FK Crvena Zvezda

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mikić: Biću spreman za start sezone

[h=1]Mikić: Biću spreman za start sezone
[/h] Izvor. B92, crvenazvezdafk.com



Desni bek Crvene zvezde Nikola Mikić kaže da oporavak od povrede napreduje prema planu.

21464480254ffc9abc08331142846001_orig.jpg


"Fizički ću sigurno biti spreman za početak sezone, jer sve što sam propustio na treninzima, nadoknadio sam radom u teretani, pod nadzorom trenera Radakovića i Radulovića. Još uvek nisam sto posto fit, ali bitno je da oporavak ide u dobrom smeru i vrlo brzo povreda zadnje lože koja me muči će biti prošlost
Rezimirajući pripreme na Zlatiboru, Mikić za zvanični sajt kluba kaže:

“Mislim da smo ispunili sve zamisli stručnog štaba po pitanju fizičke spreme i taktike. Želim da istaknem da smo i u Sloveniji i ovde imali fenomenalne uslove za rad i da će se rezultati urađenog primetiti vrlo brzo. Ostalo nam je nešto više od jedne nedelje da ispravimo uočene greške i u Belorusiju na meč drugog kola kvalifikacija odemo maksimalno spremni”.

Crvena zvezda je svakako favorit, bar na papiru u dvomeču sa Naftanom.

“Gledali smo neke njihove kasete i površno se upoznali sa njihovim igračkim kadrom. Iz onoga što smo videli, mogli smo da zaključimo da se radi o pravoj istočnjačkoj ekipi, koja se dobro brani i igra disiplinovano. Naša prednost može da bude to što smo dosta brži od njih. Međutim, to je prvi utisak, i tek kada detaljnije skeniramo sve njihove vrline i mane, moći ću više da kažem o kakvoj ekipi je reč”.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Zvezdin biser na izlaznim vratima, Filip Janković odlazi sa Marakan

Zvezdin biser na izlaznim vratima, Filip Janković odlazi sa Marakane!


Blic



Jedan od najtalentovanijih fudbalera sa ovih prostora, Filip Janković, trebalo bi da napusti Crvenu zvezde u letnjem prelaznom roku, piše "Sportski žurnal".

259103_jankovic01-fonet-fonetaleksandar-kokovi_f.jpg


Iako je važio za budućnost kluba, pravu "desetku" koja je već godinama boljka Zvezde i srpskog fudbala, trzavice oko njegove karijere dovele su do toga da i definitivno napusti Marakanu.


Mnogo problema oko statusa Filipa Jankovića bilo je zimus, kada se govorilo da je već dogovoren njegov prelazak u Romu za sumu od tri miliona evra. Ipak, on je prvog dana februara produžio ugovor sa vicepravkom Srbije, a nedugo zatim je iz prvog tima vraćen među svoje vršnjake, kadete.

Ista cifra je i sada u pitanju, a crveno-beli su nudili i agenciji koja zastupa 17-godišnjeg fudbalera da otkupi u potpunosti njegov ugovor, ali oni na to nisu pristali.

Očito da na Marakani nemaju više strpljenja da čekaju najmlađeg prvotimca u istoriji, pa bi on vrlo lako mogao da postane još jedan biser srpskog fudbala koji će napustiti isti pre nego što je ostavi ikakav trag.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Robi u suzama otišao iz Zvezde!












Izvor:
Novosti.rs








ROBERT Prosinečki više nije trener Crvene zvezde! Posle 20 meseci rada, legendarni as kluba iz Ljutice Bogdana odlučio je da se povuče s mesta šefa stručnog štaba, na samo tri dana pred prvu utakmicu s Bordoom i dan posle burnog remija s Radom.

U vrlo emotivnom obraćanju javnosti, Robi je teško skrivajući suze u očima poručio da je o ovakvom potezu razmišljao već dva meseca i da je odluka isključivo njegova.

