Fudbalski Savez Srbije

Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Laković o Kleu: Selektor se pita

Izjava Partizanovog napadača Klea da bi rado igrao za Srbiju uzburkala je ovdašnju javnost, a tim povodom generalni sekretar Fudbalskog saveza Zoran Laković ističe da se o svemu najpre pita selektor.
67205_kleoti01-blic-aleksandar-dimitrijevic_f.jpg

"Da, to je pre svega pitanje za struku. Selektor može da se izjasni, da kaže da li je reprezentaciji potreban stranac. Tehnički je, verujem, sve izvodljivo", rekao je Laković za "Sport".
On je ipak naglasio da je trenutna politika Fudbalskog saveza Srbije oslanjanje na mlade, domaće igrače.

"Srbija spada u Top 10 reprezentacija u svetu prepoznatljivim po tome što nemaju strane igrače u svojim selekcijama. Strategija našeg razvoja oslanja se na mlade, domaće igrače ali i dijasporu. Poznato je da u mlađim selekcijama Nemačke, Austrije, Švedske, Danske… ima igrača sa naših prostora i na selektorima je da prošetaju malo Evropom i pogledaju našu decu", dodaje generalni sekretar FSS-a.
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2009
Poruka
448
bez obzira sto sam grobar i da je za zvezdu ovako igrao isto bi misljenje imao,Cleo treba da se pozove za repku,jer je za klasu bolji od Pantelica...
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Kleo jeste dobar gudbaler, ali treba jos malo sacekati. Imao je dobar pocetak i prosle sezone, ali kasnije jedino zapazeno sto je uradio je gol protiv Crvene Zvezde, u mnogim utakmicama je bio i na klupi. S druge strane, tacno je da imamo problem sa napadacima u reprezentaciji. Pantelic je imao dobru sezonu u Ajaksu, ali odavno nije odigrao kvalitetnu utakmicu za Srbiju. Nije zbog toga sto sam zvezdas, ali nisam za to da Kleo igra za Srbiju.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Znam puno grobara i delija koji se slažu oko jednog: Ne trebaju nam stranci u reprezentaciji. Kleo jeste sjajan i mi nemamo trenutno tako kvalitetnog napadača, ali zato treba raditi na tome u mlađim selekcijama. Ne bih voleo da počnemo sa tom praksom da nam stranci igraju za reprezentaciju, jer onda se gubi smisao reprezentativnog fudbala, tj. igranja za svoju zemlju i svoj narod... ;)
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Sivić objavio spisak mladih
26. avgust 2010. | 15:11

9531140984c766854f1b57801932865_extreme.jpg


Privremeni selektor mlade fudbalske reprezentacije Tomislav Sivić pozvao je 20 igrača za poslednje utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2011. godine.

Mlada selekcija Srbije 4. septembra u Kragujevcu dočekuje Hrvatsku, a tri dana kasnije gostuje na Kipru.

’Orlići’ imaju samo teoretske šanse da se plasiraju na Šampionat ’starog kontinenta’ jer se nalaze na trećem mestu u Grupi sedam sa devet bodova, pet manje od drugoplasirane Slovačke, dok je a čelu tabele Hrvatska sa 16 bodova.


„Ovo je je nimalo zahvalna uloga, jer je malo vremena. Voditi reprezentaciju je veliki izazov i obaveza. Utakmice nemaju takmičarski značaj, ali su izuzetno važne, pogotovo ona koja će se igrati u srcu Šumadije protiv Hrvatske. Veci motiv ne treba. Igrači ce igrati kao da je finale Evropskog prvenstva, to garantujem. U oba meča ćemo ići na pobedu, jer reprezentacija Srbije drugačije ne sme“, rekao je Sivić.

Selektor mlade reprezentacije Srbije čestitao je Partizanu na plasmanu u Ligu šampiona i ocenio da je taj rezultat veoma važan za budućnost srpskog fudbala.

Sivić je dodao i da je na spisku trebalo da se nađe igrač sredine terena italijanske Fiorentine Adem Ljajić, ali je otpao zbog povrede.

