FK Crvena Zvezda

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Prosinečki: U Zvezdi je grozno stanje, sedam meseci nismo primili p

Prosinečki: U Zvezdi je grozno stanje, sedam meseci nismo primili platu

sportal.rs



00081837.jpg

Prosinečki: U Zvezdi je grozno stanje, sedam meseci nismo primili platu

Bivši trener Crvene zvezde Robert Prosinečki je u intervjuu za hrvatski Jutanji list otvorio dušu. Priznao je, doduše, ono što svi već znaju, da je klub sa "Marakane" u teškom finansijskom stanju, da je po napuštanju crveno-belih dobio ponudu Kameruna i bundesligaša Duizburga, da bi jednog dana mogao da se vrati u Beograd, ali u Dinamo nikada, kao i to da Zvezda ima tim za Ligu šampiona, ukoliko ekipa ostane na okupu.

Najpre je, naravno, otkrio razloge odlaska iz kluba.

- Nije puklo u tom času, dugo sam razmišljao o odlasku. Situacija u Zvezdi već duže vreme ne valja, nisam više mogao da izdržim stalne pretnje štrajkom. Klub je u groznom stanju, već sedam meseci niko od 215 zaposlenih nije primio platu. Šest meseci pokušavam da motivišem igrače, u tih šest meseci smo dobili skoro sve utakmice, a bez ikakve nadoknade. Klub će vrlo teško stati na noge u finansijskom smislu, iako je glavni sponzor Gazprom, firma koja je prošlu godinu završila sa plusom od četiri milijarde dolara. Ali, Zvezdi ne daju pare. Iako je ceo stadion tražio da ostanem, nisam više mogao, "pukao" sam - rekao je Prosinečki za Jutarnji list.

Prosinečki je vrlo emotivno doživeo odlazak iz Zvezde. Obrazložio je suze na oproštaju.

- Suze? Je.. ga, Zvezda je moj klub. Sve igrače sam uglavnom ja doveo, neke i afirmisao. Ova Zvezdina ekipa ima veliku budućnost. Potvrdili su to protiv Bordoa. Ako ih ne razjure, za dve ili tri godine to će biti velika ekipa, koja će ući u Ligu šampiona.

Legenda crveno-belih kaže da bi jednog dana možda mogao da se vrati na "Marakanu", ali nikako i u Dinamo.

- Iz Dinama su me oterali, a iz Zvezde sam otišao svojom voljom. To je velika razlika. Možemo li napraviti jedan intervju bez pitanja o Dinamu? Dinamo je moja prošlost, a iz Zvezde sam otišao, jer je postalo neizdrživo. U Dinamu su mi pokazali vrata i rekli - idi, ne trebaš nam, dok je u Zvezdi ceo stadion skandirao - ostani! To su dva različita rastanka... Što se povratka tiče, u Dinamo sasvim sigurno nikad više, dok u Zvezdi nisam zatvorio vrata. Ne želim da se vratim u klub gde sam dvaput izigran, gde sam doživljavao poniženja. Iako se kaže "nikad ne reci nikad", kada je Dinamo u pitanju - nikad više!

Zajednička karakteristika rastanka sa zagrebačkim i sa beogradskim klubom je novac koji mu nije isplaćen.

- Dugovi su moja sudbina. Bilo gde da dođem, na kraju se završi ili sudskom tužbom, ili ne dobijem ni lipe. Uvek su neki repovi, iako se nadam da sa Zvezdom neće završiti kao sa Dinamom, otpisivanjem duga - istakao je Prosinečki.

Doskorašnjeg stratega crveno-belih zaintrigirala je ponuda iz Afrike koju i dalje ima na stolu.

- Privlači me Kamerun, reprezentacija sa izuzetnom tradicijom, koja već nekoliko godina stagnira, ali ima izuzetnu perspektivu. Naravno, najvažniji posao selektora je nagovoriti Samjuela Etoa da se vrati u reprezentaciju. Vrlo su ambiciozni uoči Afričkog kupa nacija, a nadaju se i plasmanu na Svetsko prvenstvo. Ipak, moram da razmislim, dali su mi rok do petog septembra - otkrio je bivši trener crveno-belih za hrvatski Jutarnji list.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Zvezdaši izabrali najbolji tim u poslednjih 20 godina: Od Milojević

Zvezdaši izabrali najbolji tim u poslednjih 20 godina: Od Milojevića do Perice i Žigića!

