju na strancima, ali jedan, dvojica ili trojica koji bi podigli kvalitet našeg tima su dobro došli. Što se konkretno Klea tiče, vidim da se radi o dobrom momku, koji je u formi, daje golove, a značajne su i njegove izjave da mu je Srbija druga domovina i da voli Beograd - izjavio je Karadžić za Press.

Podsetimo, selektor Srbije Radomir Antić izneo je niz pohvala na račun Kleovih fudbalskih kvaliteta, ali je kao zvaničan razlog njegovog nepozivanja u reprezentaciju naveo „birokratske prepreke", verovatno misleći na to što Brazilac nema srpski pasoš. Potpredsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić više puta je ponudio svoje dobre usluge pri rešavanju ovog problema. On je rekao da bi Kleo, ukoliko zatraži državljanstvo Srbije, mogao da ga dobije vrlo brzo po hitnom postupku.

Izvor:sportal.rs
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Orlovi kreću ka EURO2012: Farska Ostrva - Srbija (19h)

Reprezentacija Srbije započinju danas ciklus kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se održava u Ukrajini i Poljskoj 2012. godine. "Orlovi" će od 19 časova izaći na megdan domaćim Farskim Ostrvima u prestonici Toršavnu.
51070_102-ap-luca-bruno_f.jpg

Srbija će nakon meča sa Faranima otputovati za Beograd gde će u utorak, 7. septembra, igrati protiv Slovenije.
Nakon duela sa "janezima" sledi nova utakmica pred domaćim publikom, protiv Estonije 8. oktobra, a suspenzija Radomira Antića isteći će nakon gostovanja Italijanima 12. oktobra.
"Mistera" će na klupi zameniti Aleksandar Janković, bivši trener Crvene zvezde.

Antić je ukazao respekt Faranima i očekuje tešku borbu na početku ciklusa.

"U našoj grupi će se takmičiti tri ekipe koje su bile na poslednjem Mondijalu. Mislim na Italiju, Sloveniju i Srbiju, a tri preostala rivala, Severna Irska, Estonija i Farska Ostrva zaslužuju maksimalni respekt. Takav je slučaj i pred naš kvalifikacioni početak, biće teško, kao i uvek. Farani su sposobni da naprave problem, to smo videli na prethodnom gostovanju. Dobra vest je da se od visoke temperature oporavio Zoran Tošić, koji je igrama u klubu pokazao da je možda u najboljoj formi od svih reprezentativaca", rekao je Antić.

Kapiten Srbije Dejan Stanković nada se da će on i njegovi saigrači pružiti istu igru kao i na putu do Svetskog prvenstva.

"Ista ekipa je na okupu i iste su nam želje. Želimo pobedu u svakoj utakmici, kao što je bilo i na putu do Mondijala. Farani su napravili veliki pomak u poslednjih 15 godina, a mi smo bili jedini u prošlim kvalifikacijama koji su im u Toršavnu dali dva gola. Verujem u pobedu jer u Beograd kako znamo i umemo moramo da donesemo tri boda. Ipak, ovo su najgore utakmice kad svi unapred očekuju pobedu", rekao je Stanković.
Kvalifikacije za Euro 2012:
Četvrtak:
Izrael – Malta 3:1 (1:1)
(Benajun 7, 64, 75 – Pejs 37)
Petak:
Grupa A
Kazahstan – Turska 18h
Belgija – Nemačka 20:15h
Grupa B
Jermenija – Republika Irska 17h
Andora – Rusija 18:30h
Slovačka – Makedonija 20:30h
Grupa C
Farska Ostrva – Srbija 19h

Estonija – Italija 20:30h
Slovenija – Severna Irska 20:45h
Grupa D
Rumunija – Albanija 20h
Luksemburg – Bosna i Hercegovina 20:15h
Francuska – Belorusija 21h
Grupa E
Moldavija – Finska 18:30h
Švedska – Mađarska 20h
San Marino – Holandija 20:45h
Grupa F
Letonija – Hrvatska 20h
Grčka – Gruzija 20:45h
Grupa G
Crna Gora – Vels 19:30h
Engleska – Bugarska 21h
Grupa H
Island – Norveška 21h
Portugal – Kipar 21:45h
Grupa I
Litvanija – Škotska 20:15h
Lihtenštajn – Španija 20:45h
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
1.053
Kleo u subotu postaje i Srbin

Izvor: b92
17434028004c6ed8c0a72ef124425585_extreme.jpg


Fudbaler Partizana Gabrijel Kleverson Kordova Kleo u subotu dobija srpski pasoš, saznaje B92.

U subotu u 13 časova potpredsednik Vlade Srbije Ivica Dačić primiće u svom kabinetu Klea, posle čega će biti izdato i zvanično saopštenje.

Kako saznajemo, tom prilikom potpredsednik Vlade ponudiće pasoš Republike Srbije napadaču Partizana, rođenom Brazilcu.

Takođe, kako saznaje B92 i izvora bliskih ovom igraču, Kleverson Kordova Kleo će prihvatiti i pasoš Srbije.

Dobijanjem srpskog pasoša Kleo bi mogao da stekne pravo da igra za reprezentaciju Srbije, a i on je sam nekoliko puta izrazio želju za tim.„Ako bi me selektor pozvao, pričao bih sa njim, pa ako bi me želeli u timu, igrao bih za reprezentaciju Srbije“, rekao je tada Kleo.