- Pričaću onako kako ste me upoznali prvog dana. Iz srca. Neverovatno mi je žao, Crvena zvezda je moj klub - rekao je Prosinečki, a zatim zastao, boreći se s knedlom u grlu kako bi mogao da izgovori najtežu rečenicu. - Više nisam šef stručnog štaba. Razgovarao sam s predsednikom i upravom, sporazumno smo raskinuli ugovor


Prosinecki 01_620x0.jpg




I opet pauza. Pokrivajući oči rukom, spontano kako je i radio sve vreme boravka na "Marakani", Prosinečki je rekao:

- Jebote, ne znam šta više da kažem...

Pokušavajući da sredi nadošle emocije, počeo je da obrazlaže razloge odlaska.

Ovo nije odluka kluba, već samo moja. I nisam je doneo preko noći. Već dva meseca se dvoumim i nije razlog utakmica protiv Rada. Sinoć sam hteo da sve prenoći, razgovarao sam s bliskim ljudima, s familijom... I odlučio sam ovako jer ne osećam da mogu da nastavim i u ovakvoj situaciji u kojoj je klub i pod velikim pritiskom koji uvek postoji u Zvezdi.

Odmah posle utakmice s Radom bilo je jasno da se nešto krupno dešava. Prosinečki je 50 minuta kasnio na konferenciju, a po dolasku je istakao da je imao razgovor s igračima i štabom, ali i "još jedan o kojem će govoriti sutra". Ipak je odlučio da ne spominje taj drugi sastanak, obrazlažući da je u stvari mislio na onaj sa saradnicima...

Ali, prema našim saznanjima, u pitanju su bili ne baš prijatni razgovori s pojedinim ljudima iz kluba, kao i SMS poruka Vladana Lukića u kojoj je predsednik napisao treneru i svom dugogodišnjem prijatelju: "Izdao si me". Naime, u Ljutice Bogdana mnogi su Robiju zamerili pre svega to što je u tim ponovo uvrstio Jovana Krnetu, čije greške iritiraju mnoge zvezdaše, a u nedelju uveče je s dva gruba propusta kumovao golovima Rada.

Stojim iza igrača i samo sam ja mogao da pogrešim, oni ne! Krneta je napravio propust i šta sad? Jel treba da ga obesimo na "Marakani"? Ne! Momak je dobar i talentovan, a ako je neko kriv onda sam to ja. A sugestije... Uvek ih ima, bilo od vas novinara, predsednika kluba ili nekog trećeg... Sve to nema veze s mojom odlukom.

Prosinečki je i na rastanku sačuvao dostojanstvo i nijednu ružnu reč nije izgovorio na račun rukovodstva i predsednika, iako je već mesecima javna tajna da su odnosi između njega i Lukića narušeni.

- Nikada neću govoriti protiv Zvezde i verujem da niko iz kluba neće govoriti protiv mene. Smatram da smo imali odlične odnose... U Zvezdu sam došao jer je volim, radio sam pošteno i dao sve od sebe. Ne znam, možda to nije dovoljno... Mnogo mi je teško... Najviše mi je žao igrača, smatram da imaju budućnost i da će vratiti titulu na "Marakanu". Ja ću biti uz klub gde god da sam... Navijaću sa tribina u četvrtak i voleo bih da momke protiv Bordoa podrži što više navijača. Mislim da imaju šansu...

Prosinečki se dotakao i finansijske krize, ali i svojih grešaka.

Ne možemo reći da blistamo s novcem... To je poznata situacija... Besparica u državi se odražava i na klubove.... Što se tiče grešaka, pravi ih svaki trener, pa i ja. Ne bežim od njih i snosim odgovornost za sve.

Za kraj, pre nego što se prepunom salom "Medija centra" prolomio dug i gromoglasan aplauz kojim je ispraćena legenda Crvene zvezde, usledilo je pitanje da li smatra da je imao iskrenu podršku vodećih ljudi kluba.

- Paaaa, jesam - posle dugog oklevanja rekao je Prosinečki. - Ali, najveću podršku imao sam od navijača, od "delija", koji su i ovde prisutni... Hteo sam da Zvezda izgleda što bolje... Žao mi je...