Blic



Na internet forumu navijača Crvene zvezde "Redstarbelgrade.info" izabran je najbolji tim ovog kluba u poslednje dve decenije.

219478_delije-spartak-m-metlas_f.jpg


Idealan tim Crvene zvezde od 1992. do 2012. izgledao bi ovako: Zvonko Milojević, Bratislav Živković, Aleksandar Luković, Nemanja Vidić, Goran Bunjevčević, Dejan Stanković, Dejan Rambo Petković, Boško Janković, Perica Ognjenović, Nikola Žigić i Darko Kovačević. Za trenera je izabran Slavoljub Muslin.


Tim je napravljen u okviru formacije 4-4-2 a u njemu osim golmana Zvonka Milojevića nema onih koji su se dokopali Kupa šampiona i titule u Tokiju.





 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Babalj prvencem sprečio poraz Zvezde od Sopota

Babalj prvencem sprečio poraz Zvezde od Sopota

Blic



Fudbaleri Crvene zvezde koji nisu imali reprezentativne obaveze remizirali su na domaćem pomoćnom terenu prijateljsku utakmicu protiv ekipe Sopota sa 1:1.

256059_zvezdakrsko01_f.jpg


Na pomoćnom terenu Zvezdinog stadiona, rezultat je nakon 90 minuta glasio 1:1‚ a golove su postigli Babalj za Crvenu zvezdu i Simić za Sopot.

Sopot je nakon prvih 45 minuta imao prednost od jednog gola, koji je postignut nakon kornera, a najviši u skoku bio je štoper Simić.

Gol za remi je došao u prvom minutu nastavka. Letnje pojačanje Eli Babalj je uštopovao loptu na šest metara od gola i preciznim udarcem doneo svojoj ekipi izjednačenje.

Mogao je Babalj da donese Zvezdi i pobedu u ovom prijateljskom meču, ali mu je nedostajalo koncetracije u završnici napada.

Crvena zvezda je nastupila u sledećem sastavu: Bajković, Mikić, Krneta, Spajić, Nenadić, Šakić, Milijaš, Vešović, Mirić, Mijatović, Babalj.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Štrajka i definitivno neće biti, zaposlenima u Zvezdi konačno ispla

Štrajka i definitivno neće biti, zaposlenima u Zvezdi konačno isplaćena plata

Blic



Zaposleni u fudbalskom klubu Crvenoj zvezdi dobili su jednu od šest zakasnelih plata, čime je uprava ispunila prošlonedeljno obećanje koje je dala posle pretnje štrajkom.

238942_marakana01-blic-andrej-isakovic_f.jpg


Na Marakani su članovi Zvezdine Radne zajednice poručili rukovodstvu da će stupiti u štrajk ako ne bude nikakve uplate iako je kasnilo šest plata, a čelnici crveno-belih su sa dve finansijske intervencije uspeli su da smire situaciju.


Najpre je zaposlenima isplaćeno po 20.000 dinara, više kao interventa pomoć, a potom i jedna cela plata.

"Ispunili smo obećanje, uplaćena je plata kompletnoj Radnoj zajednici", rekao je za "Sportski žurnal" Stefan Pantović, vršilac dužnosti generalnog sekretara FK Crvena zvezda.





 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Zvezdi četiri miliona evra od Gasproma, Rusi će kontrolisati gde id

Zvezdi četiri miliona evra od Gasproma, Rusi će kontrolisati gde ide novac

Blic



Sportsko društvo Crvena zvezda, na čijem je čelu Petar Škundrić postiglo je dogovor sa ruskim gigantom Gaspromom oko povećanja sponzorstva crveno-belima, koji bi od ove godine dobijali četiri a ne 2,3 miliona evra koliko je do sada iznosila finansijska pomoć.

278288_61574gazpromistok01blicaleksandardimitrijevicf_f.jpg


Rusi su pristali na povećanje novca na osnovu poverenja i dobrih odnosa sa Škudrićem a sav priliv ići će preko Sportskog društva.