Kleo je jedan od najzaslužnijih igrača Partizana za plasman u Ligu šampiona, pošto je na šest utakmica u kvalifikacijama postigao osam golova.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Srbija trijumfovala na Farskim ostrvima

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Toršavnu selekciju Farskih ostrva rezultatom 3:0 (2:0) u meč grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će 2012. godine biti održano u Poljskoj i Ukrajini.
21597_nikola-zigic_f.jpg

Golove za Srbiju postigli su Danko Lazović u 14, Dejan Stanković u 18. i Nikola Žigić u 90. minutu. Srbija će u utorak u Beogradu dočekati selekciju Slovenije.
Za Srbiju je na zvaničnim mečevima debitovao golman Anđelko Đuričić, dok je na klupi nacionalnog tima umesto kažnjenog selektora Radomira Antića sedeo Aleksandar Janković, dok je selektor meč pratio sa tribina.

Naša selekcija je ušla agresivno u meč i već u prvom minutu izvela korner, ali nije bilo opasnosti za golmana Farana. Srbija je imala inicijativu na startu meča, a prvu šansu za naš tim imao je Žigić u sedmom minutu, ali je njegov udarac izblokiran i završio je pored gola domaćih. Lazović je dva minuta kasnije sa svega pet metara neometan šutirao pored gola.

Srbija je povela golom Lazovića u 14. minutu. Jovanović je posle solo prodora utrčao u protivnički šesnaesterac. On je pao na zemlju posle duela sa protivničkim igračima, ali je loptu rukom dodao do Lazovića, koji je pogodio mrežu Farana. Domaći fudbaleri su žestoko protestovali, ali je sudija pokazao na centar.

"Orlovi" su povećali vođstvo na 2:0 u 18. minutu. Stanković je sa oko 20 metara izveo slobodan udarac. Lopta je preletela protivnički živi zid i završila u mreži Nilsena. Samo nekoliko minuta kasnije Žigić nije uspeo da odličan centaršut Jovanovića prosledi u protivnički gol. Lane je u 30. minutu odlično šutirao sa leve strane, ali je golman Farana loptu izbacio u polje. Naši fudbaleri imali su inicijativu do kraja prvog poluvremena, ali promene rezultata nije bilo.

Srbija je imala inicijativu i na početku drugog dela meč, a najveću priliku za postizanje gola imao je Lazović u 62. minutu. On je izašao sam ispred Nilsena, ali se spetljao u protivničkom šesnaestercu i šansa je otišla u nepovrat. Samo dva minuta kasnije nova šansa za našu selekciju. Kuzmanović je odlično uposlio Jovanovića, koji je iskosa šutirao pored gola Farana.

Domaći su u 69. minutu imali šansu za postizanje gola, ali je Samjuelsen šutirao pored gola. Isti igrač je šest minuta kasnije bio sam ispred gola Đuričića, ali je bio neprecizan. Domaći fudbaleri su iskoristili nešto slabiju igru srpskog tima, a Davidsen je u 77. minutu iskosa sa oko 10 metara šutirao pored stavive gola Srbije. "Orlovi" su u 82. minutu propustili veliku šansu da povedu 3:0, ali Nilsen zaustavio udarac Jovanovića.

Konačan rezultat postavio je Žigić u 90. minutu. On je primio loptu u protivničkom šesnaestercu, a onda je zaobišao golmana domaćih i pogodio gol Farana, posle osam mečeva golgeterskog posta.

Farska ostrva - Srbija 0:3 (0:2)
(Lazović 14', Stanković 18', Žigić 90')

Stadion u Toršavnu. Gledalaca. Sudija: 2.000 gledalaca. Sudija: Alber Tusin (Luksemburg) Žuti kartoni: - Obradović 32', Rukavina 86'

Farska ostrva: Nilsen, Rubeksen, Gregersen, Davidsen, Naes, Samuelsen, Petersen (od 72' J. Hansen), Benjaminsen, Udsen (od 46' Muritsen), Holst (od 79' A. Hansen), Edmundson.
Srbija: Đuričić, Vidić, Subotić, Rukavina, Obradović (od 46' Luković), Stanković (od 58' Stanković), Krasić, Jovanović, Kuzmanović, Žigić, Lazović (od 83' Ninkov).
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Igra je bila katastrofa,...Ja stvarno ne znam šta Antić vidi u tom Žigiću, da mi je znati...Lik nema nikakav prijem, pas igra nikakva, a u poslednje vreme i glavom maši zicere, jednom rečju katastrofa!

Mrđa da igra protiv Slovenije obavezno, može i Lazović nekako uz njega ;)
 
Član
Učlanjen(a)
22.11.2009
Poruka
214
Igra je bila katastrofa,...Ja stvarno ne znam šta Antić vidi u tom Žigiću, da mi je znati...Lik nema nikakav prijem, pas igra nikakva, a u poslednje vreme i glavom maši zicere, jednom rečju katastrofa!

Mrđa da igra protiv Slovenije obavezno, može i Lazović nekako uz njega ;)
Slazem se sa tobom u vezi Zigica ali on nam koristi,koliko je puta je asistirao glavom ili smirio loptu ka Pantelicu ili nekom drugom.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Nije Zigic odigrao toliko lose. Lazovic jeste dao gol, ali je odigrao jos gore nego Zigic. Mrdja je dobar fudbaler, samo je njemu potrebno mnogo sansi da postigne gol. Trenutno nemamo napadaca koji je u dobroj formi, tako da bih ja u utakmici sa Slovenijom igrao sa Tosicem i Krasicem levo i desno, i Jovanovicem i Zigicem u napadu.
 
Natrag
Top