Utisak je da u ponedeljak na "Marakani" nije bilo nijednog čoveka koji se nije osećao slično. Makar od onih koji su se okupili na poslednjoj konferenciji Roberta Prosinečkog.









 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Janković održao prvi trening sa Zvezdom, baklja na tribinama kao po

Janković održao prvi trening sa Zvezdom, baklja na tribinama kao podrška


Blic



Novi trener Crvene zvezde Aleksandar Janković održao je prvi trening od kada je imenovan za šefa stručnog štaba crveno-belih koje je u ponedeljak, posle prvog prvenstvenog nastupa u novoj sezoni, napustio Robert Prosinečki.

268017_aleksandar-jankovic-foto-mmetlas_f.jpg


Janković je ekipu preuzeo u nezgodnom trenutku, dva dana pred prvi meč baraža za Ligu Evrope protiv Bordoa (Marakana, četvrtak od 20:45), ali se to nije videlo ni na njegovom, ni na licima ekipe koju je preuzeo.


Od samog početka treninga, novi/stari trener crveno-belih je preuzeo komandu palicu, zahtevajući od igrača odgovoran pristup, ali i brojna kratka dodavanja koja su mogli da vide i gledaoci.

A gledalaca je bilo neoubičajeno mnogo za jedan trening, oko 250. Među njima se, u jednom trenutku, našla i jedna upaljena baklja, kao prva podrška nastojanju novog šefa stručnog štaba da podigne ekipu i spremi je što bolje za predstojeća iskušenja.

Kada je reč o igračima, među njima nije bilo sada već bivšeg fudbalera Crvene zvezde, Brazilca Evandra, koji se vratio u svoju domovinu nakon sporazumnog raskida ugovora sa beogradskim klubom.

Janković je pre prvog treninga imao i zvanično obraćanje javnosti kao novi strateg crveno-belih, kada se zahvalio Tomislavu Karadžiću za razumevanje, a javnosti se obratio i portparol kluba sa Marakane, Marko Nikolovski, koji je demantovao da se predsednik Vladan Lukić sastajao sa navijačima povodom novonastale situacije.

Večernji trening Crvene zvezde, međutim, nije prošao bez problema - jer se na njemu povredio Nikola Maksimović.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
ZVEZDA: Rastanak i sa Radakovićem

[h=1] ZVEZDA: Rastanak i sa Radakovićem
[/h]
Kondicioni trener crveno-belih nije postigao dogovor o saradnji sa novim šefom stručnog štaba Aleksandrom Jankovićem.


v256901p0.jpg



Posle bivšeg trenera Roberta Prosinečkog i "desetke" Evandra Gebela, svlačionicu Crvene zvezde napustio je i doskorašnji kondicioni trener Radivoje Radaković.

Na zvaničnom klupskom sajtu obrazloženo je da odlazi zbog "različitog shvatanja sistema i načina pripreme igrača", a on to potvrdio.

"Imam svoje metode, za koje verujem da su ispravne i jednostavno ne vidim sebe u novim zamislima u vezi sa fizičkom pripremom igrača. Jednostavno, razlikuje se od mog poimanja rada", rekao je Radaković.

Iz Crvene zvezde nosi lepe uspomene.

"U Zvezdi sam doživeo divne trenutke i to je bio jedan od najlepših perioda u mom životu... Kao zvezdaš, dajem punu podršku novom stručnom štabu i želim im da ostvare uspeh koji svi očekujemo", dodao je.

Ponuđeno mu je da preuzme novu ulogu u pripremi ekipe.

"Počastvovan sam ponudom uprave i to ne kažem iz sirove kurtoazije. Teoretski, ostavljam mogućnost da ostanem na Marakani na drugoj funkciji, ali ne bih o tome pred ono što očekuje ekipu", podvukao je Radaković.

Podsetimo da je novi-stari trener Crvene zvezde u stručni štab za sada doveo samo svog dugogodišnjeg prvog pomoćnika - Predraga Katića.

