FK Crvena Zvezda

Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
1.146
Zvezda od Rusa dobija milion evra za pojačanja

Funkcioneri Crvene zvezde Ivan Adžić i Andrija Kleut zadovoljni su se vratili iz Rusije nakon što su imali sastanak sa čelnicima "Gazproma".
61574_gazpromistok01-blic-aleksandar-dimitrijevic_f.jpg

Sponzor crveno-belih je, kako javlja Sportski žurnal, obećao da će Zvezdi dati milion evra za zimski prelazni rok, što bi Robertu Prosinečkom bilo sasvim dovoljno za pojačanja.

Nije tajna da su prvi "pikovi" crveno-belih Kornel Salata, Mario Božić i Vladimir Volkov mada ne bi trebalo da čudi ako se na krajnji spisak novih imena uvuče još neko.

Božić je najbliži Zvezdi, a njegovo obeštećenje je 200.000 evra.
"Sedim u Loznici, na odmoru sam. Nestrpljivo čekam poziv, ostvariću san", rekao je Božić.

Što se Salate tiče, Slovan je pokušao da ga pošalje u Vislu na pozajmicu, ali on ne želi u Poljsku, što takođe odgovara Zvezdi.
Najteže će biti dovesti Volkova, pošto moldavski Šerif nije spreman da snižava cenu koliko bi klub sa Marakane voleo.

Izvor:Blic
 
Član
Učlanjen(a)
02.10.2009
Poruka
5
Traže milion za Isaha, a nude 600 000 Slovacima za Božića i Salatu, gde je tu logika? Još bi i Volkova hteli maletene za džabe. Previše se pažnje posvećuje ovoj trojici, kao da je titula zagarantovana ako oni dođu. Vidim da je još jedan novopečeni reprezentativac (sa jednom utakmicom u nogama za državni tim) na meti, tako da se tradicija gomilanja igrača nastavlja i ove zime.
Nadam se da će prva dvojica pojačanja zaista biti pojačanja jer Zvezdi fale kreativci ukoliko želi da napadne titulu. Naravno, tim mora da ojača na svim pozicijama, ali Zvezdi je u prošloj polusezoni falila kreativnost na sredini, kao i taj drugi napadač uz Kaluđerovića.
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Andrija Kaluđerović – golgeter iz Njegoša

Lovćenac, Bačka Topola, Stara Karaburma, Banjica, a od letos Marakana. Stepenik po stepenik, Andrija Kaluđerović krči put ka zvezdama.

Foto_M_RASIC00015.jpg


Iako je prevalio već mnogo, boreći se sa usponima i padovima, hvalospevima, ali i osporavanjima, ne misli da se zadovolji postignutim. Golovi u crveno–belom dresu protekle jeseni, često u presudnim trenucima, šta više, potvrdili su da Kaluđerović izrasta u vrhunskog golgetera. Dokazujući se iz meča u meč, 23–godišnji napadač ne krije da posle Crvene zvezde sanja da zaigra za Orlove, takođe i u nekoj od najjačih liga Evrope.
A, sve je počelo u dvorištu porodične kuće u Lovćencu. Andrija je u njemu načinio prve korake, životne, ali i fudbalske.
Idući ulicom Borisa Kidriča prema kući u kojoj je odrastao, napadač Zvezde se vratio u detinjstvo i period pre selidbe sa roditeljima u Bačku Topolu.
– Ovde je nekad sve vrvelo od dece, a sada kao što vidite nikog ne možete da sretnete – pokazivao je Kaluđerović rukom na pustu ulicu sa ušorenim prizemnim kućama, kojoj se gotovo nije video kraj.