Na spisku se nalaze:
Golmani: Marko Dmitrović i Branislav Danilović.
Odbrana: Vujadin Savić, Marko Jovanović, Slobodan Rajković, Siniša Stevanović, Nikola Leković i Milan Milanović.
Sredina terena: Slobodan Medojević, Filip Đuričić, Aleksandar Ignjovski, Nemanja Gudelj, Miloš Bosančić, Dušan Tadić, Marko Stanojević, Miralem Sulejmani i Saša Marković.
Napad: Nemanja Milić, Stefan Šćepović i Nenad Marinković.

Antićev spisak u subotu
26. avgust 2010. | 15:03

3641679354c76664b2737e464532273_extreme.jpg


Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Radomir Antić saopštiće u subotu spisak igrača za prve dve kvalifikacione utakmice za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

Prvu utakmicu u kvalifikacijama Srbiju igra protiv Farskih Ostrva 3. septembra u Toršavnu, a četiri dana kasnije na stadionu Crvene zvezde dočekuje Sloveniju.

Fudbalska reprezentacija Srbije će se u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine takmičiti u Grupi C, zajedno sa Estonijom, Italijom, Severnom Irskom, Slovenijom i Farskim Ostrvima.


Evropska fudbalska federacija (UEFA) odlučila je da se kvalifikacione utakmice igraju petkom i utorkom, kako bi igrači u klubovima bili dan ranije na raspolaganju za mečeve koji slede, navodi se u saopštenju Fudbalskog saveza.

Reprezentativci Srbije okupiće se u ponedeljak, 30. avgusta u podne u Kovilovu.

Izvor: B92, Beta
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
ANTIĆU NE TREBA KLEO?!


Radomir Antić ne razmatra mogućnost da Brazilac obuče crveni dres uprkos sve češćim zahtevima da se igraču Partizana da srpski pasoš

16725.jpg


Džaba mu dobre igre kad nije u Antićevim mislima.
Selektor Srbije nije bio pričljiv na temu Kleovog nastupa za reprezentaciju Srbije, što bi moglo da ukaže na to da nije preterano raspoložen da pozove „devetku“ Partizana pod nacionalnu zastavu.

- Ne bih da ulazim u tu priču - rekao je Antić za Kurir.
Poslednja kriza vezana za status selektora pokazala je koliko su treneri prolazni i ko treba da se bavi rešavanjem problema koji su od strateškog značaja za srpski fudbal. Sportski direktor FSS za omladinske kategorije Mitar Mrkela zalaže se za to da odgovornost za pozivanje igrača ostane u rukama selektora.

- Moje mišljenje je da je Kleo najbolji špic naše lige, možda i najbolji igrač lige, pa bi zato bio od velike koristi i nacionalnom timu. Ipak, ovo je, naglašavam, samo moje mišljenje, a jedino merodavno o Kleu i pozivu u reprezentaciju treba da da Radomir Antić - smatra Mrkela.

Predsednik Stručnog odbora FSS Slobodan Santrač, uz obaveznu ogradu da govori samo u svoje ime, naglašava da je Kleo prototip napadača kakav je potreban Srbiji.
- Već sam jednom rekao da je Kleo najveća dobit Partizana u poslednjoj deceniji. Što se tiče njegovih igara za Srbiju, ako je to njegova želja, ne treba mu to uskratiti zato što se nije rodio u našoj zemlji. Nemam problem s tim da vidim Brazilca kako igra za Srbiju - jasan je Santrač.

Laković: Preča su naša deca

Generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Zoran Laković ne želi da kao prvi administrativac srpske fudbalske kuće pre selektora i domaćih stručnjaka izlazi sa stavom da treba pozvati Klea u reprezentaciju Srbije.

- Ne bih voleo da administracija FSS odlučuje o Kleu, mislim da je to pre svega pitanje o kojem treba da se izjasne selektor A reprezentacije, selektori ostalih selekcija, domaća stručna javnost... Treneri naših mlađih kategorija morali bi da prošpartaju Evropom, da obiđu talentovanu decu našeg porekla koja žive i igraju u inostranstvu.