Gasprom je insistirao da se novac usmerava prvenstveno na izmirenje dugovanja prema igračima i zaposlenima u klubu, a onda i na razvoj Omladinske škole Crvene zvezde koju je uprava, iako je i to bio deo dogovora sa Rusima, u prethodnom periodu zapostavila.

Naime, Gasprom je insistirao da 23 odsto od prethodnih 2,3 miliona evra bude na raspolaganju Omladinskoj školi, što nije bio slučaj.

Zato su ljudi iz ove kompanije sada naglasili da će kontrolisati gde ide novac, odnosno da li je podmladak kluba finansijski na nogama ili ne.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
FKCZ: Ne dugujemo 62 miliona

FKCZ: Ne dugujemo 62 miliona

IZVOR. B92, ZVANIČNI SAJT



Fudbalski klub Crvena zvezda oglasio se saopštenjem povodom pisanja beogradskih medija da je dug ’crveno-belih’ u ovom trenutku 62 miliona evra.



902222856507ecda1370ac343865605_orig.jpg


Iz Ljutice Bogdana su najavili da će ceo slučaj biti rešen na sudu, ali se u saopštenju, međutim, ne navodi tačan iznos duga.
Takođe, u saopštenju se kaže da klub nije dizao kredite i da ne duguje novac pojedinim menadžerima.

„FK Crvena zvezda duže vreme ne reaguje na pisanja u medijima o klubu. Svesni smo da ćemo kao najveći klub uvek biti zanimljivi medijima i da će mnogi na nama želeti da prave tiraž. Pored toga, imamo toleranciju za slobodu štampe. Nažalost, taj tekst je pun neistina do te mere da ne možemo da ih prećutimo i predstavlja pravu zloupotrebu slobode medija“.

„Razlog više za naše nezadovoljstvo i razočaranje leži u tome što se niko nije obratio klubu ni za komentar odnosno dao priliku za ispravimo netačne navode u tekstu što samo dodatno potvrđuje da je u pitanju zla namera“.

„Neistina je da FK Crvena zvezda duguje Unicredit banci 5 miliona evra jer ovoj banci ne dugujemo ni dinar. Neistina je da FK Crvena zvezda duguje OTP banci 4 miliona evra jer ovoj banci ne dugujemo ni dinar, a klub nikada u svojoj istoriji od OTP banke nije uzeo kredit. Neistina je da je Crvena zvezda pozajmila od menadžera Falija Ramadanija 700 hiljada evra, a da mora da vrati milion evra. Neistina je da Crvena zvezda duguje poslovnim bankama 33 miliona evra jer taj dug nije ni približno toliko. Neistina je da su dugovanja kluba prema Novoj Agrobanci i Marfin banci 18,5 miliona evra jer je ta suma više nego duplo manja. Neistina je da Crvena zvezda duguje 62 miliona evra“.

„Istina je da Crvena zvezda u prvom timu ima 16 seniorskih i mladih reprezentativaca čija se vrednost već sada meri desetinama miliona evra tako da je to osnovni razlog zbog čega se Zvezda nalazi na udaru. Postoje menadžeri koji bi da utiču na te transfere jer osim nekoliko slučajeva, većih transfera u narednim godinama u srpskom fudbalu neće biti“.

„Istina je da smo se kao klub odrekli ovog leta 11,5 miliona evra prihoda od transfera fudbalera kako bi smo sačuvali tim koji može da bude konkurentan za titulu i koji će vredeti više do kraja sezone. Istina je da Zvezda ima dugovanja i da se zaduživala proteklih šest godina ali pitamo koja država, velika multinacionalna kompanija ili evropski klub nije povećao zaduženje tokom svetske ekonomske krize? Ova kriza se odrazila i na svetski fudbal, prihodi od transfera kao i ulaganja u fudbal su znatno smanjeni. Čvrsto verujemo da će država pronaći način da pomogne svojim vodećim sportskim klubovima na isti način na koji je u vreme ekonomske krize pomagala medije, banke ili trgovinske lance“.

„FK Crvena zvezda će u budućnosti iskoristiti sve zakonske mogućnosti za reprogram svojih obaveza i o tome će javnost biti blagovremeno obaveštena“, kaže se u saopštenju.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
U pravu je Ćoki yes3
Anđus je zanimljiv ali budala, Ćoki ga je prošlog vikenda unakazio u emisiji, totalna dominacija :angfdl:
 
Natrag
Top