Fudbalski Savez Srbije

Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Meni je Zigic bolji od Mrdje, tacno je da Zigic nije napravio dobru inostranu karijeru, ali ne verujem ni Mrdja da ce je napraviti. Jednom je pokusao i nije uspeo, i mislim da ce Mrdja uskoro biti zaboravljen kao fudbaler. Zigic je za razliku od Mrdje igrao izvanredno u Zvezdi, bio je i najbolji strelac Rasinga, kao i jedan od najboljih strelaca u Spanskoj ligi. Sam je kriv sto poslednje dve sezone ne igra onako kako se od njega ocekuje, jer je imao sanse da napusti ranije Valensiju.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Kuzma: "Samo nas pobeda zanima"

5921706704c8394e541079480831711_extreme.jpg

Fudbalski reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović rekao je da očekuje tešku utakmicu protiv Slovenije, u kvalifikacijama za EP 2012. godine,

Kuzmanović je dodao da njegov tim mora da pokuša da pobedi na svakom meču koji igra u Beogradu.
Reprezentacija Srbije u utorak od 20.30 na stadionu Crvene zvezde igra protiv Slovenije, utakmicu drugog kola Grupe C u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini.
Srbija je u petak, u prvom kolu, pobedila u Torshavnu Farska Ostrva sa 3:0, dok je Slovenija u Mariboru izgubila od Severne Irske sa 0:1.

"Slovenci imaju dobar tim, to su pokazali na Svetskom prvenstvu. Igraju dugo zajedno, imaju kvalitet i neće biti laka utakmica. Moramo da odigramo najbolje što možemo i pokušamo da pobedimo", rekao je Kuzmanović na konferenciji za novinare u Kovilovu.

"Nema lakih protivnika, ali na svom terenu moramo da dobijemo svaku utakmicu. Nadam se da će publika doći na stadion, želimo da podarimo narodu dobru igru. Spreman sam 100 odsto za meč i uvek mi je čast što mogu da igram za reprezentaciju", dodao je on.

Defanzivac Srbije Neven Subotić rekao je da su "orlovi" dobro odigrali u odbrani protiv Farskih Ostrva i da ekipa želi da napravi korak napred osvajanjem nova tri boda protiv Slovenije.

"Obavili smo dobar posao protiv Farskih Ostrva, pokazali smo da smo bili spremni za taj meč. Bili smo budni i ne želimo da prespavamo utakmicu protiv Slovenije. Oni su ozbiljan protivnik. Biće pod pritiskom jer su izgubili prvu utakmicu i želeće da osvoje barem bod", rekao je fudbaler Borusije iz Dortmunda.

Trener u stručnom štabu Srbije Aleksandar Rogić zadovoljan je igrom i rezultatom u prvoj utakmici, koja je, kako je rekao, poslužila kao priprema za meč sa Slovenijom.

"Zadovoljni smo igrom i pristupom, Farani su znali da namuče mnogo ekipa. Slovenija je iskusna, disciplinovana ekipa, igraju dugo zajedno. Mi poštujemo protivnika, ali ne želimo da odstupimo od naše igre", rekao je Rogić.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Srbija - Slovenija (20.30h)
6. septembar 2010. | 21:16

15277044234c853e1646ecf501315042_extreme.jpg


Reprezentacija Srbije dočekuje Sloveniju u utorak od 20.30 na stadionu Crvene zvezde u kvalifikacijama za EP 2012. u Ukrajini u Poljskoj.

Srbija je u petak u prvom meču kvalifikacija u grupi C lako savladala Farska Ostrva u gostima sa 3:0, dok je Slovenija izgubila na svom terenu od Severne Irske minimalnim rezultatom.

Srbija i Slovenija do sada su se sastajele tri puta i svaki put igrale nerešeno. Na EP 2000. u Holandiji bilo je 3:3, a u kvalifikacijama za SP 2002. oba duela su završena sa 1:1.


Ovo će biti jubilarni 50. meč Srbije kao samostalne zemlje. Reprezentativci Srbije očekuju težak meč, a kapiten Stanković očekuje veliku podršku sa tribina.

Selektor Slovenije Matjaž Kek i kapiten Robert Koren istakli su da je Srbija favorit, ali da njhov tim ima obavezu da dobro odigra u Beogradu i iskupi se pred svojim navijačima zbog poraza na startu.