Foto_M_RASIC00027.jpg


Uz baku Mariju, ali i baku Stanku napadač crveno–belih je i rastao, jer se deda i ne seća. Jedan je umro dok se još nije rodio, a drugi kad je napunio tek drugu godinu. Imao je, međutim, sreću da su kuće baki na samo desetak metara jedna od druge. Dele ih, praktično, ulica i jedno komšijsko dvorište. – Od prvog dana se znalo da će Andrija biti fudbaler. Samo je jurio za loptom – tvrdi baka Stanka, koju smo prekinuli u odmoru – Vukota je potpuno drugačiji, on je zbog njega počeo da trenira… Ne mogu da kažem da je bio previše nestašan, već živahan, pa smo imali dosta problema sa komšijama. Sva sreća da nije bilo prozora sa njihove strane, ipak, smetalo im je lupanje lopte.
Od starog društva, međutim, nikog nismo sreli. Drugova iz detinjstva sad gotovo da nema.
– Svi su u većim gradovima. U Topoli, Subotici, Novom Sadu, Beogradu… Retko se srećemo, ali sam ih zato sve pozvao na moju svadbu. Bilo mi je drago što smo se svi okupili ponovo… – istakao je Kaluđerović, vodeći nas ka terenu FK „Njegoš“ u Lovćencu, gde je praktično zakoračio u svet fudbala.
Kapija stadiona je bila zaključana, pa nismo uspeli da provirimo…
– Počeo sam da treniram sa sedam–osam godina. Fudbal je ovde bio jedina mogućnost, a ja sam ga i najviše voleo. Pretpostavljam da znate, na istom terenu je, počeo i Radovan Krivokapić, koji je pre mene nosio dres Crvene zvezde, a sada igra na Kipru.

Foto_M_RASIC00018.jpg


Lovćenac je, ipak, bio samo početna stanica, jer Kaluđerović u njemu nije dugo igrao. Kad je imao deset godina preselio u Bačku Topolu. – Roditelji su zbog posla morali u veći grad. Iako je udaljen 20–tak kilometara bilo bi naporno da svaki dan putuju, pa smo se preselili kad sam završio treći razred osnovne škole.
U mlađim selekcijama AIK–a omalenog napadača su zapazili skauti OFK Beograda.
– Zahvaljujući Zvezdanu Terziću, koji je rodom iz Topole, OFK Beograd je bio nekako logičan put za svakog talentovanog igrača odavde. U osmom razredu pozvan sam na zimske pripreme, zadovoljio posle šest meseci. Kad sam završio osnovu školu, prešao sam u OFK Beograd.
Stasao je u generaciji sa kumom Šaranovim, Rajkovićem, Simčevićem, Kasalicom, Anteljom… Međutim, u jednom momentu našao se u drugom planu. Na Karaburmi su, izgleda, loše procenili.
– Na početku sam bio talentovan, na kraju očigledno da nisam, kad su me olako pustili u Rad. Ne znam zbog čega, ali dali su šansu drugim igračima. Verovatno su mislili da od mene neće biti ništa. Ja nisam mislio tako! Odlučio sam da krenem drugim putem…

Foto_M_RASIC00071.jpg


Inat, ali i odlazak u Rad, na kraju su dali rezultat. – Prelazak u Rad mi je jedan od najboljih poteza u karijeri. Na Banjici sam se afirmisao, zbog čega ljudima iz kluba dugujem veliku zahvalnost. Bila je stepenik ka Crvenoj zvezdi, najvećem klubu u Srbiji. U mom slučaju, kao što vidite, sve ima nekakav logičan sled. Nisam preskakao razrede. Posle Zvezde, bože zdravlja, nastaviću karijeru u nekom velikom klubu iz inostranstva.
Na Marakani je, zasad, veoma zadovoljan. Za kratko vreme stekao je simpatije navijača i postao gotovo nezamenjiv u timu Crvene zvezde. Ove zime je, uostalom, označen kao jedan od igrača koji u ovom momentu nisu na prodaju!
– Iskreno, nisam očekivao da će me tako dobro krenuti u Zvezdi. Za protekla tri meseca je sve onako kako sam zamišljao. Jedino što na pauzi nismo prvi, ali imamo vremena na proleće da sve nadoknadimo. Učinićemo sve da donesemo trofeje na Marakanu.
I brat vrlo talentovan

Sve vreme obilaska početnih stanica u karijeri Andrije Kaluđerovića pratio nas je njegov deset godina mlađi brat Vukota, koji je krenuo stopama napadača crveno–belih. Trenira u mlađim kategorijama Bačke Topole.
– Brat mi je, naravno, idol – ne krije Vukota.
A, da ima talenat potvrdio je Vladimir Pavićević, nekadašnji kapiten prvog tima AIK–a u vreme dok je Andrija igrao za mlađe selekcije tog kluba. Sreli smo ga, naravno, na stadionu u Topoli.
– Andrija je odličan igrač, ali upamtite Vukotu. To će biti igračina – poručio je Pavićević.