(MONDO)
 
Član
Učlanjen(a)
27.08.2012
Poruka
145
[h=1]Stefanović nije više Zvezdin sekretar: Oživeli smo klinički mrtvog pacijenta [/h]


Kao što je "Blic" najavio još sredinom jula, generalni sekretar fudbalskog kluba Crvena zvezda Đorđe Stefanović podneo je ostavku na tu funkciju iz, kako je naveo, zdravstvenih razloga.





239992_stefanovic-zvezda01-fonet-fonetaleksandar-kokovi_f.jpg



Funkciju generalnog sekretara privremeno će obavljati Stefan Pantović.




"Od juna znam da ću se povući. Poslednjih nekoliko meseci spremali smo čoveka koji će me zameniti. Odluka o povlačenju je moja i vezana je isključivo za zdravstvene probleme", rekao je Stefanović novinarima na stadionu Zvezde.



Dosadašnji generalni sekretar crveno-belih kazao je da je uprava Zvezde čiji je bio član učinila mnogo više nego što to javnost prihvata.

"Mislim da ova uprava, i njen predsednik zajedno sa mnom, nije dobila poštovanje koje je zaslužila, ali ja sam pokušao da od prvog trena budem otvoren i maksimalno iskren sa svima. Tvrdim da je ova uprava doživela klinički mrtvog pacijenta. Oživela je omladinsku školu, dovela ozbiljne sponzore, isplatila više od 50 igrača i sprečila da naši omladinci odlaze za UEFA 'minimalac'. Ponosan sam onim što smo učinili", rekao je Stefanović.

Zvezda je pod dosadašnjom upravom osvojila jedan kup, a Stefanović je kazao da je to jedina stvar koja joj je falila.

"Možda nas nisu ispratili rezultati, ali ubedjen sam da će Zvezda ove sezone slaviti titulu. Uspeli smo da popravimo odnose sa UEFA i FSS, i mislim da nije bila nijedna uprava koja je radila transparentnije od nas. O dugu kluba se zna sve, a to može da se proveri jednim klikom na dugme. Iza sebe ćemo ostaviti ekipu koja
vredi više desetina miliona evra, a mi taj luksuz nismo imali kada smo došli u klub", rekao je Stefanović.

"Rad u fudbalskom klubu Crvena zvezda nije maraton nego štafeta. Ja sam svoju deonicu istrčao, ima ljudi koji će to da nastave", dodao je on.

Stefanović je u Zvezdu došao maja 2009. godine, kada je funkciju predsednika preuzeo Vladan Lukić.

Stefanović nije rekao o kakvim se zdravstvenim problemima radi, ali se od ranije zna da je dijabetičar.
 
Član
Učlanjen(a)
27.08.2012
Poruka
145
Janković: Igrači imaju ogromnu želju da odigraju dobro


Trener fudbalera Crvene zvezde Aleksandar Janković kazao je danas da njegovi igrači imaju "ogromnu želju" da odigraju dobro protiv Bordoa u revanš utakmici baraža za Ligu Evropa, koja se igra u četvrtak u Francuskoj.




261747_1-a-aleksandar-jankovic99_f.jpg


"Želja kod igrača da se odigra dobro je ogromna. Svima prija status koji su dobili posle prvog meča. Nisu pobedili, ali videli su šta znači igrati u Evropi", kazao je Janković novinarima na stadionu Zvezde.

Prvi duel srpskog i francuskog tima, prošlog četvrtka u Beogradu, završen je 0:0.

"Uspeli smo u prvom meču da ne gubimo puno lopti na sredini terena, da prebacimo igru na krila i zadržimo Bordo na samo jednoj šansi za gol. To je neki putokaz kako bi trebalo da igramo u revanšu... Ne smemo da dozvolimo da oni imaju veću želju od nas za pobedu", istakao je trener crveno-belih.

Zbog žutih kartona Janković u revanšu neće moći da računa na vezistu Luku Milivojevića, dok je nastup odbrambenog igrača Milana Jovanovića još neizvestan zbog povrede.

"Ne baratamo velikim brojem igrača i svako odsustvo je problem. Nedostajaće nam Milivojević, to je činjenica, ali ne smemo da razmišljamo puno o tome... Jovanović je na intenzivnoj terapiji, ali još nije 100 odsto spreman", rekao je Janković.