Izvor: B92

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ako ne pobede Sloveniju i još bitnije, ako ne budu dominirali na terenu igrom,....mislim da ni ne trebaju da se plasiraju ne EP...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.06.2010
Poruka
9
После Тадићеве посете Словенији, могао се очекивати овакав исход. Види се да је укупна атмосфера лоша, ма колико се коментатор утакмице трудио да то прикрије. Стање ну ФСС је, благо речено, нездраво.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
ŽIGA UBO BOD!

ziga-v.jpg

Golom Nikole Žigića u 86. minutu Srbija je izvukla bod protiv Slovenije na „Marakani“ u utakmici 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini 2012. godine.

Od početka meča videlo se da će duel bivših zemljaka biti neizvestan do samog kraja. U prvom poluvremenu nije bilo mnogo pirlika, ali treba istaći da su Slovenci bili dominantniji i konkretniji. Da je Dedič bio prisebniju u dva navrata mogli smo da gubimo još na poluvremenu.
Drugi deo igre protekao je u egal borbi, sa ponekom polušansom, sve do gola Novakovića u 63. minutu. Krim je sjajno centrirao sa leve strane, a Novaković ostao sam kao duh, pa mu nije bilo teško da prosledi loptu u mrežu pomalo uspavanog Đuričića.
Od tada smo imali jalovu inicijativu sve do četiri minuta pre kraja regularnog dela meča kada je Antonio Rukavina konačno uspeo da uputi upotrebljiv centaršut sa desne strane. Nikola Žigić je u duelu sa mnogo nižim Brečkom lagano izašao kao pobednik i glavom prosto zakucao loptu u mrežu Handanoviča. Bilo je to dovoljno za za mršav bod i izbegavanje sramote pred oko 30.000 ljudi na našem najvećem stadionu.

.banner_text_link{ text-align: right } .banner_text_link a{ font-size: 12px; color: #ccc } .banner_text_link a span{ font-size: 10px; } .banner_text_link a:hover{ color: #666 } - Odigrali smo ispod našeg nivoa, ali je najvažnije da smo osvojili vredan bod. Presrećan sam zbog gola i zbog toga što se vraćam u formu. Ništa nije izgubljeno posle ovog remija. Ima još dosta da se igra i sve zavisi od nas. Ostaje nam da žalimo zbog toga što nam sudija nije dosudio čist jedanaesterac. Inače, to nije prvi put da nam arbitri okreću leđa. Takođe, falio nam je selektor na klupi u trenucima kada smo igrali nepovezano. Još dva meča smo bez Antića i kad se on vrati sve će biti lakše i bolje - rekao je Žiga posle meča, aludirajući na činjenicu da „orlovi“ nemaju kompas bez selektora.
Nekoliko minuta pre izjednačujućeg gola, portugalski sudija Olegario Benkverensa nije dosudio čist penal za „orlove“ pošto je Matej Mavrič napravio prekršaj u kaznenom prostoru nad Dankom Lazovićem.
- Sigurno je da bi na mnogo značio penal na rezultatskom planu ali šta da se radi. Ipak, kada sve pogledamo i sumiramo, smatram da je nerešen ishod najrealniji - zaključio je Lazović.
Sledeći meč Srbija igra 8. oktobra (20.30) protiv Estonije, ponovo u Beogradu.

Tuča na jugu, Slovenci vikali: „Ustaše“

Sinoć su prvi put gostujući navijači na „Marakani“ bili smešteni u kavezu između „juga“ i „zapada“. Upravo na toj granici došlo je i do sukoba u kojem su se huligani međusobno gađali stolicama, pa je Žandarmerija morala da interveniše i tokom minuta ćutanja za pokojnog Stjepana Bobeka. Inače, dolaskom „kornjača“ na tribine Slovenci su se ohrabrili i počeli sve glasnije da dobacuju našim navijačima: „Ustaše, ustaše“ i „Pi*kice, pi*kice“.

Navijači skandirali: „Tole, odlazi“

Početkom 60. minuta čuli su se i prvi zvižduci našim igračima zbog loše igre. Sa severne strane „Marakane“ dugo je dopiralo i „Tole, lopove“, a nakon primljenog gola u 63. minutu, čulo se i „Tole, odlazi“!