Ostaje na marakani

Ranko Stojić je zbog neizmirenih obaveza Zvezde najavio mogućnost da se Kaluđerović ove zime vrati u Rad.
– Verujem da do toga neće doći. Predsednik Lukić je, uostalom, na novogodišnjem koktelu uputio jasnu poruku, tako da ostajem na Marakani.

Kad treba menja pelene

Napadač crveno–belih je od prošle godine u braku sa poznatom voditeljkom Milicom, jednim od zaštitnih lica TV Avala, prepoznatljivoj po emisiji „Milica na kvadrat“, sa kojom ima sedmomesečnog sina Luku.

Foto_M_RASIC00049.jpg


Iako ima tek 23 godine, napadač Zvezde ne krije da uživa u roditeljstvu.

– Ništa mi nije teško. Ni da menjam pelene, kad zatreba – priznaje Kaluđerović.– Oni su mi sad najveća podrška i nikad se ne odvajamo. Osim kad sam u karantinu.

Sportski zurnal
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Prosinečki: Rad, red i disciplina!

Fudbaleri Crvene zvezde počeli su pripreme za prolećni deo sezone, a na prvoj prozivci novog trenera Roberta Prosinečkog pojavila su se 33 igrača.
Poruka je svaki put ista. Rad, red i disciplina – izjavio je trener crveno–belihi zatim nastavio:

foto_V_Markovic00120.jpg




– Za mene je ovo sada najlakši deo, konačno počinjemo da radimo, da se uigravamo i fizički pripremimo. Svi igrači imaju šansu da se nametnu, da se upoznaju sa mojom vizijom, ali neće im biti lako, jer zahtevam naporan rad. Ali, verujem u sve njih. Ipak su svi oni fudbaleri Crvene zvezde.

foto_V_Markovic00016.jpg


Prvi trening propustili su Aval Isah i novi napadač Kristijano Borha, koji će se ekipi pridružiti u naredna dva dana, kao i Milan Vilotić, koji je na pregledima u Bolonji. Uskoro bi Prosinečkom na raspolaganje mogli da se stave još neki fudbaleri, pošto uprava Zvezde pokušava da dogovori dolaske Marija Božića i Kornela Salate iz Slovana.

Trebalo bi da do polaska na pripreme u Budvi 17. januara ekipa bude kompletirana – rekao je sportski direktor Ivan Adžić.

foto_V_Markovic00135.jpg


Zvezda će u Crnoj Gori trenirati do 27. januara, a drugi deo priprema odradiće u turskoj Antaliji. Sezona u Super ligi nastaviće se 27. februara. Predsednik Zvezde Vladan Lukić igračima je poželeo da ih zaobiđu povrede kako bi mogli valjano da se spreme za drugi deo sezone u kojem će crveno-beli pokušati da nadoknade zaostatak od pet bodova za večitim rivalom Partizanom. Zvezda i crno–beli biće rivali i u polufinalu nacionalnog Kupa.

foto_V_Markovic00145.jpg


Osnovno je da se dobro pripremimo, a što se tiče same sezone…neka teren priča za nas – istakao je Lukić.

foto_V_Markovic00186.jpg


foto_V_Markovic00189.jpg


foto_V_Markovic00267.jpg


foto_V_Markovic00278.jpg


Prvi trening Zvezde sa Prosinečkim na mestu trenera bio je otvoren za javnost prvih 20 minuta, a na pomoćnom terenu bili su prisutni navijači kao i brojne novinarske ekipe iz Srbije i Hrvatske.

Sportski zurnal
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
1.146
IN MEMORIAM: Бора Костић





Легендарни Звездин бомбардер Бора Костић, преминуо је после дуге и тешке болести у 81. години. Био је изразити левак, страх и трепет за многе голмане широм света, укључујући и легендарног Лава Јашина, коме је „поцепао мрежу“ са више од тридесет метара.
У црвено-белом дресу одиграо је 580 утакмица (само је Џајић испред њега и то за само седам мечева), али зато је неприксоновен када су у питању голови – постигао је невероватних 537 погодака, док је други на вечној листи Коста Томашевић постигао 372 гола. Уједно, са 158 првенствених голова трећи је најбољи стрелац у историји, иза Слободана Сантрача (218) и Душана Бајевића (164).