Porazna je činjenica za nas da gotovo svaka zapadnoevropska država ima jednog ili više naših dečaka u svojim nacionalnim timovima. Da bismo prekinuli tu praksu, treba da ostvarimo kontakt s tom decom i njihovim roditeljima - rekao je Zoran Laković.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Antić saopštio spisak, nema Pantelića!

Selektor Srbije Radomir Antić saopštio je danas spisak igrača za utakmice sa Farskim Ostrvima i Slovenijom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, na kojem nema do sada standardnog Marka Pantelića.
64400_ad-fudbal-reprezentacija-srbije-antic-ivanovic-i-vidic_f.jpg

U odnosu na tim koji je igrao na Svetskom prvenstvu u novom sastavu su Željko Brkić, Pavle Ninkov, Jagoš Vuković i Nemanja Tomić, a nedostaju Vladimir Stojković, Marko Pantelić i povređeni Aleksandar Kolarov.
Golmani: Anđelko Đuričić, Željko Brkić i Bojan Isailović.
Odbrambeni fudbaleri: Branislav Ivanović, Antonio Rukavina, Pavle Ninkov, Nemanja Vidić, Neven Subotić, Aleksandar Luković, Ivan Obradović i Jagoš Vuković.
Sredina terena: Dejan Stanković, Gojko Kačar, Nenad Milijaš, Zdravko Kuzmanović, Radosav Petrović, Miloš Krasić, Zoran Tošić, Miloš Ninković, Milan Jovanović i Nemanja Tomić.
Napadači: Nikola Žigić, Danko Lazović i Dragan Mrđa.

Janković vodi Srbiju na prva četiri meča kvalifikacija za EP

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Radomir Antić izjavio je danas da je nekadašnji trener Crvene zvezde Aleksandar Janković kooptiran u stručni štab našeg državnog tima i da je sa mladim stručnjakom dogovorena dugoročna saradnja.
69134_antic-02_f.jpg

Janković će u prve četiri utakmice u kvalifikacijama za šampionat Evrope, koji će biti održan 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini, sedeti na klupi "belih orlova" zbog suspenzije selektora Anitća.
"Radi se o mladom stručnjaku sa kojim sam uvek kada smo razgovarali o fudbalu nalazio zajedničcki jezik. Mislim da njegovim angažovanjem u A reprezentaciji pravimo dalekosežni korak za našu fudbalsku struku", napomenuo je Antić.
Reagujući na komentare da je angažovao Jankovića kao zamenu u naredna četiri takmičarska meča zbog toga što nema poverenja u saradnike iz stručnog štaba, Antić je istakao da se radi o neutemeljenim tvrdnjama.

"Sa pomoćnim trenerom Rešadom Kunovcem saradjujem već 16 godina što dovoljno govori o tome koliko poverenje imam u tog trenera. Naš stručni štab je na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi bio najmalobrojniji. Svi smo se složili da su nam u struci potrebni novi ljudi", naveo je Antić.
On je podsetio da reprezentacija Srbije počinje novi kvalifikacioni ciklus tokom kojeg će joj biti potrebna makismalna podrška.
64266_santic01-foto-beta_f.jpg

"Drago mi je što smo u skorijoj poršlosti imali priliku da vidimo da su strukture koje odlucuju o mnogo čemu u našem društvu prepoznale značaj fudbala i reprezentacije", naglasio je Antić.
Srpski selektor je priznao da su njegovi izabranici u poslednjim mečevima rezultatski slabo prošli uz ocenu da igra "nije bila loša".
"Uočili smo da je najveći problem u minulim duelima bila nedovoljna koncetracija. Razgovarali smo o tome i videćemo da li smo uspeli da se popravimo u tom segmentu igre", rekao je Antić.
Srbija će u prvoj utakmici u C grupi kvalifikacija za šsampionat Evrope gostovati u Toršavnu protiv Farskih Ostrva 3. septembra, a četiri dana kasnije u Beograd dolaze Slovenci.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Ja bih ovako postavio tim:

Golman: Brkić

Odbrana: Ivanović, Vidić, Subotić, Obradović

Sredina: Krasić, Petrović, Tošić i Ninković

Napad: Mrđa, Jovanović

Mislim da bi to bila ubitačna kombinacija protiv Farana i Slovenaca!