Na pitanje novinara da li će do kraja letnjeg prelaznog roka (31. avgusta) Zvezda dovesti još neke igrače, Janković je kazao da će danas razgovarati o povratku veziste Marka Perovića i golmana Marka Dmitrovića u prvi tim.

"Rekao sam rukovodstvu kluba svoje ideje o pojačanjima, a nešto je postojalo i od pre, sa čime se ja slažem. Videćemo šta će biti... To su uglavnom imena koja su se prethodnih dana pojavljivala u javnosti", rekao je Janković.

Mediji u Srbiji preneli su da bi u Zvezdu mogli da dođu napadač Jagodine Ognjen Mudrinski ili centarfor Vojvodine Abubakar Oumaru, kao i odbrambeni igrač Rada Aleksandar Pantić.


VestiOnline

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.08.2012
Poruka
145
[h=1]Bez treme u Bordo [/h]


Fudbaleri Crvene zvezde motivisani stigli na aerodrom Nikola Tesla. Milunović: "Igraću šta trener kaže". Babalj: "Spreman sam da igram".



v257557p0.jpg


Pred crveno-belima je najtežih 90 minuta ove sezone. Gostovanja Naftanu i Amoniji ne mogu se meriti sa izazovom koji donosi odlazak na "Šaban Delma" stadion na kojem igraju fudbaleri Bordoa

Svi u taboru Crvene zvezde svesni su ozbiljnosti zadatka i kvaliteta rivala koji je pre šest dana na Marakani izborio 0:0.

Od tada su i srpski i francuski predstavnik odigrali po prvenstveni meč. Zvezda je pobedila Novi Pazar a Bordo je remizirao sa skupocenim Pari Sen Žermenom.

Gostovanje na jugozapadu Francuske okupiralo je pažnju igrača Zvezde danima unazad. To je potvrdio i univerzalni napadač crveno-belih, Luka Milunović.

"Razmišljali smo prethodnih dana o njima, podrobno ćemo analizirati utakmice ali ćemo prvenstveno misliti o onome što je do nas – kako da u što boljem izdanju izađemo na teren" počeo je Milunović.

Milunović je u beogradskom okršaju igrao najisturenijeg napadača, u odsustvu Filipa Kasalice. Ipak, reprezentativac Crne Gore, moći će da pomogne saigračima u revanšu, a Milunović kaže da neće birati ulogu u timu

Mladi reprezentativac Srbije otkrio je novinarima da su svi igrači spremni i da konkurišu za utakmicu. Sa ekipom je i Luka Milivojević iako neće igrati zbog žutih kartona.

"Šef struke je tu da odredi ko će igrati i šta, naš zadatak je da ispoštujemo dogovor i uradimo ono što se od nas očekuje" jasan je Milunović.

Na aerodrom je sa ekipom, prvi put pred takmičarsku utakmicu, stigao i Eli Babalj. Visoki Australijanac srpskog porekla, pred prvi duel sa " žirondincima", dobio je dokumentaciju matičnog saveza, neophodnu za registraciju.

Pri ulasku u avion kratko je rekao novinarima da nema tremu.

"Osećam se OK. Spreman sam da igram a trener će odlučiti da li ću biti u ekipi" kratko je poručio neraspoložen sa saradnju sa predstavnicima medija.

Fudbaleri Crvene zvezde, odradiće u sredu popodne trening na stadionu Bordoa na kome će trener Aleksandar Janković najverovatnije razrešiti sve dileme u vezi sa početnim sastavom.

Revanš meč baraža za popunu Lige Evrope Crvene zvezde i Bordoa zakazan je za četrvtak, od 20,30 časova.




MONDO
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Milijaš se vraća u Zvezdu

[h=1] Milijaš se vraća u Zvezdu
[/h]
U Crvenoj zvezdi MONDU je potvrđeno da je dogovoren povratak Nenada Milijaša.


v257670p0.jpg



Prelazni rok se privodi kraju, a Crvena zvezda je poslednjih dana veoma aktivna.