За репрезентацију СФРЈ Бора је одиграо 33 утакмице, постигао је 26 голова, а био је и капитен тима који је 1960. године играо у финалу ЕП у Паризу, а исте године освојио је олимпијско злато у Риму. Иако није вођена прецизна статистика сви су уверени да је постигао више од 1.000 голова.




Бора је рођен 14. јуна 1930. године у Обреновцу, а као седамнаестогодишњак дебитовао је за први тим локалног Радничког. Као велики таленат већ са 20 година преселио се у Црвену звезду, али није одмах показао сав потенцијал. Готово три године провео је на клупи, али када је коначно добио шансу постао је незамењив члан стартне поставе и допринео је освајању четири шампионске титуле (1956, 1957, 1959, 1960) и три Купа Маршала Тита (1958, 1959, 1964).

Ушао је у историју и као члан генерације која је освојила прву дуплу круну у историји Црвене звезде (1959). Од многих његових голова неки ће заувек остати упамћени као историјски, свакако, највише погодак против Динама из Москве 1959. године, када је Јашину дао гол из слободног ударца са 35 метара, такође, остаће запамћено да је против Загреба 1956. године дао шест голова (7:2), али и да је против Локомотиве из Софије (4:4) дао сва четири гола.
Лета 1961. године добио је посебну дозволу тадашње Власти и каријеру наставио у италијанској Вићенци. Али, није имао среће, доживео је две тешке повреде и после само седам одиграних утакмица већ следеће године вратио се на Маракану.
Остао је све до 1966. године када је отишао у Америку, у Сент Луис, где је и одиграо последњу сезону. После тога посветио се тренерској каријери.
Време и место сахране биће накнадно објављени.


Маравић: Бора је био грандиозан човек




Душан Маравић, саиграч Боре Костића у Црвеној звезди и репрезентацији Југославије, бираним речима говори о преминулом пријатељу:
- Већ неколико година, на жалост, тешко се борио са болешћу. Уплакана Борина супруга Мирјам ми је јавила да је преминуо, отишао је грандиозан човек!
Обојица су били чланови прве генерације Црвене звезде која је освојила дуплу круну.
- Било је дивно играти поред Боре, Шекуларца…Костић је био, у сваком смислу речи, легенда Црвене звезде. Клуб је био коректан према њему, сећам се да једини није морао да се учлани у Савез комуниста…
Костић је рођен у Обреновцу, Маравић се добро сећа његових првих година на Маракани.
- Увек је био скроман, имао је тешко детињство. Волео сам да га зовем Ђиђи Рива, обојица су били левоноги бомбардери. Сећам се да је по одласку из Звезде у Вићенцу сломио ногу већ на другој утакмици против Интера. Вратио се у вољени клуб и наставио добро да игра.
Тихим гласом г. Маравић је закључио излагање о Костићу:
- Нисам га обилазио у последње време, пошто се болест распламсала. Жалим за одласком сјајног човека.

ТАКО ЈЕ ГОВОРИО БОРА…
- Лопта у противничкој мрежи било је моје највеће спортско задовољство…
- И кад постигнем гол на „два голића“ радујем се…
- У време кад сам играо живело се за дерби, чекао се месецима…
- Могли смо да будемо прваци са десет бодова предности, али ако нисмо тукли Партизан задовољство није било потпуно…
- Дуго сам се у Звезди сретао са две изванредне генерације Партизана. У првој су били Бобек, Чајковски и Михајловић, а у другој Шошкић, Јусуфи, Галић…
- Највише сам волео да ме чува Миладиновић. Био је изванредан на терену: јак, брз, оштар. Многи наши дуели, међутим, завршавали су се мојим победама…
- За четири дана 1958. године дао сам четири гола Партизану. Победили смо их и у првенству и у купу са по 2:0…


Извор:Спортски журнал
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Veliki covek i fudbaler. Ljudina. Najbolji strelac Zvezde svih vremena. Legenda, slava mu.

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Hiljadu utakmica i hiljadu golova!