GRUPA C
Srbija - Slovenija 1:1 (0:0)
Italija - Farska Ostrva 5:0 (3:0)
Italija 2 2 0 0 7:1 6
Srbija 2 1 1 0 4:1 4
S. Irska 1 1 0 0 1:0 3
Estonija 2 1 0 1 3:3 3
Slovenija 2 0 1 1 1:2 1
F. ostrva 3 0 0 3 1:10 0
8. oktobar
Srbija - Estonija 20.30
Slovenija - F. Ostrva 20.45
S. Irska - Italija 20.45
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Pre igre, prvo bih pomenuo ponašanje navijača,...to je strašno, zviždati protivničkoj himni, potom čak buka u toku minuta ćutnje...

Što se tiče igre, nisam zadovoljan uopšte,....Ako mislimo na EP, to mora mnogo bolje, vidi se da nam je napad očajan...!
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Ta buka u toku minuta cutanja je bila, jer su se u tim trenucima navijaci i dalje gadjali stolicama.
U drugom poluremenu bila je guzva u svecanoj lozi, jer se Savo Milosevic verbalno sukobio sa clanovima uefe koji su bili na utakmici.
Na kraju utakmice je izjavio da su dzukele i stoka, jer rade protiv nas da ne odemo na evropsko prvenstvo.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Milošević: "Sramota! Džukele su!"

Odakle ti to?

edit: vid'o ;)

Milošević: "Sramota! Džukele su!"
8. septembar 2010. | 11:15

8778231154c8755af37536740212373_extreme.jpg


Rekorder po broju igara za nacionalni tim Savo Milošević bio je ogorčen posle utakmice Srbija - Slovenija.

Nedosuđeni jedanaestereac nad Dankom Lazovićem nazvao je "sramotom" objasnivši da "UEFA i FIFA gledaju samo svoj interes, a ne fudbal". "Posle ovoga što sam večeras video i doživeo na Marakani moram da postavim pitanje gde je granica. Poštenije bi bilo da kažu na početku kvalifikacija da Srbija ne može da prođe ili da je Italiji namenjeno mesto na Evropskom prvenstvu."


Milošević je, pišu Večernje novosti, nastavio sam.

"Ma ljudi, ovako nešto nije moguće ni u zonskoj ligi, ni u Lajkovcu, uz dužno poštovanje tom gradu. Portugalac je sudio perfidno svih 90 minuta, a penal je bio vrhunac katastrofalne arbitraže. Sigurno bi bilo poštenije da nam u startu kažu da ne možemo i ne smemo da prođemo. Ne znam šta bih više rekao, sram ih bilo, džukele jedne," crven u licu govorio je Savo Milošević.

Izvor: B92, Večernje novosti
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Laković: "Savo nije smeo tako"

7171053604c8821f7996a8453174685_extreme.jpg

Generalni sekretar FSS Zoran Laković rekao je da Savo Milošević nije smeo da toliko burno reaguje na suđenje na utakmici Srbija - Slovenija.

Milošević, pak, ostaje pri tvrdnji da je sudiji "naređeno da tako sudi" i tvrdi da se "ne boji kazne" koju je, na indirektan način, Laković najavio.
"Savo je rekorder naše zemlje po broju utakmica za reprezentaciju, dobar je momak i zadužio je sve selekcije, igrajući za Jugoslaviju, Srbiju i Crnu Goru i Srbiju. Bilo mu je teško kao i svima nama kada sudija nije svirao očigledan penal, ali i pored velike tenzije nije smeo da reaguje kako je reagovao. Jer, ipak je on javna ličnost i sedeo je u centralnoj loži," rekao je Laković za Večernje novosti, "Nažalost, organi FSS moraće na prvom sastanku da se bave i onim što se dogodilo. Jer, ne možemo da prenebregnemo da su naši gosti iz Belgije i Slovačke bili verbalno napadnuti."

Laković je rekao i da "delegat iz Belgije i supervizor iz Slovačke u UEFA rade honorarno", odnosno da "nisu zaposleni u UEFA već tri-četiri puta godišnje idu na utakmice".

Milošević i dan kasnije ostaje pri tvrdnji da greška sudije koji nije dosudio prekršaj na ivici kaznenog prostora nad Dankom Lazovićem pri vođstvu Slovenaca od 1:0.