Posle napadača Ognjena Mudrinskog, u Crvenu zvezdu će doći i Nenad Milijaš. Bolje rečeno, vezista se vraća u Crvenu zvezdu posle ostvrske epizode u Vulverhemptonu.

Kako je Vulverhempton ispao iz Premijer lige, Milijaš je bio ni na nebu, ni na zemlji.

Zvezda ga je kontaktirala, pokazala se obostrana želja i prema saznanjima MONDA on će u četvrtak potpisati ugovor sa crveno-belima.

U svojoj drugoj sezoni u Premijer ligi Milijaš se nije naigrao - odigrao je tek 732 minuta. Na samo šest mečeva bio je starter.

Miljaš ima 29 godina, za reprezentaciju Srbije odigrao je 25 utakmica, a u dresu Zvezde 97 uz postignutih 37 golova.

Crvena zvezda je prelazni rok otvorila dovođenjem beka Ljube Nenadića iz kragujevačkog Radničkog, došao je i crnogorski štoper Milan Jovanović, potom napadači Eli Babalj i Mudrinski i sada vezista Milijaš.

Mesto za Milijaša otvoreno je raskidom ugovora sa Brazilcem Evandrom Goebelom.

Osim Evandra, iz Zvezde su otišli Duško Tošić, Kristijan Borha...

(Mladen Šolak, foto: MN Press)
 
Član
Učlanjen(a)
27.08.2012
Poruka
145
Bajko: "Nisam dotakao Obranjaka!

[h=1]Bajko: "Nisam dotakao Obranjaka!"[/h]
Izvor Sportske

Nakon šokantne elimancije koju je Crvena zvezda sinoć doživela u kvalifikacijama za LE, jedan od tragičara tvrdi da nije skrivio jedanaesterac koji je Bordou omogućio da postigne pobedonosni pogodak.

bajkovicvelika71074020111213091325.jpg


Tri minuta delilo je vicešampiona Srbije od plasmana u grupnu fazu LE u kojoj bi se našli posle pet dugih godina.

Ipak, suze radosnice posle Mikićevog gola u 89. minutu meča zamenile su one koje imaju mnogo veću težinu pošto je Gufran postigao pobedonosni pogodak za Bordo sa bele tačke.

Najstrožoj kazni prethodila je loša intervencija Nikole Maksimovića a onda i kontakt Bobana Bajkovića sa Obranjakom. Ni posle prespavane noći Bajković ne može da objasni kako se su se sklopile tragične okolnosti i kako je Bordo uspeo da se plasira u LE.

"Ne znam... Zaista ne mogu da kažem šta bih uradio kada bih se opet našao u toj situaciji. Ovo što se nama desilo biva jednom u 100 godina. I dalje ne mogu da verujem da se sve tako povezalo, da prvo Maksimoviću lopta oblajzne preko noge, pa da onaj njihov padne a da ga nisam ni dirnuo, pa još i da Gufran onako snažno i precizno šutne penal..." tužno konstatuje golman Crvene zvezde.

Tokom TV prenosa činilo se da je kontakt između Bobana Bajkovića i Obranjaka postojao ali momak rođen na Cetinju tvrdi da nije 'ni pipnuo' Francuza.

"Možda je na prenosu izgledalo da je penal postojao, ali verujte da nije bilo tako! Nisam srušio Obranjaka, nisam ga ni pipnuo! A, i sudija je tek na intervenciju linijskog pokazao na tačku" razočarano konstatuje Bajković.

Sve u svemu, Crvena zvezda moraće da nastavi da se bori sa onim što je eliminacija od Bordoa donela igračima, a koliko su se psihološki oporavili od šoka, pokazaće nedeljni meč sa Radničkim iz Niša u okviru četvrtog kola Jelen Superlige.

Nakon toga će uslediti dvonedeljna pauza zbog kvalifikacionih mečeva za SP koje će Srbija igrati u Škotskoj, odnosno Novom Sadu, i to će svakako dobro doći fudbalerima Zvezde da ohlade glavu i u pravom ritmu nastave trku za titulu u domaćem šampionatu.
 
Natrag
Top