Iz obrenovačkog Radničkog, 20-godišnji Bora Kostić stigao je davne 1950. u Crvenu zvezdu sa reputacijom odličnog strelca, ali je čitave tri sezone čekao na mesto prvotimca. Tek kada je stručni štab crveno-belih utvrdio da snažni momak na svakoj utakmici trese protivničke mreže, debitovao je za prvi tim.
Pre toga, bio je tri godine prvotimac obrenovačkog Radničkog i u klupskoj upravi trudili su se svim silama da ga zadrže da ne pređe u Beograd.

bora-kostic.jpg


U Crvenoj zvezdi proveo je 14 godina u dresu prvotimca, odigrao 580 zvaničnih (ukupno oko hiljadu) i dao 539 golova. To je i danas klupski rekord.
Bio je pet puta član ekipe državnih prvaka (1956, 1957, 1959, 1960, 1964), tri puta se slikao sa peharom maršala Tita u Kupu Jugoslavije.

Najubojitiji strelac

Izraziti levak, ubojita leva polutka i centarfor, sa 158 golova dugo je bio treći na listi najefikasnijih strelaca nacionalnog prvenstva (prvi Santrač 218, drugi Bajević 164). Bio je dva puta najefikasniji strelac prvenstva (1958/59 - 25 golova, 1959/60 – 19 pogodaka). Na kraju igračke karijere, statističari su izračunali da je dao više od hiljadu golova!
Igrao je jednom za B reprezentaciju i 33 puta za državni A tim i postigao 26 golova. Debitovao je 9. septembra 1956. u prijateljskom susretu sa Indonezijom i tom prilikom postigao prvi gol. Oproštajnu utakmicu odigrao je 23. juna 1964. protiv Selekcije UEFA (2:7), za postradale od zemljotresa u Skoplju. Bio je kapiten reprezentacije.
U finalu Kupa nacija 1960. u Parizu bio je jedan od najzapaženijih kada su „plavi“ osvojili drugo mesto (u finalu su poraženi od SSSR – 1:2 posle produžetaka) i član olimpijske reprezentacije – osvajača zlatne medalje na Igrama u Rimu 1960.
Bavio se trenerskim poslom, dugo je bio u stručnim štabovima Crvene zvezde.
Igrao je za Lanerosi iz Vićence. Samo sedam utakmica, jer se dva puta teže povredio. Grubi italijanski bekovi su dobro znali s kim imaju posla i osujećivali su svaki njegov pokušaj da se domogne lopte… Vratio se u zemlju, oporavio i posle toga još pet sezona nosio dres Crvene zvezde u periodu 1962-1966. Među ljubiteljima fudbala važio je kao jedini dostojni nastavljač tradicije čuvenog Moše Marjanovića.
Nekoliko njegovih utakmica ostalo je u živom sećanju ljubiteljima fudbala.

Mat Jasinu sa 35 metara

Svojevremeno najboljem golmanu sveta, Rusu Lavu Jašinu, dao je 23. oktobra 1963. na utakmici Crvene zvezde sa moskovskim Dinamom (4:1) gol sa 35 metara! To je zabeležila celokupna sportska javnost sveta.
Kada se Jašin 1971. u maju oprostio od aktivnog igranja na utakmici u Moskvi protiv svetske selekcije (2:2), na konferenciji za štampu prisetio se toga gola.
Piscu ovih redova, posle utakmice, rekao je:
Pozdravite moga dragog prijatelja Boru Kostića. Njegov gol umalo mi nije upropastio karijeru najboljeg golmana sveta! Šalim se, prenesite da mu želim dug život i uspešnu trenersku karijeru.
Zanimljivo je da je Bora, u polufinalu Dunavskog kupa protiv Lokomotive u Sofiji (4:4) postigao sva četiri gola, a na prvenstvenoj utakmici Crvena zvezda – Zagreb (1956) kada je bilo 7:2, čak šest pogodaka. Takav je bio Bora Kostić. Uzme loptu i odmah zatrese protivničku mrežu. To je malo ko mogao.