"Rekao sam sve što sam imao. Ali, mogu da dodam i ovo, mi sportisti vrlo dobro znamo kada je suđenje namešteno. I niko ne može da nas prevari. Pa ni Portugalac Olegario Benkerensa," tvrdi Milošević i objašnjava motive sudije, "Njemu je tako naređeno!"

Milošević kaže i da je iza takvog naređenja - Evropska fudbalska federacija (UEFA).

"Stalno nas nameštaju, godinama unazad, ne dozvoljavaju nam da igramo mirno i pošteno, moramo da budemo za tri gola bolji od protivnika da bismo pobedili. I stalno nas upozoravaju, nemojte da pričate protiv FIFA ili UEFA, svejedno, jer to nije dobro za naš fudbal. I mi ćutimo. E, ja neću više da ćutim. Igrao sam 17 godina i na preko 700 utakmica pod okriljem UEFA, a dobio sam jedan crveni karton, u stvari drugi žuti. Poštovao sam sve institucije, a za 13 godina staža u 'A' reprezentaciji nikada nismo imali tretman koji zaslužujemo. Boga smo molili da nam sudije sviraju pošteno," kaže rekorder po broju nastupa za nacionalni tim za Večernje novosti.

Milošević je ubeđen da nema mogućnosti da bude kažnjen.

"Ja sam prestao da igram fudbal, nisam ni fukcioner u FS Srbije. Ne mogu da me kazne," završio je Savo Milošević.


B92
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Radomir leti u ponedeljak?!

antic-v.jpg

Radomir Antić ostaje selektor fudbalske reprezentacije Srbije, ali samo do ponedeljka, za kada je zakazana sednica Odbora za hitna pitanja.

Naime, javnost u Srbiji je očekivala da će saga o srpskom selektoru biti završena juče, za kada, po nekim nagoveštajima, jeste bio zakazan sastanak prvih ljudi FSS-a, ali od toga ništa nije bilo.
- Nikakav sastanak nismo imali. Bavio sam se nekim drugim, privrednim stvarima. O Antiću niko u FS Srbije nije pričao. Sredinom sledeće nedelje, imaćemo sednicu Izvršnog odbora, na kojoj ćemo razgovarati o stanju u kome smo i o svim aktuelnim pitanjima. Pre toga, Odbor za hitna pitanja pripremiće sav materijal za tu sednicu - kategoričan je bio Karadžić.
Međutim, da su Antiću dani na klupi „orlova“ odbrojani već sa remijem protiv Slovenije u Beogradu (1:1), u razgovoru za „Alo!“ indirektno je potvrdio jedan od visokih funkcionera FSS-a.

.banner_text_link { text-align: right; }.banner_text_link a { font-size: 12px; color: rgb(204, 204, 204); }.banner_text_link a span { font-size: 10px; }.banner_text_link a:hover { color: rgb(102, 102, 102); } - Možda i pre sledeće nedelje budemo morali da menjamo nešto, jer ovako više ne ide. U reprezentaciji se ne zna ko kosi, a ko vodu nosi. Protiv Farskih Ostrva i Slovenije do samog početka meča nismo znali ko zamenjuje Antića. Pisalo se i pričalo da je to Aleksandar Janković, a onda odjednom Rešad Kunovac. Imam utisak da ni pola igrača ne zna gde da gleda kad im trebaju instrukcije. Igra iz oba meča je pokazala da komunikacija iz lože, preko klupe, do terena nije dobra. To je jasan znak da nešto treba da se menja.
Nezvanično, na Terazijama se već pominju imena potencijalnih selektora. Prvi pik je Vladimir Petrović Pižon, ali on o toj temi ne želi da priča. Sreća u nesreći je da je sledeći meč reprezentacije tek 8. oktobra, protiv Estonije u Beogradu, pa će FSS imati dovoljno vremena da napravi pravi odabir ukoliko bude bilo potrebno.

ANTIĆ: U bolnici sam!

Juče smo kontaktirali sa selektorom Radomirom Antićem, ali nikakav komentar o aktuelnoj situaciju nismo dobili.
- U bolnici sam trenutno, pozovite me kasnije - rekao nam je Antić oko podneva, a posle se nije javljao na telefon.


Alo novine
 
Natrag
Top