Mnoštvo brzonogih igrača i dobrih driblera bi ih prosto uništilo, a to su Krasić, Tošić, Mrđa i Jovanović, kao i Ivanović i Obradović po strani...
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Počele pripreme "orlova" za Farane i Sloveniju

Fudbalska reprezentacija Srbije počela je danas pripreme za prve dve utakmice kvalifikacija za prvenstvo Evrope protiv Farskih Ostrva i Slovenije.
50593_105-afp-stan-honda_f.jpg


Selektor nacionalnog tima Radomir Antić pozvao je 24 fudbalera, ali prvotimac Čelsija Branislav Ivanović zbog povrede kičme neće moći da igra.
Kapiten našeg nacionalnog tima Dejan Stanković će zbog klupskih obaveza zakasniti jedan dan i sutra će se priključiti ekipi.
"Doputovao sam u Beograd da bih bio sa saigračima, ali je povreda kičme takva da ne mogu ni da treniram ni da igram. U ovom trenutku ne znam koliko ću pauzirati, jer mi je klupski lekar rekao da oporavak od ovakve povrede traje između dve i šest sedmica", rekao je Ivanović.


Reprezentatacija Srbije će u Kovilovu raditi do srede, kada u podne putuje u glavni grad Farskih Ostrva Toršavn.

Utakmica protiv Farskih Ostrva na programu je u petak 3. septembra, a meč protiv Slovenije biće odigran u Beogradu 7. septembra.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Rajković: Nismo bili drugari na terenu

Kapiten mlade reprezentacije Srbije Slobodan Rajković smatra da je atmosfera u taboru "orlića" i dalje dobra, uprkos neuspeh u kvalifikacionom ciklusu za Evropsko prvenstvo, prenosi "Sportski žurnal".
70235_rajka01-alo-marko-metlas_f.jpg


Mladi reprezentativci Srbije prekinuli su uspešan niz od četiri uzastopna nastupa na EP i dve vicešampionske titule i polufinala od 2004. godine.
"Orlići" nemaju ni teorijske šanse za plasman pred poslednji duel sa Hrvatima, ali Rajković tvrdi da motivacija za meč sigurno neće izostati. Hrvatska je u prvoj utakmici u Varaždinu bila bolja rezultatom 3:1.

"Do sada nam je motivacija bila da izborimo odlazak u Dansku, a sad je jedini pokretač ambicija naš rival. Igraćemo za državu, za ponos, ništa nam drugo nije ostalo. Teško možemo da krenemo meč hladne glave, jer nas protivnik motiviše, nemamo šta da izgubimo", rekao je Rajković.

Kapiten "orlića" ne zna kako igrači nisu uspeli da dogovore iz svlačionice prenesu na teren.

"Razočaran sam. Sve što smo pričali između sebe nismo potvrdili ni van terena, ni na njemu. Ozbiljna ekipa ne sme da dozvoli gubitak bodova u tri utakmice kvalifikacija kao što smo mi učinili, to je najbolje pokazao meč sa Slovačkom. Nas 14 igra u inostranstvu, a nismo mogli deset pasova da sastavimo. Atmosfera je bila dobra, ali ako smo drugari van igrališta, onda moramo da budemo i na njemu, a mi u tome nismo uspeli", rekao je Rajković.

Rajković smatra da je promena na klupi mlade reprezentacije mogla da stigne ranije, a ne prinudno pred kraj kvalifikacija.

"Odličan je potez što je došao Tomislav Sivić, sarađivali smo u mlađim selekcijama, ali mislim da je kasno. Nemojte pogrešno da me shvatite, međutim, da je stigao ranije...", rekao je Rajković.

I za sam kraj, novi član Vitesea otkrio je da se nadao prelasku u neki bolji evropski klub.

"Četvrtu godinu igram u Holandiji, poznajem ligu, ali očekivao sam da nađem klub sa kojim ću igrati u Evropi. Stanje u Viteseu nije baš najbolje, treba nam barem još sedam igrača da bi se razmišljalo o kvalitetnijoj igri i boljem plasmanu", priznao je Rajković.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top