Uvredio ga ponedeljnik

Kada je u maju 1995. godine internacionala Viktor Ponedeljnik evocirao uspomene na utakmicu sa Jugoslovenima u Kupu nacija u Parizu na Parku prinčeva, izneo je dve prilično neuverljive tvrdnje. Da su „plavi“ igrali grubo i da su kidisali na sovjetske reprezentativce, jer im je predsednik Tito obećao stanove, automobile i velike novčane nagrade ako pobede.
Bora Kostić se osetio pobuđenim da pobije te tvrdnje, pa je u intervjuu „Sportskom žurnalu” 27. maja 1995. izjavio:
Rusi su na toj utakmici načinili više od sto faulova i to najbolje govori ko je koga tukao. Pamtim da nam nisu dozvoljavali da pređemo centar. Kao i ostali naši igrači dobio sam žestoke batine od njihove odbrane. Nismo smeli da uzvratimo, jer nam je pre utakmice rečeno da su nam Rusi, sada, prijatelji.
Reče tom prilikom da Tito nije dao nikakvo obećanje, jer ga fudbal nije mnogo interesovao, pa nije ni znao šta se događalo u Parizu.
Od nagrada, dobili smo u Parizu dvostruki džeparac, tada je iznosio dva dolara dnevno. Ali, nas pare nisu interesovale i ja sam dugo posle toga tugovao što nismo osvojili naslov prvaka Evrope, jer bili smo bolji u svemu, izuzev za taj jedan gol viška, postignut iz sumnjive ofsajd pozicije.
Bora Kostić, poznatiji kao topdžija jugoslovenskog fudbala ostao je u sećanju kao primer sjajnog sportiste. Svima drag. Bata Bora.
Preminuo je u 81. godini, poštovan od svih prijatelja sporta.

Saucesce Martinkovica

U utorak se redakciji „Žurnala” javio Jovan Mratinković Jove (79). Igrao je u 34 kluba, a trenirao 33, poznat na prostorima bivše SFRJ i Autralije.​
Potresla me je Borina smrt. Porodici legende izražavam najdublje saučešće – ostao je dosledan sebi Mratinković.

Sportski zurnal
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
1.146
Одржана комеморација Чика Бори



Комеморација поводом смрти прослављеног фудбалера Црвене звезде Боривоја Костића одржана је Маракани.
Комеморацији су присуствовали чланови породице, управа Звезде, многи фудбалски радници из домаћих клубова, Фудбалског савеза и некадашњи и садашњи играчи Звезде.
Председник Скупштине Црвене звезде Светозар Мијаиловић рекао је да је Бора Костић био права звездина звезда, иако није формално проглашен.
Бора је био златна левица Црвене звезде и репрезентације. Са правом су голмани страховали од његовог ударца. Био је добар човек, поштован, цењени тренер и васпитач. Његово име биће уткано у клуб – рекао је Мијаиловић.
Бивши фудбалер Звезде Драгослав Шекуларац једва је задржавао сузе говорећи о бившем саиграчу, захваливши му што је од њега направио цењеног играча.
Сви знамо да је Бора био добар човек, супруг и отац и велики голгетер. Био је изванредан играч, знао је да се нађе у доброј позицији и није често промашивао. Његови голови подигли су мој углед код фудбалера. Он је ушао у историју Звезде, српског и југословенског фудбала – рекао је Шекуларац.
Костић је одиграо укупно 580 утакмица за Звезду и постигао 539 голова. Освојио је четири шампионске титуле и три Купа и један је од најбољих стрелаца свих времена на просторима бивше Југославије.
Када у неким утакмицама пред крај нисмо успели да постигнемо гол, ја и саиграчи смо падали на 20 метара од гола, пошто смо знали да ће Бора из два, три слободна ударца постићи погодак. Дати 500 голова није мала ствар. – додао је он.
Костић је дебитовао за репрезентацију у септембру 1956. године и одиграо 33 утакмице и постигао 36 голова. Са државним тимом освојио је златну олимпијску медаљу 1960. године у Риму и исте године сребро на Купу нација.
Бивши фудбалер црвено-белих Владимир Поповић оценио је да Костићеви наступи и резултати нису потпуно поштовани у земљи и подсетио на његове чувене голове током каријере, када је био двоструки стрелац против Ботафога, а на утакмици против Динама из Москве дао је гол са више од 30 метара славном голману Лаву Јашину.
Бора одлази у легенду, наша златна левица, неупоредиви бомбардер, творац победа и трофеја. Можда тек сада спознајемо сву величину Боре Костића – рекао је он.
Костић је умро 10. јануара ове године у 81. години после дуге и тешке болести. Опело ће бити обављено у 15 сати у капели на Новом гробљу у Београду, а сахрана пола сата касније.


Извор:Спортски журнал
 
Natrag
Top